follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop


This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: De unde sa incep si cum fac rost de Bitcoin?  (Read 1406 times)

Offline HBKMusiK

  • Sr. Member
  • *
  • Activity: 345
  • points:
    3034
  • Karma: 5
  • 🔥Romanian Moderator/Translator🔥
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 4
  • Last Active: July 26, 2023, 12:07:57 AM
    • View Profile

  • Total Badges: 20
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
De unde sa incep si cum fac rost de Bitcoin?
« on: January 04, 2018, 05:37:36 PM »

          Sunt doua metode pentru a obtine Bitcoin, mining sau cumperi, dar primul lucru care trebuie facut este creearea unui portofel online aici aveti de unde alege totusi va recomand https://blockchain.info/ro/ . In ceea ce priveste mining-ul cum veti intelege foarte repede mining-ul domestic pentru Bitcoin nu renteaza, practic ai plati mai mult curentul decat ceea ce minezi. Ramane a doua varianta sa cumperi dar de unde?



Pentru Romania eu recomand BitcoinRomania folosesc acest site de aproape un an de zile si nu am intampinat pana acum nici un fel de problema, sistemul este destul de simplu si daca nu va descurcati aveti suport telefonic iar bani intra mai mereu a doua zi sau in aceeasi zi daca aveti ING.



Acestea sunt retrageri realizate cu succes, bani ajung la tine in cont fara nici o problema. La fel de simplu se procedeaza si pentru cumparare iar mai nou am vazut ca se poate face si cu numerar la ghiseele Smith&Smith, dar nu am folosit deci nu pot sa va recomand.

Stabilit si acest pas trecem la cum se fac bani!

Cei mai multi bani se fac din tranzactionarea “altcoin-urilor”. Cumperi cu Bitcoin  – Ethereum are o crestere de 10% in aceea zi ” booom” ai un profit de 10% are o scadere la fel de mare “upss” ai pierdut 10%. Aceasta piata este foarte volatila si va recomand inainte sa va aventurati in cumpararea unei monezi sa faceti ceva research.

Unde gasesc aceste monezi si care este pretul lor?

Gasiti o lista cu toate monezile active aici http://coinmarketcap.com/ iar dupa cum puteti observa 300% in ultimele 24h dar si reversul medaliei cu pierderi la fel de mari.  Sa aveti spor revin cu informatii despre unde se pot tranzactiona intr-un alt articol.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

De unde sa incep si cum fac rost de Bitcoin?
« on: January 04, 2018, 05:37:36 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here


 

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG
Powered by SMFPacks Social Login Mod