follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop


This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: PREDICȚII DE PREȚ: ANALIȘTII ESTIMEAZĂ CĂ ETHEREUM VA COSTA 2500$ ÎN 2018  (Read 1616 times)

Offline pacatos

  • Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 601
  • points:
    581
  • Karma: 7
  • Ipsum Peccator
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 2
  • Last Active: September 30, 2018, 04:32:20 PM
    • View Profile

  • Total Badges: 15
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary


În opinia unei companii de consultanță, Ethereum ar putea atinge anul acesta prețul record de 2500$.
“Prețul Ethereum va crește semnificativ anul acesta și ar putea atinge 2500$ până la finalul anului, urmând a se aprecia în continuare în 2019 și 2020”, afirmă Nigel Green, fondatorul deVere Group, citat de Ccn.com.


Trei factori decisivi

Green este de părere că aprecierea criptovalutei depinde de trei factori. În primul rând, Ethereum este prezent pe tot mai multe platforme de trading. În al doilea rând, contractele smart sunt în expansiune. În al treilea rând, cloud computing-ul prevestește semne bune pentru Ethereum.

Green a subliniat că reglementarea în sectorul crypto este inevitabilă, ceea ce înseamnă o protecție mai mare pentru investitori și încredere în piață pe termen lung. Ethereum a devenit moneda digitală pe care se bazează și cei care emit tokeni noi, datorită eficienței și flexibilității. Timpul mediu pentru procesarea unei tranzacții în rețeaua Ethereum este de aproximativ 14 secunde, în timp ce în rețeaua Bitcoin timpul este de 10 minute.

La ora redactării articolului, market cap-ul Ethereum’s valora 67.4 mld. USD.

Analiștii sunt încrezători în criptovalută

În general, Green privește cu optimism viitorul crypto.

Cele mai multe criptovalutelor majore s-au apreciat puternic, a postat Green pe site-ul companiei. “Activitatea curentă a pieței indică faptul că valutele digitale majore sunt pregătite pentru creșteri considerabile ale prețului în viitorul apropiat”.

“Ce alimentează acest carusel al prețurilor? Există mai mulți factori cheie”, a transmis Green. “Printre aceștia se numără creșterea integrării și a adopției de către băncile mari și de către alte instituții financiare”.
Green a mai spus că 20% din companiile financiare, de la fonduri hedge la bănci, iau acum în considerare tranzacționarea criptovalutelor în următoarele 12 luni.

“Alt factor cheie pentru această cursă constă în creșterea nevoii și a cererii pentru valute digitale globale, într-o lume digitalizată”.

SURSA: https://ibitcoin.ro/predictii-de-pret-analistii-estimeaza-ca-ethereum-va-costa-2500-2018/
PUBLICAT: 02/05/2018
AUTOR: ?
▄▄▄████████▄▄▄
▄▄██████████████████▄▄
▄████████████████████████▄
▄████████████████▄▄██▄▄██████▄
██████████████████▀████▀████████
████████████████▄█▀██████▀████████
███████████████▀▀█▄██████▄█████████
██████████████▄█████▄████▄██████████
████████████████████▀▀██▀▀███████████
██████████████████████████████████████
███████████████████████████████████
█████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
███████████████████████████████████
███████████████████████████████
█████████████████████████████
▀█████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀████████████████▀▀
▀▀▀████████▀▀▀
Smarter
Than Crypto
||ANN
BOUNTY
Medium
Reddit
Facebook
Twitter
Telegram
WEB

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum


Offline HBKMusiK

  • Sr. Member
  • *
  • Activity: 345
  • points:
    3034
  • Karma: 5
  • 🔥Romanian Moderator/Translator🔥
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 4
  • Last Active: July 26, 2023, 12:07:57 AM
    • View Profile

  • Total Badges: 20
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Cred cu tarie ca analistii vor avea dreptate, posibil sa asistam la un nou ath pentru toate cryptomonezile,  sper ca asa o sa fie pentru ca am vazut prea mult rosu in fata ochilor pana acum.

Offline Shadow615

  • Full Member
  • *
  • Activity: 138
  • points:
    1
  • Karma: 3
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: May 05, 2020, 10:06:02 PM
    • View Profile

  • Total Badges: 16
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Cred cu tarie ca analistii vor avea dreptate, posibil sa asistam la un nou ath pentru toate cryptomonezile,  sper ca asa o sa fie pentru ca am vazut prea mult rosu in fata ochilor pana acum.
Ai mare dreptate, eu ma bazez foarte mult pe ascensiunea Bitcoin si eth, restul vor urma traseul regelui si al reginei.
ubanx ⟫⟫ Telegram ⟫⟫ Facebook ⟫⟫ Twitter Pre-Sale is Live. ubanx
Providing digital platform and physical spaces to meet, learn and connect
-------Visit our Website-------

Offline HBKMusiK

  • Sr. Member
  • *
  • Activity: 345
  • points:
    3034
  • Karma: 5
  • 🔥Romanian Moderator/Translator🔥
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 4
  • Last Active: July 26, 2023, 12:07:57 AM
    • View Profile

  • Total Badges: 20
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Cred cu tarie ca analistii vor avea dreptate, posibil sa asistam la un nou ath pentru toate cryptomonezile,  sper ca asa o sa fie pentru ca am vazut prea mult rosu in fata ochilor pana acum.
Ai mare dreptate, eu ma bazez foarte mult pe ascensiunea Bitcoin si eth, restul vor urma traseul regelui si al reginei.
Se pare ca ne apropiem incet dar sigur de un bear market, o sa fiu cu ochii pe crypto in perioada imediat urmatoare, la fel sa faceti si voi.

 

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG
Powered by SMFPacks Social Login Mod