Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => Off Topic (Ukrainian) => Topic started by: Yuriy57 on November 29, 2018, 05:33:04 PM

Title: Портрет професії криптоаналітика
Post by: Yuriy57 on November 29, 2018, 05:33:04 PM
Портрет професії криптоаналітика

Аналіз інформації завжди був важливою частиною ринкових відносин. Адже завдяки ньому і можна виявити необхідні факти серед великої кількості даних. Така робота потребує особливих навичок.

Так з’явилася потреба у професії аналітика. З появою криптовалюти з’явився попит на криптоаналітиків.

Cryptota.com.ua розповідає, чим характеризується ця професія.

Хто такий криптоаналітик?
Перш ніж дати визначення поняттю “криптоаналітик”, варто розібратись, що передбачає професія звичайного аналітика.

Аналітик – це спеціаліст, що займається вивченням аналітичних досліджень та узагальнень у певній галузі. Він володіє методами аналізу, здатний робити прогнози процесів та розробляти перспективні програми розвитку.

Робота аналітика повністю залежить від спрямування та специфіки обраної ним галузі. Зазвичай вона поділяється за родом діяльності:

аналітик програмного забезпечення;
бізнес-аналітик;
фінансовий аналітик;
системний аналітик;
міжнародний інвестиційний аналітик тощо.
Методи аналізу у різних галузях не надто відрізняються, тому відмінність роботи аналітиків переважно полягає лише у тому, що вони досліджують та описують.

Отже, криптоаналітик – це спеціаліст, що вивчає та аналізує події на криптовалютному ринку.

Основи технічного аналізу
Для оцінки ринків чи активів аналітики використовують різноманітні методи, проте основними є фундаментальний та технічний.

Фундаментальний аналіз приймає до уваги те, скільки “повинен” вартувати актив, а технічний розглядає фактичний рух ціни.

Проте зважаючи на те, що криптоіндустрія – доволі молода галузь, фундаментальний аналіз рідко спрацьовує. Тому найбільш точним наразі вважається саме теханаліз. Його використання дозволяє краще відчувати настрій на ринку, визначати основні тренди та робити більш зважені прогнози.

Пропонуємо розглянути основи технічних методів, якими повинен володіти кожен аналітик.

Розпізнавання трендів
Розпізнавання трендів та руху ціни активу є досить важливим, проте і досить складним. Адже криптовалютам властива висока волатильність, через що графіки руху курсу часто виглядають як низка піків та падінь.

Тренд залежно від часу може бути короткостроковим, середньостроковим та довгостроковим.

Знання індикаторів
Індикатори відображають не лише коливання цін, в які уже закладена уся інформація про ринок. Вони також можуть допомогти передбачити розворот, обсяги торгівлі, попит та пропозицію тощо. Тому для аналітика досить важливо знати ці індикатори та вміти їх розрізняти.

Серед найпопулярніших індикаторів:

переміщення середніх змінних конвергенції/дивергенції (MACD);
середні змінні (MA);
індекс відносної сили (RSI);
індикатори Фібоначчі;
Heikin Ashi.
Рухоме середнє
Для точнішого виявлення трендів аналітики часто використовують метод рухомого середнього. Він допомогає згладити коливання курсу та дати більш чітке розуміння того, куди рухається ціна.

Проста рухома середня є базовим типом та визначається розрахунком середньої ціни активу за певний період часу.

Також аналітики можуть використовувати експоненціальну рухому середню, яка при розрахунку середнього значення опирається на останній показник курсу.

Підтримка та опір
Аналіз рівнів підтримки та опору є ще одним важливим інструментом в роботі криптоаналітика. Він допомагає зрозуміти стан попиту та пропозиції на ринку.

Роль обсягу торгівлі
Не варто забувати і про аналіз обсягу торгівлі, який визначає цінові тренди ринку. Великий обсяг вказує на сильні тренди і, відповідно, малий – на слабкі.

Психологічні навички
Учасниками ринку завжди виступають люди, які вміють мислити та часто діють згідно з певною послідовністю. Щоб робити прогнози щодо очікування учасників ринку, потрібно розумітися на психології людини. Адже в результаті аналізу у кожного гравця складається власне уявлення, на засадах якого він і приймає одне із рішень:

приєднатися до биків, розраховуючи на ріст курсу;
приєднатися до биків, розраховуючи на падіння курсу;
залишитись нейтральним та очікувати кращих умов.
Огляд професії зсередини
Щоб дізнатися більше про особливості роботи криптоаналітика, Cryptota.com.ua поспілкувалась з топовими представниками цієї професії в Україні. Поділилися своїми думками Євген Лоза, трейдер та найкращий аналітик EXCAVO за версією TradingView, а також Ігор Порох – блогер, трейдер, аналітик та спікер провідних ІТ-конференцій.

https://cryptota.com.ua/portret-profesii-kryptoanalityka/