follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Güvenilir Kripto Para Borsaları  (Read 6048 times)

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 502
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 8
  • Last Active: October 12, 2020, 12:29:18 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Güvenilir Kripto Para Borsaları
« on: November 30, 2017, 04:01:10 PM »
Kripto para dünyasına giriş yapmak isteyenler için belki de ilk sorun coinleri nereden alıp satabilecekleri konusudur. Bu yazıda güncel olarak kullandığım kripto para borsaları hakkında bilgi vereceğim. İlk borsamız Bittrex.

BİTTREX:
Bittrex, ABD de faaliyet gösteren bir coin borsası. İşlem hacmi en yüksek olan borsaların başında geliyor. Oldukça fazla miktarda coin listeleyen bir borsa. Bu durum tercih edilme oranını arttırıyor. İşlem hacminin yüksek oluşu size al-sat emirlerinin seri bir şekilde gerçekleşmesi gibi bir avantaj sağlıyor. Bu durum bir borsa için en önemli konulardan biridir. Bittrex'in en önemli dezavantajı üyelik doğrulaması konusunda çok titiz olması. Üyelik doğrulaması yapmadan işlem yapamıyorsunuz. Bunun için de kimlik ya da pasaport fotoğrafı, elinizde o günün tarihini yazdığınız bir kağıtla çekilmiş selfi fotoğrafını gönderip, onay için birkaç gün bekliyorsunuz. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra ise telefonunuza Google Authenticator uygulamasını yüklemeli ve güvenlik ayarlarından Google 2FA güvenlik doğrulamasını aktif hale getirmelisiniz.
Üye olmak için: https://bittrex.com/account/Register

BİNANCE:
Kullandıklarımın içinde belki de en iyi borsa Binance. Bittrex'de olduğu gibi hacmi yüksek olan bir borsa. Arayüzü oldukça kullanışlı. Güvenlik konusunda oldukça hassas oldukları için güvenli bir hesap için neler yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendiriyorlar. Zaman zaman düzenledikleri kampanyalarla kullanıcılarına piyasaya yeni çıkan coinlerden hediye edebiliyorlar. Binance'nin Bittrex'den en önemli avantajı, kimlik doğrulama gibi bir amaç için sizden kimlik ya da pasaport istememesi. Diğer bir avantajı da oldukça pratik bir mobil uygulamasının bulunması. Unutmadan Binance'nin kendisine ait olan bir coinin de bulunduğunu ekleyelim. Bu coinle alış yaptığınızda komisyon ücretlerinde yarı yarıya karınız oluyor. Bittrex'de olduğu gibi kayıt olduktan sonra mutlaka Google 2FA güvenlik doğrulamasını aktif hale getirmenizi öneririm.
Üye olmak için: binance.com

KUCOİN:
Son dönemde sık olarak işlem yaptığım bir diğer borsa ise Kucoin. Oldukça yeni olmasına rağmen kısa sürede kendisine olumlu bir yer edinen Kucoin, genellikle İco sürecini yeni tamamlamış projelerin listelendiği bir borsa olma özelliği taşımakta. Bu şekilde bir coinin İco sürecinden sonra ilerlemesini de güzel bir şekilde gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Kucoin'nin de Binance gibi kendisine ait bir coini ve mobil uygulaması bulunuyor. Bu tip borsalar için en önemli özellik olan mobil uygulama, her yerden ulaşılabilir olması bakımından avantaj sağlıyor.  Yine diğer borsalarda olduğu gibi Google 2FA'yı aktif hale getirerek güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Kucoin de Binance gibi bürokratik işlemlerle uğraşmadan basit bir şekilde üye olabileceğiniz bir borsa.
Üye olmak için: https://www.kucoin.com

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Güvenilir Kripto Para Borsaları
« on: November 30, 2017, 04:01:10 PM »

For Monthly biddings Check Here

Offline sonerbo

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 32
  • Referrals: 0
  • Last Active: October 20, 2021, 08:33:51 PM
    • View Profile

• Total Badges: 12
Re: Güvenilir Kripto Para Borsaları
« Reply #1 on: December 04, 2017, 07:49:40 PM »
Bittrex is good but problem is that they are changed all accounts to NEW . A new account cant withdraw any funds. You must send ID photos and a fresh selfie.  So becareful before sending any coin or token to Bittrex.

Offline salo

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 23
  • Last Active: February 07, 2018, 02:23:15 PM
    • View Profile

• Total Badges: 8
« Reply #2 on: December 04, 2017, 09:50:53 PM »
Peki hocam bitfinex hakkinda birsey paylasmadiniz. son zamanda bircok spekulasyonlar hakkinda cìkiyor. fikrinizi duymak isterim.

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #3 on: December 06, 2017, 06:39:48 PM »
Peki hocam bitfinex hakkinda birsey paylasmadiniz. son zamanda bircok spekulasyonlar hakkinda cìkiyor. fikrinizi duymak isterim.

Bitfinex'i bugüne kadar kullanmadığım için olumlu ya da olumsuz herhangi bir yorum yapmam mümkün değil. Ama çevremde kullanıp, memnun olan birkaç arkadaşım var. Ağırlıklı olarak Kucoin ve binance kullanıyorum. Kucoin de hacim az olmasına rağmen alış için güzel fırsatlar oluyor. Birkaç defa belli bir kademede verdiğim emirlerle piyasanın neredeyse 1-2 dolar altındaki fiyattan alış yapabildim.

Offline Lydian

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 25
  • Last Active: March 20, 2018, 08:32:04 PM
    • View Profile

• Total Badges: 10
    Topic Starter 10 Posts First Post
« Reply #4 on: December 25, 2017, 01:25:36 PM »
kucoin'a üye oldum ama su an agirlikli binance ve bittrex kullaniyorum... elixir alabilmek icinde coinexchange.io var - gerci kucoin'da da listelenmis ama, onu da deneriz yakinda elbet

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #5 on: January 05, 2018, 10:23:29 PM »
Elimde epey bir miktar Kucoinin tokeni olan KCS vardı, benim satmamı bekler gibi sattığım saatte yükselmeye başladı. x7 yapacağım yerde x1 ile yetindim yazıkki. Bu da son satışım olsun. Bundan sonra altı ay hiçbir coini satmadan bekleyeceğim. Hodl.

Offline cyberrebir

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 29
  • Coinerr
  • Last Active: April 27, 2018, 09:58:40 AM
    • View Profile

• Total Badges: 10
    Topic Starter 10 Posts First Post
« Reply #6 on: January 14, 2018, 09:23:43 PM »
Kucoin tavsiye ediyormusnuz?

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: January 14, 2018, 09:23:43 PM »

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #7 on: January 23, 2018, 09:34:06 PM »

Basit arayüzü ve mobil uygulamasının olması bakımından tavsiye ederim. Ayrıca çoğu projenin icosu biter bitmez listelendiği bir borsa haline geldi, bu bakımdan da o coini ucuzdan alabilmek için avantajlı bir borsa.

Offline AirDropHaber

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 13
  • Last Active: March 13, 2018, 11:02:45 AM
    • View Profile

• Total Badges: 7
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
« Reply #8 on: March 07, 2018, 09:34:20 AM »

Kucoin'in twitter sayfasında sürekli paylaş ve kazan tarzında etkinlikler oluyor. Son 3 ayda sadece bunlara katılarak 30+ USD gibi bir gelir elde ettim. Sırf bu yüzden kullanıyorum burayı :)
trade için Binance bence aralarında en iyisi.

Offline Bariskhwaj

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 69
  • Last Active: February 16, 2023, 06:23:19 AM
    • View Profile

• Total Badges: 14
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary Topic Starter
« Reply #9 on: March 12, 2018, 08:36:15 PM »
Ben bittrexden soğudum şu zcl btcp forku olduğu vakit çok zorluk yaşadım ama yinede evet büyük borsalardan bitanesi

Offline felixesteban

• Legendary
  • *
  • Activity: 1311
  • eLYQD ICO
  • Referrals: 1
  • Last Active: December 03, 2021, 07:48:28 PM
    • View Profile

« Reply #10 on: March 30, 2018, 02:47:46 AM »
Bitrex,Binance ve Kucoin kullanıyorum ben de. ama son dönemde hem Bittrex hem de kucoin de hacim inanılmaz azaldı, verilen emirin gerçekleşmesi için bazen saatlerce beklemeniz gerekebiliyor. Tabi şuan ki genel olumsuz hava da hacimi etkilemiş olabilir çoğu insan zararda ve hodl yapmak dışında bir alternatif kalmıyor piyasaya yeni giriş yapan insan sayısı da zaten çok değil. Bu borsalar ama genel hatlarıyla güvenli gözüküyor, birara cryptopia da kullanmıştım ama geçen aylarda çokça withdrawal şikayeti olunca tüm paramı oradan çektim ve kullanmıyorum artık.
............eLYQD  -  Decentralized ............ Vaping Industry Marketplace
..____________________________Linkedin WhitepaperFacebookTwitterTelegram_________________________..

Offline Marshal

• Legendary
  • *
  • Activity: 1333
  • Turkish Old Moderator @Leteravian
  • Referrals: 2
  • Last Active: January 18, 2022, 11:18:25 AM
    • View Profile

« Reply #11 on: May 19, 2018, 12:25:59 AM »
Türk sitesi olarak İstanbul merkezli ''Koineks'' tek geçerim şu ana kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadılar sadece eğer banka hesabınız Koineks'in anlaşmalı bankalarından birisinde değilse biraz vakit alabiliyor onaylanması ve EFT'si 09:00-17:00 saatleri arasında 1 saatlik bir süreç alıyor onun dışında gerek site phpsi olsun komisyonları olsun oldukça makul ve hızlı... Para çekme ücreti olarak da sadece 3 TL kesiyorlar... Ayrıca sürekli yeni Coin eklemeye çalışıyorlar sistemlerine yani geliştiriyorlar kendilerini takdir ettim valla... Bunun da yanı sıra genellikle kurlar yüksek oluyor (ara sıra yani sürekli değil)
« Last Edit: May 19, 2018, 12:28:22 AM by AirdropMarshal »

Offline sorunmu06

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 6
  • Last Active: May 19, 2018, 01:03:34 PM
    • View Profile

• Total Badges: 6
    First Post Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary
« Reply #12 on: May 19, 2018, 12:41:32 PM »
Bence son zamanlarda huobi ve okex cok ön plana cıkıyor. Bilgilendirme için teşekkürler

Offline KomutanLogar

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 85
  • Last Active: November 24, 2018, 11:08:13 AM
    • View Profile

• Total Badges: 12
« Reply #13 on: June 14, 2018, 02:28:41 PM »
Poloniex de güvenilir ve işlem hacmi yüksek borsalardan birisiydi fakat sitenin el değiştirmesi ve kullanıcı hesaplarının kitlenmesi ile bütün güvenilirliğini yitirdi.

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #14 on: June 19, 2018, 07:26:01 PM »
Türk borsalarından Btcturk'ü unutmayalım. Komisyonları kaldırması çok iyi oldu. Transfer fee ise sıfır. Gerçi burayı al-sat yapmaktan ziyade daha çok alış-transfer için kullanıyorum. Bir de son dönemde Neo ve Nep-5 tokenleriyle işlem yapabileceğiniz https://switcheo.exchange/ var. Yakın bir dönemde Ethereum tokenleri de eklenecek; ayrıca Swth isimli kendi tokeni de var.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG