follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Yükselme İhtimali Olan Coini Tespit Etmek  (Read 10517 times)

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 502
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 8
  • Last Active: October 12, 2020, 12:29:18 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Yükselme İhtimali Olan Coini Tespit Etmek
« on: December 12, 2017, 05:53:08 PM »
Kripto paraların oldukça popüler olduğu bugünlerde sıradan biri bile zengin olmanın artık çok zor olmadığını düşünmeye başladı. Bu mantık bir anlamda doğru. Zenginlik ise sizin alacağınız risk ve birazda şansla doğru orantılı. Bu yazıda kripto paralara yatırım yaparken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli noktayı paylaşmak istiyorum.  Kripto paralarla ilgileniyorsanız ilk olarak bilmeniz ve sürekli takip etmeniz gereken site "coinmarketcap" olmalı. Sitede hemen hemen tüm önemli coinlerin fiyatı, market büyüklüğü, o coinin resmi sitesi, fiyat çizelgesi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Coinmarketcap'a(cmc olarak kısalttım) girdiğimizde örneğin Asch isimli coinin özelliklerine bir göz gezdirelim. İlk olarak güncel fiyatının  $0.702520 USD  olduğunu ve bugün dolar bazında yüzde 9.12 değer kazandığını görüyoruz. Btc bazında ise değeri 0.00004232. Btc bazında da bugün yüzde 1.78 değer kazanmış. Yeni tanıdığımız bir coin olduğunu düşünürsek bu Asch'ın neden değer kazandığını öğrenmeye çalışalım. Bunun için ilk yapmamız gereken cmc sayfasındaki "social" sekmesine tıklayarak, coinle ilgili güncel bir bilginin  olup olmadığına bakıyoruz. Bu sekmeye girdiğinizde sayfanın solunda Asch'ın güncel twitlerini, sağında ise redit paylaşımlarını görebilirsiniz. Baktığımızda Asch'ın Çin'den blockchain teknolojisi alanında bir ödül aldığını görüyoruz. Bir olumlu haberi cebimize koyduk.

İkinci olarak sayfanın hemen üstünde coin isminin yazdığı bölümde "website" linkine tıklayıp coinin resmi sitesine gidiyoruz. Bakalım bu coinin projesi neymiş. Siteyi incelediğimizde Asch'ın blockchain altyapı projesi olduğunu(waves, ethereum, neo benzeri) görüyoruz. Sayfayı incelediğimizde " 1500 transactions per second" gibi bir özellik göze çarpıyor. Bu özelliği de kaydettik. Oluşturulan sistemin hızlı bir sistem olacağını belirtiyor. Sayfada bir download bölümü olduğunu görüyoruz, burada olumlu bir özellik de coinin kendine ait bir cüzdanının olduğudur. Borsadan aldığınız Aschleri bilgisayarınıza kurduğunuz cüzdanda güvenli olarak saklayabilirsiniz.

Şimdi tekrar cmc anasayfasına dönüp Asch'ın özelliklerine bakmaya devam ediyoruz. Dolaşımdaki oranının  91,025,564; toplam miktarının da 112,525,564 olduğu belirtilmiş. Bu tip bir altyapı projesi için makul bir sayı. Benim en çok dikkat ettiğim özelliklerden biri de bu toplam miktardır. Bir coin ne kadar çok ise fiyat olarak gidebileceği uzaklık da o kadar düşüktür.(tabi zaman zaman pump yapılarak yükseltilen coinlerden bahsetmiyorum, bahsettiğim kalıcı yükseliş). Şimdi buradan devam edersek Asch'ın 10 dolar olma ihtimalinde dolaşımdaki oranıyla hesaplarsak market büyüklüğü 900 milyon dolar olacaktır. Benzerleri olan Ethereum'un market büyüklüğü 45 milyar dolar olduğunu düşünürsek Asch'ın 10 dolar olma ihtimali normal gelmeye başladı. Bir de 100 dolar olma ihtimaline bakalım, bu defa da market büyüklüğü 9 milyar dolara yükselir. Bu durum Asch 100 dolar olursa çok da garipsenmez anlamına gelir. Bu durumda yatırdığınız para yaklaşık X100 yapmış olacaktır.

Cmc sayfasında "charts" sekmesine tıkladığınızda o coinin belirli bir dönemde hareketini yansıtan grafiği görebilirsiniz. Grafikte turuncu çizgi coinin btc fiyatını, mavi çizgi ise market büyüklüğünü göstermektedir. Asch için bakacak olursak market büyüklüğü arttıkça btc fiyatının düştüğünü görüyoruz. Bu durum Btc'nin olağan üstü hareketinden kaynaklanmaktadır. Bu grafikte btc fiyatı değil de dolar grafiğini görebilseydik, market büyüklüğü ile doğru orantılı artan bir çizgi görecektik.

Bir de Asch'ın hangi borsalarda listelendiğine bakalım. "Markets" sekmesine tıklayarak bu bilgiye ulaşıyoruz. Bit-z, Kucoin ve Coinegg isimli üç borsada işlem görüyormuş. Burada gözlerimiz büyük bir borsa aramakta. Eğer hacmi büyük bir borsada listelenmemişse, bunu bir ihtimal olarak görüp listelendiği anda fiyatının yükseleceğini düşünebilirsiniz.(tabi ön koşul o coinin güvenilir bir projesi ve ekibinin olmasıdır). Bu gibi bir ihtimali dikkate aldığınızda takip etmeniz gereken o coinin twitter ya da telegram hesapları olacaktır. Bu tip bilgiler proje sorumluları tarafında o kanallarda mutlaka paylaşılır.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken o coin ile ilgili bir google taraması yapmak olmalıdır. Bu şekilde de o coinin olumlu ya da olumsuz özelliklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca o coin için düzenlenmiş İCO bilgilerine de ulaşmanız yararlı olacaktır. Düzenlenen İco da ne kadar coinin satıldığı, coin ico fiyatının ne olduğu önemli bilgilerdir.

Son olarak önemli bir husus da hangi coine yatırım yaparsanız yapın bu kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz bir miktar olmalıdır. Böyle olduğunda o coinden kazanmanız için gerekli olan zamanı size vererek sabırsız olmamanızı sağlayacaktır.  Verdiğim bilgilerin sizin için yararlı olacağını umarak hepinize bol kazançlar diliyorum.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Yükselme İhtimali Olan Coini Tespit Etmek
« on: December 12, 2017, 05:53:08 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Offline cyberrebir

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 29
  • Coinerr
  • Referrals: 0
  • Last Active: April 27, 2018, 09:58:40 AM
    • View Profile

• Total Badges: 10
    Topic Starter 10 Posts First Post
Re: Yükselme İhtimali Olan Coini Tespit Etmek
« Reply #1 on: January 14, 2018, 09:35:36 PM »
Güzel bilgiler olmuş eline sağlık

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #2 on: January 23, 2018, 09:36:44 PM »
Güzel bilgiler olmuş eline sağlık
Teşekkürler üstad.

Offline elrasha

• 1st Step
  • *
  • Activity: 3
  • Last Active: February 14, 2018, 06:52:52 PM
    • View Profile

• Total Badges: 7
    First Post Sixth year Anniversary Fifth year Anniversary
« Reply #3 on: January 23, 2018, 09:37:57 PM »
Eline sağlık güzel inceleme olmuş

Offline Lydian

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 25
  • Last Active: March 20, 2018, 08:32:04 PM
    • View Profile

• Total Badges: 10
    Topic Starter 10 Posts First Post
« Reply #4 on: January 23, 2018, 09:42:21 PM »
Her bir coin icin önemli verilerin toplandigi bir liste hazirliyorum su an. Bu liste bitince, evvela kendim test edecegim, inceleyecegim... Tabii ki %100 garanti olmayacak ama en azindan bir yol haritasi niteliginde olacagini umuyorum... Bitince paylasacagim herkesle...

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #5 on: January 24, 2018, 07:31:49 AM »
Her bir coin icin önemli verilerin toplandigi bir liste hazirliyorum su an. Bu liste bitince, evvela kendim test edecegim, inceleyecegim... Tabii ki %100 garanti olmayacak ama en azindan bir yol haritasi niteliginde olacagini umuyorum... Bitince paylasacagim herkesle...

Sayın Lydian, şimdiden merak ettim, sabırla bekliyoruz.

Offline neolila

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 5
  • Last Active: February 28, 2018, 06:10:39 PM
    • View Profile

« Reply #6 on: January 25, 2018, 08:20:21 AM »
Paylaşım için teşekkürler yatırım yapacaklar için çok iyi bir bilgilendirme olmuş.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: January 25, 2018, 08:20:21 AM »

Offline sonerbo

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 32
  • Last Active: October 20, 2021, 08:33:51 PM
    • View Profile

• Total Badges: 12
« Reply #7 on: January 26, 2018, 12:26:06 PM »
Çok guzel bir yazi olmus . Teşekkürler.

Offline ecnnn

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 10
  • Referrals: 1
  • Last Active: October 25, 2019, 09:03:26 PM
    • View Profile

• Total Badges: 8
« Reply #8 on: February 05, 2018, 03:12:54 PM »
faydalı bir yazı evet. coinmarketcap sitesinde tools bölümünden farklı kurlara göre farklı kripto paraların değerini de hesaplayabilirsiniz. ayrıca kripto paraları farklı parametrelerde incelemek için coingecko'ya da bakmanızda fayda var

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #9 on: February 05, 2018, 08:12:47 PM »

Sayın Lydian, liste ne alemde? Merakla bekliyoruz.

Offline Stoke85

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 8
  • Last Active: February 14, 2018, 12:18:31 AM
    • View Profile

« Reply #10 on: February 05, 2018, 11:44:51 PM »
Ellerine sağlık üstad her gün yeni bir coin cıkıyor aidroplarina katılıyım bountylerine katılım derken saatler kaybediyorum oyuzden analiz en önemlisi

Offline max16

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 23
  • Last Active: November 20, 2019, 05:11:38 PM
    • View Profile

• Total Badges: 8
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
« Reply #11 on: February 10, 2018, 06:18:54 AM »
Son 2 haftadır yaşananlar analizcileri falan dinlemedi..Düşüş yaşandığı sırada alım gücü olan balinalar yine vurdu voleyi :)

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #12 on: February 10, 2018, 08:19:41 PM »
Son 2 haftadır yaşananlar analizcileri falan dinlemedi..Düşüş yaşandığı sırada alım gücü olan balinalar yine vurdu voleyi :)

Bu gibi düşüşlerde ya parayı borsada tutma riskini alıp tether'e geçmemiz ya da hiç panik yapmadan pc cüzdanlarda tutup, kenardan izlemek gerekiyor.

Offline bymega

• 1st Step
  • *
  • Activity: 3
  • Last Active: August 30, 2023, 05:37:53 PM
    • View Profile

• Total Badges: 6
    First Post Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary
« Reply #13 on: February 28, 2018, 09:44:23 PM »
Güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş. Eline sağlık. Böyle paylaşımlar görmek beni sevindiriyor.

Offline ganikaragoz

• 1st Step
  • *
  • Activity: 4
  • Last Active: May 27, 2018, 08:47:28 PM
    • View Profile

• Total Badges: 6
    First Post Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary
« Reply #14 on: February 28, 2018, 10:46:36 PM »
gayet açıklayıcı,anlatımı hoş bir bilgilendirme olmuş. elinize sağlık. ayrıca asch coinide takibime alıyorum sayenizde :)

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG