Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Slovensky (Slovak) => Kryptomeny správy => Topic started by: mnixxo.crypto on February 09, 2021, 07:16:37 PM

Title: Cardano: IOHK je v záverečnej fáze veľkej africkej dohody
Post by: mnixxo.crypto on February 09, 2021, 07:16:37 PM
zdroj: kryptonovinky.sk

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano (ADA), je podľa riaditeľa tejto spoločnosti pre oblasť Afriky John O’Connora veľmi blízko, aby úspešne dotiahla do konca dôležitú zmluvu súvisiacu s významnou časťou “čierneho kontinentu“.

Afrika je dlhodobo označovaná za potenciálny “raj” pre rozvoj blockchain technológie vzhľadom na to, že má nedostatočne vybudovanú finančnú infraštruktúru a nezaťažujú ju prísne regulácie typické pre západný svet. Len málo kryptoprojektov však podniká v Afrike konkrétne kroky. Neplatí to však o Cardano, ktoré dlhodobo tvrdí, že práve Afrika je tou oblasťou, na ktorú sa chce primárne sústrediť.

Blížiaci sa termín oznámenia významných dohôd o spolupráci avizoval niekoľkokrát aj zakladateľ Cardano a šéf IOHK Charles Hoskinson. Tvrdí, že procesy sú rozbehnuté na viac strán a už čoskoro sa komunita dozvie všetky podrobnosti.

O ambíciách Cardano hovoril v rozhovore pre Proof of Africa spomínaný John O’Connor, ktorý uviedol: ,,Môžem povedať, že sme v záverečnej fáze oznámenia veľkej vládnej zmluvy, ktorá by umožnila zapojenie niekoľkých miliónov užívateľov na platformu pre implementáciu blockchainu v reálnom svete.”

Okrem Etiopie, kde O’Connor trávi väčšinu času, IOHK sa podľa tvrdení portálu CryptoSlate zameriava taktiež na Juhoafrickú republiku, Keňu, Nigériu, Tanzániu a ďalších 15 afrických krajín.

Pokiaľ ide o Tanzániu, Cardano by vraj mohlo zabezpečiť jej obyvateľom za spolupráce s telekomunikačnými poskytovateľmi digitálnu identitu a prístup k platobnej sieti Cardano. V prípade Juhoafrickej republiky O’Connor zmienil, že IOHK pracuje v tejto krajine na zaujímavom projekte, ktorý sa týka poisťovníctva.

Vyzerá to tak, že všetky projekty, na ktorých Cardano v Afrike pracuje, budú založené na riešení problematiky identity pomocou riešeenia Atala PRISM.

,,Máme celkom rozumné nápady, aby sme dokázali behom roka až dvoch priviesť na našu palubu pre riešenie problematiky identít 100 miliónov ľudí. Môže sa to zdať ambiciózne, ale rozsah afrického kontinentu v skutočnosti znamená, že je to veľmi realistické,” dodal.

Všetky podrobnosti vraj budú oznámené už koncom februára, pričom oficiálne ich zverejní práve spoločnosť IOHK. Podľa O’Connora pôjde o historicky najväčšiu implementáciu blockchain technológie v reálnom svete