follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop


This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Fiul unui raper din Wu-Tang Clan își lansează propria criptovalută  (Read 1994 times)

Offline HBKMusiK

  • Sr. Member
  • *
  • Activity: 345
  • points:
    3034
  • Karma: 5
  • 🔥Romanian Moderator/Translator🔥
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 4
  • Last Active: July 26, 2023, 12:07:57 AM
    • View Profile

  • Total Badges: 20
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Fiul lui Ol’ Dirty Bastard, fost membru al Wu-Tang Clan (decedat în 2004), va scoate pe piață o monedă digitală proprie.

Este vorba de Bar-Son James, cunoscut pe scenă sub numele Young Dirty, și de Dirty Coin, o criptovalută realizată în parteneriat cu Link Media Partners, o companie din industria divertismentului. Dirty Coin (ODB) va funcționa pe Blockchain-ul TAO și va fi listat de exchange-ul AltMarket după lansare.

Este un eveniment important, dacă ne gândim la numărul tot mai mare de celebrități implicate în diverse ICO-uri. Gazeta Bitcoin a relatat recent despre acțiunile purtate în acest sens de Steven Seagal sau de clubul de fotbal Arsenal Londra. Este de asemenea important de luat în calcul și că VIP-urile nu par speriate mișcările luate de SEC în ultima vreme.

Conform CoinTelegraph, proiectul Dirty Coin vine cumva în sprijinul unui album pe care cântărețul îl va lansa în curând, dar le va facilita și fanilor accesul la concerte, plus că aceștia vor putea achiziționa diverse suveniruri. Moneda va putea fi folosită și pentru cumpărarea de obiecte care au legătură cu Ol’ Dirty Bastard.

“În principiu, dacă fanii cumpără Dirty Coin înaintea unui concert, este posibil să obțină bilete la preț redus sau în mod gratuit. Cu alte cuvinte, este o oportunitate imensă pentru fani”, a declarat  Young Dirty într-un interviu.

Young Dirty crede că abordarea sa îi poate inspira și pe alți artiști să aibă încredere în criptovalute, pe care el le numește “cel mai important lucru din istoria omenirii”.

“Când se vor implica și alți artiști, cred că vom asista la o reacție în lanț”, a adăugat cântărețul.

Chiar dacă nu a fost anunțată o dată precisă de lansare, Dirty Coin va fi vândut vara aceasta prin metoda numită “initial artist offering”, spun surse apropiate proiectului.

Referitor la ce părere ar fi avut tatăl său despre fenomenul crypto, dacă ar mai fi trăit, Young Dirty a transmis:

“I-ar fi plăcut. Eu unul presimțeam că va apărea ceva de genul”.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum


For Monthly biddings Check Here


Offline alexx

  • Baby Steps
  • *
  • Activity: 14
  • points:
    202
  • Karma: 0
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: November 14, 2023, 02:32:58 PM
    • View Profile

  • Total Badges: 11
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Parca Music coin era ceva asemanator.
Mai asteptam vara asta sa vedem daca se lanseaza ceva (eu inca nu am putut gasi site-ul cu acest 'Initiat coin offering')

Offline HBKMusiK

  • Sr. Member
  • *
  • Activity: 345
  • points:
    3034
  • Karma: 5
  • 🔥Romanian Moderator/Translator🔥
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 4
  • Last Active: July 26, 2023, 12:07:57 AM
    • View Profile

  • Total Badges: 20
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Parca Music coin era ceva asemanator.
Mai asteptam vara asta sa vedem daca se lanseaza ceva (eu inca nu am putut gasi site-ul cu acest 'Initiat coin offering')
Am mai cautat si eu dar la fel ca si tine nu am gasit nimic, auzisem si de Akon ca vrea propria moneda..

 

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG
Powered by SMFPacks Social Login Mod