follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Multi Hesap Uyarısı  (Read 2525 times)

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Activity: 2404
  • Hodlers Network
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 2
  • Last Active: October 08, 2022, 01:05:54 AM
    • View Profile

• Total Badges: 25
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Multi Hesap Uyarısı
« on: October 08, 2018, 07:32:51 PM »
Merhaba arkadaşlar. Altcoinstalks forumu çoklu hesap kullanımana karşı değil. Birden fazla hesap açmakta serbestsiniz. Ancak açtığınız yedek hesaplardan kesinlikle forum adminine pm ile bilgi vermeniz gerekmektedir. IP incelemeleri esnasında çoklu hesap kullandığınız tespit edildiği takdirde tüm hesaplarınızın statünüz kısmında DUPLICATE tagı yer alacaktır. Bu taga sahip kullanıcılar şuan birçok bountye katılamamaktadır. Belki de ileride hiçbirine kabul almayacaklarını varsayabiliriz.

Yedek hesabınızı admine bildirdiğiniz takdirde yedek hesabınız üzerinde DUBLICATE tagı yer alacaktır. Bu hesapla da sizi kabul eden bountylere katılmaya devam edebilirsiniz. Admine bildirme zorunluluğu tamamıyla forumu spam post kirliliğinden korumak ve ALTS Token ve Bounty dağıtımında adaleti sağlamak adınadır.

Edit: Ben de dahil bazılarımızın iş arkadaşları bu forumu kullanıyor. Admin bu hususta farklı kriterlerle ya da ölçütlerle kimin çoklu hesap kullandığı kimin arkadaşının girdiğini biz anlayabiliyoruz dedi. Ayrıntı vermedi. Ancak eğer ofisinizde sizden başka giren kişiler varsa sıkıntı olmayacağını söyleyebilirim.

Üyelik seviyeleri ve Statüler için: https://www.altcoinstalks.com/index.php?topic=29972.0
Adminin açtığı konu: https://www.altcoinstalks.com/index.php?topic=33059.0

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Multi Hesap Uyarısı
« on: October 08, 2018, 07:32:51 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
Re: Multi Hesap Uyarısı
« Reply #1 on: October 09, 2018, 03:34:48 PM »
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Gerçekten önemli bir konu. Ki bugün ki yazılım teknolojisi ile multi hesapları bulmak çok kolay. Bu da bounty yöneticilerinin işini çok kolaylaştıracaktır.

Offline bacaran

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 597
  • Last Active: April 12, 2024, 03:39:43 PM
    • View Profile

• Total Badges: 16
« Reply #3 on: October 09, 2018, 10:25:25 PM »
Diğer başlığa da yazdım ama sonunru esas muhatabı sizsiniz hocam galiba  :), hocam burada okuduğuma göre multi hesap yapmak yasak değil, sadece bunu yapan kişi bildirmek zorunda değil mi? Yani birden fazla imza kampanyasına girebilir demek mi oluyor? Veya bunu yapanlar duplicate uyarısı olmayacak mı demek?

██
       █████
      ███ ███
     ███   ███
    ███ ▄█▄ ███
  ▐███       ███▌
 ████▄█▀ ██████████▄
█████▀   ████████████
         ████   ████
         ███████████
         █████████▀
         ████
         ████
         ▀▀▀▀▀

Authpaper Coin
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
         ▄███████████▄██████████████████
        ███████████████░░░░░░░░░░░░░░░░██
       ██████████████████████████████░░██
      ███████████████████░░░░░░░░░░░░░░██
      ███████████████████████████████░░██
       █████████████████░░░░░░░░░░░░░░░██
        ██████████████░░░░░░░░░▄▀███████████████▀▄
         ███████████████████████▄▀███████████▀▄██
         ████████████░░░░░░░░░░████▄▀███████▀▄████
       ███████████████████████████████▄▀███▀▄██████
 █████████████████████████████░░████████▄▄▄████████
███████████████████████████████░███████████████████
███████████████████████████████░▀█████████████████▀

.BLOCKCHAIN BASED SYSTEM.
.FOR DATA DELIVERY AND........
.CERTIFICATIONS......................
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

..........WHITEPAPER..........
TWITTER
MEDIUM
GITHUB
REDDIT
SLACK
BTC TALK

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #4 on: October 10, 2018, 05:29:01 AM »
Diğer başlığa da yazdım ama sonunru esas muhatabı sizsiniz hocam galiba  :), hocam burada okuduğuma göre multi hesap yapmak yasak değil, sadece bunu yapan kişi bildirmek zorunda değil mi? Yani birden fazla imza kampanyasına girebilir demek mi oluyor? Veya bunu yapanlar duplicate uyarısı olmayacak mı demek?

Merhaba hocam. Evet ek hesaplarınıza karşı çıkan bir kural yok. Ancak bildirmekle mükellefsiniz. Bu kolaylığın asıl amacı sanırım ileride banlanma-hacklenme durumunda sizin forumdan uzaklaşmamanız olsa gerek. İleride ana hesabınızın banlanması ya da hacklenmesi durumunda yedek hesabınızdan DUBLICATE tagını kaldırtarak forumda paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz bu sayede.

İkinci hususta ben de tam olarak emin olamadım o yüzden belirtmedim. Sanıyorum bildirdiğiniz takdirde sadece ikinci hesabınıza DUBLICATE statusu konur ve siz onu o şekilde kullanırsınız. Bunu kabul eden bountylere katılabilirsiniz.

Eğer konulmazsa ikinci hesabınızla bir imza kampanyasına katılmanız kuralları ihlal etmiş oluyor. Diyelim Dublicate tagı verilmiyor ve siz de çoklu "başvuru yasaktır" denilen ikinci bir imza kampanyasına katıldınız. O zaman kontrolü nasıl olacak. Belli değil.

Ama bu husus için adminin açtığı posta bir soru ekleyeceğim. Cevap verirse size dönerim.

Offline Marshal

• Legendary
  • *
  • Activity: 1333
  • Turkish Old Moderator @Leteravian
  • Last Active: January 18, 2022, 11:18:25 AM
    • View Profile

« Reply #5 on: October 10, 2018, 10:38:10 AM »
Merhaba hocam. Evet ek hesaplarınıza karşı çıkan bir kural yok. Ancak bildirmekle mükellefsiniz. Bu kolaylığın asıl amacı sanırım ileride banlanma-hacklenme durumunda sizin forumdan uzaklaşmamanız olsa gerek. İleride ana hesabınızın banlanması ya da hacklenmesi durumunda yedek hesabınızdan DUBLICATE tagını kaldırtarak forumda paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz bu sayede.

İkinci hususta ben de tam olarak emin olamadım o yüzden belirtmedim. Sanıyorum bildirdiğiniz takdirde sadece ikinci hesabınıza DUBLICATE statusu konur ve siz onu o şekilde kullanırsınız. Bunu kabul eden bountylere katılabilirsiniz.

Eğer konulmazsa ikinci hesabınızla bir imza kampanyasına katılmanız kuralları ihlal etmiş oluyor. Diyelim Dublicate tagı verilmiyor ve siz de çoklu "başvuru yasaktır" denilen ikinci bir imza kampanyasına katıldınız. O zaman kontrolü nasıl olacak. Belli değil.

Ama bu husus için adminin açtığı posta bir soru ekleyeceğim. Cevap verirse size dönerim.

Adminin açtığı konuyu diğer konularda attığı postlar ile karşılaştığım da multi hesaplara direk olarak gelmiyor ''duplicate'' damgası sadece bildirilmeyenler olası kontroller sırasında yakalanırsa ana hesap dahil bütün hesaplara aynı anda bu damgalama yapılıyor fişleniyorsunuz yani bunun sebebi de forumun kendisinin de ALTS token dağıtımı yapıyor olması. Bildiğiniz gibi her post sonrası point geliyor ve bu multi hesaplar bu ALTS kazancından faydalanamayacak ana hesap üzerinden sadece bu tarz taleplerde bulunabileceksiniz ama multi hesaplar ile bountylere katılım gösterebilirsiniz. Bildirilmesinin admin tarafından talep edilmesinin sebebi ise multi hesapların daha kolay denetim altında tutulup forumda spam paylaşım veya hızlı rank atlamak için çöp post kirliliğinin önüne geçilmesini sağlamak...

Offline coolerin

• Hero Member
  • *
  • Activity: 852
  • PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
  • Referrals: 0
  • Last Active: May 21, 2019, 02:56:13 PM
    • View Profile

« Reply #6 on: October 10, 2018, 12:45:33 PM »
arkadaşlar gerekli uyarıyı yapmış. bize de uymak düşüyor. zaten bir hesap, dertsiz başım. ikinciye ne gerek var. tabi kendi açımdan yazıyorum. multici isen bildir admine kafan rahat olsun.  :)

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████
██████▄░█████▄▄▄████████░▄██████
████████▄░▀██████████▀░▄████████
██████████▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄██████████

ZROCOR  -  PRIVATE   FEDERATED   NETWORK         
MOST ACCESSIBLE PLATFORM FOR SELF-ACTUALIZATION
                   FACEBOOK                         TWITTER                         GITHUB                           

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████
██████▄░█████▄▄▄████████░▄██████
████████▄░▀██████████▀░▄████████
██████████▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄██████████

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: October 10, 2018, 12:45:33 PM »

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #7 on: October 10, 2018, 06:33:42 PM »

Adminin açtığı konuyu diğer konularda attığı postlar ile karşılaştığım da multi hesaplara direk olarak gelmiyor ''duplicate'' damgası sadece bildirilmeyenler olası kontroller sırasında yakalanırsa ana hesap dahil bütün hesaplara aynı anda bu damgalama yapılıyor fişleniyorsunuz yani bunun sebebi de forumun kendisinin de ALTS token dağıtımı yapıyor olması. Bildiğiniz gibi her post sonrası point geliyor ve bu multi hesaplar bu ALTS kazancından faydalanamayacak ana hesap üzerinden sadece bu tarz taleplerde bulunabileceksiniz ama multi hesaplar ile bountylere katılım gösterebilirsiniz. Bildirilmesinin admin tarafından talep edilmesinin sebebi ise multi hesapların daha kolay denetim altında tutulup forumda spam paylaşım veya hızlı rank atlamak için çöp post kirliliğinin önüne geçilmesini sağlamak...

Oldukça güzel o halde. Eğer yedek hesap açan arkadaşlar, admine bunu bildirdiklerinde zaten ana hesaplarında bir sıkıntı olmayacaktı, sizin dediğiniz şekilde yedek hesaplarında da dublicate tagı almayacaklar demektir. Bu şekilde farklı imzalara katılmalarında da bir sıkıntı olmayacaktır sanırım. Konuyu bu şekilde revize ediyorum.

Offline bacaran

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 597
  • Last Active: April 12, 2024, 03:39:43 PM
    • View Profile

« Reply #8 on: October 10, 2018, 11:11:15 PM »

Oldukça güzel o halde. Eğer yedek hesap açan arkadaşlar, admine bunu bildirdiklerinde zaten ana hesaplarında bir sıkıntı olmayacaktı, sizin dediğiniz şekilde yedek hesaplarında da dublicate tagı almayacaklar demektir. Bu şekilde farklı imzalara katılmalarında da bir sıkıntı olmayacaktır sanırım. Konuyu bu şekilde revize ediyorum.

yani hocam anladığım kadarıyla dublicate damgası bildirim yapıldığı takdirde yedek hesap için dahi konulmayacak sadece yakalanan hesaplar için verilecek bir ceza mahiyetini taşıyor, açıkçası bence sizin ilk yazdığınız gibi olsa daha makbul olurdu ben multi hesaplardan çok hoşlanmıyorum yedek konusu eyvallah ama multi bence etik değil.

██
       █████
      ███ ███
     ███   ███
    ███ ▄█▄ ███
  ▐███       ███▌
 ████▄█▀ ██████████▄
█████▀   ████████████
         ████   ████
         ███████████
         █████████▀
         ████
         ████
         ▀▀▀▀▀

Authpaper Coin
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
         ▄███████████▄██████████████████
        ███████████████░░░░░░░░░░░░░░░░██
      ███████████████████░░░░░░░░░░░░░░██
      ███████████████████████████████░░██
       █████████████████░░░░░░░░░░░░░░░██
        ██████████████░░░░░░░░░▄▀███████████████▀▄
         ███████████████████████▄▀███████████▀▄██
         ████████████░░░░░░░░░░████▄▀███████▀▄████
       ███████████████████████████████▄▀███▀▄██████
 █████████████████████████████░░████████▄▄▄████████
███████████████████████████████░███████████████████
███████████████████████████████░▀█████████████████▀

.BLOCKCHAIN BASED SYSTEM.
.FOR DATA DELIVERY AND........
.CERTIFICATIONS......................
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

..........WHITEPAPER..........
TWITTER
MEDIUM
GITHUB
REDDIT
SLACK
BTC TALK

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #9 on: October 11, 2018, 01:19:05 AM »
Marshal admin benden daha çok takip etmiştir konumu gereği. Onun dediğine inanıyorum. Ancak forum admininin konusuna attığım soruyu kaldırmayacağım. Bir haftaya cevap vermezse pm atarım kendisine ayrıca. Eğer serbestse hacklenme vs durumlara karşı bir yedek hesap açabilirim oradan bountylere katılmasam da. Bizi düşünen forum yönetimi böyle bir imkan tanıyorsa değerlendirilebilir.

Offline Marshal

• Legendary
  • *
  • Activity: 1333
  • Turkish Old Moderator @Leteravian
  • Last Active: January 18, 2022, 11:18:25 AM
    • View Profile

« Reply #10 on: October 11, 2018, 08:27:43 AM »
Marshal admin benden daha çok takip etmiştir konumu gereği. Onun dediğine inanıyorum. Ancak forum admininin konusuna attığım soruyu kaldırmayacağım. Bir haftaya cevap vermezse pm atarım kendisine ayrıca. Eğer serbestse hacklenme vs durumlara karşı bir yedek hesap açabilirim oradan bountylere katılmasam da. Bizi düşünen forum yönetimi böyle bir imkan tanıyorsa değerlendirilebilir.

Kaldırma zaten soruyu hatta daha fazla soru da sorabilirsiniz admin kendisi diyor zaten çekinmeyin yazın bana diye... Özel mesajda olsun normal topic altında olsun biraz ketum birisi üstü kapalı cevaplar veriyor hep bu da beni geriyor ne yalan söyleyeyim ikilemde bırakıyor insanı...

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #11 on: October 11, 2018, 06:26:29 PM »

Kaldırma zaten soruyu hatta daha fazla soru da sorabilirsiniz admin kendisi diyor zaten çekinmeyin yazın bana diye... Özel mesajda olsun normal topic altında olsun biraz ketum birisi üstü kapalı cevaplar veriyor hep bu da beni geriyor ne yalan söyleyeyim ikilemde bırakıyor insanı...

Evet Marshal admin. Onu ben de fark ettim. Biraz garip bir tarzı var. Onun için haftaya mesaj atacağım. Kendi cevap verse daha iyi olur herkes görür bu sayede.

Offline Filo

• Legendary
  • *
  • Activity: 1492
  • Your Data Belongs To You
  • Last Active: April 05, 2022, 05:52:18 PM
    • View Profile

• Total Badges: 24
« Reply #12 on: October 12, 2018, 12:25:09 PM »
Evet. Bir yedek hesap açmak mantıklı bu işlerde. Tutacak bu altcoinstalks ileride. O vakit geldiğinde çift hesaplı olmak çift kılıçlı olmak gibi olabilir :) Şu hesabım hero olsun yeni bir tane açacağım ben de.
XSL Labs.io
|█████████████████
███████████████████
█████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
  WHITEPAPER 
  AUDIO WP
|Confidentiality
Authenticity
Integrity

Offline ybora

• Full Member
  • *
  • Activity: 175
  • Last Active: July 29, 2019, 11:52:15 PM
    • View Profile

• Total Badges: 14
« Reply #13 on: October 12, 2018, 06:03:58 PM »
Bu çok güzel bir özellik, çünkü birden fazla hesap açan herkesin amacı bounty çakallığı yapmak değil, ancak bir yandan da hem yasak değil deyip, hem yaptırım uygulanması riski oluşuyor. Böyle kayıtlı bir ikinci hesap olunca insanın içi rahat eder, hack vb durumlara karşı da yedek hesap olmuş olur. Biraz önce yedek hesap açıp admine de pm ile bildirdim. @fallenangel1789 Teşekkürler.

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #14 on: October 12, 2018, 06:07:13 PM »
Bu çok güzel bir özellik, çünkü birden fazla hesap açan herkesin amacı bounty çakallığı yapmak değil, ancak bir yandan da hem yasak değil deyip, hem yaptırım uygulanması riski oluşuyor. Böyle kayıtlı bir ikinci hesap olunca insanın içi rahat eder, hack vb durumlara karşı da yedek hesap olmuş olur. Biraz önce yedek hesap açıp admine de pm ile bildirdim. @fallenangel1789 Teşekkürler.

Rica ederim. Ama unutmayın adminin dediği bana pm'i yedek hesabınızdan atındı. Obür türlü de sorun olmaz ama onun dedikleri bu şekildeydi.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG