follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Bitcoin’den daha fazla kazandıracak altcoin var mı? Emin misiniz?  (Read 1018 times)

Offline beynelmilel

• Full Member
  • *
  • Activity: 207
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: July 14, 2019, 11:31:03 AM
    • View Profile

• Total Badges: 17
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
2010 yılında 100 dolarlık BTC alsaydınız bugün hesabınızda tam 1.3 milyon dolar olacaktı. Tabii o tarihten bugüne değin BTC’nizi elinizde tutmanız şartıyla.

Altcoinler, Bitcoin ile karşılaştırdığımızda, yatırım dönüşü olarak BTC’nin yanında ne kadar cüce kaldıklarını yukarıdaki tablodan görüyorsunuz.

En eski altcoinlerden biri olan Litecoin bile listede ne kadar geri kaldığını görüyorsunuz. Litecoin’in piyasaya sürüldüğü andan itibaren 100 dolarlık LTC’nin karşılığı bakiyenizde bugün 1,320 dolar olacaktı. Zaten piyasada Bitcoin altın olarak anılırken, Litecoin gümüş olarak anılmakta. Ancak günümüzde bile gümüş seyyar satıcıda bile satılırken, altın son derece korunaklı mekanlarda ticareti yapılmakta.

Listede en çok kazandıran altcoin olarak Ethereum’u görüyoruz. 2015 yılında 100 dolarlık ETH alsaydınız bugünkü değerden hesabınızda sadece 68,000 dolar olacaktı.

Bitcoin’i yenmek uğruna ortaya çıkan Bitcoin Cash gibi altcoinlerde durum vahim. 2017 yılında 100 dolarlık BCH yatırımınız bugün size 4/3’ü ermiş olarak çıkacaktı.

BNB gibi ardında şirketlerin olduğu altcoinleri Btcoin ile kıyaslamak elam ile armutları toplamaya benziyor. Tüm altcoinler BTC ile doğrudan pariteleniyor. Hatta ilk başlarda kısa dönemli olmak üzere BTC’ye karşı değer de kazanıyor.

bkz: Tim Draper yine uçuyor: Bitcoin 4 milyon dolar olacak

Ancak, avamca konuşmak gerekirse ‘hızlı giden atın…’ durumu. Yani ne kadar hızlı çıkarsa bi o kadar hızlı düşüyor. Çünkü zayıf piyasa hacimleri çok rahat manipüle edilmesine imkan tanıyor. Ancak uzun zaman diliminde tarih tekerrür ediyor ve piyasanın kralının kim olduğunu gösteriyor.

bkz: Tim Draper: Bitcoin 2022 de 250.000 Doları Gördüğünde Hükümetlerde Radikal Dönüşümlere Neden Olacak
Sonuç olarak,

Bir konunun altını çizmek istiyorum. Bu piyasada BTC dışında hiç bir parayı önermiyorum. Bunun altında yatan bir gerçek var. Madem BTC dijital piyasanın altını olacaksa, ve buna canı gönülden inanıyorsanız burada hedefinize tam odaklanmanız gerekiyor.

bkz: Tim Drapper: Dolar almak isteyenler Bitcoin satın alsın!

Bitcoin, 100,000 dolar olduğuna Bitcoin’in büyüdüğü kadar toplam piyasa hacmi büyüyeceğini hiç sanmıyorum. Örnekle açıklarsak, BTC 20,000 dolara tırmandığı yakın zaman diliminde toplam piyasa hacmi 800 milyar doları aşmıştı. BTC 100,000 doları gördüğünde toplam piyasa hacmi 4 trilyon olacağını düşünmüyorum. Çünkü, bana göre BTC ile piyasa aynı oranda büyümeyecek.

bkz: Bitcoin’den daha fazla kazandıracak altcoin var mı? Emin misiniz?

BTC’nin bügün piyasa hacmi %52 civarında. İleride bu oranın %90’ı geçeceğini tahmin ediyorum. Dün olduğu gibi yarın da BTC daha fazla kazandırmaya devam edecek ve piyasanın tartışılmaksızın tek kralı olduğunu cümle aleme gösterecek.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Offline TurkiyePriest

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 354
  • In Crypto We Trust
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: February 20, 2024, 01:37:05 PM
    • View Profile

• Total Badges: 19
    Badges: (View All)
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary 10 Posts
Baz aldığın yıllar çok onemli en başından beri düşünürsen tabii ki ondan daha çok kazandıran olmaz. Ama mesela 2018 yılında btcden az kazandıran coin yoktu neredeyse

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG