follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Yatırım yapılabilecek altcoinler  (Read 17379 times)

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 502
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 8
  • Last Active: October 12, 2020, 12:29:18 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Yatırım yapılabilecek altcoinler
« on: November 19, 2017, 08:00:39 PM »
Bu başlık altında yatırım yapılabilecek altcoinleri tartışalım. Sıraladığınız coinleri, neden yatırım yapılabilir olduğu konusunda düşüncelerinizi de belirtirseniz herkes için daha faydalı olacaktır. Benim şu anda yatırım yaptıklarım:

Neo: Blockchain altyapısı sunduğu için geleceği olan bir proje olarak görüyorum. Zaten Çin Ethereum'u olarak tanınıyor. Yakın bir tarihte bu altyapıda ilk icolarını Red Pulse ile başarılı bir şekilde yaptılar. Çin'in kriptolarla ilgili yasaklamalarından etkilenmese fiyatı şu an daha yükseklerde olacaktı.

Waves: Çok fazla seveni olduğu kadar, zarar ettirmesinden dolayı sevmeyeni de çok fazla. Bu ay sonu Dex'i aktif edecekleri beklentisi var. Bitcoinin yükseldiği bugünlerde düşmeyerek, hatta yükselerek herkesi şaşırttı. Waves'i, uzun süre altlarda gezindikten sonra bir anda yükselen Ethereum'a benzetiyorum.

Komodo: Bir süredir dengeli bir şekilde 1.5 ile 2 dolar arasında gezinip duruyor. Son olarak Monaize icosu(dico) düzenleyecekti ama teknik sorunlardan dolayı süreç ertelendi. Yaşanan bu olaydan sonra kısa bir süre düşüş yaşasa da birkaç günde toparlayarak eski seviyesine tekrar çıktı. Monaize icosunu kayıpsız atlatırlarsa önü açık gibi görünüyor.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Yatırım yapılabilecek altcoinler
« on: November 19, 2017, 08:00:39 PM »

For Monthly biddings Check Here

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

Re: Yatırım yapılabilecek altcoinler
« Reply #1 on: December 01, 2017, 06:25:09 PM »
     Yatırım yapılabileceğini düşündüğüm bir diğer coin Neblio. Nebl simgesi ile borsalarda işlem gören bu coin, blockchain altyapısında Python, Go, JS, Ruby, .NET, Java, Node.js programlama dillerini kullanarak uygulamalar oluşturmayı amaçlıyor. Neblio, geçtiğimiz yaz düzenledikleri icodan sonra satılamayan 150 milyona yakın coini yakarak piyasadan kaldırdı. Bu süreçten sonra 0.10 dolar olan fiyatı bir anda 3 dolara kadar yükseldi. Şu anda da fiyat 3 ile 5 dolar arasında gidip geliyor. İcodan bugüne kadar Nebl cüzdan konusunda çalışmalar yapan ekip, bu yıl bitmeden Raspberry pi cihazlar ile uyumlu bir cüzdanı çıkartmayı hedefliyor. 2018'in ilk çeyreğinden itibaren ise asıl amaçları olan ihtiyaca yönelik program geliştirmeye başlamaları bekleniyor.

Şu anda dolaşımda 12.500.000, toplam ise 13.293.000 Nebl bulunmakta. Toplam miktarı da Nebl'yi değerli yapan özelliklerden biri. Nebl'nin bir özelliği de cüzdanda faiz kazandırması. Diyelim ki bir miktar Nebl aldınız ve bu coinleri bilgisayarınıza kurduğunuz Nebl cüzdana  gönderdiniz. Bu cüzdanı açık bıraktığınız sürece işlem doğrulamalarına katkı sağlamış olacaksınız ve bu yüzden Neblio, sizi belirli aralıklarla Nebl vererek ödüllendirecek. Nebl'yi https://www.cryptopia.co.nz sitesinden Bitcoin, Litecoin ve Dogecoin karşılığı alabilirsiniz. https://www.kucoin.com sitesinden ise Bitcoin ve Ethereum karşılığı alınabilir. Nebl alabileceğiniz diğer borsa ise https://hitbtc.com/ Nebl cüzdanı ise resmi sitesi olan https://nebl.io/ üzerinden indirmeniz mümkün.
« Last Edit: January 23, 2018, 09:35:17 PM by denizsar »

Offline BARBALEST

• 1st Step
  • *
  • Activity: 2
  • Referrals: 0
  • Last Active: December 19, 2017, 06:22:45 PM
    • View Profile

• Total Badges: 7
    First Post Sixth year Anniversary Fifth year Anniversary
« Reply #2 on: December 03, 2017, 09:12:51 AM »
kripto dünyasında yeniyim. 4 gün önce 200  tl karşılığı olan bitcoin alarak girdim. ve girdiğim sitedeki en düşük altcoinlerden biri olan QSP den 90 adet alarak başladım. 0,0001221 btc olan QSP, ben aldıktan 10 dakika sonra 0,0001000 seviyelerine düştü. 2 gün böyle devam etti ve sonra yükselişe geçti. sell orderı ben 0,0001500 olarak 80 tane olacak şekilde verdim. yükselişe geçip 0,0001300 ü geçti lakin hala bir inip bir çıkıyor ve bu 0,0001300'ü çok aşacakmış gibi durmuyor.
girdiğim site alış-satışta %0,1 komisyon alıyor. şayet kendi altcoinini kullanırsanız bu komisyon %0,05 oluyor vs.
paramın diğer yarısıyla da 9 adet iota aldım. iota hakkında parlayacak diye yazılar okudum, sistemi blockchain değil başka birşeymiş, miningi yokmuş vs.
şimdilik böyle.
bir de şöyle bir strateji geliştirdim; aldığım herhangi bir altcoinden diyelim 100 tane aldıysam, satarken bunun 100 ünü de değil de 90 ını uygun fiyata satmak. olur da patlama yaparsa elimde bir10 tane kalsın diye. yeniyim bu işte, borsa, para vs pek anlamam ama bu şekilde yapmak bana mantıklı geldi.

Offline salo

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 23
  • Last Active: February 07, 2018, 02:23:15 PM
    • View Profile

• Total Badges: 8
« Reply #3 on: December 04, 2017, 10:04:46 PM »
Stratis konusunda biraz bilgi verebilir misiniz. Neblio almaya dusunuyorum. bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederiz

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #4 on: December 06, 2017, 06:30:24 PM »
Stratis, Neblio ve Lisk hemen hemen aynı çizgideki projeler. Blockchain için çeşitli uygulamalar geliştirme hedefleri var. Doğal olarak da uzun vadeli yatırım için uygunlar. Yol haritalarına uygun bir şekilde hedeflerini tutturdukları sürece yükseleceklerdir. Bu tip projeleri kişisel olarak önemsiyorum. Yakın gelecekte sıradan bir muhasebecinin bile blockchain altyapısını kullanacağına şahit olacağımızı düşündüğümden ufak ufak bu tip coinleri topluyorum.

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #5 on: December 06, 2017, 06:34:30 PM »
kripto dünyasında yeniyim. 4 gün önce 200  tl karşılığı olan bitcoin alarak girdim. ve girdiğim sitedeki en düşük altcoinlerden biri olan QSP den 90 adet alarak başladım. 0,0001221 btc olan QSP, ben aldıktan 10 dakika sonra 0,0001000 seviyelerine düştü. 2 gün böyle devam etti ve sonra yükselişe geçti. sell orderı ben 0,0001500 olarak 80 tane olacak şekilde verdim. yükselişe geçip 0,0001300 ü geçti lakin hala bir inip bir çıkıyor ve bu 0,0001300'ü çok aşacakmış gibi durmuyor.
girdiğim site alış-satışta %0,1 komisyon alıyor. şayet kendi altcoinini kullanırsanız bu komisyon %0,05 oluyor vs.
paramın diğer yarısıyla da 9 adet iota aldım. iota hakkında parlayacak diye yazılar okudum, sistemi blockchain değil başka birşeymiş, miningi yokmuş vs.
şimdilik böyle.
bir de şöyle bir strateji geliştirdim; aldığım herhangi bir altcoinden diyelim 100 tane aldıysam, satarken bunun 100 ünü de değil de 90 ını uygun fiyata satmak. olur da patlama yaparsa elimde bir10 tane kalsın diye. yeniyim bu işte, borsa, para vs pek anlamam ama bu şekilde yapmak bana mantıklı geldi.

Yatırımlarınızı iki şekilde değerlendirip(uzun ve kısa vadeli), bir de panik satışları yapmadığınız sürece kripto paralar her daim kazandırır. Mart ayında aldığım 30 dolarlık Nxtler şu anda 750 dolar oldu. Yatırım yapmadan önce coinmarketcap.com sitesinden coini inceleyip kara vermeniz yararınıza olur. Tabi piyasada balina olarak adlandırılan pump ve dump grupları nedeniyle hiçbir mantığa uymayan hareketlerde sık olarak görülüyor.

Offline Lydian

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 25
  • Last Active: March 20, 2018, 08:32:04 PM
    • View Profile

• Total Badges: 10
    Topic Starter 10 Posts First Post
« Reply #6 on: December 25, 2017, 01:28:42 PM »
ELIX emin adimlarla geliyor gibi... Projesi bana hitap etmese de, 6 centten aldigim ELIXler su an 40 cent civari. 1 Dolari rahat asacak önümüzdeki haftalarda - bence...

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: December 25, 2017, 01:28:42 PM »

Offline Jhinx

• 1st Step
  • *
  • Activity: 1
  • Last Active: February 07, 2018, 06:07:08 AM
    • View Profile

« Reply #7 on: January 09, 2018, 08:47:45 AM »
Henüz satışa çıkmamış GoNetwork sağlam geliyor gibi. ICO tarihleri bile belli değil ancak ETH waterloo kazanmışlar. Telegram kanallarında insanlar çıldırıyor nasıl alacağız diye. Takip etmeye değer olduğunu düşünüyorum sadece.

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #8 on: January 12, 2018, 10:51:45 AM »
     Yatırım yapılabileceğini düşündüğüm bir diğer coin Neblio. Nebl simgesi ile borsalarda işlem gören bu coin, blockchain altyapısında Python, Go, JS, Ruby, .NET, Java, Node.js programlama dillerini kullanarak uygulamalar oluşturmayı amaçlıyor. Neblio, geçtiğimiz yaz düzenledikleri icodan sonra satılamayan 150 milyona yakın coini yakarak piyasadan kaldırdı. Bu süreçten sonra 0.10 dolar olan fiyatı bir anda 3 dolara kadar yükseldi. Şu anda da fiyat 3 ile 5 dolar arasında gidip geliyor. İcodan bugüne kadar Nebl cüzdan konusunda çalışmalar yapan ekip, bu yıl bitmeden Raspberry pi cihazlar ile uyumlu bir cüzdanı çıkartmayı hedefliyor. 2018'in ilk çeyreğinden itibaren ise asıl amaçları olan ihtiyaca yönelik program geliştirmeye başlamaları bekleniyor.

Şu anda dolaşımda 12.500.000, toplam ise 13.293.000 Nebl bulunmakta. Toplam miktarı da Nebl'yi değerli yapan özelliklerden biri. Nebl'nin bir özelliği de cüzdanda faiz kazandırması. Diyelim ki bir miktar Nebl aldınız ve bu coinleri bilgisayarınıza kurduğunuz Nebl cüzdana  gönderdiniz. Bu cüzdanı açık bıraktığınız sürece işlem doğrulamalarına katkı sağlamış olacaksınız ve bu yüzden Neblio, sizi belirli aralıklarla Nebl vererek ödüllendirecek. Nebl'yi https://www.cryptopia.co.nz sitesinden Bitcoin, Litecoin ve Dogecoin karşılığı alabilirsiniz. https://www.kucoin.com sitesinden ise Bitcoin ve Ethereum karşılığı alınabilir. Nebl alabileceğiniz diğer borsa ise https://hitbtc.com/ Nebl cüzdanı ise resmi sitesi olan https://nebl.io/ üzerinden indirmeniz mümkün.

Neblio beklediğim hareketi yaparak 3 dolardan 64 dolara çıktı, güzel bir kar satışı fırsatı verdi; şu anda ise 30 dolar civarında seyrediyor. Umarım birilerinin almasını sağlamışımdır.
« Last Edit: January 23, 2018, 09:36:03 PM by denizsar »

Offline ecnnn

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 10
  • Referrals: 1
  • Last Active: October 25, 2019, 09:03:26 PM
    • View Profile

« Reply #9 on: February 05, 2018, 03:15:14 PM »
raiblocks ya da yeni adıyla nano yanılmıyorsam 2014 yılında başlamış ancak son dönemde hem geliştirme (development) hem de popularite anlamında yıldızı parlayan bir proje.. bir bakın derim

Offline max16

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 23
  • Last Active: November 20, 2019, 05:11:38 PM
    • View Profile

10 Posts First Post Fifth year Anniversary
« Reply #10 on: February 10, 2018, 06:22:55 AM »
Kendi yatırımın Hshare ve Ethereum Classic'te..Ek olarak Enigma ve Salt düşünüyorum ama geçen haftaki düşüşü kaçırdım..2. furya olursa bakıcaz artık.

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #11 on: February 10, 2018, 08:22:55 PM »
Şöyle altı ay kadar sabrederim diyenlere önerim Lamden Tau ve Playkey'i araştırsınlar. Her ikisi  de iyi projeler ve önleri açık. Henüz büyük bir borsada değiller ve özellikle Playkey toplam miktarı bakımından göz dolduruyor. Ayrıca madencilik de yapılabilecek olması fiyat artışını sağlayabilecek ayrı bir olumlu özelliği.

Offline neolila

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 5
  • Last Active: February 28, 2018, 06:10:39 PM
    • View Profile

« Reply #12 on: February 28, 2018, 05:32:06 PM »
IOTA - 0x 6. - 7. aydan sonra ciddi manada değer artışı olacağını tahmin ediyorum.
Öneririm.

Offline Bariskhwaj

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 69
  • Last Active: February 16, 2023, 06:23:19 AM
    • View Profile

• Total Badges: 14
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary Topic Starter
« Reply #13 on: March 12, 2018, 09:25:50 PM »
Nebulas Coinuda ilginç Google gibi bir dev ile rekabete girmek istiyor yani arama sayfaları alanında yer alıyor

Offline serkan7554

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 12
  • Referrals: 1
  • Last Active: August 27, 2018, 02:08:36 PM
    • View Profile

Topic Starter 10 Posts First Post
« Reply #14 on: March 20, 2018, 03:18:30 AM »
Şu an bence hercoin 2018 Haziran ayında 2x yapıcak piyasa çok darbe aldı toplanması en az 3 ay . Şu an ki BTC değeri beni hala daha korkutuyor sebebi formasyon tutmadı bana kalırsa 6900 leri görüp geri gelmesi lazımdı. Umarım BTC hakkında ki düşüncemde haksızımdır.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG