follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Dünya Nüfusunun %99’u Gelecekte Sizden Daha Fazla Bitcoin’e Sahip Olamayacak  (Read 901 times)

Offline bychemist32

• Legendary
  • *
  • Activity: 1493
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 8
  • Last Active: June 09, 2021, 09:32:14 AM
    • View Profile

• Total Badges: 22
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Bitcoinsperperson'ın verilerine göre 7,5 milyar insanın yaşadığı dünyada şu anda kişi başına sadece 0.00230898 Bitcoin düşüyor.

Bitcoin’in gerçekten bir değer saklama aracı olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceği her zaman çok konuşuldu. Ancak çoğu insanın göremediği belki de görmek istemediği bir nokta var. Bitcoin eşi benzeri olmayan bir dijital maden ve insanlığın sahip olabileceği Bitcoin sayısı 21 milyondan bile daha az. Kabaca bir hesapla Bitcoin’in 2140 yılından sonra daha üretilemeyeceği iddia ediliyor. Elbette bu varsayım günümüz teknolojisi baz alınarak yürütülmüş.
Araştırma şirketi Chainalysis’ın geçtiğimiz yıl yaptığı bir araştırmaya göre toplamda sadece ve sadece 21 milyon adet üretilebilecek olan Bitcoin’in 3,8 milyonu çoktan geri döndürülemeyecek bir şekilde kayboldu bile. Bunun anlamı şu: Eğer 0.28 ya da daha fazla Bitcoin’iniz varsa dünyanın geri kalanından daha şanlısınız.  Kayıp Bitcoin’ler göz önünde bulundurulursa bu durum sizin gelecekte, dünyadaki toplam Bitcoin arzının en az %1’lik kısmına sahip olacağınız anlamına gelecek.  Kayıp Bitcoin’leri hesaba katmadığımız taktirde bu oran doğrudan %1,65’e yükselecek. Bu iddianın sahibi ise dünyanın en büyük teknoloji devlerinden Google’ın eski Ürün Direktörü Steve Lee.

Eğer 0.28 Bitcoin’e sahipseniz ve onları saklıyorsanız dünya nüfüsunun %1’inden fazlasının sizden daha fazla Bitcoin’e sahip olamayacağına emin olabilirsiniz. Bugün yapacağınız 1.830 dolarlık mütevazi bir yatırım sizi gelecekte Bitcoin dünyasında %1’ler kulübüne sokabilir.

Popüler sosyal medya platformu Twitter’da 200 bin takipçisi olan @Whalepanda adlı bir kullanıcı ise Bitcoin ağındaki madencilik ödülü nedeniyle üretilebilecek toplam Bitcoin’in 21 milyon değil yaklaşık 20.999.817 olduğunu iddia etti.

Kaynak: Cryptodaily.co.uk

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Offline Rdu

• Full Member
  • *
  • Activity: 289
  • Referrals: 0
  • Last Active: January 08, 2019, 05:41:20 PM
    • View Profile

• Total Badges: 12
Şuan bitcoin sahibi olanlar ile bitcoin satın alanlar bundan 10 yıl sonra çok avantajlı bir güce sahip olacaklar. Buna net olarak inanıyorum. Geçmişte bundan sadece 5 sene önce bunun farkına varanlar kaymağını yemeye başladı bile.

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Activity: 2404
  • Hodlers Network
  • Referrals: 2
  • Last Active: October 08, 2022, 01:05:54 AM
    • View Profile

• Total Badges: 25
Güzel ön görüler. Tabi o vakit geldiğinde Bitcoinin hala burada olacağını söyleyebilirsek. Bu arada halihazırda dünyanın %99.9'u benden daha az bitcoine sahip :)

Offline Yakışıklı Serdar

• Full Member
  • *
  • Activity: 269
  • PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
  • Last Active: May 29, 2019, 12:18:34 AM
    • View Profile

• Total Badges: 14
Şuan ki dolar olarak ya da kripto paralar dışında olarak bakarsanız olaya zaten aynı durumlar karşı karşıya kalırsınız. Dünyada her zaman böyleydi zaten. Önce davranan aklını kullanan her zaman zengin olur :)

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
Şuan ki dolar olarak ya da kripto paralar dışında olarak bakarsanız olaya zaten aynı durumlar karşı karşıya kalırsınız. Dünyada her zaman böyleydi zaten. Önce davranan aklını kullanan her zaman zengin olur :)

Dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Fırsatlar her zaman karşımıza çıkmıyor. Çıktığında da değerlendiren kazanıyor. Bitcoin bana 500 dolarken al diye çok bastırmıştı arkadaşlar. Ama almadım. alanlar zaten köşe oldular. :)

Offline Yakışıklı Serdar

• Full Member
  • *
  • Activity: 269
  • PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
  • Last Active: May 29, 2019, 12:18:34 AM
    • View Profile

• Total Badges: 14

Dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Fırsatlar her zaman karşımıza çıkmıyor. Çıktığında da değerlendiren kazanıyor. Bitcoin bana 500 dolarken al diye çok bastırmıştı arkadaşlar. Ama almadım. alanlar zaten köşe oldular. :)
Hocam bitcoin 200 dolar olduğundan beri bu işin içerisindeym ancak hiçbir zaman sabırlı olamadım 120den alıp 150den sattım yine yükseldi aldım sattım o yüzden çok fazla ileri gidemedim. Bu iş için sabır en önemli iş ancak normal para piyasalarına göre daha komplike bir sektör olduğu için bilgimin bile para edeceğini düşünüyorum

Offline caxxo

• Member
  • *
  • Activity: 132
  • Last Active: January 17, 2019, 04:00:56 PM
    • View Profile

• Total Badges: 15
Cok dogru bi haber. Su an crypto dunyasinda olan veya bikac sene icinde bu dunyaya giren insanlar gelecegin zenginleri olacak. Bu kacinilmaz bir olay. Dunya bu teknolojiyi konusuyor ve konusmaya devam edecek.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21

Hocam bitcoin 200 dolar olduğundan beri bu işin içerisindeym ancak hiçbir zaman sabırlı olamadım 120den alıp 150den sattım yine yükseldi aldım sattım o yüzden çok fazla ileri gidemedim. Bu iş için sabır en önemli iş ancak normal para piyasalarına göre daha komplike bir sektör olduğu için bilgimin bile para edeceğini düşünüyorum

Hocam bende 500 dolardayken aldığımda 1000 doları görünce satardım. Kimse bilemezdi 20 bin dolarları göreceğini. Birde bilgi her zaman para etmese de her zaman para kazandırır.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG