follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Bloomberg: Türk Lirası Şu Anda Bitcoin’den Daha Çok Dalgalanıyor  (Read 1229 times)

Offline bychemist32

• Legendary
  • *
  • Activity: 1493
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 8
  • Last Active: June 09, 2021, 09:32:14 AM
    • View Profile

• Total Badges: 22
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Ülkemizde yaşanan kriz çeşitli haber kaynakları tarafından ele alınmaya devam ediyor. Türk Lirası’nın dolar karşısında yaşadığı düşüş Bloomberg gibi sitelere de konu oldu.

Bloomberg’de “Türkiye’deki Erime Lira’yı Bitcoin’den Daha Oynak Yaptı” başlığıyla yayınlanan yazıda Türk Lirası’nın ABD Doları karşısındaki son 10 gündeki hareketliliğinin, Bitcoin’deki dalgalanmalara kıyasla çok daha ciddi olduğu belirtiliyor. Bloomberg:
“Türkiye’deki döviz krizi büyümeye devam ederken liranın ABD Doları karşısındaki son 10 günlük dalgalanmaları, Bitcoin’inkileri geçti.”

Şu anda yaşadığımız krizin Bitcoin’e olan ilgiyi arttırdığını da görmek mümkün. Google Trends verilerinden örnek vermek gerekirse ülkemizde Bitcoin’e duyulan ilginin özellikle Ağustos ayında artışa geçtiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Türkiye’deki bazı kripto para borsalarının ticaret hacimleri, geçtiğimiz haftaya kıyasla yüzde 150 oranında artış gösterdi.

Ekonomik açıdan zorlanan diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de insanlar zor anlarda kripto paralara geçiş yapmanın mantıklı olduğunu düşünüyorlar. Yaşanan bu kriz ülkedeki çoğu sektörü ve piyasayı etkilediği gibi kripto para piyasasını da etkilemeye başladı. Bu etkiler tam olarak ne kadar sürecek veya ne ölçekte olacaklar, bilemiyoruz.

KAYNAK: https://koinbulteni.com/bloomberg-turk-lirasi-su-anda-bitcoinden-daha-cok-dalgalaniyor-24371.html

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Offline Rdu

• Full Member
  • *
  • Activity: 289
  • Referrals: 0
  • Last Active: January 08, 2019, 05:41:20 PM
    • View Profile

• Total Badges: 12
Re: Bloomberg: Türk Lirası Şu Anda Bitcoin’den Daha Çok Dalgalanıyor
« Reply #1 on: August 14, 2018, 11:45:50 AM »
Son zamanlarda ABD ile yaşanan gerilim aynı zamanda gelişen tüm olylar ışığında haliyle TL oldukça değer kaybetti dalgalanmalar da sürüyor tabii ülke olarak ekonomik bir deste çok ihtiyacımız var. En çok da üzüldüm bu kötü gidişatın belirsiz olmazsı ne zaman biteceğinin belli olmaması

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Referrals: 2
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
« Reply #2 on: August 16, 2018, 09:37:14 PM »
İşte  bu dalgalanma çok kötü. Doların yüksek olması düşük olması inanın umurumda değil. Benim düşünceme göre zaten dolar yüksek olmalı. Ama dalgalandığı zaman durum çok vahim. Sanki oyuncaksınız. Eskiden dolardan para kazanma ortalaması 90 gündü ama şimdi 1 gün. Yatır akşama karını cebine koy. Yok böyle bir dünya

Offline natureltiqqy

• Full Member
  • *
  • Activity: 144
  • Referrals: 0
  • Last Active: December 19, 2018, 08:35:46 PM
    • View Profile

• Total Badges: 17
« Reply #3 on: August 19, 2018, 10:04:50 PM »
İşte  bu dalgalanma çok kötü. Doların yüksek olması düşük olması inanın umurumda değil. Benim düşünceme göre zaten dolar yüksek olmalı. Ama dalgalandığı zaman durum çok vahim. Sanki oyuncaksınız. Eskiden dolardan para kazanma ortalaması 90 gündü ama şimdi 1 gün. Yatır akşama karını cebine koy. Yok böyle bir dünya
dalgalanma konusunda dediğiniz gibi para babaları çok fazla oynuyor, ve kısa vadade paralarına para katıyorlar gerçekten de. ama dolar yüksek olmasın kardeşim, hayatımızdaki herşeyi etkiliyor, ithal ettiğimiz şeyleri geçtim ekmeğinden suyuna herşey en az %30 zam yedi, yazık günah bu ülkenin emekçisine garibanına.

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Referrals: 2
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
« Reply #4 on: August 20, 2018, 07:44:00 PM »
dalgalanma konusunda dediğiniz gibi para babaları çok fazla oynuyor, ve kısa vadade paralarına para katıyorlar gerçekten de. ama dolar yüksek olmasın kardeşim, hayatımızdaki herşeyi etkiliyor, ithal ettiğimiz şeyleri geçtim ekmeğinden suyuna herşey en az %30 zam yedi, yazık günah bu ülkenin emekçisine garibanına.

Dostum ekonomide bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için doların yüksek olması şart. Dolar yüksek olduğu sürece tüketim ekonomisi yerine üretim ekonomisini tercih ederiz. Ve doların yüksek olması ithalatında önüne geçer. İthalat maliyetlerinden dolayı kendimiz üretmeyi tercih ederiz.
Bu konu ile alakalı bir yazı hazırlamayı düşünüyorum. Zaman bulabilirsem ilk burada paylaşacağım.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG