follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Borsa İstanbul'da yerli yatırımcı rekor kırdı: Tarihin en uzun soluklu yükselişi  (Read 1042 times)

Offline Latolati

• Hero Member
  • *
  • Activity: 708
  • Your Data Belongs To You
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: July 04, 2022, 07:25:29 PM
    • View Profile

• Total Badges: 18
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Faizlerin artması ile piyasadan sünger gibi para çekildi. Önce ikinci el otomobil piyasasını vuran dalga inşaat sektörünü etkilemeye başladı şimdi ise gıda sektörünü bile kavurmaya başlamışa benziyor. Paranın dolaşım hızı azaldığını düşünüyorum bu da malasef çok insanı etkileyecek. Sıcak para ticaretin benzinidir benzin bittiğini düşünüyorum arabadan indik itiyoruz bakalım nereye kadar gideceğiz.
  Önümüzdeki aylar ile beraber iflas haberleri gelirse şaşırmayacağım. Otomobil piyasanında yaşanan düşüşler emlak piyasasına yansımadı ancak şubat ile beraber emlak fiyatlarında sert düşüşler bekliyorum.

Son bir not: Esnaf, üniversiteli, corona sürecinde işssiz kalanlar ve biraz bilgisi olan herkes borsacı oldu anladığım kadarıyla ayrıca kumar ve iddaa istatistiklerini merak ediyorum bu dönemde artış yaşandı mı yaşanmadı mı umarım insanlar kumar gibi kötü alışkanlıklar edinmemiştir bu süreçte.

Malasef kimse iş yapamayınca çareyi borsada hisse senetlerinde emtialarda arıyor ve bu durum beni daha çok endişelendiriyor zira borsaların çökmesi durumunda bir çok insan varlığını kaybetmekle karşı karşıya kalacak. İnsanların bilgisizce bu mecralara atılması bazılarını iştahlandırsada bu durum reel piyasalar açısından büyük riskler oluşturuyor. Riskler çok büyük.

Umarım korkulan senaryolar gerçekleşmez. Esnafların bir an önce iş yerlerini açması piyasadaki faizlerin düşmesi ve sıcak paranın dolaşım hızının artması gerekmektedir. Ayrıca borsalarda oluşan balonların bir şekilde bu insanlar çıktığında normale döneceği aşikar. Ama önce insanlar işlerine dönmeli. Aksi halde çoğu insan haketmediği noktalarda iş yerlerini kapamak zorunda kalacak.

https://www.sabah.com.tr/apara/haberler/2020/11/04/borsa-istanbulda-yerli-yatirimci-rekor-kirdi-tarihin-en-uzun-soluklu-yukselisi-oldu
https://www.dunya.com/finans/haberler/kripto-para-dunyasina-yerli-akini-haberi-606293
https://www.hurriyet.com.tr/aile/anne-babalar-dikkat-ergenlerde-cevrimici-kumar-bagimliligina-ilgi-artti-41705780
XSL Labs.io
|█████████████████
███████████████████
█████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
  WHITEPAPER 
 AUDIO WP
|Confidentiality
Authenticity
Integrity

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG