follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Berat Albayrak'a güvenmiyor ve istemiyorum  (Read 1504 times)

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 2
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Berat Albayrak'a güvenmiyor ve istemiyorum
« on: August 08, 2018, 12:07:19 AM »
 Bunca büyük holdinglerde, bunca iş adamı, CEO, CFO barındıran 80 milyonluk bu ülkede ekonomiden en iyi anlayan kişinin damat bey olduğuna ben bile inanmazken yabancı yatırımcı nasıl inansın....
Başkan böyle bir hatayı nasıl yaptı aklım almıyor...
Başkan’ın acilen ekonominin başına uzman bir ekonomist ataması kötü algıyı kırması gerekli.
Bu kötü algı değiştirilmediği sürece yurt dışından yatırım çekilemeyeceği gibi yurt içinden de dışarıya çıkışlara sebep olacaktır kanaatimce..
Bakkal Hakkı amca, komşu Ayşe teyze de ülke ekonomisine güvenmeyip döviz almaya başlamışsa döviz fiyatı artmasında ne yapsın???

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Berat Albayrak'a güvenmiyor ve istemiyorum
« on: August 08, 2018, 12:07:19 AM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Offline Marshal

• Legendary
  • *
  • Activity: 1333
  • Turkish Old Moderator @Leteravian
  • Last Active: January 18, 2022, 11:18:25 AM
    • View Profile

Re: Berat Albayrak'a güvenmiyor ve istemiyorum
« Reply #1 on: August 08, 2018, 01:15:48 PM »
Aynen katılıyorum ;

Adam hayatı boyunca sadece tek bir firmada çalışmış o da Çalık Holding orada da 1999 dan itibaren normal bir personel olarak çalışırken 2002 de aynı firmanın ABD ofisinde finans direktörlüğü yapmaya başlamış 2004 de başbakan kızı ile evlenmiş 2006 da Türkiye'ye dönmüş 2007 de aynı firmaya Genel müdür yapmışlar 2013 de de ayrılmış bu görevinden... Çalık holdingin AKP döneminde sıçrama yakalamış bir holding olduğunu göz önüne alırsam damat beyin şirkete sadece anlayacağınız yönden bir faydası olmuş ihalelerde torpil ve şuan bile şirketin Türkiye genelinde 2018 yılı sıralamasına aşağıdaki resme tıklayarak bakabilirsiniz .

Kısacası hiç bir işe yaramayan bir adam ve dediğin gibi ne hikmetse Türkiye de bu adamdan daha iyisi yokmuş gibi getirildiği mevkiye bak... Tamam kabul ediyorum bende o koltuğa otursam bende eşimi dostumu kayırırım... Ben kayırmam, yapmam diyen olacağını sanmıyorum zaten diyorsa da yalan söylüyordur ama bokunu da çıkartmamak lazım çok göz önünde olmayan kritik olaylarda rol oynamayacağı bir koltuğu ver gitsin yada bırak o firmanın genel müdürlüğünde oturmaya devam etsin... Zaten bu kadar bok durumda olan bir ekonomiyi böyle bir adama teslim etmek neyin kafası çok merak ediyorum...

Offline natureltiqqy

• Full Member
  • *
  • Activity: 144
  • Referrals: 0
  • Last Active: December 19, 2018, 08:35:46 PM
    • View Profile

• Total Badges: 17
« Reply #2 on: August 08, 2018, 09:09:14 PM »
ne damat beye ne kabineye ne başkana hiç birine güvenmiyorum, hangi birisi vaadettiklerinin tam tersini yapmadı, bugün ak dediklerine yarın kara demedi, bizim millet de bunlar ak demişti ama meğersem karaymış vardır bir bildikleri deyip beyinsizce hareket etti. bu millet daha kötüsünü hak ediyor.

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #3 on: August 09, 2018, 12:16:00 AM »
ne damat beye ne kabineye ne başkana hiç birine güvenmiyorum, hangi birisi vaadettiklerinin tam tersini yapmadı, bugün ak dediklerine yarın kara demedi, bizim millet de bunlar ak demişti ama meğersem karaymış vardır bir bildikleri deyip beyinsizce hareket etti. bu millet daha kötüsünü hak ediyor.

Milletin beyinsizce hareket ettiği felan yok. Sözlerinize lütfen saygı çerçevesinde yer verin. ayrıca bu milletin, milletimizin daha kötüsünü hak ettiğini düşünmüyorum.  Milletimiz en güzelini hak ediyor. Dünyada hiç bir ülke güllük gülüstanlık değil. Olamazda zaten.
 Ak parti'nin 16 yıllık iktidarında herşey tamamen doğru yapılmadığı gibi herşey tamamen yanlış da yapılmadı. Tayyip Erdoğan'ın yaptığı yanlışlarıı eleştirdiğim gibi yaptığı doğrularıda savunurum. Sizede tavsiyem yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin.
Son sözüm ise: Ömer Seyfettin'in bir sözü olacak: ''Türk milleti alim değildir ama ariftir''

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #4 on: August 09, 2018, 12:19:34 AM »
Aynen katılıyorum ;

Adam hayatı boyunca sadece tek bir firmada çalışmış o da Çalık Holding orada da 1999 dan itibaren normal bir personel olarak çalışırken 2002 de aynı firmanın ABD ofisinde finans direktörlüğü yapmaya başlamış 2004 de başbakan kızı ile evlenmiş 2006 da Türkiye'ye dönmüş 2007 de aynı firmaya Genel müdür yapmışlar 2013 de de ayrılmış bu görevinden... Çalık holdingin AKP döneminde sıçrama yakalamış bir holding olduğunu göz önüne alırsam damat beyin şirkete sadece anlayacağınız yönden bir faydası olmuş ihalelerde torpil ve şuan bile şirketin Türkiye genelinde 2018 yılı sıralamasına aşağıdaki resme tıklayarak bakabilirsiniz .

Kısacası hiç bir işe yaramayan bir adam ve dediğin gibi ne hikmetse Türkiye de bu adamdan daha iyisi yokmuş gibi getirildiği mevkiye bak... Tamam kabul ediyorum bende o koltuğa otursam bende eşimi dostumu kayırırım... Ben kayırmam, yapmam diyen olacağını sanmıyorum zaten diyorsa da yalan söylüyordur ama bokunu da çıkartmamak lazım çok göz önünde olmayan kritik olaylarda rol oynamayacağı bir koltuğu ver gitsin yada bırak o firmanın genel müdürlüğünde oturmaya devam etsin... Zaten bu kadar bok durumda olan bir ekonomiyi böyle bir adama teslim etmek neyin kafası çok merak ediyorum...

kabine açıklanacağı gün televizyonları takip ederken gazeteciler içeriden almış oldukları kabinedeki isim duyumlarını paylaşıyorlardı. Maliye ve ekonomi bakanı olarak Berat Albayrak'ın adını söylediklerinde içimden inşallah yanlış duydumdur bu işi bu adamla olmaz demiştim. Ama malesef bu adam Maliye ve ekonomi bakanı oldu. Tamam Tayyip Erdoğan güvendiği ve dediğini yapacak bir ismi getirdi Ekonominin başına. Ama bu çok büyük yanlış oldu. Umarım Tayyip Erdoğan en kısa zamanda bu hatasından döner. Yoksa ekonomide çok sıkıntılı günler bizleri bekliyor.

Offline lucitar

• Legendary
  • *
  • Activity: 1432
  • PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
  • Last Active: July 11, 2019, 10:57:30 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #5 on: August 09, 2018, 08:07:53 AM »
böyle hataları yaptıkça yabancılar diyor "damadını ekonominin başına getirdi" diye. her şey tek elden yönetecek diyor. mehmet şimşek için böyle eleştiriler duyuyor muydunuz. al işte patates, soğan örneği fiyatlar uçtu.

yeni tehlike ise şeker pancarı fabrikalarının bir kısmının halen teslim edilmemesinden dolayı toz şeker fiyatlarının yükselebileceği.

koalisyon hükümeti olsaydı acaba daha iyi mi olurduk diye arada düşünmüyor değilim.

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████
██████▄░█████▄▄▄████████░▄██████
████████▄░▀██████████▀░▄████████
██████████▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄██████████

ZROCOR  -  PRIVATE   FEDERATED   NETWORK         
MOST ACCESSIBLE PLATFORM FOR SELF-ACTUALIZATION
                   FACEBOOK                         TWITTER                         GITHUB                          

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████
██████▄░█████▄▄▄████████░▄██████
████████▄░▀██████████▀░▄████████
██████████▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄██████████

Offline natureltiqqy

• Full Member
  • *
  • Activity: 144
  • Last Active: December 19, 2018, 08:35:46 PM
    • View Profile

• Total Badges: 17
« Reply #6 on: August 09, 2018, 08:58:24 AM »

Milletin beyinsizce hareket ettiği felan yok. Sözlerinize lütfen saygı çerçevesinde yer verin. ayrıca bu milletin, milletimizin daha kötüsünü hak ettiğini düşünmüyorum.  Milletimiz en güzelini hak ediyor. Dünyada hiç bir ülke güllük gülüstanlık değil. Olamazda zaten.
 Ak parti'nin 16 yıllık iktidarında herşey tamamen doğru yapılmadığı gibi herşey tamamen yanlış da yapılmadı. Tayyip Erdoğan'ın yaptığı yanlışlarıı eleştirdiğim gibi yaptığı doğrularıda savunurum. Sizede tavsiyem yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin.
Son sözüm ise: Ömer Seyfettin'in bir sözü olacak: ''Türk milleti alim değildir ama ariftir''
siz haketmediğini düşünüyorsunuz ben ise daha kötüsünü hak ettiğini düşünüyorum, ikisi de bir görüştür.kaldı ki herşeyi geldikleri günden beri mahfettiler felan demedim, evet ilk iktidarlıkları döneminde çok iyi işler yaptılar ama ondan sonrasında ülkeyi ne hale getirdikleri ortada.yapılan iyiliklere karşılık bir kötülük silelim desen de eksilerdeyiz yine. Türk milleti benliğini kaybedeli yıllar oluyor bence, her seferinde Osmanlı şöyle yapardı böyle yapardı biz onların torunuyuzun arkasına sığınarak işler yürümüyor malesef Osmanlıdaki düzenin,kültürün ve ahlakın kaçta kaçı kaldı bu millette.Müslümanlğı en iyi temsil eden millet biziz sözde, başka dinlerdeki adamlar yaşayış olarak bize baksa müslüman olmaktan vazgeçer. benim de son sözüm "Siz nasıl (kimseler) olursanız öyle yönetilirsiniz!" denilmiş.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: August 09, 2018, 08:58:24 AM »

Offline nefsim

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 41
  • Last Active: January 07, 2019, 11:17:48 AM
    • View Profile

• Total Badges: 10
« Reply #7 on: August 10, 2018, 09:23:09 AM »
Bir bildiği vardır demek istiyorum ama bilmediğimiz ne olabilir acaba, dünya bile bu durumu kabullenmiş değil.

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #8 on: August 12, 2018, 01:32:44 PM »
Bir bildiği vardır demek istiyorum ama bilmediğimiz ne olabilir acaba, dünya bile bu durumu kabullenmiş değil.

Bildiği şu: Güvendiği ve dediklerini yapacak bir isim getirdi. Benim için çok önemli demeye getiriyor. Ama malsefe dış piyasada damat olmasından dolayı çok iyi karşılanmadı.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG