follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop


This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - mnixxo.crypto

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 21
31


Hello all,

I decided to create a giveaway for ALTS and ALTT hodlers. Here is the list of the ALTT hodlers: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1M7Lw89JYs1Hikybq4-qIL2uX8zpI__7kbF3O6jyaaA8/edit?usp=sharing

ALTS: you can exchange your points or you can buy it here: https://forkdelta.app/#!/trade/ALTS-ETH

I wanted to have some ERC-20 token giveaway, but transactions on the ethereum blockchain are too expensive now. So the first giveaway is Cardano (ADA) giveaway.

Prizes:
1. 100 ADA
2. 100 ADA
3. 100 ADA
4. 10 000 ALTT
5. 10 000 ALTT
6. 10 000 ALTT
7. 10 000 ALTT

I will send ADA immediately after announcing the winners. ALTT will be probably added on the spreadsheet and will be send later.

Winners will be drawn randomly. Each participant can win only one prize.

The participants will receive 1 ticket for every 100 ALTS or 10 000 ALTT. (if you are hodling 215 ALTS and 14 000 ALTT on your wallet, you will receive 3 tickets - 2 for ALTS and 1 for ALTT).

Bonuses: +10% royalty, +5% patrons, +2% KYC



Retweet this -> TWEET <-

REGISTER HERE
SPREADSHEET

* Last day for registration is 27th September

32
Cardano Forum / Ledger + Yoroi next week
« on: August 30, 2020, 08:53:44 PM »
Ledger integration should be available in Yoroi Nightly next week.

Yoroi Extension 3.2.2 released!

New features:

1) You can claim your ITN rewards
2) We now have a visual stake pool selection UI
3) You can now see your reward address in the receive page

and many more small improvements!

33
zdroj: kryptonovinky.sk

Obrovský nárast záujmu o projekty decentralizovaného financovania (DeFi), ktorých celková kapitalizácia nedávno prekonala už hodnotu 4 miliárd dolárov, prinútil zbystriť pozornosť aj najväčšiu americkú kryptozmenáreň Coinbase. Tá vo svojom najnovšom blogu zverejnila zoznam 19 kryptomien, ktoré pozorne sleduje a zvažuje ich zalistovanie. Mnohé z nich sa špecializujú hlavne na DeFi.

V prvom rade treba zdôrazniť, že zalistovanie nejakého tokenu do ponuky Coinbase je častokrát sprevádzané pomerne výrazným rastom hodnoty tejto kryptomeny. Coinbase napriek tomu, že je najnavštevovanejšou zmenárňou na svete (nie burzou) má totiž stále relatívne oklieštenú ponuku kryptomien a snaží sa vyberať naozaj len kvalitné projekty. Inak povedané pridanie kryptomeny do ponuky Coinbase je aj záležitosťou prestíže.

Zároveň treba uviesť, že zoznam uvedených kryptomien nič nezaručuje a neznamená, že sa napokon dostanú do ponuky Coinbase.

Nuž a teda ktoré kryptomeny Coinbase najnovšie skúma? Sú medzi nimi aj DeFi projekty ako  Balancer, Curve, WBTC, AMPL či tBTC. Portál CryptoSlate k nim doplnil, že šanca dostať ich na Coinbase je relatívne veľká, no musia splniť ešte niekoľko technickych noriem a byť v súlade s platnými zákonmi.

Okrem nich boli uvedené aj iné projekty ako Ampleforth, Band Protocol, Blockstack, Curve, Fetch.ai, Flexacoin, Helium, Hedera Hashgraph, Kava, Melon, Ocean Protocol, Paxos Gold, Reserve Rights, The Graph, THETA a UMA.

34
zdroj: kryptonovinky.sk

Známy Twitter účet Whale Alert, ktorý upozorňuje na veľké a predovšetkým podozrivé finančné transakcie na blockchainoch, upozornil, že mnohé bitcoiny, ktoré boli ukradnuté pri jednom z najväčších hackov v histórii kryptotrhu na burze Bitfinex v roku 2016. sú opäť v pohybe.

Podľa “tweetov”, ktoré publikoval Whale Alert v priebehu pondelka a utorka sa zatiaľ celkovo presunulo v rámci 12 transakcií 3503 bitcoinov (takmer 39 miliónov dolárov), ktoré boli súčasťou spomínanej krádeže. Najväčšia transakcia mala hodnotu 476.32BTC, čiže okolo 5,2 milióna dolárov. Najmenšia len 2.61 BTC, teda niečo vyše 28 tisíc USD.

Z týchto údajov vyplýva, že hackeri, ktorí realizovali spomínaní hack, presunuli v posledných dvoch len malú časť zo všetkych bitcoinov, ktoré ukradli v auguste 2016  (okolo 120 000 BTC). Zaujímavé bude teda sledovať, akým spôsobom sa ich pokúsia predať. V auguste 2016 pritom celková hodnota ukradnutých bitcoinov mala hodnotu 72 miliónov eur. Dnes je to až 1,3 miliardy USD.

Najpravdepodobnejším dôvodom, prečo sa zatiaľ nepokúsili presunúť bitcoiny na burzu, je skutočnosť, že možnosti ako ich môžu “preprať” sú čoraz obmedzenejšie. Väčšina búrz v súčasnosti už úzko spolupracuje a ak sa na nich objavia bitcoiny, ktoré boli v minulosti ukradnuté, vracajú sa na pôvodnú burzu. Takýmto spôsobom sa napríklad pred pár mesiacmi vrátilo burze Bitfinex 736 BTC z rovnakého hacku, ktoré sa snažili kriminálnici preprať cez darkweb weby až po ruský darkweb marketplace Hydra.

35
zdroj: kryptonovinky.sk

Cena Bitcoinu po čase opäť prekonala úroveň 10 tisíc dolárov. Keď sa tak stalo v predchádzajúcich prípadoch, dlho nad touto cenovou úrovňou nevydržala. Tentokrát by to však mohlo byť inak.

Analytická spoločnosť Glassnode, ktorá včera aktualizovala svoje dáta o čerstvé čísla, dospela k názoru, že súčasný rast ceny Bitcoinu môže byť oproti tým predošlým, pri ktorých taktiež prekonal psychologickú bariéru 10 tisíc dolárov, no dlho sa nad ňou neudržal, výrazne odlišný.

Glassnode dospela k tomuto záveru na základe indikátoru s názvom „Bitcoin days destrodyed”, ktorý vyjadruje mieru hodnoty každej transakcie Bitcoinu a zohľadňuje, aký čas uplynie, kým sa tieto bitcoiny opäť premiestnia.

Zaujímavé je, že pri predošlých situáciách, keď Bitcoin prekonal hodnotu 10 tisíc dolárov, začal tento indikátor stúpať, čo zjednodušene povedané znamenalo, že držitelia týchto bitcoinov ich začali obchodovať alebo priamo predávať. Čiže snažili sa na raste ceny zarobiť a to viedlo k jej následnému poklesu.

Tentokrát však hodnota tohto indikátoru ZATIAĽ nestúpa – čiže vyzerá to tak, že investori svoje bitcoiny ďalej držia a predpokladajú ďalšie zhodnotenie. To by mohlo naznačovať, že trend rastu ešte nemusí byť u konca a je reálne, že Bitcoin sa pokúsi prekonať mimoriadne silnú rezistenciu 10 500 dolárov. Tá je už dlhšiu dobu označovaná za potenciálnu hranicu nového bullrunu, nakoľko nad ňou neexistuje veľa výrazných rezistencií a Bitcoin sa ju už niekoľkokrát v rade snažil neúspešne prekonať.

36
Our Token / swap SPRS to ALTT
« on: July 27, 2020, 08:16:44 PM »



SWAP SPRS to ALTT


Our old SPRS tokens will no longer be used, so now you can swap them for the ALTT tokens.


swap ratio 1:1


You can register for the swap until 31st August 2020. We will send the ALTT tokens in September.


▼ ▼ ▼
Register here:
https://docs.google.com/forms/d/1WuoEEgLGMpZXF8FJd91xB5X_Q402TifFLmMSpMODK_4/edit?usp=sharing
▲ ▲ ▲


37
zdroj: kryptonovinky.sk

V priebehu týždňa sme vás upozornili, že rozhodnutie amerického Úradu kontrolóra mien (OCC) udelilo bankám súhlas na poskytovanie služieb týkajúcich sa úschovy kryptomien na federálnej teda celoštátnej úrovni.

Toto rozhodnutie otvára komerčným bankám v USA úplne nové možnosti týkajúce sa poskytovania služieb v súvislosti s kryptomenami skrz ich úschovu až po samotné obchodovanie. Charles Edwards z firmy Capriole sa domnieva, že táto novinka môže pohodlne prispieť k rastu ceny Bitcoinu na 20 tisíc dolárov.

,,Ak by americké banky  vložili do Bitcoinu len 1 percento svojich aktív, či už v rámci hedgingu, alebo poistenia, cena bitcoinu by sa viac než zdvojnásobila,” napísal na Twitteri, kde taktiež skonštatoval: ,,Len jedna jediná spoločnosť na Nasdaq (Grayscale) vlastní 2% bitcoinov v obehu. Nie je ťažké predstaviť si, kam to všetko smeruje.”

Samotné rozhodnutie OCC môže byť ďalším medzikrokom, ktorý prispeje k prípadnému schváleniu prvého ETF na Bitcoin. Schválenie tohto produktu Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) je podľa mnohých odborníkov posledným krokom, ktorý spraví z Bitcoinu pre inštitucionálnych investorov tradičné obchodné aktívum.

Pohľad na Bitocin sa v priebehu posledného roka výrazne zmenil. Kým ešte nedávno bolo bežne hovoriť o ňom ako o ilegálnych peniazoch či dokonca o podvode, dnes PayPal aj VISA pripravujú produkty súvisiace s kryptomenami a Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) pripravuje rozsiahly regulačný rámec pre cely blockchain sektor, nehovoriac o tom, že šéf CFTC má na kryptomeny veľmi pozitívny názor.

38
zdroj: kryptonovinky.sk

Keď ľudia vyberajú bitcoiny z búrz, je to zväčša dobrý signál. Chcú totiž držať Bitcoin dlhodobejšie a nie sú pripravení na jeho okamžitý predaj. Naopak ak držia svoje bitcoiny na burze, zrejme sú v napätí, čo prinesú najbližšie hodiny až dni. Na základe toho teda možno predpokladať aj sentiment súčasného BTC trhu a ten je zdá sa stále veľmi pozitívny.

Čerstvé čísla od analytickej platformy Glassnode  totiž uvádzajú, že v tomto roku výrazne rastie trend výberu BTC z búrz. V prvom kvartáli 2020 z nich odišlo 55 400 BTC a v druhom kvartáli až 174 000 BTC. Celkovo tak v prvom polroku 2020 smerovalo na súkromné peňaženky investorov až takmer 230 000 BTC.

Jediným mesiacom prvého polroka, kedy mierilo na burzy viac bitcoinov, ako z nich odišlo, bol január. Vo februári už bolo toto číslo záporné, nuž a najviac BTC odišlo z búrz v marci – viac než 90 tisíc. Druhý kvartál pokračoval v tomto trende a celkový počet bitcinov odchádzajúcich z búrz sa v porovnaní s prvým kvartálom strojnásobil.

Najviac BTC odišlo z burzy Bitfinex, čo potvrdzuje, že mnohí obchodníci jednoducho stratili záujem o obchodovanie s BTC, keďže Bitfinex je jednou z najpopulárnejších búrz pokiaľ ide o trading kryptomien na páku.

39
zdroj: kryptonovinky.sk

Nedávno sme písali o tom, ako developer Ethereum Justin Drake znepokojil komunitu okolo tejto kryptomeny vyhlásením, že spustenie novej éry s označením “Ethereum 2.0“ očakáva najskôr začiatkom roka 2021. Táto informácia totiž bola v rozpore s predošlými tvrdeniami developerov, ktorí uvádzali ako možný dátum spustenia novej generácie ETH niekedy okolo júla až augusta 2020.

Spustenie Ethereum 2.0 je v komunite okolo druhej najväčšej kryptomeny dlho očakávanou udalosťou. Pre celý ekosystém je mimoriadne dôležité aj z pohľadu funkčnosti, pretože sa vďaka nej má vyriešiť čoraz očividnejší problém so škálovateľnosťou blockchainu, ktorý aktuálne zjavne nestíha realizovať dostatočne rýchlo všetky transakcie a tie sa zároveň stávajú drahšie.

Kým Drake bol dokonca obvinený z toho, že šíri medzi investormi Ethereum zbytočne strach, on svoje tvrdenia o odklade Etheruem 2.0 vysvetlil podľa nášho názoru dostatočne logicky:

,,Pred spustením (Ethereum 2.0) chcem vidieť, že verejný testnet bude bežať s troma alebo viacerými klientmi bez problémov aspoň 2-3 mesiace, že bude bežať “útočná sieť” aspoň 2-3 mesiace a že program odmeňujúci hackerov snažiacich sa napadnúť systém bude bežať aspoň 2-3meisace. Toto všetko nestihneme urobiť skôr než v treťom kvartáli,” upozornil.

Hlavný predstaviteľ Ethereum Vitalik Buterin, ktorý bol prítomný počas tohto rozhovoru, kde Drake uviedol svoje obavy, však mal už vtedy iný názor. Zdôraznil, že spustenie Ethereum 2.0 je rozdelené do viacerých fáz a “fáza 0”, ktorá má ísť prvá, nemá vážne bezpečnostné riziká. ,,Ethereum 2.0 nepríde so žiadnymi kritickými aplikáciami až do spustenia fázy 1, takže praktické riziká zrútenia budú veľmi nízke,” zdôraznil.

Optimistickejší sú aj na rozdiel od Drakea aj ďalší developeri. Patrí medzi nich aj Afri Schoedon, ktorý pracuje na ETH2 multi-klient testnete. V rozhovore pe Paradigm uviedol, že stihnutie tohtoročného termínu je stále dostatočne reálne.

,,Nachádzam v tomto niekde medzi Vitalikom a Justonom Drakerom. Nemyslím si, že musíme nutne odkladať spustenie Ethereum 2.0 až na rok 2021 ak sa neobjavia nejaká vážne problémy. Sme na ceste k tomu, aby sme ho spustili záverom tohto roka.”

Shoedon zároveň doplnil, že už čoskoro môžeme očakávať oficiálne spustenie multi-klient testnetu s názvom Medalla.

Očakávania od Ethereum 2.0 výrazne narastajú popri tom ako stúpa záujem o DeFi projekty postavené na tomto blockchaine. Ryan Sean Adams na Twitteri skonštatoval, že kombinácia spustenie stakingu, čo bude ďalšia očakávaná súčasť Ethereum 2.0 spolu s gradujúcim rastom záujmu o DeFi budú pre Ethereum takými katalyzátormi, že hravo prekonajú aj ICO horúčku z roku 2017. Následne doplnil, že súčasná cena (v čase publikovania jeho príspevku bola 243 dolárov) je preto podľa neho smiešna.

40
zdroj: kryptonovinky.sk

Michael Sonneshein, ktorý je vedúcim riaditeľom spoločnosti Grayscale Investments si myslí, že schválenie Bitcoin ETF je len otázkou času.

Sonneshein to vyhlásil počas rozhovoru so spoluzakladateľom Morgan Creek Digital Anthonym Pomplianom, v ktorom však priznal, že regulátori jednoducho ešte zatiaľ nie sú pripravení schváliť ETF na najznámejšiu kryptomeny.

Schválenie prvého Bitcoin ETF by bolo v očiach mnohých odborníkov akýmsi míľnikom, ktorý by definitívne spravil z Bitcoinu tradičné obchodovateľné aktívum a uznal jeho legitimitu. Napriek tomu v súčasnosti už existuje mnoho iných regulovaných spôsobov, ako sa k BTC môžu dostať aj inštitucionálni investori. Aj preto sa polemizuje nad tým, do akej miery je tento produkt pre adopciu Bitcoinu u veľkých hráčov vôbec potrebný. V roku 2017 by bolo schválenie ETF dozaista obrovskou vecou, no dnes, keď je tu Bakkt, Grayscale, Coinbase Custody a ďalšie iné regulované služby, nemusí byť tlak na schválenie prvého bitcoinoveho ETF až taký obrovský. Hoci samozrejme možný dopad shválenia ETF na Bitcoin sa nesmie podceňovať.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zatiaľ zamietla všetky predchádzajúce žiadosti z dôvodu, že si nie je istá nemanipulovateľnosťou ceny bitcoinu. Znepokojujú ju vraj najmä aktivity na neregulovaných burzách a hodnovernosti trhu nenahráva ani skutočnosť, že mnohé neregulované burzy používajú takzvaný washtrading, v rámci ktorého umelo nafukujú obchody, aby pôsobili likvidnejšie. Aj tento trend je však zdá sa na ústupe, nakoľko obchodníci čoraz viac uprednostňujú burzy, ktoré majú lepšie referencie a pracujú transparentnejším spôsobom.

41
zdroj: kryptonovinky.sk

Generálny riaditeľ analytickej spoločnosti Messari Ryan Selkis si myslí, že kryptomena Cardano má v čase blížiaceho sa spustenia fázy Shelley a s mím súvisiaceho stakingu mincí ADA stále veľký priestor pre rast svojej hodnoty.

Cardano (ADA), ktorému sa podarilo dostať už na šieste miesto kryptomien s najvyššou trhovou kapitalizáciou (túto pozíciu si aktuálne neudržalo, preskočil ju opäť Bitcoin SV), má podľa Selkisa ešte veľký priestor pre progres týkajúci sa stakingu mincí ADA. Nuž a to následne môže ovplyvniť aj cenu ADA na trhu.

V rámci testnetu, ktorý úspešne prebiehal v predchádzajúcich mesiacoch, totiž bolo do stakingu zapojených údajne okolo 40% mincí ADA v obehu. Selkis však upozornil, že iné kryptoprojekty, ktoré taktiež využívajú staking ako sú Tezos či Cosmos, majú do stakingu zapojených 80% respektíve 71% všetkých mincí v obehu. No a prečo by to nemalo platiť aj o Cardano po spustení mainnetu, kedy sa budú môcť zapojiť všetci držitelia tejto kryptomeny?

Existuje preto veľký potenciál, že po spustení mainnetu Shelley sa do stakingu zapojí výrazne viac držiteľov ADA, než tomu bolo v rámci testnetu. To jednak ovplyvní dopyt po ich nákupe, ale aj obmedzí ich celkovú ponuku v obehu. To všetko by malo prispieť k rastu ceny nehovoriac  o tom, že vo štvrtom kvartáli 2020 by mala začať umožňovať staking ADA aj custody služba zmenárne Coinbase, čo znamená, že do stakingu sa budú môcť zapojiť bezpečným spôsobom aj inštitucionálni investori.

Pozor na FOMO

My by sme vás však napriek všetkým pozitívam, ktoré sme v súvislosti s Cardano v posledných dňoch uverejnili, radi upozornili, že Cardano už dlhšiu dobu neprešlo výraznejšou cenovou korekciou. U kryptomien je okrem toho bežným postupom špekulantov “buy the rumour, sell the news” a hoci Cardano má naozaj silné fundamenty, minimálne z krátkodobého hľadiska nemožno vylúčiť ani to, že príde prudší prepad ceny. Preto nikdy neinvestuje nárazovo a neuvážene. Neskáčte do FOMO a nebojte sa, že vám ušiel vlak. Ak fandíte kryptomene Cardano, investujte postupne a rozvážne a hlavne dlhodobo. Kryptotrh je veľmi vrtký  a ani Cardano nie je garantom úspechu. Obzvlásť ak špekulujete na krátky časový úsek.

42
zdroj: kryptonovinky.sk

Kryptomena Chainlink (LINK) už dlhšie obdobie patrí k najväčším skokanom na trhu a 6. júla dokonca vytvorila svoje nové all-time-high voči americkému doláru. Od toho okamihu sa nachádza v akejsi  fáze hľadania si svojej ceny, keďže na súčasných hodnotách nikdy predtým nebola.

Chainlink dosiahol výrazný rast hodnoty aj  priebehu posledných 24 hodín, kedy posilnil o takmer 30 percent na súčasných takmer osem dolárov (v čase písania textu).

Analytici si myslia, že jedným z dôvodov posilňovania hodnoty LINK je aj samotná skutočnosť, že sa nachádza v neprebádanej zóne, kde neexistujú žiadne bývalé cenové rezistencie. Pochopiteľne svoju rolu zohráva aj FOMO a to nielen okolo samotného LINK, ale aj čoraz viac zmieňovaného údajného začiatku altcoinovej sezóny.

Michael van de Poppe na Twitteri skonštatoval, že očakával strop okolo ceny 7.10 až 7.25 USD, no vyzerá to tak, že pohodlným targetom môže byť už aj 10 dolárov.

Chainlink pochopiteľne nerastie len tak z ničoho. Ide o veľmi zaujímavý projekt, ktorý sa sústredí na riešenie problému s oraclami. Zjednodušene povedané problému prepojenia blockchainov s údajmi z reálneho sveta.

Rastu hodnoty projektu teda určite prispievajú aj rôzne nové partnerstva. 8. júla bolo oznámene spustenie spolupráce s firmou Nexo zameranej na kryptopôžičky, ktorá má viac než 800 tisíc užívateľov.  ,,Sme veľmi vzrušení z toho, že môžeme priniesť bezpečné oracle riešenia od Chainlink na populárnu pôžičkovú platformu Nexo, ktorá umožní používateľom Nexo nezávisle overiť úroky a mieru zaistenia, ktorú by mali dostať,” povedal spoluzakladateľ Chainlink Sergey Nazarov.

V priebehu posledných dvoch mesiacov Chainlink rozbehol spolupráce aj s o spoločnosťami ako Hedera Hashgraph či Matic Network a jeho popularite dozaista prospela aj zmienka v blogovom príspevku samotného Google, ktorý buduje hybridné blockchain/cloud aplikácie s Ethereum a Google Cloud.

43
zdroj: kryptonovinky.sk

Portál Cointelegraph upozornil, že kryptomena Cardano (ADA) sa za posledných 10 dní prepracovala už na šieste miesto trhovej kapitalizácie kryptomien (podľa CoinMarketCapu), keď v rámci tohto časového úseku posilnila na hodnote o viac než 85%. Tento prudký rast hodnoty ADA pripisuje hlavne trom faktorom.

Prvým je potvrdenie termínu spustenia mainnetu Shelley, s ktorým príde staking a prechod na proof-of-stake konsenzus. Vďaka tomu budú zabezpečovať bezpečnosť siete samotní držitelia ADA mincí a za to budú získavať odmenu (staking). Prechod na éru Shelley zároveň prinesie podľa predstaviteľov tohto projektu decentralizáciu, ktorej sa nevyrovná žiadny iný blockchain. ,,Príchodom Shelley éry očakávame, že Cardano bude 50 až 100-násobne decentralizovanejšie než iné veľké blockchain siete, vzhľadom na to, že schéma je nadizajnovaná tak, aby ju zabezpečovalo okolo 1000 stake poolov,“ uvádza projekt.

Druhý dôvod rastu hodnoty mincí ADA možno hľadať priamo na grafe tejto kryptomeny voči americkému doláru, na ktorom sa jej podarilo prekonať viac než ročnú rezistenciu, ktorá mala platnosť už v roku 2018. Aktuálne by mohla byť pre ďalší rast ceny prekážkou až hodnota okolo 0,17 USD, no ako upozornil Cointelegraph, ADA je z pohľadu tradingu aktuálne v zóne, kde neexistujú žiadne výraznejšie rezistencie.

Tretím faktorom, ktorý pozitívne ovplyvňuje hodnotu Cardano má byť rastúci záujem o decentralizované financovanie (DeFi) a hoci tento blockchain zatiaľ oficiálne ani nefunguje (až po spustení Shelley), líder Cardano Charles Hoskinson skonštatoval, že po spustení siete očakáva, že Cardano zohrá v rozvoji DeFi kľúčovú úlohu.

Výhodou blockchainu Cardano by totiž napríklad na rozdiel od Ethereum, kde sa DeFi zatiaľ udomácnilo, mala byť jeho rýchlosť. Etheruem fungujúce na koncepte Proof-of-Work je pomalé a preto má výrazne problémy so svojou škálovateľnosťou už aj pri súčasnom využití jeho blockchainu, nehovoriac o tom, že všetci očakávajú v tomto segmente výrazný nárast. Pravdou je, že tento problém má vyriešiť prechod na generáciu Ethereum 2.0, no náskok Cardano, ktoré chystá spustenie svojho mainnetu už koncom mesiaca, môže zohrať v tomto črtajúcom sa konkurenčnom boji dôležitú úlohu.

44
zdroj: kryptonovinky.sk

Andreas Antonopoulos, ktorý patrí medzi najznámejších a najrešpektovanejších speakerov o kryptomenách, si myslí, že Bitcoinu by sa hodilo viac prvkov zabezpečujúcich súkromie, no zároveň neočakáva, že sa raz stane skutočne privátnou kryptomenou.

Andreas to skonštatoval počas včerajšej rubriky Ask me Anything na YouTube. Myslí si, že Bitcoin pravdepodobne nikdy neimplementuje všetky funkcie pre ochranu osobných údajov, ktoré sú typické napríklad pre kryptomeny typu Monero (XMR).

Aplikácia takýchto funkcii na Bitcoin by totiž vyvolala množstvo kontroverzie. ,,Myslím si, že čoskoro uvidíme aktualizácie ako Shnorrr, Taproot a Tapscript, ktoré otvoria dvere viacerým vylepšeniam. Stále však neobsahujú zero-knowledge proofs či iné typy podpisov, ktoré sa robia u Monero. Bitcoin nie je privátna minca.”

Funkcie Schnorr, Taproot a Tapascript však podľa mnohých majú potenciál zvýšiť súkromie bitcoinových transakcií. Andrew Poelstra z Blocksteamu si myslí, že dokážu prispieť k tomu, aby boli transakcie na bitcoine takmer nerozoznateľné. Poznamenal však, že veľkosti transakcií a ich grafy budú stále viditeľné, čo je problém, ktorý nepozná ľahké riešenie.

Je nutné poznamenať, že ak by sa Bitcoin jedného dňa stal privátnou kryptomenou, mohol by mať zjavné problémy z pohľadu zákona a regulácii. Svoj účel ako transakčná jednotka medzi dvoma užívateľmi by mohol plniť pochopiteľne aj naďalej, no z pohľadu investície by mohol značne utrpieť a jeho cena by sa mohla veľmi výrazne prepadnúť. Hrozilo by totiž, že by sa stal v mnohých krajinách nelegálny a mnohé burzy a zmenárne by ho museli zo svojej ponuky odstrániť.

Aj preto implementácia akýchkoľvek funkcii, ktoré znižujú jeho transparentnosť a zvyšujú anonymitu, je komplikovaná, nakoľko topicom týchto aktualizácii nie je len samotná technológia, ale aj finančné záujmy zúčastnených strán.

45
zdroj: kryptonovinky.sk

Zdaňovanie kryptomien. Mnohým z vás zrejme pri pomyslení na túto vec behá mráz po chrbte. Ako to vlastne spraviť tak, aby to bolo “košér” v súlade so zákonom a ako sa vlastne zdaňujú kryptomeny na Slovensku a v Čechách? Rozprávali sme sa o tejto téme s Marekom Jackom, spoluzakladateľom platformy EveryTrade.io, ktorá sa na túto problematiku špecializuje a celý proces zdanenia ziskov z krypotomien výrazne zjednodušuje.

Ahoj Marek. Vytvorili ste službu, ktorá zjednodušuje výpočet toho, ako zdaniť kryptomeny, čo je na prvý pohľad záležitosťou, z ktorej majú mnohí krypto investori poriadny zmätok. Kým sa dostaneme k tomu, ako vlastne tvoj produkt funguje, vysvetli prosím ťa základné pravidlá zdanenia kryptomien na Slovensku a v Čechách z pohľadu zákona.

Celý rozhovor nájdete tu: https://www.kryptonovinky.sk/rozhovor-ako-zdanovat-zisky-z-kryptomien-a-ako-moze-pomoct-everytrade-io/

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 21
ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG
Powered by SMFPacks Social Login Mod