follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Bitcointalk Hakkında ki Görüşleriniz Neler ?  (Read 14616 times)

Offline Marshal

• Legendary
  • *
  • Activity: 1333
  • Turkish Old Moderator @Leteravian
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 2
  • Last Active: January 18, 2022, 11:18:25 AM
    • View Profile

• Total Badges: 21
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Bitcointalk Hakkında ki Görüşleriniz Neler ?
« on: June 22, 2018, 06:37:46 PM »

Benim şahsi görüşlerim ;

1. Uzun süredir kampanyaları tek ellerinde tutuyorlar ve bu iş gerçekten çok can sıkıcı bir durum.

2. Forumun genelinde bir kast/burjuva sistemi hakim. Gözlemlediğim kadarıyla eski üyeler yenilerin görüşlerini, düşüncelerini ve eleştirilerini sallamıyor. Hatta bazı yorumlarda okuduğum üzere bir kaç konu başlığını görmemiş olan ve soru soran newbieleri forumdan kovmaya varacak derece sert çıkışlarda bulunuyorlar.

3. Merit sistemini forumun geneline düzen getirmek, iyi ve kaliteli yorumları ayırmak, konu kirliliğinin önüne geçmek için değil de daha çok insanların Sr. Member, Hero ve Legendary seviyelerine yükselmelerini engelleyerek imza kampanyalarından gelen % lik payların daha çok kişiye yayılmasını engellemek olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim de üyeliğim olmasına rağmen henüz bir Merit kaynağından (80 merit kaynağı bulunuyor. Bunlar her 30 günde 17800 sMerit'e kadar üretebiliyor şeklinde açıklamalar mevcut) Merit almışlığım yok sadece normal üyelerin gönderdikleri mevcut. Satışını el altından veya açık açık yapanlara herhangi bir müdahale söz konusu da değil...

Sizlerin görüşleriniz neler konu başlığı altında paylaşın lütfen...
« Last Edit: August 01, 2018, 11:33:16 PM by Marshal »

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Bitcointalk Hakkında ki Görüşleriniz Neler ?
« on: June 22, 2018, 06:37:46 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 502
  • Referrals: 8
  • Last Active: October 12, 2020, 12:29:18 PM
    • View Profile

10 Posts First Post Sixth year Anniversary
Re: Bitcointalk Hakkında ki Görüşleriniz Neler ?
« Reply #1 on: June 25, 2018, 11:21:27 AM »
Local forum gerçekten içler acısı bir durumda, sırf mesaj yazmak için konuyu ya da yazılan mesajları okumadan yorum yazanlar mı dersin, gereksiz başlıklar açanlar mı dersin. Bu açıdan merit sisteminin olumlu yönleri de var. Tabi meritin paylaşılma sorunu hepimizi etkileyen bir problem. Aslında buradan karşılıklı merit paylaşımıyla ilgili bir sistem kurulabileceğini düşünüyorum.

Offline Marshal

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #2 on: June 25, 2018, 06:01:08 PM »
Aslında buradan karşılıklı merit paylaşımıyla ilgili bir sistem kurulabileceğini düşünüyorum.

Benimde aklıma gelmedi değil. Öncelikli olarak sistemin kuruluş amacına uygun şekilde işleyip işlemediğini bir gözden geçiriyorum elimden geldiğince satıcı ve alıcıları spamlıyorum reportluyorum ama hiç bir olumlu gelişme göstermez ve işler sarpa sararsa bu platform üzerinden iletişime geçerek paslaşabiliriz talep edenlerle... İnsana başka bir çare bırakmıyorlar çünkü...

Offline felixesteban

• Legendary
  • *
  • Activity: 1311
  • eLYQD ICO
  • Referrals: 1
  • Last Active: December 03, 2021, 07:48:28 PM
    • View Profile

« Reply #3 on: June 25, 2018, 08:41:45 PM »
Benim şahsi görüşlerim ;

1. Uzun süredir kampanyaları tek ellerinde tutuyorlar ve bu iş gerçekten çok can sıkıcı bir durum.

2. Forumun genelinde bir kast/burjuva sistemi hakim. Gözlemlediğim kadarıyla eski üyeler yenilerin görüşlerini, düşüncelerini ve eleştirilerini sallamıyor. Hatta bazı yorumlarda okuduğum üzere bir kaç konu başlığını görmemiş olan ve soru soran newbieleri forumdan kovmaya varacak derece sert çıkışlarda bulunuyorlar.

3. Merit sistemini forumun geneline düzen getirmek, iyi ve kaliteli yorumları ayırmak, konu kirliliğinin önüne geçmek için değil de daha çok insanların Sr. Member, Hero ve Legendary seviyelerine yükselmelerini engelleyerek imza kampanyalarından gelen % lik payların daha çok kişiye yayılmasını engellemek olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim de üyeliğim olmasına rağmen henüz bir Merit kaynağından (80 merit kaynağı bulunuyor. Bunlar her 30 günde 17800 sMerit'e kadar üretebiliyor şeklinde açıklamalar mevcut) Merit almışlığım yok sadece normal üyelerin gönderdikleri mevcut. Satışını el altından veya açık açık yapanlara herhangi bir müdahale söz konusu da değil...

Sizlerin görüşleriniz neler konu başlığı altında paylaşın lütfen...

Söylediklerin çok doğru, özellikle merit konusu gerçek anlamında bir kast sistemi oluşturdu orada. Junior için belki member olabilmek bir parça mümkün, ama daha fazlası örneğin 1000 merit toplayarak hero falan olmak mucize olarak bile mümkün değil. Amaç belli, yeni gelenlerin önünün kesilmesi isteniyor. Bir şekilde sistemin revize edilmesi gerekiyor.
............eLYQD  -  Decentralized ............ Vaping Industry Marketplace
..____________________________Linkedin WhitepaperFacebookTwitterTelegram_________________________..

Offline KomutanLogar

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 85
  • Referrals: 0
  • Last Active: November 24, 2018, 11:08:13 AM
    • View Profile

• Total Badges: 12
« Reply #4 on: June 28, 2018, 01:29:24 AM »
Bu aralar cok fazla bos konularla doldu tasti ortalik birbirine kaynayanlardan gecilmiyor asil konulari arka sayfalara surukluyorlar

Offline Marshal

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #5 on: July 01, 2018, 02:15:29 PM »
Söylediklerin çok doğru, özellikle merit konusu gerçek anlamında bir kast sistemi oluşturdu orada. Junior için belki member olabilmek bir parça mümkün, ama daha fazlası örneğin 1000 merit toplayarak hero falan olmak mucize olarak bile mümkün değil. Amaç belli, yeni gelenlerin önünün kesilmesi isteniyor. Bir şekilde sistemin revize edilmesi gerekiyor.

Bu aralar fena taktım kafayı bu merit muhabbetine alım satım yapanları kovalıyorum, ifşa etmeye çalışıyorum, deli gibi tartışma konuları oluşturuyorum, teşvik projeleri hazırlıyorum ama yinede pek bir etkisi olmuyor insanımız galiba hold yapmaya alışmış... Soğudum forumdan potansiyel activitye güveniyordum onunda bu merit sistemi ile hiç bir değeri kalmadı...

Offline felixesteban

• Legendary
  • *
  • Activity: 1311
  • eLYQD ICO
  • Last Active: December 03, 2021, 07:48:28 PM
    • View Profile

« Reply #6 on: July 02, 2018, 02:43:40 AM »

Bu aralar fena taktım kafayı bu merit muhabbetine alım satım yapanları kovalıyorum, ifşa etmeye çalışıyorum, deli gibi tartışma konuları oluşturuyorum, teşvik projeleri hazırlıyorum ama yinede pek bir etkisi olmuyor insanımız galiba hold yapmaya alışmış... Soğudum forumdan potansiyel activitye güveniyordum onunda bu merit sistemi ile hiç bir değeri kalmadı...

İlerde belki değişir diye umuyorum, çünkü inanılmaz bir memnun olmayan kitle var orada ve sistemin haksızlıklar oluşturduğu çok ortada ama bu olur mu olursa ne zaman olur hiç bilmiyorum. Dediğin gibi insanları el altından merit alım satımına yönlendiriyor ve hatta üyeliklerini bile fahiş fiyata satanlar mevcut. Multihesap sahipleri tabii çoğunluğu bunların, adamlar zamanında almışlar çoklu hesapları şimdi işi ticarete dökmüşler.
............eLYQD  -  Decentralized ............ Vaping Industry Marketplace
..____________________________Linkedin WhitepaperFacebookTwitterTelegram_________________________..

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: July 02, 2018, 02:43:40 AM »

Offline denizsar

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 502
  • Referrals: 8
  • Last Active: October 12, 2020, 12:29:18 PM
    • View Profile

10 Posts First Post Sixth year Anniversary
« Reply #7 on: July 02, 2018, 01:06:50 PM »
Şu merit sistemi birkaç gün daha geç devreye girseydi bir üst seviyeye geçmiş olacaktım, şimdi full member'de takıldık kaldık. Özellikle localde zaten sağlıklı bir dağıtım olmuyor; bir başlık açıyorsun adam daha konuyu okumadan eleştiri yazıyor, bırak meriti küfür ediyorlar. Ben buradaki organizasyona sıcak bakıyorum.

Offline sturec22

• Hero Member
  • *
  • Activity: 921
  • Last Active: January 18, 2023, 05:20:08 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #8 on: July 09, 2018, 04:52:56 PM »
Acikcasi bir hayalkirikligi haline geldi...

Merit oncesi member seviyesinde (tamam cok yuksek bir rank degil) bir uye olmama ragmen sanirim Aralik ya da Ocak (merit ten hemen once) IP durumundan dolayi hesabim banlendi. Genelde cok yazi yazmiyordum ama gunde bir saat mutlaka yazilari okuyordum.
Mail atmama ragmen kesinlikle donus alamadim. BTC isteyen sacma yazilarla karsilastim.

Uzerine actigim hesap Merit yuzunden Jr. Member olarak kaldi. Ozellikle Newbie oldugumda forumdaki kast sisteminden dolayi olan nefreti cok gordum hatta bizzat ben de terslendim. Hero`larin birbirlerine gonderdigi havadan Meritleri de bol bol gordum.

Tamam cogu yeni uye bounty icin giriyor olabilir ama bu kadar nefret olmamasi gerekir. Derken hesaplari blocklanan diger uyelerin actigi basliklari gordum - adminler tarafindan gayet sicak karsilanmislardi, onlardan birine kendi durumumu da yorum olarak attim (belki yanlisti ama duzgun bir dille yazmistim), bir kac gun sonra bir admin tarafindan ilk once 1 haftaligina, 5 gun sonrasinda ise komple banlendigimi gordum (1-2 hafta once oldu bu durum)

Kaliteli topic bulmak zorlasti, cok fazla geyik donen bir ortama donustu, tabii ki hala baktigim bir forum, arada guzel ve bilgilendirici yazilar oluyor. Burada daha aktif bir ortamin kisa surede olusmasini isterim cunku insanlar birbirine cok kibar ve yardimci, sayginin oldugu yerde insan kendini daha iyi hissediyor.

- ayrica ben de lokalde cok fazla kufur ve saygisizlik gordum... ban yediler mi takip etmedim...

Offline Marshal

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #9 on: July 10, 2018, 12:20:48 AM »
@sturec22

IP ban sebebi çok fazla hesap açıldığı zaman oluyor ve bir kere olduktan sonra her yeni açılan hesapta btc bağışı istiyor sistem. İnternet kafeden falan mı açtın hesabını yada toplu ağ üzerinden mi ?

Diğer konulara gelecek olursak ise zaten bitcointalk da bulunup da yok ben para için burada değilim diyen adam yalanın kuyruklusunu söylüyordur. Bu sebepten kendi hesap açtıkları zamanı unutup Newbielerin üzerine fazla gidiyorlar... Ayrıca o birbirine yüklü miktar merit gönderen üst seviyeler ile bende çok tartıştım ingilizce meta forumda bahaneleri hep aynı ya sistemi deniyorduk diyorlar yada nereden bilelim böyle kısıtlı sayıda olacağını başta bol keseden verdik yapacak bir şey yok işinize bakın diyorlar. He şöyle bir durumda var yan hesap kasanlar çok fazla spam post atıyor senin denk geldiğin geyikleri yapanlarda bunlar. Normal tek bir hesap kasan adam zaten yerinde konuşup yerinde susuyor.

Offline sturec22

• Hero Member
  • *
  • Activity: 921
  • Last Active: January 18, 2023, 05:20:08 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #10 on: July 12, 2018, 05:08:37 PM »
@sturec22

IP ban sebebi çok fazla hesap açıldığı zaman oluyor ve bir kere olduktan sonra her yeni açılan hesapta btc bağışı istiyor sistem. İnternet kafeden falan mı açtın hesabını yada toplu ağ üzerinden mi ?

Diğer konulara gelecek olursak ise zaten bitcointalk da bulunup da yok ben para için burada değilim diyen adam yalanın kuyruklusunu söylüyordur. Bu sebepten kendi hesap açtıkları zamanı unutup Newbielerin üzerine fazla gidiyorlar... Ayrıca o birbirine yüklü miktar merit gönderen üst seviyeler ile bende çok tartıştım ingilizce meta forumda bahaneleri hep aynı ya sistemi deniyorduk diyorlar yada nereden bilelim böyle kısıtlı sayıda olacağını başta bol keseden verdik yapacak bir şey yok işinize bakın diyorlar. He şöyle bir durumda var yan hesap kasanlar çok fazla spam post atıyor senin denk geldiğin geyikleri yapanlarda bunlar. Normal tek bir hesap kasan adam zaten yerinde konuşup yerinde susuyor.

bunu bilmiyordum. Ayni evden baska hesap acildi maalesef, hatta banlandiktan sonra benim actigim yeni hesabim da direkt olarak `evil IPden girdiniz` diyerek banlandi... ondan oturu bir sonraki hesabimi telefon hotspotimdan acip, hep oradan baglanarak kullandim.

demek ki durum buymus. tesekkur ederim bilgilendirme icin, o zaman tamamen olmasa da benim hatam varmis. peki VPN durumu da banlanmak direkt etkili oluyor mu?

Offline Marshal

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #11 on: July 12, 2018, 08:26:37 PM »
peki VPN durumu da banlanmak direkt etkili oluyor mu?

Bitcointalk'ın kara listesi var mı bilmiyorum ama çoğu sağlam hostingli, alt yapılı, sistemi 7/24 kontrol edilen web sitelerin kara listelerinde vpn sunucuları/sağlayıcıları adresleri ile birlikte kayıtlı ve otomatik ban, engelleme, block atıyorlar bu yüzden ne söylesem hangi yönlendirmeyi yapsam yanlış olabilir maruz görün...

Offline KomutanLogar

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 85
  • Last Active: November 24, 2018, 11:08:13 AM
    • View Profile

• Total Badges: 12
« Reply #12 on: July 15, 2018, 12:03:58 AM »
Dediğin gibi insanları el altından merit alım satımına yönlendiriyor ve hatta üyeliklerini bile fahiş fiyata satanlar mevcut. Multihesap sahipleri tabii çoğunluğu bunların, adamlar zamanında almışlar çoklu hesapları şimdi işi ticarete dökmüşler.

Dün denk geldim bir yerde adamin teki 1 hafta icinde 85 tane hesap satmis 30 full tanesi 300 $ dan 55 member da tanesi 100 $ dan. Merit sisteminin kimlere yaradigini anlayin iste membee uyelik parami edecekti sanki eski sistem olsa.

Not: Telefondan giriyorum yarin bulabilirsem postlari screenlerinide editleyip koyucam

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

« Reply #13 on: July 17, 2018, 04:51:16 PM »
Merit sistemi bence gerekli bir sistem. Boş postların önüne geçti. Ama 100 merit full member ve üzeri bence imkansız. O kadar meriti toplamak çok zor.

Offline furian

• Legendary
  • *
  • Activity: 1353
  • authpaper.io
  • Last Active: July 31, 2019, 08:53:22 PM
    • View Profile

• Total Badges: 20
« Reply #14 on: July 18, 2018, 07:09:07 AM »
üye sayısında patlama olduğunda meriti getirdiler. şimdi 1 sene beklersek bu yeni üyeler senior olur, bountylerdeki pay pula döner gibisinden. nerde bir yerde çokluk olduğunda orada sevmediğiniz gelişmeler olur. 3 milyon üyeye doğru koşuyor, reklam gelirlerinden zaten köşeler, hesap satışı yok bountylere eklenen hesaplar. daha ne olsun.

██
       █████
      ███ ███
     ███   ███
    ███ ▄█▄ ███
  ▐███       ███▌
 ████▄█▀ ██████████▄
█████▀   ████████████
         ████   ████
         ███████████
         █████████▀
         ████