follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Kripto Para Kullanıcılarının Yapmaması Gerekenler  (Read 5013 times)

Offline Marshal

• Legendary
  • *
  • Activity: 1333
  • Turkish Old Moderator @Leteravian
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 2
  • Last Active: January 18, 2022, 11:18:25 AM
    • View Profile

• Total Badges: 21
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Kripto Para Kullanıcılarının Yapmaması Gerekenler
« on: June 17, 2018, 12:14:57 AM »

Soru cevap olarak ilerleyeceğim bu yazımda uzun zamandır bu işlerde olanların kulak arkası etmemesi gereken ve bilhassa yeni başlamış arkadaşlarımın özellikle dikkat etmesi gereken bir kaç tavsiyede bulunacağım dikkate alıp almamak tabi ki sizlerin insiyatifinizde ama okumaktan ve göz önünde bulundurmaktan zarar gelmez saygılarımla başlıyorum...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soru :Şifremi kaybettim UTC dosyamı da silmiştim yenisi elde edebilir miyim ?

Cevap : Hayır çünkü ; UTC dosyanız private key ve hesabı açtığınız tarih, saat, dakika, saniye ve salise baz alınarak sha256 ve benzeri SSL kodlama sistemleri üzerinden işlem görerek ayarlanır ve benzeri türetilemez. Size bu konuda yardımcı olabileceğini söyleyen hiç bir kimseye itimat etmeyin para,coin veya token göndermeyin...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soru : Şifremin bulunma ihtimali nedir ? İnternette birden çok private key database olarak geçen site mevcut cüzdanım ne kadar güvende ?

Cevap : http://www.ethersecret.com , https://ethdir.io , https://lbc.cryptoguru.org/dio , http://www.allprivatekeys.com/vulnerability.php , https://www.bitcoinlist.io ve benzeri sitelerde asla ama asla acaba benim cüzdanımın kaydı da burada var mı diye arama yapmayın bu tarz siteler sizlerin şifrenizi çalmak için özel olarak düzenlenmiş sitelerdir. Belirli bir php yardımı ile mevcut ethereum keylerinde bulunan harf ve rakamların(abcdef0123456789) tüm kombinasyonlarını gösterir ayrıca tek bir data da bu kadar çok bilgi kaydı tutulamalamaz ve her random arama yapıldığında rastgele oluşturulmuş kombinasyonları size gösterir.

Bu kombinasyonlar ile 3618502788666131106986593281521497120401173883721090761956411348172442546699 x 32 (Ethereum için geçerli diğer coinlerin daha farklı kombinasyon limitleri mevcut) kadar şifre yapılabildiği için sizin şifrenizin dışarıdan bu siteye giren birisi tarafından veya sitenin kurucusu tarafından bulunması adres üzerinden aratılması mümkün değildir. Şifrenizi arama yaparsanız evet karşısında kendi cüzdan adresinizi bulabilirsiniz ama direk olarak sitenin kurucusunun kayıt defterine düşer ve cüzdanınızdaki tüm coin ve tokenlere elveda edersiniz...

Soru : İnternetten cüzdan şifresi buldum içi dolu içindekileri almayı düşünüyorum bir şey olur mu ?

Cevap : Evet soru etik bir soru değil ve herkesin kendi vicdanına kalmış bir durum ama şifresini internete kasıtlı olarak yayıp macro(yazılım/php) kurarak veya kendi işleminin miningini kendisi yaparak(hiç bir gas gwei ayarı ile rekabet edemezsiniz) gönderecek olduğunuz gas paralarını daha hesaba düşmeden başka hesaba gönderenler mevcut. Gas parası hesaba düşse, transferi başlatsanız ve txhash alsanız bile tokenler kilitli olduğundan gönderdiğiniz para siz başka bir işlem yapana kadar uçuyor kuş misali. Yani kısaca ava giderken avlanıyorsunuz yapmayın...
Örnek verecek olursam şu adresin tüm transfer işlemlerini ve gelen yorumları detaylı olarak inceleyebilirsiniz ;
https://etherscan.io/address/0xA8015DF1F65E1f53D491dC1ED35013031AD25034

Diyelim ki kasıtlı olarak yapılan bir şey değil ve birisi yanlışlıkla(kopyala yapıştır da kalmış olabilir) şifresini sizinle veya bulunduğunuz platformda paylaştı ve siz boşalttınız ; Bu seferde eğer hesap sahibi şikayetçi olursa ve bir şekilde iziniz takip edilip tespit edilirse büyük cezalar alabilirsiniz dünyada örnekleri çok fazla...

Soru : Tanıdığım birisi bu sektöre girmek istiyor ve benden kendisine cüzdan açmamı istedi yardım edeyim mi ?

Cevap : Hayır demek zorundayım çünkü yarın öbür gün cüzdanın başına bir şey gelirse sizden bilebilir sen açmıştın vs. diye ; Bu sebepten ötürü siz öğretin o kendisi açsın böyle bir sorumluluğun altına girmeyin...

Soru : Kripto paralar hakkında boş boş konuşanları duyunca dayanamıyorum ve tüm tecrübemle lafa atlıyorum doğru bir hareket mi ?

Cevap : İnsanlara doğru bilgiler aktarmak ve boş muhabbetlerin önüne geçmek güzel bir şey fakat kripto paralar hakkında çok fazla bilgili olduğunuzu duyan x kişisi doğal olarak bu sektörde olduğunuzu ve kripto paralarınız olduğunu anlayacak ve art niyetli birisi ise size sıkıntı çıkartabilir ve başınızı oldukça ağrıtabilir (tehdit vs.) . Bu yüzden elinizden geldiğince kendinizi geri planda tutun ve bulunduğunuz bütün mekana kendinizi afiş etmeyin. Arkadaşlarınıza anlatırken bile etrafınızdaki insanları unutmayın.
Mesela ;
Geçen gün arkadaşlar ile kafede otururken arka masada ki çocuğun bütün muhabbetini dinledim 3 tane bitcoini 10 tane ethereumu varmış ; Bitcoinleri attım kenara yatırımlık tutuyorum ethereumları ise arbitraj olarak kullanıyorum diye anlattı durdu (tabi biraz yüzeysel geçtim). Arkadaşlarına bu işi anlatıyor yeni başlayan biri var herhalde aralarında deli gibi taktik veriyorlar. Şimdi ben art niyetli kötü birisi olsam gitsem çöksem gırtlağına her şeyini elinden alsam ? ; Olur mu ? olur. Neden olur çünkü ülkemizde ve dünyada bu şekilde tehdit yolu ile soyulan onlarca insanın haberlerini (google da ufak bir arama ile bulabilirsiniz) görüyoruz. Daha temkinli olun lütfen...

Soru : Çevremde ki tanıdıklarım benden yatırım tavsiyesi istiyor ne yapmalıyım ?

Cevap : Kazanç getiren taktiklerinizi paylaşmanız etik bir hareket olur ve saygı kazanırsınız ama olası bir ters durumda da sizi suçlarlar. Yapılabilecek en iyi şey öncelikle kendisi geliştirebileceği şekilde ufak yatırımlara yönlendirmeniz ve her verdiğiniz manyel sonunda ; ''Bak beklediğimiz gibi de olmayabilir riski işler bunlar spekülasyon çok dönüyor piyasada sonradan neden uyarmadın deme baştan uyarıyorum'' vb. uyarılarda bulunun ki başınız ağrımasın. Gerisi tanıdığınızın bileceği iş...

Soru : Bu sektöre girerken benimle dalga geçen arkadaşlarım şimdi bize de öğret diye deli gibi ağlanıyorlar ne yapmalıyım ?

Cevap : Öğretmeyin sürünsünler...

Soru : Olası bir vergilendirme veya cezadan korktuğum için elden satış yapıyorum ne kadar riskli ?

Cevap : Tanımadığınız insanlar ile bir araya geliyorsunuz her türlü tedbiri almanız gerek. Yakınlarınıza nereye gittiğinizi söyleyin, kalabalık ortamlarda buluşun, kendinizi takip ettirmeyin taksi vs. kullanın, tek başınıza gitmeyin ve son olarak boş gitmeyin...

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar daha fazlasını kafamda toparlayıp yazıya dökebildiğimde konuyu editleyeceğim sizlerinde görüşleriniz varsa yorumda belirtin lütfen...

Saygılarımla... Bol kazançlar...

NOT :  Diğer platformda ki kullanıcı adım Leteravian çoğu konuyu kendimden alıntılıyorum ; Her iki platformu da kullanıp denk gelen varsa yanlış anlaşılmasın...

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Kripto Para Kullanıcılarının Yapmaması Gerekenler
« on: June 17, 2018, 12:14:57 AM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Offline KomutanLogar

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 85
  • Referrals: 0
  • Last Active: November 24, 2018, 11:08:13 AM
    • View Profile

• Total Badges: 12
Re: Kripto Para Kullanıcılarının Yapmaması Gerekenler
« Reply #1 on: June 28, 2018, 01:11:34 AM »
Güvenli bir yerde bulusma ayarlanirsa elden satista bir problem olmaz bence

Offline natureltiqqy

• Full Member
  • *
  • Activity: 144
  • Last Active: December 19, 2018, 08:35:46 PM
    • View Profile

• Total Badges: 17
« Reply #2 on: August 07, 2018, 10:39:15 PM »
kendinizi afişe etmeyin uyarısı ne güzel geldi gözüme, işimiz kriptopara bizler de en yakın tanıdıklarımıza karşı dahi ne kadar bir sermayemizin olduğundan bahsetmememiz gerek diye düşünüyorum.

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
« Reply #3 on: September 07, 2018, 11:47:18 PM »
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Oldukça faydalı. Özelliklede elden satış konusu. Yapmayın arkadaşlar. Bu alanda elden satış yapmayın. Define aramaya gidip de define çıkınca birbirini satan insanlar var. Herkesle yola çıkılmaz.

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Activity: 2404
  • Hodlers Network
  • Last Active: October 08, 2022, 01:05:54 AM
    • View Profile

• Total Badges: 25
« Reply #4 on: September 13, 2018, 05:51:39 PM »
Güzel tavsiyeler. Özellikle yatırım tavsiyesi kısmına çok katılıyorum. Ocak 2018de birkaç kişi tavsiye istedi ve balansımı gösterdim. Hepsi girdi bu işe :) Şimdi devamlı kulaklarım çınlıyor. :) Orada merit nedeniyle beğenememiştim. Buraya kısmetmiş :)

Offline julyan

• Hero Member
  • *
  • Activity: 806
  • authpaper.io
  • Last Active: May 24, 2019, 07:16:05 PM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #5 on: November 10, 2018, 10:21:29 AM »
faydalı tavsiyeler. utc dosyası private keyin unutulduğu zamanlar tek başına işe yaramaması normal. mew de utc dosyasını upload ederken private key soruyor zaten, o dosyada bulunamıyor bildiğim kadarı ile.

██
       █████
      ███ ███
     ███   ███
    ███ ▄█▄ ███
  ▐███       ███▌
 ████▄█▀ ██████████▄
█████▀   ████████████
         ████   ████
         ███████████
         █████████▀
         ████
         ████
         ▀▀▀▀▀

Authpaper Coin
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
         ▄███████████▄██████████████████
        ███████████████░░░░░░░░░░░░░░░░██
       ██████████████████████████████░░██
      ███████████████████░░░░░░░░░░░░░░██
      ███████████████████████████████░░██
       █████████████████░░░░░░░░░░░░░░░██
        ██████████████░░░░░░░░░▄▀███████████████▀▄
         ███████████████████████▄▀███████████▀▄██
         ████████████░░░░░░░░░░████▄▀███████▀▄████
       ███████████████████████████████▄▀███▀▄██████
 █████████████████████████████░░████████▄▄▄████████
███████████████████████████████░███████████████████
███████████████████████████████░▀█████████████████▀

.BLOCKCHAIN BASED SYSTEM.
.FOR DATA DELIVERY AND........
.CERTIFICATIONS......................
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

..........WHITEPAPER..........
TWITTER
MEDIUM
GITHUB
REDDIT
SLACK
BTC TALK

Offline rohires

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 501
  • Last Active: February 17, 2019, 05:26:21 PM
    • View Profile

• Total Badges: 16
« Reply #6 on: November 29, 2018, 11:35:20 AM »
faydalı bilgiler. özellikle private keyleri biz tek tek kalem ile ajandaya yazmıyoruz. kim uğraşır ki. bir kaç taşınabilir bellek de saklanması ve yazıcı çıktısı ile iyice emin hale getirilme durumu var.
                      ██▄
                      ████▄
                      ██ ███▄
                  ▄▄█▌████ ██
                ████ ▌██ ████
                ██ ██▌████ ██
                ████ ▌██ ████
          ▄██▄▄ ██ ██▌████ ██
        ▄███▀█▀█████ ▌██ ████ ▄███▄
       █████▀█▀███ ██▌████ ███▀▀█▀▀█▄
       █████▀█▀█████ ▌██ █████▀▀█▀▀███
       █████▀█▀███ ██▌████ ███▀▀█▀▀███
       █████▀█▀██████▌████████▀▀█▀▀███
       ██████████████▌█████████████████▄
       ██████████████▌███████████████████
     ▄▄███████▀▀▀▀           ▀▀▀▀████████▄
▄▄██▀▀▀▀▀                             ▀▀▀▀▀██▄▄
| |

█▄          █████▄
▐██▄       █████████▄
 █████▄   █████████
███████████████████
 ██████████████████
  ▐███████████████
   ██████████████
    ▀██████████▀
  ▄████████▀▀

▄███████████████████▄
█████████████████████
███████████▀      ███
███████████    ▄▄▄███
███████████    ██████
████████          ███
████████          ███
███████████    ██████
███████████    ██████
▀██████████    █████▀

▄▄████
         ▄▄▄█████████
   ▄▄▄███████▀ █████▌
██████████▀  ▄██████
 ▀█████▀   ▄████████
    ▀█   ▄█████████▌
     ▐█ ███████████
      ████ ▀██████▌
       █▀     ▀███

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: November 29, 2018, 11:35:20 AM »

Offline furian

• Legendary
  • *
  • Activity: 1353
  • authpaper.io
  • Last Active: July 31, 2019, 08:53:22 PM
    • View Profile

• Total Badges: 20
« Reply #8 on: December 09, 2018, 10:53:44 AM »
belli başlı başlıklar için yeni başlayanlara hitap ediyor. bu konu daha zengin hale getirilebilir. hani bu konu index şeklinde olur. isteyen daha detaylı konu başlıklarına gider.

██
       █████
      ███ ███
     ███   ███
    ███ ▄█▄ ███
  ▐███       ███▌
 ████▄█▀ ██████████▄
█████▀   ████████████
         ████   ████
         ███████████
         █████████▀
         ████
         ████
         ▀▀▀▀▀

Authpaper Coin
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
         ▄███████████▄██████████████████
        ███████████████░░░░░░░░░░░░░░░░██
      ███████████████████░░░░░░░░░░░░░░██
      ███████████████████████████████░░██
       █████████████████░░░░░░░░░░░░░░░██
        ██████████████░░░░░░░░░▄▀███████████████▀▄
         ███████████████████████▄▀███████████▀▄██
         ████████████░░░░░░░░░░████▄▀███████▀▄████
       ███████████████████████████████▄▀███▀▄██████
 █████████████████████████████░░████████▄▄▄████████
███████████████████████████████░███████████████████
███████████████████████████████░▀█████████████████▀

.BLOCKCHAIN BASED SYSTEM.
.FOR DATA DELIVERY AND........
.CERTIFICATIONS......................
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

..........WHITEPAPER..........
TWITTER
MEDIUM
GITHUB
REDDIT
SLACK
BTC TALK

Offline sagu

• Full Member
  • *
  • Activity: 179
  • Referrals: 1
  • Last Active: February 14, 2021, 12:48:08 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #9 on: December 13, 2018, 07:25:06 AM »
Soru 1 genelde birçok insanın başına gelen sorunların başında geliyor. Bu yüzden çok dikkatli olmak gerekir.

Offline MobyDick

• Baby Steps
  • *
  • Activity: 15
  • Last Active: December 20, 2018, 10:58:31 AM
    • View Profile

• Total Badges: 8
« Reply #10 on: December 20, 2018, 02:12:33 AM »

Soru : Bu sektöre girerken benimle dalga geçen arkadaşlarım şimdi bize de öğret diye deli gibi ağlanıyorlar ne yapmalıyım ?

Cevap : Öğretmeyin sürünsünler...

Beni encok gulduren bu bu ise basladigimda btc 1k civarindaydi basta ailem olmak uzere manyaksin dediler btc 20k oldugunda ne olur bizede anlat die yalvardilar aynen dedigin gibi surunun dedim haha

Offline madenci_34

• Hero Member
  • *
  • Activity: 972
  • FRX: Ferocious Alpha
  • Last Active: April 30, 2021, 03:58:01 AM
    • View Profile

• Total Badges: 22
« Reply #11 on: February 09, 2019, 07:57:02 PM »
Gerçekten çokça sorulan soruları derleyip cevaplandırmışsınız.Araya bizi gülümseten bir soruda kaynamış.Insanın başına bir iş geldiğinde ilk baktığı yer internet oluyor,cevapların burada olması faydalı olmuş.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG