. . . .

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - denizsar

Pages: [1] 2 3 ... 14
1
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: September 22, 2018, 09:12:05 pm »
ASCH Türkçe telegram grubunda quiz etkinliği başladı. Asch hakkında sorulan basit bir soruya cevap vererek xas kazanabilirsiniz.

2
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: September 17, 2018, 08:10:10 pm »
Asch 8 Eylül —  14 Eylül haftalık güncellemesi yayınlandı. Bu hafta dikkat çeken gelişmeler, Fanwe ve Coinbucks ile yaptıkları stratejik işbirliği. https://bbs.asch.io/topic/5507/haftal%C4%B1k-rapor-8-eyl%C3%BCl-14-eyl%C3%BCl

3
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: September 11, 2018, 10:18:37 pm »
Asch Cüzdan Adresi Nasıl Alınır? Bu konuyu adım adım anlatan bir rehber hazırladım. Asch Forum'dan ulaşabilirsiniz. https://bbs.asch.io/topic/5500/asch-c%C3%BCzdan-adresi-almak

4
Türkçe (Turkish) / Re: Hepimizin beklediği boğa sezonu gelecek mi ?
« on: September 11, 2018, 08:56:52 am »
Süre uzadıkça umutlar da tükeniyor, zamanla öyle bir aşamaya gelecek ki insanlar kripto paralara yatırım yapmayı tamamen bırakacak gibi. Şu ortamda projeler falan hikaye kalıyor; top artık devletlerde, hangi coini işaret ederlerse kral o olacak.

5
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: September 11, 2018, 08:54:25 am »
Yayınlanan 1-7 Eylül Haftalık Raporu'nda Asch'ın, Çin Halk Bankası dijital para birimi araştırma enstitüsü ile kamu zinciri oluşturma konusunda görüşmelere başladığı duyuruldu. Keşke bizde de bu tip kurumlar olsa. 

6
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: September 01, 2018, 04:10:32 pm »
Arkadaşlar, Asch'ın Türkiye topluluğu gönüllü admini oldum. Asch ile illgili gelişmeleri ilk elden paylaşacağım. Türkçe Telegram grubumuza kayıt olabilirsiniz. Ayrıca yeni başlayan bir kampanya ile Telegram da #ASCH etiketi ile birkaç cümle bir şeyler paylaşarak Xas coin kazanabilirsiniz. Telegram ayarlarından "Bio" bölümüne Asch cüzdan adresinizi yazmanız yeterli. Katılırsanız sevinirim: https://t.me/Asch_Tr

7
Türkçe (Turkish) / Re: Yatırımınız hangi Coin/Token üzerinde ?
« on: August 18, 2018, 09:05:42 pm »
ben bir ay kadar önce artık dayanamayıp tethere geçtim elimdeki tutar üçte birine düşünce. keşke daha önce yapsaymışım.

Tether'in kendisi gerçek mi değil mi belli olmadığından ve zaten bu ayı piyasasını başlattığından girmiyorum.

Her bir tether karşılığı 1usd elinde olması lazım bitfinex'in. Eğer olmadığı ortaya çıkarsa, bir anda fiyatı yerlere düşer tetherin.

Bildiğim kadarıyla bu konuda Tether'e açılmış ve devam eden bir soruşturma var. Ama adamlar durmuyor, geçen haftada 50 milyon dolarlık Tether'i piyasaya sürdüler.

8
Dolar dünya rezerv parasıdır ve daha uzun bir süre de öyle kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Hele ki bir de euro bölgesi ufak bir ekonomik sarsıntı geçirsin, doları daha da güçlü bir hale getirir. Dolar çökecek, altın alın da aslında saçma bir ifade. Altın'ın fiyatı da dolara endeksli. Bu nedenle de bizim gibi ülkeler için altın yalnızca dolar değerlendiğinde değerlenir. Bankalar altın hesabı açmaya başladığından beri altın fiyatlarının kontrol altına alındığını düşünüyorum. Bankadan aldığımızda sadece sanal altınımız oluyor, sözde aldığınız miktarda altın borsasında sizin adınıza ayırtıyorlar; bankada altınınız varsa isteyin bakalım verecekler mi?

9
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: August 18, 2018, 10:42:48 am »
ASCH Haftalık Rapor (11 Ağustos — 17 Ağustos)

Teknik Güncellemeler

ASCH V1.4
•   İstemci V1.4'te bulunan asch-js1.4.2 paketinin sürüm yükseltmesi tamamlanması.
•   İstemci V1.4’teki konsey ekran problemi düzeltilmesi.
•   DApp kaydı sırasında ortaya çıkan asch-js hataları düzeltilmesi.
•   asch-cli, eslint-config-asch-base standardına uygun bir şekilde optimize edilmesi.
•   Asch V2.0 yapı gereksinimlerinin derlenmesi ve offchain smart contract gereksinimlerinin hazırlanmasını tamamlanması.

Lite Block Explorer
•   Ana sayfa işlev modülünün geliştirilmesini tamamlanması.
•   Blok yüksekliği, işlem kimliği ve hesap adresi ayrıntıları tamamlandı.
•   Dizayn sayfası belirleme ve eksiksiz arayüz optimizasyonu.
•   Blok gezgininde ilgili veri arayüzündeki hata ayıklamasını tamamlanması.
•   Kullanıcı arabirimi sayfası ve ön uç stili onarıldı ve metin yazarlığı optimizasyonunun tamamlanması.
•   Fonksiyonel ve stil testlerinin tamamlanması, stillerin hataları ve bugların düzeltilmesi.
•   V1.0.0 Lite Block Explorer kullanıma sunuldu.

Blok Gezgini
•   Ürün gereksinimlerinin ve ürün prototipinin gözden geçirilmesi.
•   UI arayüz tasarım stili belirlenmesi % 10 oranında tamamlandı.
•   Teknoloji geliştirme % 10 oranında tamamlandı

Mobil Cüzdan
•   Varlık yönetim modülü % 70 oranında tamamlandı
•   Varlık transfer modülü % 30 oranında tamamlandı.
•   “pull-down refresh ve “paging custom” bileşenleri tamamlandı
•   Bazı simgeler eksik bu nedenle tasarımcıyla iletişim kurulmalı
•   Android geliştirme mühendisleri için giriş düzenlemeleri ve görev atamaları

Diğerleri
•   V1.4.3 node yükleme dokümantasyonunu yaz
•   DApp geliştirme belgelerini yaz
•   Yeni sürümü yükseltmek için kripto para borsalarına destek olmak.

Operasyon ve Pazarlama Güncellemeleri
•   ASCH'ın küresel topluluk ödül etkinliği resmi olarak bu hafta başlatıldı. Reddit, Twitter ve Telegram platformlarında gerçekleştirilen etkinliğe binlerce kişi katılım gösterdi.
•   ASCH ayrıca Twitter'da çok dilli bir oylama başlattı. Oylama sonuçları, Japonca ve Türkçenin, İngilizce dışındaki en yüksek katılım oranlarına sahip olduğunu göstermektedir. Bazı fanlarımız çok dilli bir ASCH topluluğu oluşturmayı teklif etti. Türk ve Rus Telegram grupları topluluk katkıları tarafından kurulmuştur.
•   ASCH proje ekibinin çoğu LinkedIn profillerini güncelledi, böylece küresel topluluklar ve ortaklar, ekip üyelerinin bilgilerini LinkedIn'de doğrudan görebilir.
•   13 Ağustos'ta, Iquant ve ASCH stratejik bir işbirliğine imza attı. İki taraf, ASCH'ın Iquant madencilik alanıyla ilgili anlaşması dahil olmak üzere 'ticari madenciliğin' teşvik edilmesi ve topluluk kaynaklarının paylaşılması gibi konularda birtakım iş ortaklığı gerçekleştirecektir.
•   14 Ağustos'ta, ASCH, GAEX.COM, ve kripto borsası BIT.GAME, Çin Sevgililer Günü için ortaklaşa sinema bileti aktivitesini başlattı. Sadece 7,7 XAS karşılığında 2 sinema e-bileti alınabilmekteydi. Kampanya 16 Ağustos'ta başarılı bir şekilde tamamlandı ve lansman tarihinde sınırlı sayıda ayrılan 100 e-bilet satıldı.
•   16 Ağustos'ta, Kore Elektronik ve Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü (Pekin Temsilciliği) baş temsilcisi Sun Yizhu ve proje direktörü Zhao Lihua, ASCH’ın COO’su James’le derinlemesine fikir alışverişi yapmak, blockchain endüstrisinin gelişim durumu, ASCH'ın gelişim durumu ve stratejik planlama konularında konuşmak üzere ASCH’a geldi. Temsilciler, ASCH'ın cross-chain teknolojisi ve multi-chain  teknolojisine dayanan inovasyon uygulama geliştirme platformu konularında takdirlerini dile getirdiler. İki taraf, bu ayın sonunda blok endüstrisinin sınır ötesi takası konusunda toplantı düzenlemeyi planlıyor; ayrıca blockchain teknoloji geliştirme, endüstri araştırmaları ve yeni projeler oluşturma gibi alanlarda da derinlemesine bir işbirliği kurmayı amaçlamaktadır.
•   ASCH, 18 Ağustos'ta Pekin'de Mainnet 2. Yıldönümü Partisi'ne ev sahipliği yapacak. O tarihte, ASCH Ekoloji Fonu ve DApp Geliştirici Teşvik Planı'nın kuruluşunun duyurusu da yapılacak.
________________________________________
ASCH Topluluğuna Katılın:
Telegram: https://t.me/AschEnglish  ; https://t.me/AschRussian
Twitter: https://twitter.com/Asch_io
Reddit: https://www.reddit.com/r/Asch_Platform/
Facebook: https://www.facebook.com/AschHQ/
Github: https://github.com/AschPlatform
Gitter: https://gitter.im/asch-development
BBS: https://bbs.asch.io/

10
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: August 16, 2018, 04:50:03 pm »
Asch'ın resmi tanıtım dosyasını çevirdim, coin özelliklerini merak edenler buyursun.

ASCH Temel Özellikler:

ICO Tarihi: Haziran 2016
Mainnet Yayınlanma: 16 Ağustos 2016
Toplam Miktar: 100 million XAS
Consensus Algoritma: DPoS + PBFT
Avantajları: JavaScript, Sidechain, Cross-chain, Multi-chain, BCH partneri.

ASCH, geliştiricilerin JavaScript ve yan zincir teknolojisine dayalı, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için bir dizi Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) ve Uygulama Programı Arabirimi (API) sağlayan merkezi olmayan bir uygulama platformudur. ASCH, bir dizi endüstri standardı çözümü (özelleştirilmiş yan zincirler, akıllı sözleşmeler, uygulama barındırma, vb.) sağlayarak, geliştiricilerin JavaScript uygulamalarını hızla yineleyebildikleri, kullanımı kolay, tamamen işlevsel bir tak ve çalıştır ekosistemi sunar. Ağustos 2018’de ASCH, çapraz zincir(cross-chain) teknolojisini başardı ve şimdi BTC ve BCH, ASCH mainnet ile birlikte çalışabilir durumda. Ayrıca ASCH, büyük işletmeler için iş modellerini optimize etmek için blok zinciri çözüm hizmetleri başlattı ve ASCH, işletmelerin yan zincirler ile çok daha fazla özgürlüğe sahip, bağımsız bir blok zincir inşa etmesine yardımcı olan yeni bir çoklu zincir konsepti geliştirdi.

ASCH’nin Felsefesi ve Vizyonu Hakkında:

ASCH, merkezi olmayan uygulamalar için ileriye dönük, birlikte çalışabilir, tek duraklı bir DApp çözümü ve bir ağdır. Karşılıklı başarı, öncü inovasyon, teknolojiye olan inanç ve geleceği benimseyen değerler ile ASCH, küresel ticari bir blockchain uygulama ekosistemi oluşturmaya ve token ekonomisinin temel taşı olmaya kendini adamıştır. ASCH, sadece çeşitli sektörleri desteklemek için blockchain teknolojisini kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda dünya standartlarında bir ekonominin temellerini atacaktır.

ASCH Ekip Üyeleri:

⦁ CEO | Shan QingFeng
⦁ VP | Kuai Daping
⦁ CTO | Qian Hantao
⦁ Core Engineer | Liang Peili

ASCH Blockchain Explorer (https://explorer.asch.io/):

ASCH blok Explorer, ASCH üzerindeki mevcut aktiviteyi kolayca aramanıza olanak tanır, bu da bağlı akranlar, düğümler, aktif delegelerdeki verilerden en son işlem ve bloklara kadar her şeyi içerir.

Topluluk kaynakları:

⦁ ASCH Website: https://www.asch.io/
⦁ ASCH Medium Blog: https://medium.com/aschplatform
⦁ ASCH Twitter: https://twitter.com/ASCH_IO
⦁ ASCH Facebook: https://www.facebook.com/AschHQ/
⦁ ASCH Forum: https://bbs.asch.io/
⦁ ASCH Telegram:
 İngilizce: https://t.me/AschEnglish
 Türkçe: https://t.me/AschTurkish
 Rusça: https://t.me/AschRussian
⦁ ASCH Bitcointalk: No links to other forumsindex.php?topic=2176697.0

Nasıl katılırım?

Aktif bir topluluk üyesi olun ve ASCH’yi geliştirmeye yardımcı olun. Moderatörlerimize, sorularınız, görüşleriniz veya bizim için önemli olan fikirlerinizi belirtmek için mesaj atın.

ASCH Cüzdanı:

Cüzdan, kullanıcının dijital varlıklarını depolamak ve yönetmek için kullanılır. Kullanıcılarımıza mükemmel bir deneyim sunmak için ASCH cüzdanı kişisel merkez, uygulama merkezi, blok oluşturma, blok tarama ve düğümler gibi bölümlere sahiptir. Ayrıca oylama ve varlık transferi gibi işlevler de sağlar.

⦁ Online Cüzdan: https://wallet.asch.io/
Online Cüzdan Talimatları: https://www.reddit.com/r/Asch_Platform/comments/71wmlc/creating_an_asch_web_wallet/
⦁ Mobile Wallet
⦁ Android: http://asch-public.oss-cn-beijing.aliyuncs.com/appupdate/android/app-release.apk
⦁ iOS (Geliştirme aşamasında)
⦁ USB Wallet: http://downloads.asch.cn/appupdate/pc-wallet/asch-wallet-windows.zip
⦁ Light Client (Güncelleniyor)

Konsensüs Mekanizması:

ASCH, Delegated Proof of Stake (DPoS) ve Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) kombinasyonunu kullanır. DPoS’da, 101 delege, oylama yoluyla XAS sahipleri tarafından seçilir. Oylama cüzdanda gerçekleşir. Delegeler ağdaki düğümleri çalıştırır ve bloklar oluşturur. PBFT, güvenlik ve hata toleransı amacıyla kullanılır; varsayım, ağdaki kötü amaçlı düğümlerin miktarının, sistemdeki toplam düğümlerin eşzamanlı olarak eşit ya da fazla olamamasıdır. Bu, ASCH’deki 68 düğümdür.

Geliştiriciler için Kaynaklar:

ASCH Platformu, geliştiricilere daha verimli gelişim araçları ve teknik destek sağlar. Üst düzey performansa sahip bağımsız ve eksiksiz bir blockchain’in keyfini çıkarabilirsiniz. ASCH Platformu size maksimum kontrol ve özgürlük vermeyi amaçlamaktadır.

⦁ GitHub: https://github.com/AschPlatform
⦁ Gitter Chatroom for devs: https://gitter.im/asch-development
⦁ Dökümanlar ve araçlar:
 Starter Tutorial: https://github.com/AschPlatform/asch-docs/blob/master/5_minutes/en.md
 SDK: https://github.com/AschPlatform/asch/blob/master/docs/asch_sdk_api_en.md
 API: https://github.com/AschPlatform/asch/blob/master/docs/asch_http_interface_en.md

Listelendiği Borsalar:

ASCH, KuCoin ve OKEX dahil olmak üzere bir dizi borsada. ASCH’ı, aşağıda listelenen borsalarda güvenli bir şekilde trade edebilirsiniz.
• OKEx
• Coinegg
• Bit-z
• KuCoin

DApps Listesi:

⦁ CCtime
⦁ Koumei Cottage
⦁ Dream World
⦁ Block Dino
⦁ Help Chain
⦁ Hello Kimi
⦁ 3U Blockchain Club
⦁ Subspace
⦁ ENS

11
Türkçe (Turkish) / Re: ASCH(Xas) Coin
« on: August 16, 2018, 10:44:28 am »
Asch'ın son dönemde yaptığı yeniden yapılanmanın bir parçası olarak Çince ve İngilizce'den sonra üçüncü resmi telegram grubu Türkçe olarak açıldı. Kendi adıma bu coini ve yaklaşımlarını önemsiyorum. Gruba katılmak isteyen olursa linki bırakıyorum. https://t.me/AschTurkish

12
Türkçe (Turkish) / Re: Graviocoin Borsası ve Coini Hakkında
« on: August 16, 2018, 10:41:33 am »
ne olacağını bilemeyiz elbette ama kyc istiyor diye yeni bir Türk borsası açılmış ona bile girmedim kendi tokeninden bedava veriyor olmasına rağmen. ama yine de değerlendirmekte yarar var bu borsayı. ummadığın taş baş yarar derler.

Kyc istemeyen borsa maalesef yok zaten. Karapara aklamanın önüne geçilmesine yönelik yasalar bu durumu zorunlu kılıyor. Yurtdışı borsalar da Kyc kabul etmeseydi devletler tarafından ciddi yaptırımlarla karşı karşıya gelecekti.

13
Türkçe (Turkish) / Re: Yatırımınız hangi Coin/Token üzerinde ?
« on: August 15, 2018, 06:12:51 pm »
Benim portföy geniş. Lamden, Komodo, Asch, Hdac, Playkey ve Switcheo ilk sıradakiler. Bunlar dışında 8-9 farklı coini daha yüksek miktarda tutuyorum. Seneye ya hamalım ya da zengin.  ;D

14
Ekonomi / Re: Kasım Ayında Kripto Parada Hareketlenme Olabilir!
« on: August 14, 2018, 06:53:56 pm »
Böyle düşünmemin tek nedeni akıllı paranın kaçacağı emtianın kalmaması. Bir bakarsınız olmayacak şey olur ve Amerika Bitcoin Etf'sine onay verir. Ondan sonra halay başlar. Bugün dolar endeksi 96,5. Eylülden sonra 100'e doğru hareketlenmesi bekleniyor. Doların şu andaki seviyeleri aslında hiçbir şey. Dünyada çok şirket batacak. En büyük risk de bizde gibi.

15
Türkçe (Turkish) / Re: Graviocoin Borsası ve Coini Hakkında
« on: August 14, 2018, 04:56:10 pm »
Tamamen toplam coin miktarı ve imza kampanyasına katılım sayısıyla alakalı bir konu. Gio'yu örnek verirsek, toplam miktarı 1 milyar. Projeler bountyde dağıtacağı coin miktarını başta belirtiyorlar. Mesela imza için 950bin gio ayırmışlardı. Katılan sayısı 20 kişi. Bunların çoğu da jr rütbeli. Bir arkadaş 300bin adet aldı, ben 200bin, diğerleri ise kalan 450bini paylaştı. Gio, atılan her mesaja member için 10 gio verdi.

Bu imza kampanyasından geçmişte zengin olan insanlar bile var. Mesela Neblio imzasına bir avuç insan girdi ve 150.000 coini paylaştılar. Bir Türk üyenin 20.000 adet nebl aldığını biliyorum. Alan kişi de kendisine 100 dolarda satarım hedefi koymuştu. İcoda satılmayan coinlerin yakılması, neblio'nun binanceye girmesi ve fiyatının bir anda 68 dolara fırlaması. O arkadaş elindekileri 50 dolara sattıysa emekli olmuştur. Btt'de local Neblio başlığında mesajları duruyor. Şu anda bu tip kar olur mu bilemem. Ben bugüne kadar toplam üç imzaya katıldım cebime daha bir kuruş girmedi.  ;D

Pages: [1] 2 3 ... 14
ETH & Token Donations: 0xc9CbFe089EBC2E27236F53D8cD2Afd3d337385fc