. . . .

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - denizsar

Pages: [1] 2 3 ... 6
1
Türkçe (Turkish) / Re: Hipper Aş. - Saadet zinciri detected
« on: June 21, 2018, 10:15:53 am »
Biz ne söylersek söyleyelim, kolay para peşinde olanlar, tatlı yalanlara inanıp yine dolandırılmaya devam edecekler.

2
Waves en başta yapması gereken planlamayı sonradan yaptığı için hala ciddi bir yükseliş kaydedemedi. Her altı ayda bir sistem değiştiriyorlar. Elinde olanlara sabır diliyorum.

3
Türkçe (Turkish) / Re: Geleceğin Müzik Platformu: VOXXO
« on: June 21, 2018, 10:10:11 am »
Voxxo icoda 280bin dolar toplayabilmiş. Patlayıp giden bir icomuz daha olmuş oldu. Zaten uzun bir süredir ekipten ses seda çıkmıyordu. İco yapıp başarılı olan müzik projesi olmadı daha. Hala da yeni projeler çıkmaya devam ediyor. En son Soundeo isminde bir proje başladı, bence sonları aynı olacak.

4
Türkçe (Turkish) / VALUENET CAPİTAL’İN DESTEKLEDİĞİ COİNLER
« on: June 20, 2018, 01:23:50 pm »


ValueNet Capital, yalnızca kripto para ve yatırım projelerine yatırım yapan bir girişim sermayesi fonu. Merkezi Pekin’de olmasına rağmen dünya çapında bir analist ve finansal danışmanlar ekibine sahip olan ValueNet Capital’in, portföyünde OmiseGo, Binance, PowerLedger, WAX, CoinPoker, PlayKey, RobotCache, Celsius Network, Neblio, Ethereum, Ox, Stellar, Monaco, Ripple, Salt gibi büyük projeler yer alıyor. Şimdi tüm bu büyük projelerin yanında 23 Mart itibariyle Komodo ile de ortaklık anlaşması imzaladılar.

ValueNet Capital, bir yönüyle aslında bize geleceği olan coin/tokenleri de göstermiş oluyor. Sonuçta bu şirket destekleyeceği projeler için detaylı bir analiz gerçekleştiriyor ve bu analizin sonuçları olumlu çıktığında da o projeye yatırım yapmaya karar veriyor.

ValueNet Capital’in desteklediği coin/tokenlerin genel olarak fiyat ve miktarına bakacak olursak:

WAX:
Toplam coin miktarı: 1.850.000.000 WAX
Güncel Fiyat: 0,138616 USD

POWERLEDGER:
Toplam coin miktarı: 1.000.000.000 POWR
Güncel Fiyat: 0,320769 USD

PLAYKEY:
Toplam coin miktarı: 19.893.268 PKT
Güncel Fiyat: 0,332295 USD

KOMODO:
Toplam coin miktarı: 104.030.619 KMD
Güncel Fiyat: 2,88 USD

NEBLİO:
Toplam coin miktarı: 13.698.505 NEBL
Güncel Fiyat: 10,22 USD

OMİSEGO:
Toplam coin miktarı: 140.245.398 OMG
Güncel Fiyat: 9,91 USD

OX:
Toplam coin miktarı: 1.000.000.000 ZRX
Güncel Fiyat: 0,649297 USD

SALT:
Toplam coin miktarı: 120.000.000 SALT
Güncel Fiyat: 2,60 USD

MONACO:
Toplam coin miktarı: 31.587.682 MCO
Güncel Fiyat: 5,70 USD

5


Boon Tech, işverenler ve serbest çalışanların(Freelancer) kripto para karşılığı ödüllerle, serbest hizmetler içeren işlemleri yürütmek üzere bir araya geldikleri, blockchain’e dayalı serbest pazar’dır. Boon Tech, bir serbest çalışanı(Freelancer) ve platformu kullanan işvereni ödüllendiren, dünyanın ilk ücretsiz Freelancer Piyasası’dır. Boon Tech, işverenlerin platformu kullanarak serbest çalışanı(Freelancer) işe almalarına izin verecek, aynı şekilde serbest çalışanlarda(Freelancer) platforma kayıt olarak ve uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgileri ayrıntılı bir şekilde sisteme kaydederek dünyadaki tüm işverenlere ulaşma şansı yakalayacak.

Oracle Corp, Thomson Reuters, IBM ve General Electric’in desteklediği BoonTech, işverenlerle, iş arayanları bir araya getiren uluslar arası bir platform. İşverenler, özellikle serbest çalışan(Freelancer) profesyonellere platform üzerinden ulaşarak birlikte çalışma fırsatı yaratıyor. Serbest çalışanlar da platform üzerinden uluslararası düzeyde iş bulma şansına sahip oluyor. Platformun dikkat çeken bir özelliğide iletişim sürecinde oluşabilecek dil sorununu anında çeviri uygulamasıyla ortadan kaldırması.

Boon Tech platformu, işverenler ile iş arayanları bir araya getirirken kişilerin profillerini oluşturmak için IBM Watson AI kişilik analizini kullanıyor. Bireylerin öz niteliklerini, e-posta, kısa mesaj, telefon görüşmesi vb. dijital etkişimleri dilbilimsel yönden analiz edilir.
Boontech, tüm bu sistemi işlevsel bir halde kullanmak ve devamlılığını sağlamak için de Boon Tokeni piyasaya sürdü. Boon Token sistem içerisinde evrensel bir değer olarak kullanılarak, sistem içinde oluşabilecek karmaşayı da ortadan kaldırmayı amaçlıyor.
Eğer siz de bir serbest çalışansanız(Freelancer), vakit geçirmeden BoonTech’in sitesine ücretsiz üye olup işverenlerin dünyanın çeşitli bölgelerinden size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Üye olmak için: https://boontech.ai/register/ref/15224986471315

6
Türkçe (Turkish) / Neo Borsası: Switcheo
« on: June 20, 2018, 01:20:21 pm »


Switcheo, NEO platformunda yer alan Merkezi Olmayan bir kripto para borsasıdır. Switcheo, 16 Mart 2018 tarihinde düzenlenen ve başarılı bir şekilde tamamlanan ico sürecinden çok kısa bir süre sonra https://switcheo.exchange/ adresinde merkezsiz bir borsa olarak işlemlere açıldı. İlk etapta Neo platformunu kullanan tokenleri tanımlayan NEX-5 belirteçlerini güvenle alış-satış işlemleri yapabiliyorsunuz. Sonraki aşamada ise piyasada bulunan diğer coin ya da tokenler için avantajlı bir şekilde al-sat yapabileceğiniz bir kripto para borsası haline gelecek.

NEX-5 belirteçleri kavramı biraz kafanızı karıştırmış olabilir. Bilmeyenler için belirtmek faydalı olacaktır, NEX-5 belirteçleri Neo platformunu kullanan projelerin piyasaya çıkardığı tokenleri ifade ediyor. Örneğin Red Pulse(RPX) bir NEX-5 belirtecidir. Şu anda Neo platformunu kullanan 40 proje bulunuyor ve Switcheo da bu projelerden biri.Merkezi olmayan borsanın güvenli altyapısını kullanmanıza izin veren bir proje olan Switcheo, sahip olduğunuz tokenleri al-sat yaparken tokenleriniz üzerinde tam denetime de sahipsiniz. Yani al-sat işlemini yaparken coin ya da tokenleriniz sizin cüzdanınızdan asla çıkmıyor. Bu durum aslında al-sat’dan ziyade bir takas durumunu ifade ediyor. Switcheo, bir sabah uyandığınızda işlem yaptığınız ve cüzdanınızda çok sayıda coin/token bulunan borsanızın hacklendiği ve yatırımlarınıza ulaşamadığınız şeklinde bir haberle karşılaşma ihtimalinizi sıfıra düşürüyor. Tüm al-sat işlemlerinizi Neo cüzdanınız ile bağlantılı olarak yapıyorsunuz.

Switcheo merkezi olmayan borsanın bir başka olumlu yönü de kendisine ait bir tokeninin bulunması. SWH olarak adlandırılan bu token de yatırım için oldukça avantajlı bir profil çiziyor.

Switcheo merkezi olmayan borsa, aktif hale geçmesinin üzerinden henüz bir ay bile dolmadan işlem hacmini 1.472.184 dolar’a çıkarmış durumda. Zamanla eklenecek yeni tokenlerle ve 3. çeyrekte eklenecek Erc-20 tokenlerle hacim katlanarak artacaktır. Eğer şu anda elinizde Neo ve Neo altyapısını kullanan tokenlerden varsa, mutlaka al-sat işlemlerinizde Switcheo borsasını öneririm.

Switcheo borsasını incelemek isterseniz adresi: https://switcheo.exchange/

7
Türkçe (Turkish) / Achain: Geleceğin Blockchain Platformu
« on: June 20, 2018, 01:11:36 pm »


Achain, Lua programlama diline sahip, RDPoS sonuç yetkilendirme onay sistemini kullanan, Singapur merkezli halka açık blockchain projesidir. Achain’in temelleri 2015 yılında atıldı ve aradan geçen süre içerisinde projede ileriye yönelik çeşitli değişiklikler yaşayarak şu andaki çerçevesine yerleşti. Achain, şu anda blockchaini üzerinde akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına imkan veren bir sistem ve oluşturulan akıllı sözleşmeler alt zincirler(Sub-Chains) olarak ağa katılmakta. Ana ağ üzerinde fakat ana ağdan bağımsız olarak oluşturulan alt zincirler, kirada oturduğu evi satın alıp oturduğu evin sahibi olan kiracılara benzetilebilir. Bu şekilde kendinize ait evde fakat apartmanın ortak alanları için diğerleriyle uyumlu bir şekilde yaşamaya devam edebilirsiniz.   

Achain, Lua programlama diliyle yazılan bir sanal makine oluşturarak hem dış saldırılara karşı oldukça iyi  bir şekilde koruma  hem de geliştirilmiş bir performans oranı ortaya koyuyor. Bu yıl Lua dışında oluşturulacak sözleşmelerde Java’nın da kullanılması planlanıyor. Bu yılın sonuna kadar Java uyumu sağlandıktan sonra sonraki hedef ise Python, C++ ve diğer programlama dilleri olacak. Achain’in saniyedeki işlem kapasitesi 1000tps olarak; her bir blok oluşturma süresi 10 saniye, blok boyutu ise 10 mb olarak gerçekleşiyor. Yani Achain, blok kapasitesini arttırıp, blok oluşturma süresini uzatarak 1000tps gibi yüksek işlem kapasitesine ulaşıyor. Ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin onay süresi ağın yoğunluğuna göre değişmekle birlikte bu süre ortalama bir dakika sürmekte ve her bir işlemin miktarından bağımsız olarak maliyeti 0.01 ACT olarak belirlenmiştir.

Achain blok zincirinde oluşturulan akıllı sözleşmeler alt zincir mantığının bir yansıması olarak forklarla oluşturuluyor. Bu forklar “Galaxy” olarak adlandırılan ağı oluşturuyor. Tüm Galaxy içindeki akıllı sözleşmelerin birbirleriyle iletişim kurduğu sistem ise “Cosmos”olarak adlandırılmış. Achain’in ilk forku geçen yılın sonlarında gerçekleşti ve fork sonunda ABTC piyasaya çıktı. İlk adı “ABitcoin” olan bu forkun yeni ismi ise “ABitchain”oldu.

Achain’in altında bugüne kadar 54’den fazla akıllı sözleşme oluşturulmuş durumda. Bunlardan en belli başlıları LinkEye, Kcash, Ourdax, CryptoDogs, Selfsell, PundiX, Simons Chains , Coinfix. Bu akıllı sözleşmelerden Kcash, şu anda otuzdan fazla para birimini destekleyen çoklu ve pratik bir cüzdan. Achain platformundaki tüm akıllı sözleşmeleri https://www.achain.com/dapp.html#/ linki üzerinden takip edebilirsiniz.

Achain’in web cüzdan, kurulum gerektirmeyen masaüstü cüzdan ve Kcash olarak belirttiğim bir de ikinci parti uygulama cüzdanı mevcut. Masaüstü cüzdan hem Windows hem de Mac için kullanılabilir. https://www.achain.com/home.html linki üzerinden cüzdanlara ulaşabilirsiniz. https://browser.achain.com/wallet.html#/ bu adresten ise bir web cüzdan oluşturabilir ya da var olan cüzdanınızı yönetebilirsiniz.


8
Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, yeni halka açık kripto para birimi sıralamasını yayınladı. Listede 15 kripto para birimi  sunduğu teknolojik yenilik, programlama ve inovasyon(yenilik) kriterlerine göre sıralanmış. Listede ilk beş sırada Ethereum, Steem, Lisk, Neo ve Komodo yer alıyor. Peki bu tablo nasıl okunabilir. Kripto paralara yatırım yaparken belki dikkate alabileceğiniz bir liste olmasına rağmen bu tip bir listenin asıl özelliği, bu listeyi hazırlayanın Çin Hükümetinin oluşu. Yakın bir dönemde yaptığı sınırlandırma haberleriyle kripto piyasasında büyük düşüşlere neden olan Çin, aslında kripto paralarla ne kadar yakından takip ettiğini de göstermiş oldu. Daha önce de açıklanan şekliyle kripto paralarla ilgili yaptığı sınırlandırma açıklamalarında asıl amacın Çin halkını dolandırıcılardan korumak olduğu vurgusu yapılmıştı. Bildiğim kadarıyla Çin, hali hazırda Neo ve Asch gibi projelere de açıktan destek veriyor. Umarım piyasa için güzel haberler devam eder.


9
Genesis Market, Genesis Visison(GVT) projesinin bir parçası olan kripto para borsası. Fakat diğer kripto borsalarından oldukça farklı bir borsa. Bildiğiniz gibi her coin ya da token her borsada listelenmiyor. Bu nedenle bizler farklı kripto paraları almak için birden çok borsaya üye olmak ve KYC sürecinden geçmek zorunda kalıyoruz. Bugün örneğin Playkey isimli tokeni almak istersem bunu yalnızca Hitbtc borsasından alabiliyorum. Sırf bu tokeni almak için Hitbtc’ye üye olmam ve hesabımı doğrula sürecini geçmem gerekecek. İşte Genesis Marketi diğer borsalardan farklı yapan özelliği de burada ortaya çıkıyor. Genesis, kullandığı APİ ile tek platform altında tüm kripto para borsalarından işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Bu şekilde istediğiniz bir coini uğraşmadan ve en ucuz fiyata alabileceksiniz. Siz tüm al-sat işlemlerinizi Genesis Market üzerinden yapacaksınız, başka bir borsada hesap açmanıza gerek kalmayacak. Bir anlamda Genesis Market sizin için diğer borsalardan almak istediğiniz coini alıp, sizin hesabınıza geçirecek. Bu şekilde kripto paraların en büyük belası olan hacimsiz borsa sorunu da ortadan kalkmış olacak. https://genesismarkets.io/?ref=164714

10
Yararlı bilgiler için teşekkürler. Bu vergi meselesi hepimizin kafasını kurcalıyor. En son Abd, kripto paraların emtia olarak kabul edilmeyeceğini belirtmişti. Bizde daha önce nereden buldun yasası vardı, kaldırıldı. Şu anda yüksek miktarda parayı ülkeye sokarsanız hakkınızda yapılacak tek inceleme, o paranın kaynağı olacaktır. Kara para olmadığı sürece de kimse dokunamaz. İşini sağlama almak isteyenler kapalıçarşıda Btc'leri gram altına çevirip, daha sonrada nakite dönüyor.

11
Türkçe (Turkish) / Re: METAMASK/MEW HAKKINDA KAFAMIZA TAKILANLAR
« on: June 19, 2018, 08:47:20 pm »
Güvenlik endişeleri için Brave tarayıcı indirmenizi ve Metamask'ı yalnızca bu tarayıcıda kullanmanızı öneririm. Açık kaynak kodlu bir tarayıcı. Ayrıca dahili olarak reklam engelleme özelliği var. Brave ile youtube a girdiğinizde reklam görmezsiniz. Bu arada ben Ethereum için Digital Bitbox isimli hardware cüzdan kullanıyorum. Şu anda yalnızca Eth(tokenler de dahil)) Ltc ve Btc saklayabiliyorsunuz. Mew bu cihazı tanıyor, private keyi kullanmadan belirlediğiniz bir şifreyle giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca transfer sırasında da cihaza bir süre dokunmadan işlem yapamıyorsunuz. Kampanyadan çok ucuza almıştım.

12
Türkçe (Turkish) / Nxt tutanlara Metro Airdrop
« on: June 19, 2018, 08:37:33 pm »
Metro, Nxt ağında oluşturulan merkezi olmayan borsa projesi. 22 Haziran'da alınacak snapshot ile cüzdanda Nxt tutanlara airdrop ile 10'da 1 oranında dağıtım yapılacak. Airdrop'un ayrıntıları şu şekilde:

NXT topluluğuna 100.000.000 MTR ya da maksimum sirkülasyonun % 10'u dağıtılacaktır. Ağdan alınacak snapshot ile cüzdanınızdaki her 10 NXT için 1 MTR elde edersiniz.
Ağdan alınacak snapshot 22 Haziran'da planlanıyor. NXT snapshot bloğu: 1894000
Diğer 100.000.000 MTR geliştirme ekibine gidiyor.
Airdrop yoluyla dağıtılan MTR'ler blok zinciri başlangıcında kilitlenecek. Her blok 1/200.000 oranında coinin kilidini açacaktır. Böylece her bir blok ile başlangıçta  dağıtılmış yaklaşık 1000 MTR'nin kilidi açılır. Madenciler 400.000.000 MTR aldığında ilk dağıtılmış hissenin tamamı açılacaktır. http://metrodex.org/

Ayrıca Metro'nun, Discord kanalı üzerinden bir de tanıtım kampanyası var. Düzenlenen etkinlikle 5000 MTR'ye kadar kazanma şansınız veriyor. İlgilenen arkadaşlar için Discord davet linki: https://discord.gg/XynvV9Y


13
Bana korkuyla yapılmış bir açıklama gibi geldi. Olur ya da olmaz ama büyük şirketler teknolojik değişimlere ayak uydurmak zorunda. Bir ceo olarak ilk görmesi gereken nokta bu. Bir bakmış kısa sürede dünya kriptolara ayak uydurmuş. Kaldı ki geleneksel parayı kullansan bile sistemini daha güvenli bir şekilde blockchain'e uyarlayabilirsin.

14
Bir süredir forumdan uzaktaydım, aradan geçen sürede forum coşmuş.  :) Yeni gelen tüm arkadaşlara hoş geldiniz diyorum.

15
Türkçe (Turkish) / HDAC Projesi
« on: June 19, 2018, 07:33:58 pm »
Blockchain ile IoT'u birleştirme amacındaki bir başka proje olan Hdac, aylar önce tamamladığı icodan 250 milyon dolar gibi rekor bir miktar toplamıştı. Şu anda cüzdanı ve mainneti yayınladı. Projenin arkasında Hyundai markası var. Ben Hdac'ı İota'nın daha ayakları yere basan bir rakibi olarak görüyorum. Hdac(Dac) şu anda resmi olmamakla birlikte Bibox borsasında listeleniyor. Merak edenler için Türkçe bir kaynak: http://icolar.net/dikkat-edilmesi-gereken-bir-coin-hdac/

Pages: [1] 2 3 ... 6
ETH & Token Donations: 0xc9CbFe089EBC2E27236F53D8cD2Afd3d337385fc