follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop


This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: [ANN] LANACOIN "PoW/PoS Υβριδικό Sha256d"  (Read 1294 times)

Offline killerjoegreece

  • Full Member
  • *
  • *
  • Activity: 277
  • points:
    2063
  • Karma: 0
  • Professional Greek Translation (450+ completed)
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: April 25, 2020, 09:16:10 AM
    • View Profile

  • Total Badges: 12
    Badges: (View All)
    Topic Starter 100 Posts 50 Posts
[ANN] LANACOIN "PoW/PoS Υβριδικό Sha256d"
« on: April 27, 2018, 11:02:13 AM »
LANACOIN




 


Μπλόκ Γέννησης:
Code: [Select]
genesis.nTime    = 1462595940;
const char* pszTimestamp = "Happy 10th birthday Lana - Genesis block 7.5.2016 at 6:39 AM (GMT+2)";
Γενέθλια Διεύθυνση της Lana: LciqSRB9KhZBNjj732ZA9k2p1UPixdr4AP
Χάρτινο πορτοφόλι για δώρο Lana - ETH: https://etherscan.io/address/0x1a0f99d3787c056c1d444eb5c5cc1a0d2e208a43
Χάρτινο πορτοφόλι για δώρο - BTC: https://blockchain.info/address/19tKB5PM2jJKmzeN7qogck9YkSNC8yicDU


Όνομα: LANA
Τύπος: PoW/PoS υβριδικό
PoW αλγόριθμος: sha256d
PoS αλγόριθμος μπλόκ: sha256d
Μέγιστα νομίσματα: 7.506.000.000 (7.5+ δις θα δημιουργηθούν μέσω PoW/PoS)
PoW αμοιβή: 10000 LANA (χωρίς μείωση)
Τελευταίο PoW μπλόκ: 750000 (κατά προσέγγιση)
PoS αμοιβή: σταθερή στα 1000 LANA + 7% (ετησίως)
PoS μείωση ανταμοιβής: 525600 (περίπου 5 χρόνια, μείωση μόνο για σταθερή αμοιβή, το 7% μένει το ίδιο)
Ελάχιστος χρόνος PoS: 7 ώρες
Μέγιστος χρόνος PoS: απεριόριστος
Στόχος χρόνος μπλόκ: 2.5 λεπτά
Επαναπροσδιορισμός δυσκολίας: κάθε μπλόκ
Οριμότητα νομισμάτων: 42 μπλόκ
Ελάχιστες επιβεβαιώσεις συναλλαγών: 10
Ελάχιστος φόρος μεταφοράς: 100 Lanoshis (0.00000100 LANA)

Tα πρώτα 176 μπλόκ έχουν προεξορυχθεί για να πιστοποιθεί ένα σταθερό PoS δίκτυο και να αποφευχθούν αποτυχίες στην έναρξη.
Όλα τα νομίσματα που δημιουργήθηκαν θα πάνε στη Lana σαν δώρο και θα χρησιμοποιηθούν σαν αμοιβές δωρεών και για την βρύση νομισμάτων.

P2P θύρα: 7506
RPC θύρα: 5706

Testnet P2P θύρα: 17506
Testnet RPC θύρα: 15706


Πηγαίος κώδικας:



ΠΟΡΤΟΦΟΛΙΑ


   




ΠΙΣΙΝΕΣ ΕΞΟΡΥΞΗΣ

Xaxamining:

MineBlocks[/s]:[/font]

YPool:

Cryptoday:
Admin @ Cryptoday.info pool was kind enought to contribute 1% fee 50/50 to the faucet and Lanas birthday address


ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΜΠΛΟΚ





ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ


CRYPTOPIA

ΨΗΦΙΣΤΕ ΣΤΟ C-CEX - bitcoin:15oz9nVdmcczT35A4ZRZTHYsMrkHMJEvcS


LANA ΒΡΥΣΗ





ΣΧΕΤΙΚΑ

Γιατί έφτιαξα το LanaCoin και ποιός είναι ο σκοπός του;

Η ιδέα για ένα εξατομικευμένο νόμισμα δεν είναι καινούργια και έχει γίνει πρόσφατα. Ήμουν πραγματικά εμπνευσμένος από τον φίλο μου, ο οποίος είναι ταυτόχρονα το δεξί μου χέρι στο έργο και έχει κάνει εξαιρετική δουλειά που οδηγεί στην απελευθέρωση του πηγαίου κώδικα και τα ουσιαστικά πορτοφόλια των πελατών. Γι 'αυτό θα είμαι πάντα ευγνόμων σε αυτόν και σε όλους εσάς που υποστηρίζετε την ιδέα και θα τιμήσετε ελπίζουμε το έργο σε κάθε συλλογική εργασία στο μέλλον. Το πιο αστείο πράγμα που πρέπει να αναφέρω είναι ότι το έργο αυτό τελικά με αποδέσμευσε από διαχειρηστή σέρβερ της Microsoft και με ανάγκασε ουσιαστικά να κάνω βασικές ρυθμίσεις των διακομιστών Ubuntu μαζί με το άνοιγμα της καμπύλης μάθησης στον κόσμο των τερματικών Linux.

Κάποιοι από εσάς θα πούν ότι το LanaCoin είναι απατεωνιά και κάποιοι από εσάς θα πω ότι η ιστορία είναι ψεύτικη για να καταστήσει το νόμισμα πιο θελκτικό αλλά είμαι ένα πραγματικό πρόσωπο (βλέπε φόρουμ υπογραφή μου / ταυτότητα αλυσίδας) και το LanaCoin είναι αφιερωμένο στην κόρη μου για τα 10α γενέθλιά της. Αυτό δεν κάνει το κέρμα δικό της και μόνο δικό της, αλλά είναι απλώς ένας μοναδικός τρόπος για έναν πατέρα γκίκ για να πεί χρόνια πολλά.

Εγώ δεν πρόκειται να κάνω καμία ψεύτικη υπόσχεση για την ανάπτυξη οδικού χάρτη ή την τιμή του νομίσματος στο μέλλον, όμως μπορώ να υποσχεθώ ότι θα κρατήσω το δίκτυο κόμβων και σπόρων ζωντανό και θα λάβω το κόστος των έργων που απαιτούνται για βασικές υπηρεσίες ώστε το δίκτυο να μείνει ζωντανό, ασφαλές και ενημερωμένο.


Γιατί έχω επιλέξει να απελευθερώσω αυτό το πρωτότυπο δώρο για την κόρη μου;

Αυτό είναι πραγματικά αρκετά απλό. Γιατί είναι καλή στα μαθηματικά και συμμετέχει επίσης στο Διεθνή Διαγωνισμό Μαθηματικών Kenguru που διοργανώνεται από τη Σλοβενική DMFA (Κοινωνία των Μαθηματικών, Φυσικών και Αστρονόμων της Σλοβενίας), έτσι ποιος καλύτερος τρόπος για να την συγχαρώ για τη συνέχιση της μαθηματικής πορείας εκμάθησης της από ό τι με ένα μαθηματικά βασίζόμενο νόμισμα ώστε να εργαστεί για το μέλλον.

Μερικά νούμερα σχετικά με το LanaCoin που οδηγούν στην ημερομηνία γέννησης της (7 Μαίου 2016 / 7.5.2016)

Αριθμός νομισμάτων: 7,506,000,000 νομίσματα (περιέργως είναι πολύ κοντά στο αριθμό ανθρώπων στη γή 7,419,341,070)
P2P θύρα: TCP 7506, RPC: 5706
Τελευταία μπλοκ Pow σε περίπου 5 χρόνια, PoS ετήσια αμοιβή 7%, ανταμοιβή σταθερού PoS μειούμενη κατά το ήμισυ κάθε 5 χρόνια, ελάχιστη ηλικία PoS 7 ώρες.

Για το σεβαστό αυτό νόμισμα έχω μόνο μία αίτηση! Αν σας αρέσει, και εγκρίνετε ή θέλετε να έχετε σχέση με το έργο / ιδέα / νόμισμα / καθολικά .... παρακαλώ σχολιάστε με πολιτισμένο τρόπο χωρίς ρητορική μίσους ή προσβολές. Αντιλαμβάνομαι ότι το sha256d δεν αποτελεί καινοτομία αλλά αφήνει σε κάθε πρόσωπο, και κάθε κρυπτονόμισμα ουσιαστικά χτίστηκε από την κεντρική ιδέα του σεβασμού της Λευκής Βίβλου του Satoshi και τα λαμπρά μυαλά που εμπνεύστηκαν για να το βελτιώσουν. Μπορείτε να είστε βέβαιοι ότι στο μέλλον θα δούμε πολλά εξατομικευμένα νομίσματα και πολλά από αυτά δεν θα εξυπηρετούν μόνο τον κλάδο του fintech.

Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας για να είναι έτοιμες αυτές οι γραμμές και ειδικά σε εκείνους που αποφασίζουν να λάβουν μέρος στο πρόγραμμα για οποιονδήποτε λόγο τους ταιριάζει.

Χαιρετισμούς σε όλους σας από τον Jure (τον πατέρα)

★★★ 450+ GREEK★★★TRANSLATIONS ★★★ FAST ★★★ FLAWLESS ★★★ CHEAP ★★★ https://bitcointalk.org/index.php?topic=1175769.new#new

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

[ANN] LANACOIN "PoW/PoS Υβριδικό Sha256d"
« on: April 27, 2018, 11:02:13 AM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here


 

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG
Powered by SMFPacks Social Login Mod