follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Pablo Escobar’ın Kardeşi "CIA’in Bitcoin Aldatmacasına Alternatif"  (Read 1790 times)

Offline Bariskhwaj

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 69
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: February 16, 2023, 06:23:19 AM
    • View Profile

• Total Badges: 14
    Badges: (View All)
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary Topic Starter

Kolombiyalı uyuşturucu lordu Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar, dietbitcoin (DDX) adı altında kendi alternatif Bitcoin hard forkunu yayınladı.

Roberto Escobar’ın dietbitcoin’le olan bağlantısı, Escobar Inc.’in Roberto Inc’ın yatırım şirketi olan The Inc.’in bugün TheNextWeb’e konuşmasıyla onaylanmış görünüyor.

Roberto De Jesús Escobar Gaviria’nın web sitesinde dietbitcoin hakkında 281 sayfalık PDF formatında “Roberto Escobar: Pablo Escobar’ın Dietbitcoin’i Gerçek Hikayesi” başlıklı bir belge bulunuyor ve söz konusu belgedeki bir alt başlık “, Roberto Escobar 100 $ milyar dolara sahip olunca kriptopara dietbitcoin ‘DDX’i piyasaya sürdü. ‘ şeklinde yer alıyor.

“Diğer Peru Düzlemi” ve “Noriega, Hain” başlıklı bölümleri içeren tam versiyonu okumak için zamanınız yoksa, ilgilenenler DDX’in ortaya çıkması için ivme oluşturan  plan taslağının (white paper) giriş kısmını indirebilirler.

“Ben, Roberto De Jesus Escobar Gaviria, huzurlarınızda, Bitcoin’in Amerikan Hükümeti tarafından yaratıldığını iddia ediyorum ve bunu söyleyen son kişi olmayacağım. Dünya uyanacak. Dünya bunu onların yarattığını görecek. Ve bunu gördüklerinde, iş işden geçmiş olacak, ve CIA dünyanın bunu bildiğini öğrendiğinde, bütün paralarını satacak ve onlar Bitcoin değerini yok edecek. Bu yüzden dietbitcoin (DDX) adını verdiğim kendi kripto paramı yarattım.”

Dietbitcoin şu anda bir kitlesel satış  için zirve olarak 1 milyon DDX koini hedefliyen üç turluk İlk Para Teklifi (ICO) üzerinde çalışıyor. ICO ile ön satış öncesi ilk turda 2 $ değerinde toplam 300.000 koin, orijinal olarak listelenen 50 $’ lık bir satış fiyatı konulması müteakiben ikinci turda 100 $ ‘dan 300.000 koin ve 1000 $’dan 400.000 koin satılması planlanıyor.

Ancak tanıtımlara toplamda 1.8 milyonluk koin sayısı ile 21 milyonluk bir ticaret hacmi oluşturulacağı ifade edilmekte.

Roberto Escobar’ın kitabına göre, başlangıçta onun kripto para birimleriyle yaklaşması  Satoshi Nakamoto ile olduğunu söylüyor:

“Bir gün El Conejo’dan [rumuz]bir telefon geldi. El Conejo bana Satoshi Nakamoto ile konuştuğunu söylüyordu. O öyle bildiğiniz bir konuşma değildi. Şu anda Lima, Peru’da onunla birlikteyim dedi . ‘El Conejo, bu adamın kim olduğunu bilmiyorum, onu evime getirin.’dedim ”El Conejo da Tamam ”dedi.

Gazetelerde Bitcoin denen şu kripto parayla ilgili haberleri okumaya devam ettim. Nasıl bir şey olduğunu bilmiyordum. Umrumda da değildi. Ta ki El Conejo beni tekrar arayana kadar. Bu sefer bana ‘kendi kripto paramızı yapıyoruz’ dedi. Ben anlamadım. Bitcoin’in kurucusunun  Pablo Emillio Escobar Gavirira ailesiyle bir kripto para yapmak istediğini söyledi. Tamam dedim. Anlaşmayı onaylıyorum. ”

Ancak Roberto Escobar, Nakamoto’nun bu yaklaşımının aslında ‘Amerikan Hükümeti tarafından Escobar Incorporated’a sızmak için kurduğu bir plan’ olduğunu iddia ediyor ve ekliyor, “Dietbitcoin “Americanos”  kullanıcıların satın alımları izlemesine izin vermeyecek kadar büyük bir para.”

Escobar da kripto para yaratma umuduyla kripto topluluğunda John McAfee gibi iyi bilinen bir figürle temas halindeydi, ama sonunda anlaşmayı “çok küçük” olduğu için reddetti.

“Ben bu küçük adamı hiç adamı sevmedim. Onu daha önce hiç duymamıştım. Kolombiya’da kimse ismini bilmiyor. Dünyanın onun hakkında bilgisi olup olmadığını bilmiyorum, ama ben onu bilmiyorum.

El Conejo’ya dedim ki: “Senden başka kimsenin tanımadığı biriyle nasıl bir şirket kurabilirsin?” El Conejo : “öyle değil” dedi. “Bana nasıl görünüyorsa öyledir” dedim. John McAfee…Onu hiç duymadım. İsmini hiç duymadım. Bu değersiz bir isim. İhtiyacın olan ismin benim ismim olduğunu biliyorsun. Bu adamın adı değil. ”

Robert Escobar, kitabında, Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin’in  Ethereum’u olduğunu neden muteber bir kripto para olarak görmediği, Buterin’in  genç yaşına bağlıyarak şöyle ifalerde bulunuyor:

“Ethereum tam bir aldatmacadır. Bu güzel bir teknolojidir, ancak küçük bir çocuk tarafından yaratılmıştır. Bu çocuğu kim önemsiyor? Umrumda değil. Buraya gelebilir ve benimle yüzyüze konuşabilir.  Ona efendim, “sen bir gringo’sun. Gringo paranın da umurumda olduğunu mu düşünüyorsun? Paraların da tokenların da umrumda degil ; tokenlarını alacağım hissine kapılma sakın .”

Bu yılın başlarında, bir başka büyük isim, aktör ve “zen ustası” Steven Seagal, adını “Satoshi Nakamoto’nun Orijinal Bitcoin” ninden daha  üstün veya daha gelişmiş bir versiyonu olarak belirten “Bitcoiin2gen” isimli yeni kripto para birimine ekledi. New Jersey Bitcoiin2gen’in ICO’sunu   “kayıt dışı menkul kıymetler” olarak değerlendirdi ve bu nedenle menkul kıymet yasalarının ihlal etmekten bir ihtar mektubu gönderdi.

Netflix´de yine gündem olan Pablo Escobarin kardesi Roberto Escobar sizce basarili olabilirmi? Bana göre kendini sadece maskara ediyor

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG