follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Chia Madenciliği Balonu Patladı mı?  (Read 2893 times)

Offline Setere

• 1st Step
  • *
  • Activity: 2
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: July 07, 2021, 06:44:32 AM
    • View Profile

• Total Badges: 7
    Badges: (View All)
    First Post Karma Second year Anniversary
Chia Madenciliği Balonu Patladı mı?
« on: May 24, 2021, 08:25:38 PM »
 Merhaba arkadaşlar Chia madenciliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsı düşüncelerimi paylaşayım. İlk aylarda kazancı gerçekten de Ethereum madenciliğine göre fazlasıyla yüksekti hem de düşük bütçeler ile ve binance borsasında da listelenirse kat kat artacaktır. Fakat gözümden kaçan bir şeyler oldu. Sanırım çoğumuzun gözünden kaçtı. Yurt dışında özellikle Çin'de SSD ve HDD fazlasıyla ucuz olduğundan dolayı çok yüklü miktarda aldılar ve ağ müthiş derecede büyüdü (Geçen hafta %72 büyüme ;D). Chiacalculator.com sistesinde advenced sekmesinden hesaplayınca çoğu sistemlerin amorti süresi yaklaşık olarak 1 yıl gösteriyor. Şahsen ben istediğim harddiskleri iade ettim ve elimde sadece SSD kaldı onu da satmayı düşünüyorum. Hali hazırda bir sisteminiz varsa kazım yapıyorsa yine kazmaya devam etmek mantıklı olabilir ama şuandan itibaren başlamanın  hele ki de düşük bütçe ile başlamanın ve harddisklerin kolay bozulma ihtimali olup ssd ve hddnin ömürlerinin kısa olduğunu hesaba katarsak çok da mantıklı bulmuyorum. Tabi bu yorumlarım çok küçük madenciler için en az 200 TB ile başlarsanız ve havuzdaki ağı yakalayacak maddi gücünüz varsa mantıklı bir yatırım olabilir. Bir diğer seçenek ise birçok yatırımcı vazgeçecektir. Piyasaya ucuzdan ucuzdan harddiskleri sürerlerse, ucuzdan toplanıp yapılabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?
(YTD)

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Chia Madenciliği Balonu Patladı mı?
« on: May 24, 2021, 08:25:38 PM »

For Monthly biddings Check Here

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG