Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => Topic started by: epidemia on September 09, 2018, 06:45:32 PM

Title: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 09, 2018, 06:45:32 PM
Криптовалюта - ідеальна для шахраїв. До неї величезний інтерес, всі про це говорять, при цьому тільки одиниці дійсно розуміють, як все це працює. Люди сприймають біткоїни (й іншу криптовалюта) як спосіб швидкого і легкого заробітку грошей. А для шахраїв це відмінне поле для роботи.
(http://api.hodlweek.com/media/blog/article/bg123.jpg)

Банальний обман
Це коли продають криптовалюту, якої у продавця в наявності немає. Або продають щось, що не є криптовалютою. Подібні випадки зустрічаються досить часто - люди переводять свої гроші, але натомість не отримують нічого. Навіть були випадки, коли продавали якісь металеві монети під виглядом «біткоїну».
Не стати жертвою злочинців досить просто: купуйте криптовалюту тільки на відомих біржах і обмінних пунктах. Не купуйте біткоїни через форуми, домовляючись з кимось безпосередньо і т.д. Тільки через офіційних посередників. До речі, це можна сказати і про продаж. Не забувайте, що якщо ви перевели криптовалюту, то повернути її вже не вийде. Навіть якщо ви доведете, що вас обдурили.
Подібне провертають і з обладнанням для майнінгу: ви його сплачуєте, але не отримуєте. Шахраї користуються тим, що Асікі (ASIC) не продаються в магазинах (їх там можна знайти дуже рідко). Тому якщо можливо, купувати потрібно безпосередньо у виробника або у посередників, на яких є посилання на сайті виробника.

В даному випадку шахраї грають на жадібності і небажанні платити комісії посередникам. Не забувайте, що намагаючись заощадити, ви можете втратити все.

Фейкові гаманці
Шахраї створюють аналоги офіційних гаманців для криптовалют, з яких вони в будь-який момент можуть вивести гроші. Особливо це актуально для мобільних гаманців, у свій час в App Store і Google Play були десятки подібних додатків. Свого часу досить велика кількість людей втратила свої збереження, повернути які не вдалося.Убезпечити себе дуже просто: користуйтеся тільки тими гаманцями, які ви завантажуєте з офіційного сайту криптовалюти. Не завантажуйте гаманці в інших місцях, шахраї легко їх підробляють.
Якщо говорити про пряму крадіжку криптовалют з вашого гаманця шляхом злому, то це нереально, якщо ви дотримуєтеся всіх правил безпеки. Так, випадки злому гаманців (з тими ж біткоїнами) є, але зазвичай там справа в тому, що їх власники нехтують найпростішими правилами безпеки. Наприклад, зберігають паролі в документі паролі.txt. У кожної криптовалюта свої методи і алгоритми захисту, якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то можна не боятися злих хакерів ;)

Фальшиві біржі і обмінні пункти
Варто бути справедливим - дані схеми шахрайства є актуальними не тільки в сфері криптовалют, але і з будь-якими електронними платіжними системами. Вам потрібно бути дуже уважними при виборі біржі або обмінного пункту, звертайте увагу на оформлення сайту, контакти і т.д. Пошукайте відгуки в інтернеті, не довіряйте великі суми новим сайтам.
Правильніше за все вибрати для себе одну біржу або обмінник і надалі користуватися тільки ними. Не забувайте, що шахраї заманюють користувачів низькими комісіями і вигідними курсами, якщо ціни занадто сильно відрізняються від ринкових, то це привід насторожитися!

Віртуальний(хмарний) «Майнінг»
Майнінг біткоїнів на домашніх ПК вже давно не має ніякого сенсу, сьогодні займаються майнінгом в пулах, купують ферми або здають потужності в хмарі. З останнім пов'язане досить багато обману, тому потрібно бути дуже обережним. Основні схеми виглядають так:
- У самому примітивному варіанті ніякого майнінгу немає і в помині, з користувачів просто збирають гроші, виплачують їм якісь дивіденди. Після отримання перших грошей, люди починають вкладати більше, з метою збільшити прибуток і втрачають всі гроші. Грубо кажучи, їх всіх просто «кидають».
-У компанії дійсно є обладнання, дійсно здійснюється майнінг, але в певний момент компанія пропадає з усією криптовалютою. Не всі виводять гроші відразу -цим шахраї і користуються.
Справа в тому, що часто розпізнати шахраїв неможливо до того моменту, поки вони не зникнуть з грошима. Є ряд ознак шахраїв, які варто знати:
-Домен в незрозумілій зоні, а дані про особу, на яку він зареєстрований - приховані;
-Немає візуального підтвердження наявності обладнання та інших вичерпних даних про те, де воно фізично знаходиться;
-Відсутні реєстраційні дані про компанію або вони є, але їх не можна перевірити;
-Вам обіцяють величезні прибутки, що досить нерозумно, враховуючи те, що прибуток від хмарного майнінгу залежить від курсу криптовалюти, тому гарантувати вам дохід вони ніяк не можуть.
Оскільки у випадку з хмарним майнінгом повністю убезпечити себе від обману не можна, я взагалі не рекомендую користуватися подібними послугами. Ну а довіряти подібним компаніям дуже великі гроші буде вкрай нерозумно.

"Липові" криптовалютні експерти + памп
Схема обману така: все починається з придбання уявним експертом будь-якої цифрової монети за низьким курсом (найчастіше з мінімальним обсягом торгів). Далі він публікує у своєму акаунті Twitter відгуки про неї. Спочатку здається, що в цьому немає нічого протиприродного. Але суть криється в реакції на його пост: передплатники наслідують приклад «експерта» і починають вкладати кошти в цю криптовалюту. Так відбувається «накачування» монети, після якої шахрай виводить свої кошти з істотним прибутком.
Аналізуючи подібні схеми, експерти прийшли до висновку: у зловмисників є певний план дій. Наприклад, наступний: уявний професіонал сигналізує знайомим інвесторам про те, в який час він почне кампанію по просуванню криптовалюти в соціальній мережі. Вони купують її, після чого шахрай публікує повідомлення в Twitter, наївні інвестори скуповують токени в великому обсязі. Через кілька годин шахраї продають свої активи і фіксують прибуток.
Щоб не попастися на вудку зловмисника, необхідно проводити власні дослідження ринку та ICO-проектів. Не йдіть на поводу у чергового "експерта".

Купівля закритих ключів
Зараз на просторах інтернету є безліч фейковий сайтів, каналів, та сторінок в соціальних мережах, які обіцяють виплатити криптовалюту взамін на закриті персональні ключі. Тут немає нічого нового: ні один проект (крім шахрайського) не проситиме від користувачів подібну інформацію.Потрібно пам'ятати, що закриті цифрові ключі на те та закриті, що не призначені для сторонніх очей та передавати їх ні в якому разі не можна.


Це основні схеми шахрайства в сфері криптовалют(які відомі мені), але є й інші. Різні піраміди, чарівні гаманці (відправ 1 біткоін, отримай назад два), збір пожертвувань на благі цілі, фішингові сайти, депозити з величезними відсотками. Всього цього дуже багато, але убезпечити себе дуже просто: не потрібно бути жадібним та гнатися за легкими грошима. Шахраї грають тільки на жадібності, якщо ви не будете поспішати з рішеннями, то обдурити вас буде вкрай складно ;)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 10, 2018, 07:39:55 PM
Мережевий маркетинг на криптовалюті
(https://crypto-fox.ru/wp-content/uploads/2017/08/image1.jpg)
Мережевий маркетинг (MLM) без фактичного продукту або послуги, які обіцяють високі комісійні для успішних рефералів, - це просто інший тип піраміди. Засоби, які виплачують учасникам, не доход компанії, а гроші нових вкладників. Ця схема принципово нічим не відрізняється від пірамід на фіаті, але багато хто попадається в неї через нові змінні. Здається, що за участю криптовалюти буде щось принципово інше. Ні.

Фішинг з криптовалютою
Одна зі схем - відправка електронних листів з наміром вкрасти особисту інформацію. Жертві відправляють лист, де говориться, що вона виграла біткоїни. Щоб забрати монети, потрібно увійти в свій гаманець (форма розташовується відразу в тілі листа). Користувач просто зливає свої дані шахраям і втрачає доступ до свого гаманця, так як дані вже вкрадено.
Фішинг-шахрайства дуже поширені, а недавно почали набирати популярність в співтоваристві власників криптовалют. Завжди будьте обережні при натисканні на будь-які посилання в повідомленнях електронної пошти, які здаються недостовірними, особливо коли ви перевіряєте електронну пошту на телефоні.

Пожертви криптовалюти
На жаль, шахраї знають, як використовувати наші емоції: будь то жадібність (тоді нам обіцяють високі доходи) або співчуття.Були випадки, коли шахраї створювали підроблені сторінки для пожертвувань. Наприклад, після терористичної атаки в Орландо була створена підроблена сторінка пожертвувань, яка спонукала користувачів відправляти криптовалюту, щоб допомогти тим, хто вижив.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: al1978 on September 11, 2018, 12:39:00 AM
Багато з вище перерахованих схем працювали і до появи криптовалюти, але в цілому згоден з автором з її появою у мошейніков з'явилося більше способів обману.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 11, 2018, 06:36:32 AM
Багато з вище перерахованих схем працювали і до появи криптовалюти, але в цілому згоден з автором з її появою у мошейніков з'явилося більше способів обману.

Більша половина схем прийшла якраз зі світу реальних грошей(фіату).
Але саме тут, у світі криптовалюти, ці схеми набули великих маштабів і щодня зловмисники придумують нові методи обману людей.

Будьте пильними!
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: 1Radar1 on September 13, 2018, 10:24:08 PM
Тут як розібратися то нікому не можна довіряти скрізь може бути шахрайство треба все добре перевіряти щоб не попастися на ці схеми.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 14, 2018, 06:13:52 AM
Тут як розібратися то нікому не можна довіряти скрізь може бути шахрайство треба все добре перевіряти щоб не попастися на ці схеми.

Звичайно! Просто більше читати потрібно про всі проекти. Для "лінивих" ютуб зараз є, там також дуже часто скамові проекти описують, лохотрони різні і т.д.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: DiZEL on September 14, 2018, 10:19:37 AM
Згадую, як навесні минулого року я, набравшись поверхневих знань, почав вкладати гроші в кииптовалютні проекти, які обіцяли надприбутки, а насправді виявилися шахрайством, були там і декілька ХАЙП проектів  :-\ Шкода, що доводиться вчитися набиваючи гулі, коли маєш справу з чимось абсолютно новим, але думаю що багато хто пройшов через це
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 14, 2018, 10:23:31 AM
Згадую, як навесні минулого року я, набравшись поверхневих знань, почав вкладати гроші в кииптовалютні проекти, які обіцяли надприбутки, а насправді виявилися шахрайством, були там і декілька ХАЙП проектів  :-\ Шкода, що доводиться вчитися набиваючи гулі, але думаю що багато хто пройшов через це

Я чомусь впевнений, що 99% початківців проходять через це, особливо ті, хто починає вивчати криптовалюту самостійно(в моєму випадку). Я сам втратив Н-ну суму власних коштів вклавши їх у ХАЙП проект. Але, як говорять, люди навчаються на своїх помилках :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Yarik044 on September 14, 2018, 03:20:58 PM
Згадую, як навесні минулого року я, набравшись поверхневих знань, почав вкладати гроші в кииптовалютні проекти, які обіцяли надприбутки, а насправді виявилися шахрайством, були там і декілька ХАЙП проектів  :-\ Шкода, що доводиться вчитися набиваючи гулі, коли маєш справу з чимось абсолютно новим, але думаю що багато хто пройшов через це
Всі вчаться на своїх помилках, згадую навіть ті дні коли я десь показав свій приватний ключи від MEW і згодом лишився досить не мало токенів, проте зараз бачу вони мені б ніяк в житті не допомогли)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Sabadosh on September 14, 2018, 06:53:06 PM
Корисний пост, дякую. Хочу додати, що дуже часто можна зустріти, коли людина представляє якісь послуги онлайн і просить здійснити оплату його послуг в криптовалюті. Рекомендую замислитись над цим, адже відстежити і доказати, що ви дійсно оплатили послугу неможливо практично.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 14, 2018, 07:03:51 PM
Корисний пост, дякую. Хочу додати, що дуже часто можна зустріти, коли людина представляє якісь послуги онлайн і просить здійснити оплату його послуг в криптовалюті. Рекомендую замислитись над цим, адже відстежити і доказати, що ви дійсно оплатили послугу неможливо практично.

Здійснювати такі оплати я би не рекомендував, так як тут присутній величезний шанс обману! Запям'ятайте - відмінити оплату Ви не зможете(ну може в перші секунди), якщо перевели - то ви кошти не повернете.

Більшість схем в криптовалюті пішли з "фіатного" світу :)
А в крипті взагалі величезний простір для "розводняка" 8)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Stepan on September 29, 2018, 02:52:19 PM
Так кріптовалюта має свої плюси і мінуси. А саме : 
плюси криптовалюти
- Малі або відсутні комісії за транзакції (розмір залежить від самої криптовалюти)
- Мікроплатежі. Технічно можна послати, наприклад, 0.1 гривні, чого не дозволяють ніякі інші платіжні системи, що відкриває нові можливості в багатьох сферах, наприклад, монетизації контенту
- Дуже легко організовувати благодійні проекти, відправляти і збирати пожертви
-Відсутність санкцій і регулювання з боку третіх осіб, які не беруть участі в транзакціях
- Зручна заміна анонімним готівковим грошам
- Прозорість транзакцій там, де це необхідно
- Смарт-контракти, гнучкі умови і алгоритмічні гарантії виконання договорів
- Конфіденційність там, де це необхідно
- Скорочення витрат на інфраструктуру, пересилання та зберігання
- Це гнучка технологія. Призначення якої не тільки фінансова діяльність

мінуси криптовалюти
- Нові можливості і інструменти для функціонування чорних ринків
- Нові можливості і інструменти для ухилення від податків
- Потенційна можливість здійснювати злочинцями анонімні транзакції
- Нові схеми відмивання грошей
- Неможливість заморозки рахунків
- Неможливість зупинки або скасування транзакцій
- У зв'язку з обмеженістю монет, всі гроші через якийсь час стануть «брудними»
- Ризики волатильності
- Трудові витрати на адаптацію в цілому для країни
... тому кожен в праві вирішувати : кріптовалюта це чи обман .
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on September 30, 2018, 12:36:07 PM
Корисний пост, дякую. Хочу додати, що дуже часто можна зустріти, коли людина представляє якісь послуги онлайн і просить здійснити оплату його послуг в криптовалюті. Рекомендую замислитись над цим, адже відстежити і доказати, що ви дійсно оплатили послугу неможливо практично.

Здійснювати такі оплати я би не рекомендував, так як тут присутній величезний шанс обману! Запям'ятайте - відмінити оплату Ви не зможете(ну може в перші секунди), якщо перевели - то ви кошти не повернете.

Більшість схем в криптовалюті пішли з "фіатного" світу :)
А в крипті взагалі величезний простір для "розводняка" 8)
Там, де гроші, там і шахраї ,а в крипті тим паче. А звертатися до юристів що до настання подібного випадку - не мае ніякого сенсу ,адже як можна довести під час слідства крадіжку того, що на теперішній час в повній мірі не визнається у правовому полі?
 
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Garryk77777 on October 03, 2018, 05:09:56 PM
Корисний пост, дякую. Хочу додати, що дуже часто можна зустріти, коли людина представляє якісь послуги онлайн і просить здійснити оплату його послуг в криптовалюті. Рекомендую замислитись над цим, адже відстежити і доказати, що ви дійсно оплатили послугу неможливо практично.

Здійснювати такі оплати я би не рекомендував, так як тут присутній величезний шанс обману! Запям'ятайте - відмінити оплату Ви не зможете(ну може в перші секунди), якщо перевели - то ви кошти не повернете.

Більшість схем в криптовалюті пішли з "фіатного" світу :)
А в крипті взагалі величезний простір для "розводняка" 8)
Там, де гроші, там і шахраї ,а в крипті тим паче. А звертатися до юристів що до настання подібного випадку - не мае ніякого сенсу ,адже як можна довести під час слідства крадіжку того, що на теперішній час в повній мірі не визнається у правовому полі?
 
Все вірно, де крутяться великі гроші, там і багато шахраїв. Тим більше в дану сферу приходять багато новачків, які роблять необдумані вчинки, ніж самим даючи шанс не чесним людям на незаконне збагачення.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 03, 2018, 05:15:29 PM
Все вірно, де крутяться великі гроші, там і багато шахраїв. Тим більше в дану сферу приходять багато новачків, які роблять необдумані вчинки, ніж самим даючи шанс не чесним людям на незаконне збагачення.

Звичайно, на новачків йде основний уклін, особливо новачків з грошима, які за відсутності досвіду "світять" своїми статками.
Обережнішими потрібно бути, бо в руки шахраїв потрапляють і доволі досвідчені в цій сфері люди.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 06, 2018, 05:25:19 PM
Можливо, хтось мав справу або чув про нові методи шахрайства - викладайте інформацію в даний топік.
Думаю, що абсолютно всім буде корисно знати та предостерігатися всіх цих схем.
Адже завжди дуже образливо втрачати свої кошти!
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 08, 2018, 07:41:56 PM
Постійно знаходжуся в пошуках про обмани в сфері криптовалют і тут знайшов доволі цікаву інформацію - суми просто приголомшують!

5 найбільших крадіжок криптовалют

1. Coincheck, $533 млн
Найбільше викрадення криптовалют на ринку відбулося у січні 2018 року. Тоді японська криптобіржа Coincheck повідомила про пограбування. Зловмисники викрали криптовалюту NEM (XEM) на суму близько $533 млн (згідно з курсом на час атаки).

Мережею ходили чутки про те, що компанія не використовувала смарт-контракти з мультипідписом. Проте представники біржі спочатку не зізнавалися, що мали проблеми, пов’язані з безпекою. Під час слідства також виявилось, що Coincheck не зареєстрована у Японському агентстві фінансових поcлуг FSA.

Згодом представники біржі заявили, що атака не була здійснена “зсередини”, та навіть визнали, що платформа мала вразливості. Зокрема, йдеться про те, що активи користувачів зберігалися у гарячому гаманці, підключеному до інтернету, в той час як холодні гаманці не пов’язані із зовнішнім світом і є більш безпечними.

Після хакерської атаки біржа припинила майже усі операції з криптовалютами, банківськими картками та платіжним сервісом Pay Easy. Одразу після інциденту курси топових монет впали, хоча і незначно. А ось NEM тоді втратила в ціні 11%.

До слова, в Coincheck таки визначили та навіть опублікували 11 адрес, на яких зберігалися усі $533 млн викрадених токенів. Проблема полягала в тому, що власники цих гаманців невідомі. Кожен із них позначений спеціальним тегом “coincheck_stolen_funds_do_not_accept_trades: owner_of_this_account_is_hacker”.

Внаслідок цього представники біржі пообіцяли відшкодувати 90% збитків з власних коштів.

Після інциденту регулятор розпочав перевірку інших біткоїн-бірж.

2. Mt. Gox, $473 млн
Злам Mt. Gox став найлегендарнішою крадіжкою крипти за всю історію. На відміну від інших подібних випадків, це була робота справді професійний хакерів, які використовують складні вразливості.

У червні 2011 року хакери отримали доступ до комп’ютера одного з аудиторів і використали вразливість в системі безпеки, отримавши доступ до серверів біржі. Їм вдалося змінити номінальну вартість біткоїна до 1 цента за монету. Таким чином вони вивели близько 2 тисяч ВТС.

Жарт в тому, що деякі клієнти несвідомо провели угоди за цією ціною. В сумі це склало 650 біткоїнів.

Компанія компенсувала викрадені монети і розмістила залишок коштів у офлайн-сховищі, ставши на кілька років найнадійнішим біткоїн-обмінником у світі. На Mt. Gox здійснювалося більше 70% усіх угод з ВТС.

Щоправда, на біржі залишився низький рівень безпеки – тут навіть не було системи контролю версій.

В один момент хакери зробили так, що біткоїни можна було придбати за будь-яку ціну, і упродовж кількох хвилин було продано монет на мільйони доларів. Звісно, що за копійки.

Mt. Gox втратила близько 850 тисяч біткоїнів. За тодішнім курсом сума склала приблизно $473 млн. Біржа оголосила про банкрутство, сотні тисяч людей втратили свої кошти, а японська влада арештувала гендиректора Марка Карпелеса за шахрайство.

До слова, згодом Карпелеса звільнили.

Уже у 2014 році влада відновила частину монет, але замість передати їх біржі, створила траст для відшкодування збитків кредиторам.

3. Bitfinex, $65 млн
В серпні 2016 року відбувся злам однієї з найбільших на той час криптобірж Вitfinex. Невідомим вдалося викрасти близько 119 756 біткоїнів з рахунків клієнтів. На той час це склало $65 мільйонів.

Не зважаючи на те, що біржа мала кілька рівнів захисту, хакерам вдалося вивести кошти через одну вразливість – множинний підпис. Наприклад, якщо у Bitfinex є 2 ключі, а у іншої компанії, BitGo, третій ключ, то разом вони можуть здійснювати перекази криптовалют.

Ходили чутки, що хакери отримали ключ BitGo і так чином викрали монети. Проте жоден із серверів компанії не підлягав зламу.

Тоді Bitfinex офіційно заявила про інцидент та навіть пообіцяла компенсувати втрати клієнтів. Для цього представники біржі викупили частину токенів, випущених в ході ІСО.

Цікаво, що згодом вдалося відстежити понад 800 викрадених біткоїнів. Монети прийшли в рух на інших торгових майданчиках.

Наразі Bitfinex продовжує роботу з криптовалютами.

4. Nice Hash, $60 млн
NiceHash – це словенський майнінг-маркет. У грудні 2017 року сервери компанії підлягли атаці.

Спочатку користуважі поскаржились на те, що вони не можуть отримати доступ до своїх коштів і здійснювати транзакції. Коли вони намагалися увійти в систему, їм показувало повідомлення про перерву на обслуговування сервісу.

Аж згодом стало відомо про масштабну кібератаку, під час якої зламали гаманець компанії з 4736 біткоїнами на суму близько $60 млн на той час.

Представники NiceHash виплатили постраждалим компенсацію, змінили гендиректора, зайнялись покращенням захисту систем та досі перебувають на ринку.

Варто відзначити, що Nicehash не є криптобіржею чи майнінг-пулом. Компанія виступає посередником між користувачами, які хочуть здати в оренду обладнання для майнінгу, і тими, хто хоче його орендувати.

5. The DAO, $50 млн
Злам The DAО є найбільшим в історії Ethereum, а також найсуперечливішим серед подібних інцидентів. Атака була настільки серйозною, що керівництво Ефіріума вирішило зробити форк. Внаслідок цього виникла нова криптовалюта – Ethereum Classic.

Ідея The DAO початково сподобалась криптоспільноті. Тим паче, що система виглядала продуманою до найменших деталь.

Щоправда, в системі таки існував баг у смарт-контракті, який і спричинив втрату у $50 млн. Проте початково творці The DAO не вважали його достатньо серйозною для термінового вирішення.

Причиною інциденту стала помилка в роботі Split Function, яка спочатку повертала користувачам ефіри за токени DAO, а потім реєструвала транзакцію та оновлювала внутрішній баланс.

Хакеру вдалося створити рекурсивну функцію, яка відправляла запит на повернення ефіру в обмін на токени. Проте перед реєстрацією транзакції функція знову запитувала повернення. Така схема спрацьовувала безкінечно, через що зловмиснику і вдалося отримати стільки коштів.

Цікаво, що хакер, що викрав кошти, не вважає себе зрочинцем. Навіть опублікував лист, де розповів, що використав виключно легальні функції DAO, тому про повернення коштів чи переслідування його представниками закону не може йти і мови.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 11, 2018, 11:43:45 AM
Хакери зламали комп’ютерну систему міста Мідленд провінції Онтаро, Канада, і тепер вимагають викуп за ключі дешифрування у біткоїнах.

(https://cryptota.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/light-trails-above-buildings_1359-714.jpg)

Комп’ютери міста Мідленд, населення якого нараховує більше 16 000 осіб, заразились шкідливим програмним забезпеченням, яке упродовж місяця зашифрувало усі файли користувачів. Кібератака призвела до того, що комп’ютери міста не працювали близько двох діб. В результаті це вплинуло на поштові служби, обробку платежів, видачу дозволів, перезавантаження тразитних карток і обробку заявок на шлюб.
На щастя, хакерська атака не вплинула на такі важливі сервіси, як керування відходами та реагування на пожежі.
В результаті, щоб отримати ключі дешифрування, місто таки погодилось виплатити викуп і навіть почало процес оплати. Щоправда, сума викупу не вказана.
“Під керівництвом експертів з кібербезпеки ми ініціювали процем оплати викупу в обмін на ключі дешифрування, – йдеться у прес-релізі міста. – У наших е інтересах максимально швидко повернути систему в оперативний режим. Дешифрування наразі триває”.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 13, 2018, 09:12:56 PM
Студент із Бостона викрав $5 мільйонів у крипті за допомогою SIM-картки

Довго сміявся, коли знайшов цю інформацію:

"Джоела Ортіза затримала поліція в міжнародному аеропорті Лос-Анджелеса. При собі хлопець мав сумку з великою сумою грошей.
Шахрайська схема злочинця полягала в підміні особистості жертви.
Хлопець зв’язувався з великими провайдерами мобільного зв’язку, а потім запевнював їх у нібито втраті своєї SIM-картки. Оператор прив’язував номер жертви до нової SIM-картки, яку вже контролював Ортіз. Потім шахрай відміняв паролі жертв та виводив кошти з їніх акаунтів.
Хлопець заволодів номером телефону бізнесмена, скинув його пароль з Gmail і отримав доступ до всіх акаунтів з криптовалютами. Постраждалий звернувся у найближчий центр підтримки AT&T, але було уже пізно.
"

До чого тільки не приводить уява заради наживи!
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on October 14, 2018, 08:11:52 AM
Студент із Бостона викрав $5 мільйонів у крипті за допомогою SIM-картки

Довго сміявся, коли знайшов цю інформацію:

"Джоела Ортіза затримала поліція в міжнародному аеропорті Лос-Анджелеса. При собі хлопець мав сумку з великою сумою грошей.
Шахрайська схема злочинця полягала в підміні особистості жертви.
Хлопець зв’язувався з великими провайдерами мобільного зв’язку, а потім запевнював їх у нібито втраті своєї SIM-картки. Оператор прив’язував номер жертви до нової SIM-картки, яку вже контролював Ортіз. Потім шахрай відміняв паролі жертв та виводив кошти з їніх акаунтів.
Хлопець заволодів номером телефону бізнесмена, скинув його пароль з Gmail і отримав доступ до всіх акаунтів з криптовалютами. Постраждалий звернувся у найближчий центр підтримки AT&T, але було уже пізно.
"

До чого тільки не приводить уява заради наживи!

Та так,тут сміх і гріх..Можливість здійснення грошових переказів шляхом відправлення USSD-запитів або SMS відкрила цілий пласт можливостей для злочинців. І проблема в несумлінності тих, хто повинен бути на стороні клієнтів , шахраям давно відкрили доступ до засобів клієнтів- самі оператори зв'язку.І не тільки втрата ,та заміна сім-карти.Оператори зв'язку дозволяють обманним шляхом підписувати на платні послуги клієнтів так, що клієнти навіть і не підозрюють про це, поки не побачать розшифровку списань по рахунку. МТС цим промишляє і по суті відповідає на претензії так, що абоненти самі винні, що користуються послугами даного зв"язку.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 14, 2018, 08:28:21 AM
Та так,тут сміх і гріх..Можливість здійснення грошових переказів шляхом відправлення USSD-запитів або SMS відкрила цілий пласт можливостей для злочинців. І проблема в несумлінності тих, хто повинен бути на стороні клієнтів , шахраям давно відкрили доступ до засобів клієнтів- самі оператори зв'язку.І не тільки втрата ,та заміна сім-карти.Оператори зв'язку дозволяють обманним шляхом підписувати на платні послуги клієнтів так, що клієнти навіть і не підозрюють про це, поки не побачать розшифровку списань по рахунку. МТС цим промишляє і по суті відповідає на претензії так, що абоненти самі винні, що користуються послугами даного зв"язку.

Ось тому я користуюся  life - рівень безпеки вище, ніж в МТС. Звичайно є і їхня сімка, але використовую тільки для дзвінків у робочих цілях (при тому фірма поповнює).
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: DiZEL on October 14, 2018, 11:35:26 AM
Кіберполіція Рівненщини викрила онлайн-шахраїв, які створили мережу фейкових веб-обмінників з конвертації криптовалют

    Злочинна група, що містить ознаки організованості, облаштувала всесвітню веб-мережу фейками, за допомогою яких ошукувала громадян, які бажали провести операції з криптовалютою. Працівники кіберполіції наразі проводять дослідження усіх виявлених псевдо-сайтів для встановлення суми завданих збитків.
    Злочинна група складалася з чотирьох осіб. Зловмисники, володіючи спеціальними знаннями та навичками у сфері програмування, створили власну CMS-систему керування контентом сайтів-обмінників. Створені веб-ресурси імітували легальну діяльність веб-обмінників з різнонаправленої конвертації криптовалют та отримували фіктивні позитивні рейтингові відгуки.
    Потерпілі переводили гроші на електронні гаманці, зареєстровані на підроблені документи іноземних громадян. Після зарахування коштів зловмисники припиняли роботу веб-обмінника, натомість відкривали новий шахрайський веб-ресурс.
    Отримавши оперативну інформацію про діяльність шахраїв поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. У його межах працівники кіберполіції провели комплекс оперативних заходів, за результатами яких встановили осіб, причетних до даного злочину. Ними виявилися мешканці міста Дніпра від 20 до 26 років.
    Працівники Поліського та Придніпровського управлінь Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Рівненщини, за процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури, із залученням спецпідрозділу КОРД Дніпропетровщини, провели санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів. Відтак правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки та мобільні телефони, які використовували шахраї.
Наразі трьом учасникам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні шести епізодів шахрайської діяльності. Вилучену техніку направлено на проведення усіх необхідних експертиз.
    Перелік сайтів, які використовували зловмисники:
moneycraft.info
wowex.online
swapex.net
myexchanger.lv
iconvex.net
likechange.biz
    Перелік сайтів не є вичерпним, тож працівники кіберполіції звертаються до громадян із проханням повідомити про подібні випадки до Поліського управління кіберполіції за адресою: м.Рівне вулиця Миколи Хвильового, 2, або електронною поштою.
(посилання на оригінальний текст - https://noshortlink/2vZYKN)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 14, 2018, 11:40:57 AM
Кіберполіція Рівненщини викрила онлайн-шахраїв, які створили мережу фейкових веб-обмінників з конвертації криптовалют

    Злочинна група, що містить ознаки організованості, облаштувала всесвітню веб-мережу фейками, за допомогою яких ошукувала громадян, які бажали провести операції з криптовалютою. Працівники кіберполіції наразі проводять дослідження усіх виявлених псевдо-сайтів для встановлення суми завданих збитків.
    Злочинна група складалася з чотирьох осіб. Зловмисники, володіючи спеціальними знаннями та навичками у сфері програмування, створили власну CMS-систему керування контентом сайтів-обмінників. Створені веб-ресурси імітували легальну діяльність веб-обмінників з різнонаправленої конвертації криптовалют та отримували фіктивні позитивні рейтингові відгуки.
    Потерпілі переводили гроші на електронні гаманці, зареєстровані на підроблені документи іноземних громадян. Після зарахування коштів зловмисники припиняли роботу веб-обмінника, натомість відкривали новий шахрайський веб-ресурс.
    Отримавши оперативну інформацію про діяльність шахраїв поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. У його межах працівники кіберполіції провели комплекс оперативних заходів, за результатами яких встановили осіб, причетних до даного злочину. Ними виявилися мешканці міста Дніпра від 20 до 26 років.
    Працівники Поліського та Придніпровського управлінь Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Рівненщини, за процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури, із залученням спецпідрозділу КОРД Дніпропетровщини, провели санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів. Відтак правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки та мобільні телефони, які використовували шахраї.
Наразі трьом учасникам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні шести епізодів шахрайської діяльності. Вилучену техніку направлено на проведення усіх необхідних експертиз.
    Перелік сайтів, які використовували зловмисники:
moneycraft.info
wowex.online
swapex.net
myexchanger.lv
iconvex.net
likechange.biz
    Перелік сайтів не є вичерпним, тож працівники кіберполіції звертаються до громадян із проханням повідомити про подібні випадки до Поліського управління кіберполіції за адресою: м.Рівне вулиця Миколи Хвильового, 2, або електронною поштою.
(посилання на оригінальний текст - https://noshortlink/2vZYKN)

Ух, нормально хлопці працювали! Схема доволі продумана, напевно велика кількість людей втратила свої кошти!

Знаєте, в свій час, я спочатку сміявся з новоствореного управління кіберполіції, а тепер бачу, що вони доволі таки добре працюють, особливо останнім часом - краще ніж звичайна поліція (ці тільки бабок з насінням ганяють). А з часом, коли ІТ технології будуть все щільніше входити в життя людей - кіберполіція буде одним з ключових органів в країні!
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: DiZEL on October 14, 2018, 12:10:58 PM

Ух, нормально хлопці працювали! Схема доволі продумана, напевно велика кількість людей втратила свої кошти!

Знаєте, в свій час, я спочатку сміявся з новоствореного управління кіберполіції, а тепер бачу, що вони доволі таки добре працюють, особливо останнім часом - краще ніж звичайна поліція (ці тільки бабок з насінням ганяють). А з часом, коли ІТ технології будуть все щільніше входити в життя людей - кіберполіція буде одним з ключових органів в країні!
Так, згоден, я теж радію за нашу поліцію, в якій є такі професіонали, що можуть боротися с високотехнологічним шахрайством! Сподіваюся також, що підрозділи кіберполіції отримуватимуть належне фінансування, щоб завжди залишатися "на вістрі атаки"  :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on October 14, 2018, 02:20:50 PM
згадала про хайп минулорічний Chatti називався, працювали вони 90 днів, усім все щедро виплачували весь цей час. Коли почалися справді великі вкладення, суми я бачила по 10 бітків, то хлопці швиденько згорнули проект, подякували усім за участь, вибачилися за те, що змиваються з вкладами і зникли. Що мене шокувало: люди, дякували їм за такий чудовий проект і ті виплати, які вони робили їм протягом тих 90 днів. А те, що вкрали ніхто навіть не обговорював   :o   ;D
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 14, 2018, 05:19:37 PM
згадала про хайп минулорічний Chatti називався, працювали вони 90 днів, усім все щедро виплачували весь цей час. Коли почалися справді великі вкладення, суми я бачила по 10 бітків, то хлопці швиденько згорнули проект, подякували усім за участь, вибачилися за те, що змиваються з вкладами і зникли. Що мене шокувало: люди, дякували їм за такий чудовий проект і ті виплати, які вони робили їм протягом тих 90 днів. А те, що вкрали ніхто навіть не обговорював   :o   ;D

Це стандартна система хайпів! Людям справно платять місяць, два, три...якщо хороші стартові можливості навіть до року доходить. А потім, коли всі побачили, що сайт "чесний", вкладають ще більше валюти...і тоді починається саме цікаве :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 23, 2018, 08:30:18 AM
На знаменитого американського боксера Флойда Мейвезера та хіп-хоп виконавця Dj Khaled подали в суд за звинуваченням у криптошахрайстві.

Позивачі звинуваючують знаменитостей в участі у шахрайському проекті, що обікрав інвесторів на мільйони доларів. В центрі скандалу опинилася криптовалюта, яку випустила компанія Centra Tech.
Зокрема, боксер та репер займалися рекламою криптовалюти у соцмережах. Флойд радив підписникам вкладатися у монету і казав, що вона його надихає. Він навіть почав називати себе Флойд Крипто Мейвезер. У вересні 2017 року він опублікував у Twitter фото, на якому тримає картку Centra.
Dj Khaled також має фото з карткою, щоправда, в Instagram. Виконавець стверджував, що компанія та її продукти “змінюють правила гри”.

(https://cryptota.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/1019-floyd-mayweather-dj-kahlid-endorsing-centra-tech-instagram-1.jpg)

Комісія з цінних паперів та бірж заявила, що Centra Tech порушила закон, обманувши інвесторів. Окрім того, інформація про проект на сайті виявилась неправдивою.
Відомо, що в ході ІСО компанії вдалося зібрати $32 мільйони. Зокрема, на це вплинули і дописи знаменитостей у соцмережах.
Засновників проекту арештували у квітні, звинувативши у шахрайстві з цінними паперами, грошовими переказами та злочинному зговорі.
Обмануті інвестори також хочуть домогтися позбавлення волі боксера та репера, що рекламували компанію.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on October 23, 2018, 12:05:59 PM

Обмануті інвестори також хочуть домогтися позбавлення волі боксера та репера, що рекламували компанію.
мдя... якщо їх хочуть посадити за рекламу у своїх пабліках, то і баунтистів усіх потрібно буде саджати за грати, і ін. рекламні агенції, які займалися рекламою того проекту... повна нісенітниця у головах тих інвесторів.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 23, 2018, 12:30:23 PM
мдя... якщо їх хочуть посадити за рекламу у своїх пабліках, то і баунтистів усіх потрібно буде саджати за грати, і ін. рекламні агенції, які займалися рекламою того проекту... повна нісенітниця у головах тих інвесторів.

Залежить від країни...а якщо це в США, то думаю посадять усіх...баунтистів звичайно ні, але менеджери підуть...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on October 23, 2018, 04:54:41 PM

Залежить від країни...а якщо це в США, то думаю посадять усіх...баунтистів звичайно ні, але менеджери підуть...
Все таки це безглуздо. Так можна посадити більшість акторів, бо усі щось рекламують і далеко не найкорисніше. Американська судова система не настільки тупа, та й адвокатура у них крута для тих, хто при грошах. Тому, думаю, інвестори не зможуть доказати пряму вину репера та боксера. Ну хіба що ми чогось незнаємо і вони таки є співвласниками (співзасновниками) того проекту. Побачимо.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on October 23, 2018, 05:07:21 PM

Залежить від країни...а якщо це в США, то думаю посадять усіх...баунтистів звичайно ні, але менеджери підуть...
Все таки це безглуздо. Так можна посадити більшість акторів, бо усі щось рекламують і далеко не найкорисніше. Американська судова система не настільки тупа, та й адвокатура у них крута для тих, хто при грошах. Тому, думаю, інвестори не зможуть доказати пряму вину репера та боксера. Ну хіба що ми чогось незнаємо і вони таки є співвласниками (співзасновниками) того проекту. Побачимо.
Скоріш за все, вони теж в темі, хоча навіть те,що вони брали участь в цій рекламній акції, яка привернула  своєю увагою мільйони прихильників ,до цього проекту  , говорить само за себе -люди вірять в знаменитостей і природно в те,що вони рекламують і йдуть туди натовпами...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 23, 2018, 05:12:51 PM
Скоріш за все, вони теж в темі, хоча навіть те,що вони брали участь в цій рекламній акції, яка привернула  своєю увагою мільйони прихильників ,до цього проекту  , говорить само за себе -люди вірять в знаменитостей і природно в те,що вони рекламують і йдуть туди натовпами...

Знаменитостям легше за все продвинути проект, адже клієнти вже готові.
Чого тільки коштує проект Бузової...брєд рябої кобили.
А токени футболіста Хамеса Родрігеса розкупили за 7 хвилин...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on October 23, 2018, 05:30:10 PM
Скоріш за все, вони теж в темі, хоча навіть те,що вони брали участь в цій рекламній акції, яка привернула  своєю увагою мільйони прихильників ,до цього проекту  , говорить само за себе -люди вірять в знаменитостей і природно в те,що вони рекламують і йдуть туди натовпами...

Знаменитостям легше за все продвинути проект, адже клієнти вже готові.
Чого тільки коштує проект Бузової...брєд рябої кобили.
А токени футболіста Хамеса Родрігеса розкупили за 7 хвилин...

Образливо те,що вони роками радували і завойовували своїми досягненнями мільйони кумирів,а одним необачним кроком можуть втратити їх назавжди..
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 25, 2018, 07:54:00 AM
Згідно з дослідженням спеціалістів з кібербезпеки компанії Group-IB, цього року хакери провели не менше п’яти атак 51%.
Заробили вона на цьому близько $19,5 млн!

“Такі операції може здійснювати навіть один майнер з великою кількістю комп’ютерів, або група, що утворює майнінг-пул. Контроль над 51% гешрейту не вважається атакою лише у тому випадку, якщо не було намірів спеціального використання цієї переваги”, – йдеться у дослідженні.

Детальніше можна почитати - https://cryptota.com.ua/skilky-zarobyly-khakery-na-atatsi-51/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on October 25, 2018, 08:07:36 AM
Українець перевів мільйон гривен за биткоины, але не отримав їх.
(https://kor.ill.in.ua/m/610x385/2154583.jpg)

Чоловік переказав один мільйон гривен на картковий рахунок Приватбанку. Але криптовалюту не отримав, гроші також повернути не вдалося. У судовому реєстрі з'явилася справа з клопотанням правоохоронних органів про тимчасовий доступ до речей і документів осіб, які отримали мільйон гривен в якості плати за биткоин, але не перевели назад ні криптовалюту, ні отримані кошти. Як повідомляє Opendatabot, 8 травня слідчий подав клопотання до Ужгородського міськрайонного суду про тимчасовий доступ до речей і документів осіб, гривен, що отримали один мільйон, шляхом шахрайства.
докладніше тут.https://korrespondent.net/business/3974456-ukraynets-perevel-myllyon-hryven-za-bytkoyny-no-ne-poluchyl-ykh
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: sawasder.r on October 25, 2018, 08:44:50 PM
 Багато в світі кріптовалют шахраїв, але я завжди на позитиві і якщо мене обманули тоді я сильно не засмучуюсь і продовжую роботати.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on October 26, 2018, 04:25:21 PM
     Пограбування століття : троє хакерів з Китаю вкрали 87 мільйонів доларів в криптовалюті
У Китаї затримали трьох підозрюваних у справі про крадіжку криптовалют. Хакерів звинувачують в крадіжці биткоинів і інших монет на суму близько 87 мільйонів доларів. За інформацією News.bitcoin, це одно з найбільших злочинів з криптою в КНР.
(https://2bitcoins.ru/wp-content/uploads/2018/08/hakir.jpg)
Розслідування почалися ще у березні, коли один з жителів Сианя заявив в поліцію про злом свого ПК. Він поскаржився, що невідомим хакерам вдалося вкрасти у нього монети Биткоина і Эфириума на суму 15 мільйонів доларів. Виявляється, шахраї мали великий досвід в IT і працювали в провідних технологічних компаніях Китаю. Втім, назви фірм слідство не розголошує. Після крадіжки хакери розділили монети між декількома гаманцями і продали їх невеликими порціями на біржах, щоб замісти сліди.
подробиці.https://2bitcoins.ru/ograblenie-veka-troe-hakerov-iz-kitaya-ukrali-87-millionov-dollarov-v-kriptovalyute/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 27, 2018, 08:21:29 AM
Пограбування століття : троє хакерів з Китаю вкрали 87 мільйонів доларів в криптовалюті

Ну тепер руки повідрубують це точно. Там дуже серйозно відносяться до крадіжок і взяток. Чим думали ці хакери?
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on October 27, 2018, 08:42:21 AM
Пограбування століття : троє хакерів з Китаю вкрали 87 мільйонів доларів в криптовалюті

Ну тепер руки повідрубують це точно. Там дуже серйозно відносяться до крадіжок і взяток. Чим думали ці хакери?

Та так у китайців з цим дуже строго. Але шахраї напевне сподіваються,що доки крипта ще не легалізована в їхній країні, тобто не має певного статусу і покарання не буде. Китайські суди переповнені справами про крадіжки, зломи і подібні акти шахрайства. Із-за неясного законного статусу Биткоина в країні судді доки не можуть виносити законні вердикти.
 Так що тут може ще  й пронести...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 27, 2018, 08:59:34 AM
Та так у китайців з цим дуже строго. Але шахраї напевне сподіваються,що доки крипта ще не легалізована в їхній країні, тобто не має певного статусу і покарання не буде. Китайські суди переповнені справами про крадіжки, зломи і подібні акти шахрайства. Із-за неясного законного статусу Биткоина в країні судді доки не можуть виносити законні вердикти.
 Так що тут може ще  й пронести...

Я думаю, що до крипти скоро дійде, адже там навіть чиновників жорстоко карають, а за хакерські атаки на величезні суми, напевно будуть страчувати. Ось до прикладу:

Щорічно інтернет рясніє звітами компартії КНР про те, яка кількість чиновників було притягнуто до відповідальності за корупційні правопорушення. Всього лише сухі цифри, але масштабність дійства вражає, адже за один тільки 2015 рік у Китаї притягли до відповідальності за корупцію близько 300 000 чиновників. Під роздачу потрапляють все – від екс-міністра громадської безпеки Чжоу Юнкана, не так давно засудженого до довічного ув’язнення, до дрібних чинуш, які в момент арешту могли бути всього лише підозрюваними в корупції.

Та ось:

Ще з 2000 до 2010 року, коли ще тільки розгорнулася кампанія по боротьбі з хабарами, суди Китаю засудили до розстрілу 10 тисяч чиновників, ще 120 тисяч загриміли до в’язниці на термін від десяти до двадцяти років. Майно конфіскується, сім’ям корупціонерів висилають рахунок на 8 юанів (36 рублів): за дві кулі. До вищої міри засудили навіть віце-мера Пекіна Лю Чжіхуа, який отримав хабар у 2 млн дол.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on October 27, 2018, 10:35:36 AM

Ще з 2000 до 2010 року, коли ще тільки розгорнулася кампанія по боротьбі з хабарами, суди Китаю засудили до розстрілу 10 тисяч чиновників, ще 120 тисяч загриміли до в’язниці на термін від десяти до двадцяти років. Майно конфіскується, сім’ям корупціонерів висилають рахунок на 8 юанів (36 рублів): за дві кулі. До вищої міри засудили навіть віце-мера Пекіна Лю Чжіхуа, який отримав хабар у 2 млн дол.
Жестяк звичайно ж, принаймі мені важко таке читати (знаю ситуацію у їх країні, але жорстокість - це важко)... Дивно, що такий жорсткий закон не зупиняє від корупції та хабарництва.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 27, 2018, 10:38:12 AM
Жестяк звичайно ж, принаймі мені важко таке читати (знаю ситуацію у їх країні, але жорстокість - це важко)... Дивно, що такий жорсткий закон не зупиняє від корупції та хабарництва.

Звичайно, дуже суворі закони! Але, кожен чиновник подумає чи взятка коштує його життя!?..
Ці законопроекти якраз для наших реалій, де людей саджають за вкрадену хлібину, а за мільярди платять мільйони викупу...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on October 27, 2018, 11:14:08 AM

Звичайно, дуже суворі закони! Але, кожен чиновник подумає чи взятка коштує його життя!?..
Ці законопроекти якраз для наших реалій, де людей саджають за вкрадену хлібину, а за мільярди платять мільйони викупу...
Звичайно ж, також про це подумала, але враховуючи реалії - у нас це неможливо на рівні законодавства, бо проти себе закони не мінятимуть. Ну і досвід Китаю, як бачимо, не зупиняє від корупції. Мабуть, ціннність життя у людей не на першому місці, що дуже сумно(
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on October 29, 2018, 12:54:25 PM
Звичайно ж, також про це подумала, але враховуючи реалії - у нас це неможливо на рівні законодавства, бо проти себе закони не мінятимуть. Ну і досвід Китаю, як бачимо, не зупиняє від корупції. Мабуть, ціннність життя у людей не на першому місці, що дуже сумно(

В Китаї 1,5 мільярди населення, а в нас всього 40 мільйонів...але китайці хоч якось наводять в себе порядок, чого не скажеш про нашу країну!
Радує той факт, що хоч кіберполіцію зробили - один з самих ефективних силових структур в нашій країні.

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on October 29, 2018, 05:09:04 PM

В Китаї 1,5 мільярди населення, а в нас всього 40 мільйонів...але китайці хоч якось наводять в себе порядок, чого не скажеш про нашу країну!
Радує той факт, що хоч кіберполіцію зробили - один з самих ефективних силових структур в нашій країні.
В нас не наводять порядок, бо себе ж не можуть покарати. Та немає нічого вічного і до них таки прийде черга - за все прийдеться відповісти. Сподіваюся це побачити :) Хочу як в анекдоті про рос думу, яка горіла. На літрів 20 бензини точно б скинулася для нашої Верховної Ради  ;D
Так, кіберполіція дуже важлива, враховуючи швидкість розповсюдження електронних махінацій та шахрайства. Головне, щоб розвивалися, а не стояли на місці.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on November 01, 2018, 07:51:14 AM
В нас не наводять порядок, бо себе ж не можуть покарати. Та немає нічого вічного і до них таки прийде черга - за все прийдеться відповісти. Сподіваюся це побачити :) Хочу як в анекдоті про рос думу, яка горіла. На літрів 20 бензини точно б скинулася для нашої Верховної Ради  ;D
Так, кіберполіція дуже важлива, враховуючи швидкість розповсюдження електронних махінацій та шахрайства. Головне, щоб розвивалися, а не стояли на місці.

В інших європейських країнах кіберполіція також чудово працює:

Поліція Польщі конфіскувала $11,6 мільйонів у криптопроекту DasCoin.
У вересні цього року слідчі варшавської прокуратури підтвердили, що проти DasCoin порушено кримінальну справу, в ході якої у стартапу конфіскували 11,6 мільйонів доларів США.
Наразі правоохоронці не вирішили, що робитимуть з вилученими коштами, та й засновникам DasCoin і Net Leaders остаточних звинувачень не висунуто.

https://cryptota.com.ua/polska-politsiia-konfiskuvala-11-6-miljoniv/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on November 04, 2018, 04:41:53 PM
За минулий рік викрили більше 10 незаконних ІСО – звіт

Згідно з документом, щонайменше 3 нелегальні ІСО-проекти зібрали $68 мільйонів, після чого закрилися. Загальна сума штрафів, які SEC зобов’язала звинувачених виплатити склала 3,945 мільярдів доларів.

“Враховуючи значний ріст ІСО упродовж минулого року, ми зосередились на найбільш серйозних спарвах, Зокрема на тих, які можуть вплинувати не лише на ринок, а й на інші сфери”.

Також у звіті йдеться про те, що створений 2017 року кіберпідрозділ SEC проявив значну активність. Особливо це стосується роботи там, де “федеральні зокна про цінні папери зустрічаються з кібезлочинністю”.

https://cryptota.com.ua/za-mynulyj-rik-vykryly-bilshe-10-nezakonnykh-iso-zvit/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on November 06, 2018, 07:49:23 AM
Завдяки українцю було викрито болгарських посадовців, які брали хабарі у біткойні за видачу паспортів

Кількох болгарських чиновників схопили на гарячому, вони брали хабарі у біткойні для видачі паспортів.
Троє болгарських чиновників нещодавно було заарештовано за хабарі у біткойні, які вимагали криптовалюту в обмін на видачу паспортів іноземним заявникам. Як повідомляє місцеве інформаційне агенство Nova, судові документи вказують на те, що Петар Гаралампієв (Petar Haralampiev), голова болгарського державного агентства з питань болгар за кордоном, генеральний секретар Красімір Томов (Krasimir Tomov) та Марк Стоїв (Mark Stoyov), видавали близько 40 підроблених документів  на тиждень в обмін на хабарі з липня 2017 року.
Повідомляється, що чиновники вимагали 5000 євро в біткойні від громадян України, Молдови та Македонії, а за неплатоспроможність обіцяли тривалі затримки з видачею документів, для яких термін грає важливу роль.
Адвокати, які представляють затриманих, стверджують, що немає достатніх доказів, які б довели причетність підозрюваних до нелегальних доходів, але з цим не погоджується прокуратура:
Влада конфіскувала біткойн-гаманці, які доводять, що частина хабарів була конвертована у криптовалюту.
Розголосу ця справа набула після того, як українець, який побажав залишитися анонімним, розповів, що отримав відмову у отриманні документів, але після сплати хабара у біткойні швидко їх дістав. Крім того, чоловік, який займав посаду заступника директора в Національному агентстві, визнав, що добре знайомий з цією схемою вже протягом декількох місяців.
Виготовлення, продаж та видача підроблених паспортів були прибутковим бізнесом з часу вступу Болгарії до Європейського Союзу (ЄС) у 2007 році, а уряд Болгарії нещодавно затримав 20 людей, які продавали паспорти громадянам інших країн Східної Європи.

http://coinews.io/ua/category/1-crypto/article/3413-zavdyaki-ukra%D1%97ncju-bulo-vikrito-bolgars'kih-posadovc%D1%96v,-yak%D1%96-brali-habar%D1%96-u-b%D1%96tkojn%D1%96-za-vidachu-pasport%D1%96v
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on November 16, 2018, 09:54:46 AM
У Австралії шахраї вимагають проведення податкових платежів через криптомати

Австралійське податкове управління попередило платників податків, щоб вони остерігалися телефонних шахраїв, які вимагають проведення платежів через криптомати. Організація заявила, що випадки шахрайства з платежами через криптомати стали найбільш поширеним видом шахрайства з податковими платежами.

Близько мільйона австралійців повинні заплатити податки до 21 листопада. Помічник комісара Австралійського податкового управління Кет Андерсон сказала, що шахраї стали більш витончені. Вони сподіваються отримати вигоду з платників податків, часто використовуючи агресивну тактику.

Подібні інциденти за участю криптовалют стають все більш популярним явищем. У листопаді минулого року поліція Канади повідомила, що понад 40 осіб втратили 300 000 канадських доларів ($ 228 000)через телефонних шахраїв, які змушували здійснювати платежі через криптомати під загрозою арешту за несплату.

http://cryptotexty.com/scammers-demanding-payment-through-bitcoin-atm/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on November 16, 2018, 11:05:21 AM
У Австралії шахраї вимагають проведення податкових платежів через криптомати

Австралійське податкове управління попередило платників податків, щоб вони остерігалися телефонних шахраїв, які вимагають проведення платежів через криптомати. Організація заявила, що випадки шахрайства з платежами через криптомати стали найбільш поширеним видом шахрайства з податковими платежами.

Близько мільйона австралійців повинні заплатити податки до 21 листопада. Помічник комісара Австралійського податкового управління Кет Андерсон сказала, що шахраї стали більш витончені. Вони сподіваються отримати вигоду з платників податків, часто використовуючи агресивну тактику.

Подібні інциденти за участю криптовалют стають все більш популярним явищем. У листопаді минулого року поліція Канади повідомила, що понад 40 осіб втратили 300 000 канадських доларів ($ 228 000)через телефонних шахраїв, які змушували здійснювати платежі через криптомати під загрозою арешту за несплату.

http://cryptotexty.com/scammers-demanding-payment-through-bitcoin-atm/
В принципі усі ті шахрайські операції, які проводяться із звичайними електронними грошима застосовні і до криптовалютам. Ситуація з криптовалютными аферами посилюється ще і тим, що окрім величезного і швидкорослого курсу биткойна любителі швидких заробітків ні на що не звертають увагу. Тому, криптовалюта у багатьох асоціюється виключно з надприбутком, причому неважливо, що це за валюта, для чого і ким вона була створена.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Kristal on November 17, 2018, 07:12:10 PM
Дуже корисна інформація. Якщо частіше нагадуваті користувачам, що існує обман в світі кріптовалюти, то вони будуть більш уважними і менше будуть робити помилок. Бо на перший погляд здається, що в цьому світі все правильно і зовсім беспечно.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on November 17, 2018, 07:16:23 PM
Дуже корисна інформація. Якщо частіше нагадуваті користувачам, що існує обман в світі кріптовалюти, то вони будуть більш уважними і менше будуть робити помилок. Бо на перший погляд здається, що в цьому світі все правильно і зовсім беспечно.

Саме незвичайне те, що на крючок шахраїв потрапляють навіть дуже досвідчені крипто користувачі...
Але нагадувати звичайно потрібно.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on November 25, 2018, 09:01:34 PM
Сьогодні існує безліч способів зламу акаунтів та викрадення персональних даних. Стосується це не лише звичайних користувачів, а й великих компаній. Однією з причин зламів є несерйозне ставлення до унікальності та складності паролів.

Вирішити цю проблему взявся український стартап REMME. Рішення з кібербезпеки проекту настільки вразило інвесторів, що команді проекту за добу вдалося зібрати близько $18 мільйонів. Та попри такі результати, усе ж існують люди, які завжди сумніваються в чесності проекту.

В чому секрет такого успіху, скільки часу потрібно витратити на пошуки блокчейн-спеціаліста та хто пов’язує проект зі скамом розповів СЕО REMME Олександр Момот - https://cryptota.com.ua/oleksandr-momot-remme/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 11, 2018, 10:54:48 AM
Кіберполіція України викрила шахрайську онлайн-біржу

Свою злочинну діяльність шахраї прикривали офшорною компанією. Зокрема, вони розробили онлайн-платформу, на якій начебто здійснювались торги валютними парами (бінарні опціони).

Цікаво, що для здійснення схеми злочинці орендували 2 офіси у Києві та навіть найняли 30 працівників. Правоохоронцям вдалося встановити особистості організатора та учасників схеми. Зараз їхня діяльність припинена.

Придумав шахрайську схему 44-річний іноземець. Зокрема, потенційним користувачам платформи пропонували прийняти участь в торгівлі. Щоправда, попередньо вони повинні були відкрити демо-рахунки. Завдяки цій функції організатори схеми створювали імітацію успішних торгів.

Опісля клієнтів заохочували до відкриття особистого реального рахунку. З ними працювали оператори офісу, які за допомогою психологічного впливу переконували людей внести якомога більше коштів.  Проте після вкладу грошей користувачі не мали змоги їх вивести.

У офісах шахрайської біржі кіберполіція знайшла та вилучила комп’ютерну техніку, обладнання, на якому “зберігалась” біржа, а також записи та гроші. Окрім того, правоохоронці виявили документи офшорної компанії, під прикриттям якої діяли зловмисники.

Проти злочинців розпочато кримінальну справу за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України.

https://cryptota.com.ua/ukrainska-kiberpolitsiia-vykryla-shakhrajsku-onlajn-birzhu/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Kristal on December 11, 2018, 04:01:19 PM
З біржею дуже просто махлювати, тому що в крипто світі користувачі довіряють біржам свої гроші. Трейдери постійно користуються різними біржами, тестують нові біржі і дуже легко можуть потрапити на таку "липову" біржу. То мабудь тепер треба бути більш уважнішими с біржами.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on December 11, 2018, 07:46:08 PM
Кіберполіція України викрила шахрайську онлайн-біржу
Проти злочинців розпочато кримінальну справу за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України.

https://cryptota.com.ua/ukrainska-kiberpolitsiia-vykryla-shakhrajsku-onlajn-birzhu/
Шкода, що немає більш чіткої інформації ( назва біржі-опціону), адже шахрайські організації потрібно знати "в лице"...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 11, 2018, 07:57:16 PM
Шкода, що немає більш чіткої інформації ( назва біржі-опціону), адже шахрайські організації потрібно знати "в лице"...

Знайшов:

"схема заволодіння коштами існувала під виглядом валютних торгів на веб-ресурсах binex.ru, binex.ua, binex.kz "

Детальніше - https://tsn.ua/ukrayina/kiberpoliciya-nakrila-kiyivskiy-ofis-shahrayskoyi-onlayn-birzhi-1209570.html
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on December 11, 2018, 09:26:03 PM
"схема заволодіння коштами існувала під виглядом валютних торгів на веб-ресурсах binex.ru, binex.ua, binex.kz "

Детальніше - https://tsn.ua/ukrayina/kiberpoliciya-nakrila-kiyivskiy-ofis-shahrayskoyi-onlayn-birzhi-1209570.html
Дякую! Ви, як завжди - найкращий помічник! Так вони не лише в Україні промишляли, добре, що впіймали!
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 12, 2018, 06:35:46 AM
Дякую! Ви, як завжди - найкращий помічник! Так вони не лише в Україні промишляли, добре, що впіймали!

Так, напевно велику кількість людей обманули! Працювали в Україні, Кахакстані, Росії...може навіть якусь інформацію і "притримали".
В будь якому випадку, вважаю кіберполіцію найбільш працелюбним силовим органом в Україні - останнім часом багато злочинів викривають!
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 20, 2018, 07:52:16 PM
Кіберполіція Індії вилучила у шахрая 451,999 біткоїнів

Заступник комісара кіберполіції Джйоті Прія Сінгх повідомив, що біткоїни були конфісковані раніше цього тижня. Зокрема, монети вилучили з криптогаманця Сахіла Омпракаша Баглей, жителя Делі, після цифрового аналізу його акаунта.

В ході розслідування шахрайської схеми з січня цього року звинувачення висунули 10 заарештованим, в тому числі главі “проекту” Аміта Бхарадвадж. Бхарадвадж і його брат Вівек були заарештовані поліцією після того, як Дубай видав їх Делі.

Бхарадвадж очолював компанію GainBitcoin, за допомогою якої він запустив фальшиву криптовалютну інвестиційну схему під назвою GB21. Він обманював інвесторів, гарантуючи їм 10% місячного прибутку. Рекламуючи проект, Бхарадвадж і його колеги проводили для користувачів семінари. За словами поліції, жертвами шахраїв стали 8000 осіб.

Раніше поліція вилучила у заарештованих 32 біткоїни, 79,99 ефірів і готівку. Поліція вважає, що обвинувачені досі володіють 160 біткоїнами, 300000 токенами MCAP і 800000 токенами ефіру.

За останні півроку правоохоронні органи отримали безліч скарг від користувачів, ошуканих Бхарадвадж, Санчеті та їхніми спільниками.

https://cryptota.com.ua/indijskakiberpolitsiiayluchyla451-999/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: kokoska on December 21, 2018, 07:29:31 PM
Кіберполіція Індії вилучила у шахрая 451,999 біткоїнів
..................

https://cryptota.com.ua/indijskakiberpolitsiiayluchyla451-999/
Щось  дуже багато біткоїну в заголовку написано. Підрахував по найвищим цінам і виходить менше чим 100,000 біткоїна. Можливо ще  багато іншої крипти було вкрадено, але на таку суму точно щось забагато.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 21, 2018, 07:35:07 PM
Щось  дуже багато біткоїну в заголовку написано. Підрахував по найвищим цінам і виходить менше чим 100,000 біткоїна. Можливо ще  багато іншої крипти було вкрадено, але на таку суму точно щось забагато.

Ну не знаю...можливо дійсно токени багато коштують, адже сумніваюсь, що такі майстерні зловмисники будуть збирати якісь ноунейм монети. Хоча може й перебільшили автори статті :D
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 25, 2018, 03:23:47 PM
В Україні затримали хакера, який викрадав паролі від криптогаманців

Українська кіберполіція затримала 22-річного мешканця Запорізької області, який за допомогою шкідливих вірусів викрадав паролі від криптогаманців.

Щoб залишатися неідентифікованим, для своїх операцій хакер орендував вipтyaльнi cepвepи.

Створений ним вipyc бyв пpизнaчeний для втpyчaння в poбoтy кoмп’ютepiв тa збopy пepcoнaльних даних, в тому числі логінів та паролів до криптогаманців.

У помешканні хакера кіберполіція пpoвeлa caнкцioнoвaний oбшyк, пiд чac якoгo пpaвooxopoнці вилyчили комп’ютepнy тexнiкy. У її пaм’ятi збepiгалocя шкiдливe ПЗ.

Нapaзі проводиться ідeнтифiкaція влacникiв iнфiкoванoї вipycaми тexніки.

Taкoж тpивaє дocyдoве poзcлідyвaння. Хакеру зaгpoжyє дo двox poків yв’язнeння.

https://cryptota.com.ua/v-ukraini-zatrymaly-khakera-iakyj-vykradav-paroli-vid-kryptohamantsiv/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: KRosPat on December 25, 2018, 10:27:52 PM
Taкoж тpивaє дocyдoве poзcлідyвaння. Хакеру зaгpoжyє дo двox poків yв’язнeння.
-ха-х діти швидко вчаться тільки поганому. 2 роки то не термін, але молодий, може за цей час мізки встануть на місце і талант до хакінгу почне застосовувати в білу тему. В кризові часи сам не раз задумвався про чорноту, але якось стримувався і не обляпувався, а молодь безстрашна  і не бачить берегів...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 26, 2018, 07:09:36 AM
-ха-х діти швидко вчаться тільки поганому. 2 роки то не термін, але молодий, може за цей час мізки встануть на місце і талант до хакінгу почне застосовувати в білу тему. В кризові часи сам не раз задумвався про чорноту, але якось стримувався і не обляпувався, а молодь безстрашна  і не бачить берегів...

Якщо хлопець дійсно геній, то сумніваюся що він пропаде навіть після сроку! Думаю заберуть його на класну роботу незважаючи навіть на погане минуле...можливо навіть закордонні компанії, так що він не пропаде ;)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 28, 2018, 06:54:08 PM
На Тайвані затримали підозрюваного у крадіжці електроенергії для майнінгу

Повідомляється, що чоловік з прізвищем Ян підозрюється в крадіжці електрики на $3.25 млн для майнінгу біткоїна та ефіру. Ймовірно, Ян крав електрику відразу в 17 точках. Він знімав інтернет-кафе або магазин іграшок, а потім наймав електриків для зміни схеми підключення енергії, щоб крадіжку енергії було складно відстежити.

Державна компанія Taiwan Power Company помітила, що в районі енергопостачання стало нестабільним, і почала розслідування з цього приводу. Після цього були виявлені дії Яна і в справу вступила поліція.

Група найняла електриків, які змогли проникнути в опечатані лічильники і додати приватні лінії для використання електрики безкоштовно”, – розповів заступник начальника четвертої бригади Бюро кримінальних розслідувань Тайваню Ван Чжічен.

https://cryptota.com.ua/na-tajvani-zatrymaly-pidozriuvanoho-u-kradizhtsi-elektroenerhii-dlia-majninhu/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on December 29, 2018, 06:27:22 PM
Трейдера звинувачують у створенні криптопіраміди на $5 мільйонів

Юридична компанія Silver Miller, що спеціалізується на судових позовах в криптоіндустрії, подала позов проти трейдера Джеремі Спенса до федерального суду США.

Повідомляється, що підозрюваний залучав інвестиції під свої гедж-фонди, стверджуючи, що він є професійним трейдером. На піку розвитку Coin Signals він начебто керував $5 мільйонами.

Однак юристи в Silver Miller вважають, що насправді Спенс організував класичну фінансову піраміду. На їхню думку, вона працювала наступним чином: ранні інвестори отримували виплати коштом більш пізніх, а ніяких гедж-фондів ніколи не існувало.

Варто підкреслити, що в портфоліо у Silver Miller позови проти Coinbase, Kraken, Bitconnect і Cryptsy.

https://cryptota.com.ua/trejdera-zvynuvachuiut-u-stvorenni-kryptopiramidy-na-5-miljoniv/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 02, 2019, 02:48:38 PM
Сенатор штату Джорджія очікує вердикту суду в справі про криптошахрайство

Сенатор штату Джорджія Майкл Вільямс, який у травні 2018 року повідомив про начебто крадіжку криптомайнінгового обладнання на суму $300 000, у в’язниці очікує на винесення вердикту в цій справі.

Atlanta Journal-Constitution повідомило, що республіканець Майкл Вільямс заявив, що з його офісу зникло обладнання для майнінгу неназваних монет загальною вартістю $300 000. А згідно з документами справи, це була неправдива заява.

Наразі прокурори розглядають можливість того, що крадіжки взагалі не було. Минулого місяця велике журі звинуватило чоловіка по 3 пунктах і згодом його передали під варту. Проте повний вердикт ще не оголосили, оскільки обвинувачений і його адвокат чекають на свідчення прокурорів.

Адвокат Вільямса А. Дж.Річман заявив, що чоловік цього не робив.

Нам ще не відомі їхні докази. Вони нічого не повідомили. Я впевнений, що незабаром вони це зроблять, але наразі ми нічого не знаємо, крім того, що написано в обвинувальному акті”, – додав Річман.

https://cryptota.com.ua/senator-shtatu-dzhordzhiia-ochikuie-verdyktu-sudu-u-spravi-pro-kryptovaliutne-shakhrajstvo/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 07, 2019, 01:26:54 PM
Засновника румунської криптобіржі Coinflux екстрадують в США

У грудні Келіна арештували за організовану злочинність, відмивання грошей та шахрайство, яке нібито проводилося через його криптовалютну біржу.

Адвокат чоловіка Анатол Панзару стверджував, що шахраї конвертували прибуток у біткоїни на території США, а згодом конвертували їх у фіати на біржі Coinflux. На його думку, це підтверджує те, що його клієнт не знав, що криптовалюта, про яку йде мова, була отримана шляхом шахрайської діяльності.

Повідомляється, що адвокат вимагав у суду відхилити запит про екстрадицію.

https://cryptota.com.ua/zasnovnyka-kryptobirzhi-coinflux-peredadut-ssha-z-kilkoma-zvynuvachenniamy/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 11, 2019, 09:55:38 AM
У норвезького мільярдера вимагають криптовалюти в обмін на викрадену дружину

Підозрювані викрадачі Анни-Елізабет Фалькевік Хаген, дружини норвезького мільярдера Тома Хагена, 9 січня захотіли понад $9 млн в Monero (XMR) в якості викупу.

Хаген пропала безвісти в жовтні 2018 року. Норвезька поліція класифікувала зникнення як викрадення і очікувала вимоги викупу. Норвезьке інформаційне агентство VG пояснило, що оскільки в результаті окремого розслідування було виявлено мало потенційних жертв, влада оприлюднила цю інформацію. Досі Том Хаген не дав жодної офіційної відповіді на вимогу викупу.
Очевидною причиною вимоги викупу в криптовалюті, орієнтованої на конфіденційність, є той факт, що історія транзакцій з Monero не може бути відстежено, на відміну від інших криптовалют.
До слова, історії з вимогами викупу в криптовалютах трапляються все частіше. У листопаді з’явилася інформація, що компаніям та школам загрожують вибухом в разі невиплати викупу в біткоїнах.
Влада США радить ігнорувати листи з погрозами вибуху і вимогами викупу в BTC. Агентство також попросило людей відправляти електронні листи в Центр скарг на інтернет-злочини ФБР або в місцеве відділення ФБР.

https://cryptota.com.ua/u-norvezkoho-miliardera-vymahaiut-kryptovaliuty-v-obmin-na-vykradenu-druzhynu/
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on January 12, 2019, 12:56:50 AM
У норвезького мільярдера вимагають криптовалюти в обмін на викрадену дружину

Підозрювані викрадачі Анни-Елізабет Фалькевік Хаген, дружини норвезького мільярдера Тома Хагена, 9 січня захотіли понад $9 млн в Monero (XMR) в якості викупу.

Хаген пропала безвісти в жовтні 2018 року. Норвезька поліція класифікувала зникнення як викрадення і очікувала вимоги викупу. Норвезьке інформаційне агентство VG пояснило, що оскільки в результаті окремого розслідування було виявлено мало потенційних жертв, влада оприлюднила цю інформацію. Досі Том Хаген не дав жодної офіційної відповіді на вимогу викупу.
Очевидною причиною вимоги викупу в криптовалюті, орієнтованої на конфіденційність, є той факт, що історія транзакцій з Monero не може бути відстежено, на відміну від інших криптовалют.
До слова, історії з вимогами викупу в криптовалютах трапляються все частіше. У листопаді з’явилася інформація, що компаніям та школам загрожують вибухом в разі невиплати викупу в біткоїнах.
Влада США радить ігнорувати листи з погрозами вибуху і вимогами викупу в BTC. Агентство також попросило людей відправляти електронні листи в Центр скарг на інтернет-злочини ФБР або в місцеве відділення ФБР.

https://cryptota.com.ua/u-norvezkoho-miliardera-vymahaiut-kryptovaliuty-v-obmin-na-vykradenu-druzhynu/
мдя... в жовтні пропала дружина, а викуп просять аж у січні. Дивна ситуація.. або дружина особисто мутить історію про викрадення, або хтось вирішив грошиками обзавестися граючи на ситуації із зникненням.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: cryptoholder2018 on January 12, 2019, 04:48:31 AM
У норвезького мільярдера вимагають криптовалюти в обмін на викрадену дружину

Підозрювані викрадачі Анни-Елізабет Фалькевік Хаген, дружини норвезького мільярдера Тома Хагена, 9 січня захотіли понад $9 млн в Monero (XMR) в якості викупу.

Хаген пропала безвісти в жовтні 2018 року. Норвезька поліція класифікувала зникнення як викрадення і очікувала вимоги викупу. Норвезьке інформаційне агентство VG пояснило, що оскільки в результаті окремого розслідування було виявлено мало потенційних жертв, влада оприлюднила цю інформацію. Досі Том Хаген не дав жодної офіційної відповіді на вимогу викупу.
Очевидною причиною вимоги викупу в криптовалюті, орієнтованої на конфіденційність, є той факт, що історія транзакцій з Monero не може бути відстежено, на відміну від інших криптовалют.
До слова, історії з вимогами викупу в криптовалютах трапляються все частіше. У листопаді з’явилася інформація, що компаніям та школам загрожують вибухом в разі невиплати викупу в біткоїнах.
Влада США радить ігнорувати листи з погрозами вибуху і вимогами викупу в BTC. Агентство також попросило людей відправляти електронні листи в Центр скарг на інтернет-злочини ФБР або в місцеве відділення ФБР.

https://cryptota.com.ua/u-norvezkoho-miliardera-vymahaiut-kryptovaliuty-v-obmin-na-vykradenu-druzhynu/
мдя... в жовтні пропала дружина, а викуп просять аж у січні. Дивна ситуація.. або дружина особисто мутить історію про викрадення, або хтось вирішив грошиками обзавестися граючи на ситуації із зникненням.

Мій Вам рада, олейте за нашого бразильця, який отримав величезний куш ... просто виводив 146 доларів, а отримав стан, хто знає може наша біржа зробить помилку таку
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Алла on January 12, 2019, 09:22:24 PM
Обман з криптовалютою був і буде завжди, иого тільки можно зробити щоб меньше було, але і дуже багато невинних людей ще пострадають від криптовалюти, але все одно від неї вже не можно відказатись вона вже увійшла в наше життя.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on January 14, 2019, 07:01:10 PM
Обман з криптовалютою був і буде завжди, иого тільки можно зробити щоб меньше було, але і дуже багато невинних людей ще пострадають від криптовалюти, але все одно від неї вже не можно відказатись вона вже увійшла в наше життя.

Мій Вам рада, олейте за нашого бразильця, який отримав величезний куш ... просто виводив 146 доларів, а отримав стан, хто знає може наша біржа зробить помилку таку
Перевірте, будьласка, чи у ту гілку ви написали повідомлення. Бо наразі це дуже безглузде повідомлення. Дякую.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 14, 2019, 07:07:36 PM
Перевірте, будьласка, чи у ту гілку ви написали повідомлення. Бо наразі це дуже безглузде повідомлення. Дякую.

Дякую за уважність, більшість не помічають простого набивання постів.
З цими людьми вже проведена бесіда, а персонаж Алла знаходиться в премодерації...шкода, що тілько на рос гілці.
Зроблю запит щоб і в нас "приглушили" :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: RlanaS on January 14, 2019, 07:12:08 PM
Дякую за уважність, більшість не помічають простого набивання постів.
З цими людьми вже проведена бесіда, а персонаж Алла знаходиться в премодерації...шкода, що тілько на рос гілці.
Зроблю запит щоб і в нас "приглушили" :)
Дивні люди, ой дивні. Або діти вчаться мультиакати, бо... а хоча, певно, не варто вже нічому дивуватися...  ;D
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 16, 2019, 12:41:25 PM
Поліція Нової Зеландії розслідує злом біржі Cryptopia

Новозеландська поліція підтвердила початок розслідування передбачуваного злому місцевої біткоїн-біржі Cryptopia, яка раніше на цьому тижні повідомила про «істотні втрати» через проломи в системі безпеки. Про це пише Cointelegraph з посиланням на офіційну заяву відомства.
Правоохоронні органи заявили, що в даний момент не можуть з точністю сказати, скільки саме коштів було викрадено, додавши, однак, що мова йде про «значну суму». Також повідомляється, що до розслідування підключена велика команда фахівців, включно з представниками Відділу кримінальних розслідувань Кантербері і Відділу по боротьбі зі злочинами в високотехнологічної галузі.

Також поліція підтвердила, що її співробітники присутні в офісі Cryptopia, проте спростувала повідомлення місцевої преси про те, що доступ в приміщення було отримано за допомогою силового штурму. Ці повідомлення названі такими, що не відповідають дійсності.

Перекладено з forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: criptobitco on January 16, 2019, 05:08:45 PM
Добре так почитстили криптопію на ефир та токени, ось вам і безпека на биржах...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 16, 2019, 05:38:02 PM
Добре так почитстили криптопію на ефир та токени, ось вам і безпека на биржах...

Так, сам трішки здивувався...ось і зберігай свої заощадження на біржах...поки що довіряю тільки Бінансу.

До речі, якщо цікава інформація про Cryptopia - https://www.altcoinstalks.com/index.php?topic=53204.0 , в цій темі ведеться обговорення даної біржі.

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 18, 2019, 07:17:43 AM
Посміявся :D:

Депутат держдуми Росії став жертвою криптовалютного скама

Депутат, що займає посаду керівника фракції «Єдина Росія» в Державній думі Федеральних зборів Російської Федерації з 9 жовтня 2017 року Сергій Неверов зіткнувся з криптовалютним скамом і закликав не піддаватися «на провокації шахраїв».

"Як стало відомо, останні 2-3 дня від мого імені діють шахраї. Схема така: приходять повідомлення через месенджер WhatsApp (можливо й інші) з номера, до якого прикріплена моя фотографія. Зловмисники звертаються по імені, просять відгукнутися. Далі відбувається діалог, який закінчується проханням передати або перевести певну суму грошових коштів (в діалозі йдеться про криптовалюту, яку необхідно викупити)."

Сергій Неверов закликав не піддаватися «на провокації шахраїв». У коментарях до посту політику підказали, що бувають і випадки гірше: «Зараз вже так роблять не тільки з незнайомих номерів, але і з дійсного номера, дублікати створюють сімок, або є сервіси, які підміняють номер відправки».

Перекладено з bitnovosti.com

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: criptobitco on January 18, 2019, 03:03:31 PM
Ну дійсно, можливо, керівник фракції потребую допомоги в фінансах, а то на одну зарплатню скрутно. І як вони знаходять людей які шарять в крипті, бо більшість уявлення не має що це таке та як нею користуватися.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: KRosPat on January 18, 2019, 03:49:48 PM
"Як стало відомо, останні 2-3 дня від мого імені діють шахраї. Схема така: приходять повідомлення через месенджер WhatsApp (можливо й інші) з номера, до якого прикріплена моя фотографія. Зловмисники звертаються по імені, просять відгукнутися. Далі відбувається діалог, який закінчується проханням передати або перевести певну суму грошових коштів (в діалозі йдеться про криптовалюту, яку необхідно викупити)."
Таке враження, що даного політика вирішили просто скомпроментувати. Явно пишуть не усім підряд, а саме знайомим політика. Адже прості люди навряд будуть допомагати грішми політикану)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 18, 2019, 04:06:46 PM
Таке враження, що даного політика вирішили просто скомпроментувати. Явно пишуть не усім підряд, а саме знайомим політика. Адже прості люди навряд будуть допомагати грішми політикану)

Звичайно, а кому цікаві прості люди? Нікому до них не має ніякого діла!
А от коли депутат попрохав по допомогу, то всі жополизи - бізнесмени (вибачте) швиденько збіглися і скинулися "бідному" депутату з мрією, що він колись закриє очі на якісь їхні "чорні" діяння.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 19, 2019, 07:51:08 PM
Нове шкідливе ПО для майнінга Monero націлилося на хмарні сервера

Нещодавно було виявлено, що ​​програма криптоджекінга використовує нову хитрість, щоб уникнути виявлення і майнить криптовалюту XMR на хмарних серверах.

Два дослідники, Синь Цзінь (Xingyu Jin) і Клауд Сяо (Claud Xiao) з фірми Palo Alto Networks, що спеціалізується на кібербезпеці, опублікували в четвер звіт, в якому розкривається інформація про шкідливу програму Rocke group, яка націлена на загальнодоступну хмарну інфраструктуру. Після завантаження вона отримує адміністративний контроль, щоб спочатку видалити продукти хмарної інформаційної безпеки, а потім впровадити код, який видобуває криптовалюту Монеро.

Дослідники виявили, що Rocke впровадила код для видалення п'яти різних продуктів хмарної безпеки з заражених серверів Linux, включаючи пропозиції провідних китайських хмарних провайдерів, Alibaba і Tencent. На додаток до цього шкідлива програма виконує дії по видаленню інформації по продукту.

Перекладено з forum.bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 20, 2019, 08:13:12 PM
Керівники біржі Komid отримали тюремні терміни за фальсифікацію обсягів торгів

Два лідера південнокорейської криптобіржі Komid були засуджені до тюремного ув'язнення за фальсифікацію обсягів торгів. Про це повідомляє Cointelegraph з посиланням на місцеве джерело.

Так, CEO біржі на прізвище Чой отримав три роки в'язниці. Інший представник Komid отримав два роки ув'язнення за шахрайство, розтрату коштів та інші неправомірні дії.

На думку корейських властей, біржа сфабрикувала 5 млн транзакцій з метою штучного збільшення обсягів торгів. Компанія використала спеціального бота, який автоматично створював великі ордера, які залучали користувачів. Така схема принесла керівництву біржі $ 45 млн.

Перекладено з forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: KRosPat on January 20, 2019, 09:22:59 PM
Нове шкідливе ПО для майнінга Monero націлилося на хмарні сервера

Нещодавно було виявлено, що ​​програма криптоджекінга використовує нову хитрість, щоб уникнути виявлення і майнить криптовалюту XMR на хмарних серверах.

Дослідники виявили, що Rocke впровадила код для видалення п'яти різних продуктів хмарної безпеки з заражених серверів Linux, включаючи пропозиції провідних китайських хмарних провайдерів, Alibaba і Tencent. На додаток до цього шкідлива програма виконує дії по видаленню інформації по продукту.

Перекладено з forum.bits.media
ого, то вже націлена хакерська атака, а не просто прихований майнінг. прихований майнінг особивої шкоди не приносить, крім звичайної заторможенності носія, а тут шкода гірше ніж вірус...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 21, 2019, 06:44:39 AM
ого, то вже націлена хакерська атака, а не просто прихований майнінг. прихований майнінг особивої шкоди не приносить, крім звичайної заторможенності носія, а тут шкода гірше ніж вірус...

Деякі експерти говорять, що 2019 рік стане роком хакерських атак і грандіозних крадіжок! Тому думаю такі новини будуть з'являтися доволі часто...
Що до прихованого майнінга, то все частіше помічаю, що таких сайтів стає все більше - постійно тримаю на компі кучу антивірусів і різноманітних блокерів.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: criptobitco on January 21, 2019, 02:21:04 PM
ого, то вже націлена хакерська атака, а не просто прихований майнінг. прихований майнінг особивої шкоди не приносить, крім звичайної заторможенності носія, а тут шкода гірше ніж вірус...

Деякі експерти говорять, що 2019 рік стане роком хакерських атак і грандіозних крадіжок! Тому думаю такі новини будуть з'являтися доволі часто...
Що до прихованого майнінга, то все частіше помічаю, що таких сайтів стає все більше - постійно тримаю на компі кучу антивірусів і різноманітних блокерів.
А які саме антивіруси та блокери?
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 21, 2019, 02:31:29 PM
А які саме антивіруси та блокери?

Мій улюблений адблокер - AdGuard, але потрібно шукати версію з "кряком" на пів року (щоб не перевстановлювати кожен місяць).
Також нормальний AddBloker (якось так, точно не пам'ятаю).
Взагалі постійно шукаю і експерементую з такими утилітами, адже вони блокують всю "хрінь" - починаючи від реклами і закінчуючи "черв'яками".
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: criptobitco on January 21, 2019, 08:25:34 PM
А які саме антивіруси та блокери?

Мій улюблений адблокер - AdGuard, але потрібно шукати версію з "кряком" на пів року (щоб не перевстановлювати кожен місяць).
Також нормальний AddBloker (якось так, точно не пам'ятаю).
Взагалі постійно шукаю і експерементую з такими утилітами, адже вони блокують всю "хрінь" - починаючи від реклами і закінчуючи "черв'яками".
А вони працюють разом з антивірусом, він їх не блокує? У мене встановленій ESET.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 21, 2019, 08:36:16 PM

А вони працюють разом з антивірусом, він їх не блокує? У мене встановленій ESET.

В більшості випадків працюють, AdGuard взагалі можна встановити як додаток до Хрома - антивірус і блокер будуть доповнювати один одного. Спробуйте, якщо не сподобається просто видалите.

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 22, 2019, 06:24:32 PM
Через фейкові акаунти Роджера Вера в соцмережах викрадено понад $ 6 млн

Найчастіше для обману зловмисники використовували схему з роздачею криптовалюти, для чого від імені Роджера Вера просили зробити невеликі пожертви на свої гаманці.

«Я ніколи не буду зв'язуватися з будь-ким в особистих повідомленнях з проханням про послугу або пропозицією заробити на роздачі криптовалюти», - підкреслив Вер.

Перекладено з forklog.com

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 24, 2019, 07:30:56 AM
Хартеж Савні: кожен день хакери крадуть у криптобірж близько 2,5 млн $

Експерт з блокчейн-безпеки і співзасновник hoshi.io Хартеж Савні заявив, що в середньому кожен день хакери крадуть у криптобірж близько 2,5 млн доларів, а більшість зломів замовчуються самими біржами.

Експерт з кібербезпеки вважає, що кріптобіржам ще належить навчитися тому, як правильно поводитися з криптовалютними ключами, щоб не стати жертвами атак:
"Біржі повинні навчитися цінувати безпеку, мало хто тестує системи на стійкість до спроб несанкціонованого доступу"

Як приклад Хартеж навів приклад нещодавньої атаки на криптобіржу, де один із співробітників «активно захоплювався розведенням собак». Хакер дізнався про це через соціальні мережі і створив «фейкову сторінку для реєстрації власників собак для участі в місцевому змаганні»:

"Жертва відкрила лист в електронній пошті, скачала«не той»PDF-файл, і подала заявку на участь в фейковому змаганні, а хакер отримав доступ до комп'ютера співробітника".

Перекладено з bitnovosti.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: criptobitco on January 24, 2019, 02:32:45 PM
Не погані такі масштаби крадіжок, головне ніякої відповідальності для хакері, так як біржі просто мовчать та ні куди не звертаються.  Хоча мабуть все одно на комісіях відбивають такі втрати.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 24, 2019, 02:36:31 PM
Не погані такі масштаби крадіжок, головне ніякої відповідальності для хакері, так як біржі просто мовчать та ні куди не звертаються.  Хоча мабуть все одно на комісіях відбивають такі втрати.

Біржі нікуди не звертаються, бо просто бояться втратити своїх клієнтів, тому "вигідніше" періодично втрачати невеликі по їхнім міркам суми, чим офіційно афішувати неспроможність їхньої системи захиститися від атак хакерів. Як говорять - "дві сторони медалі" :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Yuliya2404 on January 25, 2019, 01:03:01 AM
Дуже корисний список, особливо для новачків. Особисто я завжди дуже остерігаюся нових проектів, портфель створений в основному зі старих і перевірених монет. Але один раз купила монет після участі в quiz (це було умовою), ну і прогоріла. Також купувала хмарний майнінг, але зайшла на початку і встигла окупитися.
Я б до переліку додала ще довірче управління, оскільки ДУ всі сками, через місяць або через рік, не має значення. Більше року жоден проект не пропрацював. Знаю людей, які кредитні кошти туди вкладали :'(
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 25, 2019, 03:24:58 PM
Дуже корисний список, особливо для новачків.

Дякую, стараюся. Частіше заходьте ;)

Новина по темі:

Кіберполіції Запоріжжя заарештувала місцевого жителя, що крав криптовалюту

24 січня прес-служба кіберполіції повідомила:
«Тридцятирічний житель Запоріжжя розробив і поширював вірус, який потрапляв в файлову систему користувачів через розсилку спам-повідомлень. Також він потрапляв в комп'ютери жертв з веб-сайтів. Завдяки цьому зловмисник отримував доступ до персональних комп'ютерів користувачів».

Вищеописаним чином зловмисник отримував логіни і паролі постраждалих для авторизації в їх криптогаманцях.

«Отримавши доступ до криптобіржевих акаунтів і до комп'ютерного обладнання потерпілих, зловмисник здійснював виведення коштів на підконтрольні йому біткоїн-гаманці», - йдеться в повідомленні прес-служби.

Перекладено з coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Borkinlp on January 25, 2019, 09:42:49 PM
Багато є так званого "скаму". Але я віддаю перевагу тим проектам, які вже досить довгий час працюють. Один з моїх улюблених то це Aeternity (AE). Вони багато чого зробили для розвитку своєї платформи й дуже радий що приймав участь сочатку в баунті а потім й в ІСО. На данний момент вони майже на всіх топових біржах є. Й далі доробляють й розвиваються свою платформу! Тому, раджу спочатку вивчати, а потім приймати участь.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 25, 2019, 09:51:21 PM
Багато є так званого "скаму". Але я віддаю перевагу тим проектам, які вже досить довгий час працюють. Один з моїх улюблених то це Aeternity (AE). Вони багато чого зробили для розвитку своєї платформи й дуже радий що приймав участь сочатку в баунті а потім й в ІСО. На данний момент вони майже на всіх топових біржах є. Й далі доробляють й розвиваються свою платформу! Тому, раджу спочатку вивчати, а потім приймати участь.

Золоті слова! Якщо кожна людина буде детально вивчати проект, то більшість скамів просто будуть викривати ще до початку їхньої активної діяльності - кількість ошуканих людей буде меншою в десятки разів!

Що до Aeternity, то на форумі присутня тема (якщо цікаво) - https://www.altcoinstalks.com/index.php?topic=88579.0
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 26, 2019, 10:05:57 PM
LocalBitcoins зазнала хакерської атаки

Найвідоміший p2p-майданчик для обміну криптовалюти - ласий шматок для зловмисників. 26 січня служба підтримки LocalBitcoins повідомила, що хакерам вдалося обдурити її системи безпеки, використавши обхідний шлях.

Як повідомляє служба підтримки LocalBitcoins, вразливість виявлена ​​сьогодні близько 12:00 UTC (13:00 за Москві і 12:00 за Києвом). Невідомі особи отримали доступ і можливість здійснювати транзакції з «певною кількості заражених акаунтів». На час розслідування інциденту вихідні транзакції були тимчасово припинені.

Перекладено з hashtelegraph.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 28, 2019, 06:45:17 AM
Компанія McAfee виявила вірус-вимагач, який вимагає токени Dash за розшифровку даних

Компанія McAfee виявила новий вірус-вимагач, названий Anatova. Шкідлива програма імітує торрент для кіно або відеогри, а після скачування шифрує якомога більшу кількість даних. Викуп за дешифрування, необхідний зловмисниками, становить 10 монет Dash.

Експерти відзначають, що код антивіруса зашифрований для того, щоб не допустити розробки методу розшифровки, а сама шкідлива програма побудована за модульним принципом, що потенційно дозволяє доповнювати програму новими функціями.

Поки випадки зараження вірусом виявлені в США, Великобританії та інших країнах Європи.
Для протидії такого роду вірусу фахівці рекомендують повний бекап системи і даних, що зберігаються, щоб в разі зашифровування мати можливість перевстановити систему.

Перекладено з bitnovosti.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 29, 2019, 01:42:25 PM
Chainalysis: дві групи хакерів вкрали криптовалюти на $ 1 млрд

Сryptocurrency exchanges were hacked out of ~$1B in 2018 by professional groups whose distinct “signatures” might be the key to defending against them. Read more in our latest blog #cryptocurrency https://t.co/tD84oqxQQ1 pic.twitter.com/tCnCPbKqxz
— Chainalysis (@chainalysis) 28 січня 2019 р.


У новому звіті говориться, що лише на ці дві групи, умовно названі аналітиками «Альфа» і «Бета», припадає близько 60% від загального числа хакерських атак, скоєних за весь час існування криптоіндустріі. В результаті зловмисних дій цих груп вдалося роздобути близько $ 1 млрд.
За словами старшого економіста Chainalysis Філіпа Гредвелла, обидві організації, цілком ймовірно продовжують активність. З іншого боку, відзначають в компанії, в цьому дослідженні можуть бути неточності. Більш того, самі групи поки не ідентифіковані.

Вкрадені кошти переміщалися приблизно 5000 разів, перш ніж були виведені через біржі в фіат.

Перекладено з forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on January 31, 2019, 07:33:39 PM
Велика крадіжка криптовалюти IOTA: поліція повернула $ 11 млн

3 січня Європол, Німеччина і Великобританія оголосили про арешт громадянина Великобританії, який вкрав більше € 10 млн ($ 11,4 млн) в криптовалюті IOTA. З січня 2018 року жертвами злочинця стали 85 осіб.

31 січня глава технологічного відділу IOTA Foundation повідомив, що майже всі кошти, викрадені з гаманців інвесторів, повернуті, але утримуються правоохоронцями як доказ.

За словами співзасновника і співголови ради директорів IOTA Домініка Шінера, повернута «практично вся сума». В інтерв'ю Reuters Шінер пояснив: «Біржі заблокували рахунки хакера. Він спробував вивести кошти, але безуспішно ».

За словами Шінера, спочатку він вважав, що мова йде про організовану групу, але виявилося, що діяв одинак, людина «з нормальною роботою».

У заяві минулого тижня Європол відмовився назвати ім'я обвинуваченого.

Перекладено з coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 02, 2019, 12:03:01 PM
Виявлений троян CookieMiner, що краде у користувачів Mac дані біткоїн-гаманців

Фахівці з кібербезпеки з Palo Alto Networks виявили нове шкідливе ПЗ, що атакує користувачів платформи Mac з метою викрадення доступу до криптовалютних гаманців і біржових акаунтів.

Для цього троян CookieMiner краде відповідні cookie-файли браузера і збережені в Chrome паролі.

(https://forklog.com/wp-content/uploads/Figure5-3.png)

Також експерти зафіксували, що програма намагається вкрасти SMS-повідомлення, що зберігаються в резервній копії iTunes на прив'язаному Mac-пристрої.

Перекладено з forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: KRosPat on February 04, 2019, 09:58:06 PM
Виявлений троян CookieMiner, що краде у користувачів Mac дані біткоїн-гаманців

То ж треба які суперзлодійкуваті мозги придумують щоразу нові вірусняки. Вже б хтось придумав, як їх перепрограмовувати в благе діло. Ну реально, нащо красти, якщо ті знання можна використати на заробіток в білій сфері. Не розумію...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 06, 2019, 12:07:54 PM
Обережно, фішинг! Хакери знову атакують користувачів гаманців Electrum і MEW

4 лютого користувачі криптовалютних гаманців Electrum і MyEtherWallet зіткнулися з фішинговими атаками.
Фішингова атака є незаконною спробою отримати конфіденційні дані - особисту або банківську інформацію користувачів; при цьому зловмисник видає себе за довірену особу і відправляє користувачеві повідомлення з шкідливим посиланням. Посилання зазвичай приводить на сторінку, де користувача просять ввести особисті дані, або натисканням ініціює установку шкідливого софту на пристрої користувача.

Один з користувачів Reddit виявив фішингове системне повідомлення, також намагається заволодіти конфіденційними даними користувачів гаманця Electrum, і яке видає себе за оновлення системи безпеки. Користувач Reddit EXA61 опублікував зображення системного повідомлення, яке потребує оновлення до Electrum 4.0.0, в той час як остання версія гаманця позначається як Electrum.

Перекладено з coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Betim on February 06, 2019, 03:44:24 PM
На жаль хакерські атаки, віруси і трояни були завжди і будуть в майбутньому, тому постiйно переконуюся в тому, що потрібно постійно стежити за крипто новинами. Напевно біржам, різним крипто проектам необхідно брати на роботу хакерів, щоб мати можливість вчасно знаходити уразливi мiсця в своїй системі безпеки, так було б набагато дешевше і було б менше скандалiв потрясінь для всього крипто світу в цiлому.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 06, 2019, 04:34:30 PM
На жаль хакерські атаки, віруси і трояни були завжди і будуть в майбутньому, тому постiйно переконуюся в тому, що потрібно постійно стежити за крипто новинами. Напевно біржам, різним крипто проектам необхідно брати на роботу хакерів, щоб мати можливість вчасно знаходити уразливi мiсця в своїй системі безпеки, так було б набагато дешевше і було б менше скандалiв потрясінь для всього крипто світу в цiлому.

Особливо останніми місяцями таких новин просто безліч! Можна зайти на будь-який сайт новин і побачити, що майже кожного дня стаються хакерські атаки, ходить купа троянів...таке враження, що злочинці в додачу до курсу крипти випробовує нерви інвесторів. Наче й смішно, але деколи стає лячно за свої гаманці і біржеві акаунти.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 08, 2019, 08:07:22 AM
Хакери вивели в готівку викрадену у Cryptopia криптовалюту на $ 3,2 млн, поліція шукає злочинців

Розслідування хакерської атаки на новозеландську криптовалютну біржу Cryptopia просувається успішно, однак через складність кібер-середовища воно може зайняти довгий час. Про це йдеться в офіційній заяві місцевої поліції.
Основні зусилля слідства направлено на встановлення осіб зловмисників та повернення викраденої криптовалюти.

«Ми активно відстежуємо зниклі активи у співпраці з керівництвом Cryptopia, а також міжнародними експертами в області кіберзлочинності», - заявив детектив-інспектор Грег Мертон.

Він також повідомив, що слідчі дії в офісі компанії будуть завершені до кінця наступного тижня.
Тим часом, за повідомленням аналітичної компанії Elementus, вранці 7 лютого хакери вивели $ 3,2 млн з викрадених у Cryptopia коштів через різні біржі, в основному через Etherdelta.

Cryptopia update
As of this morning, the hackers have liquidated $3.2m in tokens, with the bulk of that going to Etherdelta pic.twitter.com/QVbb8mSszX
— Elementus (@elementus_io) 4 февраля 2019 г.


Перекладено з forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 09, 2019, 06:37:01 PM
Українець викрав криптовалютe майже на мільйон гривень

Як повідомила прес-служба Національної поліції України, в Київській області був заарештований 35-річний житель Київщини, який викрав з крbптовалютних гаманців сотні тисяч гривень.

Підозрюваний займався тим, що здійснював технічну підтримку британської біржі через онлайн-обмінник криптовалют. У повідомлення прес-служби йдеться:

«Маючи доступ, зловмисник скористався своїм становищем і викрав кошти клієнтів в біткоїнах і альткоїнах. За кілька місяців йому вдалося отримати майже мільйон гривень».

Розкрадання криптовалют проходило в кілька етапів. Спочатку злочинець підбирав облікові записи клієнтів криптобіржі, вибираючи акаунти, які їх власники довго не відвідували, та не були захищені багатофакторної аутентифікацією. Після цього він міняв резервні електронні кошики або самостійно прив'язував їх до тих облікових записів, у яких резервні адреси не були вказані. Це дозволяло йому відновлювати паролі доступу до гаманців та ініціювати списання коштыв. Гроші зловмисник виводив через онлайн-обмінники. «В даний час встановлена ​​сума збитків в еквіваленті становить понад 720 тис. Гривень», - зазначили правоохоронці.

Отримані кошти підозрюваний витрачав на азартні ігри на віртуальних симуляторах ігрових автоматів.

Перекладено з coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 11, 2019, 09:37:48 AM
У Google Play виявлено ще один шкідливий додаток, замаскований під гаманець MetaMask

Новий шкідливий додаток, що замаскований під Ethereum-гаманець MetaMask, був виявлений в магазині додатків Google Play. Про це повідомила компанія Eset.

Як пише в блозі компанії фахівець з безпеки Лукас Стефанко, метою програми була крадіжка даних, необхідних для отримання доступу до Ethereum-гаманців користувачів. Зокрема, воно могло замінювати адреси гаманців, що копіюються в буфер обміну, на адреси хакерів.

«Ця атака спрямована на користувачів мобільної версії сервісу MetaMask, призначеного для запуску децентралізованих додатків на базі Ethereum», - написав Стефанко.

(https://forklog.com/wp-content/uploads/Fig-1.png)

Перекладено з forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 13, 2019, 11:00:14 AM
617 млн викрадених записів продаються в дарквебі за біткоїни

Приблизно 617 млн даних та записів акаунтів 16 вебсайтів продаються в дарквебі. Вартість окремих баз даних еквівалентна $ 20000. На торговому майданчику Dream Market можна придбати бази даних веб-сайтів MyFitnessPal, Whitepages, Fotolog, Armor Games, BookMate та інших.
Британське агентство The Register вивчило зразки даних і підтвердило, що мова дійсно йде про заявлені вебсайти. Дані включають адреси електронної пошти, паролі, імена, особисті дані та, в окремих випадках, фізичні адреси. Паролі пропонуються в зашифрованому вигляді.

Агентство The Registerо опублікувало список веб-сайтів, виставлених на продаж, і вказало число акаунтів: Dubsmash - 162 млн; MyFitnessPal - 151 млн; MyHeritage - 92 млн; ShareThis - 41млн; HauteLook - 28 млн; Animoto - 25 млн; EyeEm - 22 млн; 8fit - 20 млн; Whitepages - 18 млн; Fotolo - 16 млн; 500px - 15 млн; Armor Games - 11млн; BookMate - 8 млн; CoffeeMeetsBagel - 6 млн; Artsy - 1 млн; DataCamp - 700 000 акаунтів.

Перекладено з coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 15, 2019, 10:36:45 AM
У Туреччині заарештовано 24 підозрюваних в крадіжці $ 2.4 млн в криптовалюті

Турецька поліція повідомила про затримання одразу 24 підозрюваних в крадіжці криптовалюти на суму 13 мільйонів лір ($ 2.4 млн), які були вкрадені у компанії зі Стамбула.

Назва стамбульської криптовалютної компанії не повідомляється, але відомо, що зловмисники викрали BTC, ETH і XRP. Було зламано два гаманця фірми, але поліції вдалося відстежити викрадені кошти через блокчейн, а потім  встановити особи підозрюваних. Цікаво, що вони координували свої дії за допомогою популярної онлайн-гри PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG).

Після арешту поліція обшукала будинки зловмисників і знайшла близько $ 10 тисяч готівкою, а також $ 247 тисяч в криптовалюті. Кошти вже були повернуті постраждалій компанії. При цьому двоє заарештованих звільнені, шість знаходяться в ув'язненні, а 16 осіб відпущені під турецький аналог підписки про невиїзд.

Перкладено з https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 17, 2019, 01:07:56 PM
Скомпрометовано 450 000 акаунтів користувачів сервісу Coinmama

Клієнти Coinmama, сервісу для покупки криптовалют, стали черговою жертвою масштабного злому.

У листі, який компанія Coinmama розіслала всім своїм клієнтам, кажуть, що «15 лютого вони дізналися про великий витік даних, в якому опинилися 450 000 електронних адрес і хешованих паролів».

На даний момент фахівці Coinmama продовжують оцінювати масштаби події, але багато акаунтів користувачів можуть бути скомпрометовані.

За даними порталу ZDnet за 14 лютого, зловмисник, який раніше виставив на продаж в даркнет базу даних, що містить інформацію про 620 млн акаунтів користувачів, додав до них ще 127 млн ​​записів, що мають відношення до восьми компаній, серед яких є Coinmama. Ймовірно, в цій базі даних містяться email-адреси, паролі та «інша інформація». Ціна - 0.3497 BTC.

Перекладено з bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 18, 2019, 01:25:55 PM
В Індії заарештовано підозрюваних у криптовалютному шахрайстві на $ 17 млн

В індійському місті Мумбаї заарештовано четверо підозрюваних, що пов'язані з криптовалютним шахрайством, в результаті якого був викрадений 1 мільярд рупій (близько $ 17 млн). Справа була заведена за заявою одного з громадян міста Сурат, який повідомив про втрату близько $ 145 000.

В ході розслідування були заарештовані четверо підозрюваних - Санджай Сонтакке (Sanjay Sontakke), Раджнікант Кумават (Rajnikant Kumavat), Альпеш Бароди (Alpesh Barodia) і Кіранкумар Панчсара (Kirankumar Panchsara). Ще один підозрюваний Ашок Гоял (Ashok Goyal), який відігравав в шахрайській схемі ключову роль, все ще знаходиться в розшуку.

«Обвинувачені проводили заходи в Мумбаї, Сурате та інших містах, заманюючи людей обіцянками збільшити їх інвестиції вдвічі всього за два місяці. Спочатку зловмисники платили людям, щоб залучити ще більше громадян. При цьому схема спочатку була задумана як шахрайська», - повідомили представники поліції.

Перекладено з bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 19, 2019, 09:41:25 AM
Колись реєструвався в цій шабашці, але вирішив все таки не довіряти гроші проекту :)

Жителі Тайланду звинувачують майнінговую компанію CryptoMining.Farm в шахрайстві

Більше тридцяти жителів Тайланду підписали заяву, в якому звинувачують майнінгову компанія CryptoMining.Farm в шахрайстві . Повідомляється, що громадяни вкладали гроші в проект, який обіцяв прибуток, однак замість цього ошукані вкладники, кількість яких може перевищити 140 осіб, втратили в цілому більше 42 мільйонів бат ($ 1.34 млн).

Офіси CryptoMining.Farm були відкриті в столиці Тайланду Бангкоку і місті Чіангмай. Довірливих жителів країни заманювали обіцянкою річного прибутку в розмірі 70% від вкладених коштів. При цьому шахраї обіцяли в будь-який момент віддати весь обсяг інвестованих коштів у разі запиту клієнта. Контракти підписувалися на термін від 3 місяців до нескінченності.

«Ще в серпні власник компанії почав порушувати умови щодо виведення коштів, а на початку цього місяця на сайті з'явилося оголошення, згідно з яким виплати інвесторам будуть завершені в 84 етапи, на які потрібно більше семи років», - розповів місцевому виданню The Bangkok Post один з постраждалих. При цьому повідомляється, що виплати можуть бути здійснені і в іноземних валютах, що незаконно в Таїланді.

Перекладено з https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 20, 2019, 08:43:37 PM
Компанія Symantec виявила додатки прихованого майнінга в магазині Microsoft

Якщо ви занадто легко додаєте додатки з магазину, це може статися і з вашими пристроями.
Symantec виявила в Магазині Microsoft вісім шкідливих додатків, які приховано використовують ресурси вашого комп'ютера для майнінгу криптовалюти.

Додатки були додані в Microsoft Store в період з квітня по грудень минулого року і були замасковані під навчальний посібник з оптимізації роботи комп'ютера та акумулятора, додаток для пошуку в Інтернеті, веб-браузери, додаток для перегляду і завантаження відео.

Після установки додатків, шкідливе ПЗ завантажувалося і запускало бібліотеку CoinHive Javascript. Ця бібліотека Javascript іноді також використовується злочинцями для майнінгу криптовалют на веб-сайтах і в рекламних оголошеннях. CoinHive може добувати тільки криптовалюту Monero, орієнтовану на конфіденційність.

Інформація згідно ресурсу https://forknews.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Fenix on February 22, 2019, 11:24:47 PM
Саме у зв'язку з таким масовим шахрайством в криптовалюті, а також з ще однією проблемою - проблемою хакерства, тобто викрадення нашої криптовалюти,  я трохи скептично відношусь до широкого поширення її серед звичайних людей.  Навряд чи у всіх хватить можливості та бажання опановувати премудрості захисту своєї криптовалюти від всіх зловмисників.  Користування криптовалютою потрібно набагато спрощувати, інакше вона може бути привабливаю лише для певної групи спеціалістів.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 24, 2019, 11:36:44 AM
ФБР шукає жертв криптовалютної піраміди BitConnect

Клівлендський підрозділ Федерального бюро розслідувань на своєму веб-сайті в середу повідомив, що ті, хто вклав гроші в токен BitConnect (BCC), можуть самостійно зв'язатися з агентством, заповнивши анкету. ФБР заявило, що відповіді інвесторів (яких в зверненні назвали «потенційними жертвами») допоможуть в розслідуванні справи, і до респондентів можуть звернутися за додатковою інформацією.

Сервіс BitConnect закрив свою кредитну платформу та кріптовалютну біржу в січні 2018 року, після того, як регулятори цінних паперів Техасу і Північної Кароліни видали публічні повідомлення, в яких попередили інвесторів про «пірамідоподібну природу» проекту. Вони повідомили, що компанія бере участь у продажу незареєстрованих цінних паперів за допомогою первинної пропозиції монет (ICO).

В результаті токен BCC BitConnect впав більш ніж на 90 відсотків, з 400 доларів до 20 доларів в перші тижні 2018 року. На сайті сервісу CoinMarketCap, що дозволяє стежити за капіталізацією криптовалюти BCC більше немає в списку токенів.

Згідно інформації ресурсу https://hashtelegraph.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Yuliya2404 on February 24, 2019, 08:01:43 PM
Нещодавно зіткнулася з таким шахрайством. Існує одна молода криптовалютна платформа, створена типу аліекспрес, приймає до сплати свою криптовалюту та PayPal, тобто розраховуючись цими двома засобами, покупці та мерчанти застраховані від ризику втрати коштів. Шахрай виставляє свій товар на продаж і пропонує сплату 80% в крипті, а 20% на гаманець скрілл (не ПейПал, що є офіційним на платформі). Люди оплачують скрілл і втрачають кошти.
Потім цей шахрай зареєструвався в іншому звичайному інтернет магазині, де прорекламував себе, що співпрацює з криптою та також виманював кошти з допомогою свого електронного гаманця.

Будьте пильні. Купуючи щось в інтернет магазинах сплачуйте тільки тими засобами, які є затвердженими даним магазином.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 24, 2019, 08:12:41 PM
Нещодавно зіткнулася з таким шахрайством. Існує одна молода криптовалютна платформа, створена типу аліекспрес, приймає до сплати свою криптовалюту та PayPal, тобто розраховуючись цими двома засобами, покупці та мерчанти застраховані від ризику втрати коштів. Шахрай виставляє свій товар на продаж і пропонує сплату 80% в крипті, а 20% на гаманець скрілл (не ПейПал, що є офіційним на платформі). Люди оплачують скрілл і втрачають кошти.
Потім цей шахрай зареєструвався в іншому звичайному інтернет магазині, де прорекламував себе, що співпрацює з криптою та також виманював кошти з допомогою свого електронного гаманця.

Будьте пильні. Купуючи щось в інтернет магазинах сплачуйте тільки тими засобами, які є затвердженими даним магазином.

Дякую за інформацію! З мене+
Наче й схема вже "обкатана", але люди все одно ведуться...

Саме тому й приділяю даній темі напевно найбільше часу - відшукую різнотипні випадки, перекладаю і публікую для загалу.
Будьте пильними!
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 27, 2019, 08:48:47 AM
Хакер вкрав 2 мільйони EOS через помилку творця блоків

Анонімному хакеру вдалося перевести 2.09 мільйона EOS ($ 7.7 млн) з зламаного облікового запису. Імовірно, це стало в наслідок помилки, яку зробив новий виробник блоків EOS.

Про це стало відомо з повідомлення в Telegram виробника блоків EOS EOS42. Блокчейн EOS має функцію, яка вимагає, щоб виробники блоків вносили в чорний список зламані облікові записи. Всі активні виробники блоків (яких завжди 21) повинні занести в чорний список певний обліковий запис, щоб чорний список функціонував належним чином. 22 лютого новий виробник блоків EOS під назвою games.eos, мабуть, не оновив чорний список облікових записів основної мережі EOS і хакеру вдалося вивести кошти зі зламаного облікового запису.

Згодом група безпеки біржі Huobi - використовуючи дані з чорного списку від EOS Core Arbitration Forum (ECAF) - виявила активи, виведені з зламаного облікового запису EOS на Huobi. Біржа згодом заморозила рахунки і пов'язані з ним активи.

Після події виробник блоків EOS42 виступив з новою пропозицією, пропонуючи анулювати ключі облікових записів, занесених до чорного списку, замість надання права вето кожному виробнику блоків в мережі EOS. За заявою EOS42, опція обнулення ключів більш ефективна, ніж «непрацюючий» чорний список і при цьому дозволяє зберігати обліковий запис і повернути її законному власнику.

Згідно інформації ресурсу https://bitnovosti.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on February 28, 2019, 11:38:12 AM
В Японії в 10 разів почастішали випадки відмивання грошей за допомогою криптовалют

Національне поліцейське агентство Японії (NPA) повідомило, що в 2018 році зафіксовано понад 7000 випадків відмивання грошей за допомогою криптовалют. Цей показник в 10 разів вищий ніж в 2017 році. Про це повідомляє The Mainichi.
Незважаючи на настільки стрімке зростання, відмивальні операції як і раніше здійснюють в основному банки. Всього в минулому році було зафіксовано 417 000 підозрілих транзакцій. При цьому лише в 1,7% випадків використовувалися криптовалюти.

Для підвищення ефективності виявлення підозрілої активності у фінансовій сфері NPA має намір задіяти рішення на основі штучного інтелекту.
Відзначимо, що криптовалюти в Японії з часом стають все популярнішими. Наприклад, в торгових операціях з біткоїном японська ієна стала використовуватися частіше, ніж американський долар.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 03, 2019, 11:46:14 AM
Число майнінг-атак зросло вдвічі. У користувачів з Росії проблеми.

Кількість хакерських атак за рахунок прихованого майнінгу виросла в два рази за минулий рік, за результатами дослідження корпорації Microsoft. У звіті Security Intelligence Report повідомляється, що росіяни стикаються з подібним шкідливим ПЗ значно частіше, ніж користувачі з інших країн - показники Росії в три рази вищі за середньосвітові.

Аналітики використовували дані, які надали корпоративні та приватні клієнти компанії. У Microsoft заявили, що в 2018 р число атак вірусів-вимагачів скоротилося - в Росії воно впало на третину, до 0,08%. Найменша кількість подібних загроз відзначено в Ірландії (0,01%), Японії (0,01%), США (0,02%), Великобританії (0,02%) і Швеції (0,02%).

Згідно інформації ресурсу https://bitnovosti.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 08, 2019, 11:56:39 AM
У Південній Кореї з'явиться підрозділ по боротьбі з криптовалютними злочинами

Генеральна прокуратура Південної Кореї (SPO) оголосила про створення спеціального підрозділу, метою якого буде боротьба зі злочинами та шахрайством в області криптовалют.

Повідомляється, що новий відділ візьме на себе розслідування випадків шахрайства та відмивання грошей, а також інших злочинів в сфері фінансових технологій та криптовалют. Керувати підрозділом буде південнокорейська Генеральна прокуратура.
Рішення про створення спеціального підрозділу стало відповіддю на велику кількість злочинів та випадків шахрайства в криптовалютній індустрії. Як повідомляє фінансовий регулятор країни, якщо в 2016 році в цій сфері було зафіксовано 53 злочини, то в 2017 році їх кількість збільшилася в дев'ять разів - 453 випадки. У 2018 року кількість злочинів становило вже 4 591.

Згідно інформації ресурсу https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: большой кит on March 09, 2019, 10:00:01 PM
Там де є криптовалюта там є завжди і обман тому що багато кто важає що іза того що вони зроблять махінацію вони розбогатіють, але це не так і цього напевно не буде.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 11, 2019, 10:27:49 AM
У США заарештований лідер фінансової піраміди OneCoin

Цієї середи лідер криптовалютної компанії OneCoin був заарештований в аеропорту Лос-Анджелеса за звинуваченням в організації фінансової піраміди та розкраданні мільярдів доларів у інвесторів.

Прокуратура Південного округу Нью-Йорка (SDNY) висунула звинувачення проти Ружі Ігнатової та її брата Костянтина Ігнатова в шахрайстві із застосуванням електронних засобів зв'язку, а також шахрайстві з цінними паперами та відмиванням грошей.
Костянтин Ігнатов був затриманий 6 березня в аеропорту міста Лос-Анджелеса, в той час як його сестра Ружа Ігнатова досі перебуває на свободі. У минулому році в Массачусетсі був затриманий ще один передбачуваний учасник проекту OneCoin Марк Скотт (Mark Scott).

Згідно інформації ресурсу https://bitnovosti.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 14, 2019, 09:22:34 PM
У столиці України викрали генерального директора крипто-стартапу Cornerstone

10 березня 2019 року в Києві викрали CEO блокчейн-стартапу Cornerstone Григорія Кучеркова. Його компанія розробляла продукт за допомогою якого можна було б легко і просто інвестувати в нерухомість за допомогою технології блокчейн.

На даний момент часу стартап вже провів продаж власних токенів в приватному режимі та їм вже вдалося залучити частину інвестицій. Григорій Кучерков готував свій проект до проведення ICO, на якому творці стартапу розраховували продати півмільярда токенів.

Головний операційний директор стартапу Федір Мартинов надав слідству відеозапис з камер зовнішнього спостереження. На ньому чудово видно як двоє невідомих чоловіків спочатку перегородили шлях своїй жертві фургоном Volkswagen, а коли Кучерков підійшов до їх машині, щоб розібратися в чому справа, вони направили на нього зброю і змусили сісти в фургон.



У компанії вважають, що головною метою викрадачів є викуп і зараз вони очікують коли останні вийдуть з ними на зв'язок.

Команда Cornerstone дуже сподівається, що загальний розголос цієї події допоможе повернути Григорія Кучеркова додому цілим і неушкодженим.

Згідно інформації ресурсу https://thecoinshark.net
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Gyrgen on March 15, 2019, 12:11:20 AM
А якщо копнути зовсім глибоко то і деякі токени випускаються для банального шахрайства, іноді на мільйони ;)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 15, 2019, 07:06:19 AM
А якщо копнути зовсім глибоко то і деякі токени випускаються для банального шахрайства, іноді на мільйони ;)

Більшість токенів якраз і створені для того, щоб обдурити людей та заробити коштів. Можливо, максимум 100 валют мають якусь цінність чи технологію, інші ж просто створені для пампа і слива :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 17, 2019, 08:57:26 PM
Шкідливе розширення для Google Chrome поширювалося під виглядом безкоштовної роздачі токенів

Дослідник в сфері кібербезпеки Гаррі Денлі (Harry Denley) виявив шкідливе розширення для браузера Google Chrome, спрямоване на крадіжку криптовалютних активів користувачів.

Денлі провів детальний аналіз та з'ясував, що зловмисники розіслали токен ERC-20 Huobi Airdrop на різні адреси в блокчейні Ефіріума, вибираючи їх випадковим чином. До нього вони прикріпили повідомлення, в якому говорилося про проведення безкоштовної роздачі токенів компанією Huobi. Шахраї запрошували користувачів відвідати сайт, нібито створений біржею для проведення кампанії по роздачі токенов.

При переході на сайт користувач отримував повідомлення, яке підносилося як вбудована функція Chrome. У ньому йшлося про те, що необхідно завантажити розширення «NoCoin - Block Coin Miners» для боротьби з прихованим майнінгом. Повідомляється, що дане розширення було завантажено мінімум 230 разів, перш ніж компанія Google заблокувала його.

(https://bitnovosti.com/wp-content/uploads/2019/03/1-_3_.png)

Якщо в браузері було активовано розширення MetaMask, то з'являлося інше повідомлення, що імітує стандартний захист MetaMask від шкідливих сайтів, яке містило те ж посилання на шахрайське розширення.

(https://bitnovosti.com/wp-content/uploads/2019/03/2-_3_.png)

«Спочатку здається, що розширення виконує те, що і повинно - воно виявило кілька скриптів криптоджекінга (CoinHive, MinerAlt, WebminerPool). При цьому інтерфейс розширення досить приємний та викликає довіру у недосвічених користувачів», - пише Денлі. «Однак, провівши більш ретельний аналіз, я прийшов до висновку, що воно краде дані користувачів гаманців MyEtherWallet (MEW) і Blockchain.com, які згодом передає шахраям».

(https://bitnovosti.com/wp-content/uploads/2019/03/3-4.png)

Згідно даних ресурсу https://bitnovosti.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 20, 2019, 08:48:33 AM
СБУ провела обшуки у криптовалютних шахраїв, які створили фінансову піраміду Forex Trend

19 березня, прес-центр Служби безпеки України, в Києві, Запоріжжі, Дніпрі та Харківської області СБУ провела обшуки у підозрюваних в організації діяльності фінансової піраміди Forex Trend Limіted.

У прес-релізі говориться:

«За результатами проведення слідчих дій співробітники СБ України вилучили документацію, фіктивні печатки та цифрові носії інформації, які підтверджують факти протиправної діяльності, готівку, отриману від угоди, коштовності, включаючи золоті злитки, позолочений годинник, ювелірні вироби, а також арсенал вогнепальної зброї».

За даними спецслужби, під виглядом функціонування міжнародної інвестиційної компанії Forex Trend Limіted ділки встигли заволодіти коштами кількох тисяч громадян України та іноземців в розмірі 340 млн гривень (приблизно 831 млн руб).
Гроші виводилися через ланцюг підприємств з ознаками фіктивності в офшори і приватним підприємцям з переказом в готівку на території України і країн ЄС. Засоби організатори схеми легалізували, набуваючи предмети розкоші.

Згідно інформації ресурсу https://coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: corr on March 21, 2019, 09:47:54 AM
Наша СБУ і ГПУ - фінансові піраміди.Якшо подивитися як шикарно живуть сбушники і прокурори то  стаяє зрозуміло шо не на зарплату одну живуть.Про форекс вже давно чув негативні відгуки і шо типу на гроші кидають людей.Тому так виходить шо шахраї провели обшуки в шахраїв
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 21, 2019, 09:52:03 AM
Наша СБУ і СБУ - фінансові піраміди.Якшо подивитися як шикарно живуть сбушники і прокурори то  стаяє зрозуміло шо не на зарплату одну живуть.Про форекс вже давно чув негативні відгуки і шо типу на гроші кидають людей.Тому так виходить шо шахраї провели обшуки в шахраїв

Всі наші силові органи типу СБУ - це просто мафії, в яких є свій власний бізнес (офіційний та чорний). Вони звичайно "ловлять" злочинців, але виконують цю роботу не тільки з добрих помислів, а попутно мінусують своїх прямих конкурентів...так що тут палка з двох кінців.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 22, 2019, 08:27:22 AM
Шахраї знайшли спосіб заробітку на вразливості в архітектурі ринків передбачень Augur

Користувач Reddit під псевдонімом singlefin12222 поділився інформацією про те, як зловмисник використовував знайдену уразливість в механізмі популярної платформи пророкувань Augur.
Шахрай створює власні теми для прогнозування з «ледве вловимими помилками в назвах» та з малоймовірним результатом. Після чого він приваблює інших користувачів взяти участь в них. Далі він розкриває інформацію про помилку і ринок визнається недійсним. За правилами Augur, якщо ринок виявився недійсним, то учасники не отримують назад вкладені кошти. Гроші розбиваються порівну між тими, хто брав участь.

«Припустимо, що хтось вносить 1 ETH. Система цьому учаснику видає пару токенів, які надають право обміняти їх на цей ETH. Один токен можна використовувати для отримання 1 ETH, якщо результат виявиться позитивним, інший - якщо негативним, - пояснює розробник Augur Міка Золту (Micah Zoltu). - Далі ви продаєте комусь цей токен, що відповідає за позитивний результат за 0.7 ETH. Після того, як результат стане відомий, токен переможця буде коштувати 1 ETH, а токен який програв - нічого. Якщо ж ринок визнається недійсним, то кожен з учасників отримує по 0.5 ETH».

Таким чином, при визнанні ринку недійсним, кожен з учасників отримує по 0.5 ETH. Отже той, хто створював тему для прогнозування, виявиться у виграші на 0.2 ETH.

Згідно інформації ресурсу https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 24, 2019, 08:02:32 AM
Шахраї запустили фейкову версію біткоїн-гаманця Wasabi

(https://anycoin.news/wp-content/uploads/2019/03/wasabi-800x383.png)

За інформацією розробника анонімного гаманця Wasabi Адама Фічора (Adam Fichor), в Інтернеті з'явилася підробка цього додатка: шахраї запустили сайт з посиланням на його скачування для MacOS, Windows і двох версій для Linux. На думку розробника, основна небезпека вірусу, що є модифікованим кодом справжнього Wasabi, полягає в складанні бази даних користувачів, які потім піддадуться злому для розкрадання коштів.

(https://pbs.twimg.com/media/D2K-x3UWwAY8JY2.jpg)

https://twitter.com/nopara73
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 25, 2019, 08:15:50 AM
Українські правоохоронці заарештували учасників ОЗГ, які торгували наркотиками за криптовалюту

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що співробітники ГПУ і СБУ провели широкомасштабну операцію проти організованого злочинного угруповання (ОЗУ), до складу якої входило до 1000 чоловік. Учасники організації торгували наркотичними речовинами через сайти і чат-боти в Telegram, а також брали до оплати криптовалюту.

[ Invalid YouTube link ]

В ході обшуків були вилучені безпосередньо наркотики, зброя та $ 10 млн готівкою. Чиновник підкреслив, що ОЗГ створила цілу мережу кур'єрів і «закладників», володіла рядом криптовалютних гаманців і акаунтів на біткоїн-біржах.

20 організаторів угруповання вже отримали запобіжний захід у вигляді арештів без права виходу або виходу під заставу в 100 млн грн ($ 3,63 млн), 300 млн грн ($ 10,9 млн) і рекордних 349 млн грн ($ 12,69 млн).

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on March 31, 2019, 12:22:28 PM
Біржа Bithumb втратила 3 млн EOS і 20 млн XRP в результаті нового злому

Вранці в суботу, 30 березня, біткоїн-біржа Bithumb оголосила про припинення прийому депозитів і виведення коштів. На даний крок південнокорейська платформа пішла після того, як її «система моніторингу торгів виявила аномальні виводи криптовалют», до яких причетні інсайдери.

Однією з перших, хто звернув увагу на аномальні переміщення коштів з гаманців Bithumb, стала партнерка венчурної фірми Primitive Ventures Даві Ван. Вона написала, що з холодного гаманця було виведено понад 3 млн EOS (близько $ 12,6 млн за поточним курсом). Пізніше Ван уточнила, що мова, швидше за все, йде про «гарячий» гаманець.

Інформація була підтверджена компанією з безпеки, що відповідає за аудит рахунків Bithumb.

За словами Ван, крадіжка коштів сталася після того, як був викрадений приватний ключ до рахунку Bithumb в блокчейні EOS з ім'ям користувача g4ydomrxhege. Також вона привела список бірж, на які були виведені викрадені монети.

(https://pbs.twimg.com/media/D25P9nsX4AIbnf_.jpg)

Велика частина монет перевели на EXMO, Huobi, KuCoin, CoinSwitch, ChangeNOW, HitBTC і Changelly. Додатково менш значні суми були виведені на Binance і BW.

На тлі цих повідомлень ціна EOS зазнала певної корекцію, втративши за добу 2,5% по відношенню до USD. У той же час по відношенню до BTC криптовалюта в цілому зберігає стійкість.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on April 05, 2019, 09:25:50 AM
Бельгійський орган фінансового нагляду оновив список шахрайських сайтів

Бельгійський орган фінансового нагляду невпинно попереджає громадян країни про те, що інвестування в криптовалюти несе собою великий ризик і тому досить часто оновлює інформацію про шахрайські криптовалютні платформи або компанії.

Ось новий список представлених FSMA веб-сайтів:

www.bearsmarkets.com
www.btckingdom.com
www.directco-invest.com
www.maisonducoins.net
www.novoplacement.com
www.ripae-homine.com
www.tribelylimited.com


Згідно інформації ресурсу https://coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on April 06, 2019, 04:29:00 PM
Італійські мафіозі без проблем відмивають гроші через крипту

Тепер, як і Європу в цілому, Італію турбує нелегальна діяльність, пов'язана з відмиванням грошей через біткоїн.

У 2017 році криптовалютний стартап Eidoo, заснований італійцями, влаштувався в будівлі на території Швейцарії, яке було заарештовано як майно відомого злочинного угруповання «Ндрангета».

Один з власників цієї нерухомості, Олівер Кампоново, був засуджений швейцарським судом до 3-х років тюремного ув'язнення за участь у відмиванні грошей банди Джузеппе Мотту, який свого часу організував нерегульоване ICO на 27 млн. для фінансування своєї фірми. Це найбільша сума, коли-небудь зібрана італійськими криптовалютними стартапами.

Однак, за даними "Комісії по боротьбі з мафією", значна частина цього біткоїн-фінансування надійшла від людей, пов'язаних з «Ндрангета».

Згідно інформації ресурсу https://coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on April 09, 2019, 11:16:35 AM
У Південній Кореї заарештовані організатори криптовалютної піраміди

Влада Південної Кореї заарештували шахраїв, які заманювали довірливих інвесторів в криптовалютну піраміду. Збиток від дій злочинців склав майже $ 19 млн.
Жертвами шахраїв, в основному, ставали літні люди, домогосподарки і пенсіонери, які погано розбиралися в цифрових валютах. Зловмисники обіцяли їм щедрі бонуси і винагороди за участь в кампанії. В результаті дій злочинців в цілому постраждало близько 56 000 чоловік, які інвестували понад 21.2 млн вон (близько $ 18.7 млн).

Урядові органи повідомляють, що в червні 2018 року організатори піраміди створили сайт електронної комерції, доступ до якого могли отримати тільки учасники схеми, і кріптовалютную біржу. Інвестори були зобов'язані платити щорічний внесок в розмірі $ 388 за звичайне членство і $ 865 - за преміальне. За залучення нових учасників кожен інвестор отримував певні бонуси.

При цьому всі розрахунки зловмисники здійснювали за допомогою токена M-coin, який не представлений на одній відомій криптовалютній біржі, проте, як обіцяли організатори, незабаром повинен був вирости в 3 рази.
Спеціальному підрозділу поліції Сеула з громадської безпеки вдалося затримати двох організаторів криптовалютної схеми. Один з них займався сайтом електронних продажів, а інший відповідав за криптовалютну біржу. Крім того, були арештовані ще 10 чоловік, які залучали довірливих громадян в піраміду.

Згідно інформації ресурсу https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Yuliya2404 on April 14, 2019, 10:05:00 PM
Я насправді дуже пильна і не перший рік у крипті, але попалася на шахрая. Кілька тижнів тому украли з гаманця монети, моя вина що не встановила 2фа, просто не встигла, все відкладала на потім, але ж це займає кілька хвилин! Після взлому встановила 2фа і сьогодні знову шахрай зайшов у мій гаманець. Я не зрозуміла спочатку як таке могло трапитится, в обхід 2фа. Але при першому взломі він скопіював приватні ключі, тому 2фа вже не допоможе.
Якщо таке з вами трапиться, то не використовуйте далі гаманець. Реєструйте новий з новими даними.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on April 15, 2019, 07:54:05 AM
Я насправді дуже пильна і не перший рік у крипті, але попалася на шахрая. Кілька тижнів тому украли з гаманця монети, моя вина що не встановила 2фа, просто не встигла, все відкладала на потім, але ж це займає кілька хвилин! Після взлому встановила 2фа і сьогодні знову шахрай зайшов у мій гаманець. Я не зрозуміла спочатку як таке могло трапитится, в обхід 2фа. Але при першому взломі він скопіював приватні ключі, тому 2фа вже не допоможе.
Якщо таке з вами трапиться, то не використовуйте далі гаманець. Реєструйте новий з новими даними.

Мда, погана історія :(
В такому випадку, необхідно все ціне перекидати на інші гаманці (якщо залишилося), а про зломаний забути, бо якщо в шахрая є приватний ключ, то гаманець його. Деякі майстри ламають всі можливі рівні захисту, тому саме безпечніше - купити холодний гаманець :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: CrypActiv on April 15, 2019, 06:32:39 PM
Все обман, крізь шахраї. Так, багато хто вже заробив на ICO, обманюючи вкладників. Треба вчитися на помилках. Не слід вкладати всі яйця в один кошик. Диверсифікацію ще ніхто не відміняв.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: 1Radar1 on April 15, 2019, 09:41:00 PM
Українські правоохоронці заарештували учасників ОЗГ, які торгували наркотиками за криптовалюту

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що співробітники ГПУ і СБУ провели широкомасштабну операцію проти організованого злочинного угруповання (ОЗУ), до складу якої входило до 1000 чоловік. Учасники організації торгували наркотичними речовинами через сайти і чат-боти в Telegram, а також брали до оплати криптовалюту.

[ Invalid YouTube link ]

В ході обшуків були вилучені безпосередньо наркотики, зброя та $ 10 млн готівкою. Чиновник підкреслив, що ОЗГ створила цілу мережу кур'єрів і «закладників», володіла рядом криптовалютних гаманців і акаунтів на біткоїн-біржах.

20 організаторів угруповання вже отримали запобіжний захід у вигляді арештів без права виходу або виходу під заставу в 100 млн грн ($ 3,63 млн), 300 млн грн ($ 10,9 млн) і рекордних 349 млн грн ($ 12,69 млн).

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Щось такого не пам'ятаю щоб в новинах таке розповідали тай ще хто сам Луценко я би таке не зміг би пропустити як він цю лапшу  вішав.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on April 21, 2019, 06:34:59 PM
Виплати вірусам-здирникам виросли в I кварталі майже в два рази

Згідно щоквартального звіту компанії Coveware, розмір середньої виплати жертв вірусам-вимагачам в першому кварталі різко зріс.

У порівнянні з IV кварталом минулого року середній платіж збільшився на 89% - з $ 6733 до $ 12762. За даними Coveware, це пов'язано з поширенням більш дорогих видів вірусів, які шифрують файли і вимагають плату в криптовалюті за дешифрування, таких як Ryuk, Bitpaymer і Iencrypt.

(https://anycoin.news/wp-content/uploads/2019/04/RansomwareMarketSharebyTypeinQ12019.png)

Дані типи вимагачів в основному використовуються для цілеспрямованих атак великих підприємств, зазначила компанія.

Зокрема, значне зростання числа атак в I кварталі продемонстрував Ryuk, який вийшов на третє місце за поширеністю після Dharma і GangCrab. Крім того, Ryuk в середньому вимагає $ 286 556 за інструмент дешифрування, в той час як, наприклад, Dharma - $ 9742.

При цьому Coveware зазначила, що втрати компаній від простою в роботі, викликаного атакою вірусів, перевищують викуп зловмисникам в 5-10 разів. В результаті атак в середньому компанії втрачають 7,3 робочих дня і $ 64645 втраченого прибутку.

Біткоїн залишається найпопулярнішою криптовалютаю, в якій зловмисники в 98% випадків вимагають виплатити викуп за дешифрування інформації. Решта 2% припадають в основному на анонімні криптовалюти, такі як Dash.

Примітно, що виплата викупу зовсім не гарантує відновлення інформації - в середньому 4% цього зробити не вдається. Втім, успіх також буває не повним: через помилки в отриманих програмах-дешифраторах та з інших причин жертвам вдається відновити тільки 93% даних. Найнижчий показник у набирає популярність Ryuk - тільки 80% відновленої інформації.

Згідно інформації ресурсу https://pro-blockchain.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on April 26, 2019, 01:16:21 PM
У Казані шахраї під виглядом поліцейських вимагали біткоїни у криптовалютчиків

Кіровський районний суд Казані виніс вирок у справі про шахрайство з біткоїнами щодо трьох жителів Йошкар-Оли і казанця, за якими числиться як мінімум чотири епізоди грабежів.

Зокрема, зловмисники знаходили в інтернеті людей, які бажають перевести в готівку біткоїни, домовлялися з ними про зустріч, а потім в кращому випадку обмінювали їх на квитки банку приколів, в гіршому - вивозили продавців в безлюдні місця і змушували перераховувати криптовалюту на їх рахунок в обмін на свободу.

Іноді злочинці представлялися поліцейськими і, як розповідав один з обвинувачених, погрожували жертвам в'язницею за нібито шахрайські дії з криптовалютами.
Примітно, що захист підсудних запросив на судове засідання експерта, який заявив, що біткоїни не мають ніякої цінності і не є грошовою одиницею.

«Яка шкода була завдана потерпілим визначити не можна - у нас немає такої організації, яка оцінила б вартість біткоїна. По суті це просто набір цифр. Я вважаю, що тут взагалі відсутній склад злочину», - заявила адвокат одного з підсудних Галина Ліхошва.

В результаті двоє злочинців були засуджені до 6 років і 4 місяців колонії суворого режиму, один отримав 7 років суворого режиму і третя - 6,5 років загального. Штрафи суд їм не призначив.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on April 30, 2019, 06:43:33 PM
Українські хакери викрали $ 4,6 млн з біткоїн-гаманців Electrum

В результаті DoS-атаки на сервера криптовалютних гаманців Electrum хакери викрали $ 4,6 млн з 152 тисяч акаунтів. Про це повідомили експерти компанії з кібербезпеки Malwarebytes.

Фахівці виявили шкідливе ПО Trojan.BeamWinHTTP, який бере участь в поширенні виявленого раніше ботнету ElectrumDoSMiner.
Основна частка постраждалих користувачів проживають в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Бразилії і Перу. При цьому значна частина інфраструктури хостингу ElectrumDoSMiner розташована в Україні.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on May 05, 2019, 07:19:00 PM
Житель острова Джерсі втратив більше $ 1,5 млн., зв'язавшись з біткоїн-шахраями

Криптоінвестор з Джерсі, автономного регіону, пов'язаного з Великобританією, попався на виверти біткоїн-шахраїв, які виманили у нього £ 1,2 млн. (Близько $ 1,58 млн.).
Місцеве новинне видання Jersey Evening Post повідомило, що шахраї переслідували жителя Джерсі протягом 18 місяців, обіцяючи, що він отримає в 15 разів більше своїх початкових інвестицій.

Шахраї вперше зв'язалися з жертвою після того, як він відвідав шахрайський сайт, пов'язаний з біткоїном. Нічого не підозрюючи, інвестор втратив всі свої заощадження в результаті того, що повністю був введений в оману щодо «великої віддачі» від своїх інвестицій.

Зрозуміло, що цей житель Джерсі, який передав злочинцям £ 1,2 млн., так і не отримав ні своїх коштів, ні прибутку, які йому обіцяли. Як заявляє британське Національне агентство по боротьбі зі злочинністю, повернення коштів в даному випадку «малоймовірне». Самі злочинці стверджували, що знаходяться в Норвегії.

Згідно інформації ресурсу https://coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Gyrgen on May 05, 2019, 08:51:02 PM
Читаючи всі ці новини я реально замислююся про безпеку.Ранiше якось мимо вух все пропускав.Напевне встановлю хочаб метамаск на МЕВ.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on May 05, 2019, 09:15:42 PM
Читаючи всі ці новини я реально замислююся про безпеку.Ранiше якось мимо вух все пропускав.Напевне встановлю хочаб метамаск на МЕВ.

Безпека - це головне в крипті. Можна трудитися декілька років і зібрати доволі пристойну суму, а потім "бах" - один твій косяк і нічого не має. Що робити? Куди йти? Поліція не допоможе. Ці всі новини потрібно читати та робити для себе висновки.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on May 09, 2019, 09:57:35 AM
Кіберзлочинці майнять XMR за допомогою вразливості в старих версіях Confluence Atlassian

За повідомленнями аналітичної компанії Trend Micro, кіберзлочинці використовують уразливість CVE-2019-3396 в програмному забезпеченні Confluence Atlassian для прихованого майнінга Монеро.
Виявлена уразливість дозволяє кіберзлочинцям приховано встановлювати і запускати майнер XMR на комп'ютері, а також приховувати активність майнінга, використовуючи руткіт, щоб приховати мережеву активність шкідливого ПО і знизити навантаження на центральний процесор.

Згідно з рекомендаціями з безпеки творців платформи для організації командної роботи Confluence Atlassian, дана уразливість відноситься тільки до деяких старих версій Confluence. Проблему можна вирішити завантаживши виправлені версії Confluence Server і Data Center.
У минулому році Trend Micro повідомляла, що кількість криптоджекінгових атак зросла на 956% з першої половини 2017 року до першого півріччя 2018 року. Причому хакери почали гостру конкуренцію між собою за ресурси зламаних комп'ютерів. Нещодавно стало відомо, що у програми прихованого майнінга Shellbot в результаті чергового оновлення з'явилася можливість відключати інші майнери, що працюють на зараженому комп'ютері.

Згідно інформації ресурсу https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on May 24, 2019, 12:25:00 PM
ESET: в Google Play виявлено два нових додатки для фішингу криптовалют

Аналітики компанії ESET повідомили, що в магазині додатків Google Play виявлено два нових додатки, які націлені на крадіжку криптовалют.
Один з них - Trezor Mobile Wallet - було завантажено в Google Play 1 травня і з'являється другим в результатах пошуку, відразу після оригінальної програми апаратного гаманця Trezor.

Фішинговий додаток виявив один з користувачів Reddit. Він проаналізував знахідку і прийшов до висновку, що заподіяти будь-якої шкоди користувачам даний додаток не може. Однак після установки Trezor Mobile Wallet пропонує завантажити інший додаток - «Coin Wallet - Bitcoin, Ripple, Ethereum, Tether».

(https://bits.media/upload/medialibrary/173/1.png)

Цей додаток вже дійсно може загрожувати криптовалютним активам користувачів, оскільки після скачування і запуску Coin Wallet пропонує ввести логін і пароль. Однак поки не зрозуміло, які сервіси зловмисники планують зламати, отримавши вищезазначену інформацію.

Згідно інформації ресурсу https://bits.media

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on May 27, 2019, 07:54:25 AM
Хакери атакували держустанови в США за допомогою технології АНБ і потребували біткоїни

Тисячі службових комп'ютерів в Балтіморі, штат Меріленд, а також в інших містах США опинилися під атакою хакерів, які зажадали $ 100 000 в біткоїнах. Примітно, що використовували вони для цих цілей програму EternalBlue, яку розробило Агентство національної безпеки США (АНБ).
Невідомі зловмисники почали діяти 7 травня, заблокувавши тисячі службових комп'ютерів і поштових скриньок в Балтіморі, а також викликавши збої в процесах продажу нерухомості та оплати комунальних рахунків.

При цьому одним Балтімором хакери не обмежилися. За допомогою тієї ж програми EternalBlue вони призупинили роботу державних органів у кількох інших містах США від Пенсільванії до Техасу. Зловмисники атакували найбільш вразливі системи: лікарні, аеропорти, залізничні та судноплавні компанії, банкомати і фабрики, що випускають медичні вакцини.
В обмін на припинення атак хакери почали вимагати $ 100 000 в біткоїнах, проте відомо, що влади Балтімора виплачувати цю суму відмовилися.

EternalBlue була розроблена АНБ для роботи з уразливістю операційної системи Windows. Дані про програму були злиті в Мережу хакерської групою ShadowBrokers в квітні 2017 року. Технологія АНБ застосовувалася під час атак вірусів Wannacry і NotPetya в травні та червні 2017 року.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Laslo on June 02, 2019, 05:05:15 PM
Дожилися в анб крадуть їхні розробки. Дуже смішно. Що тоді можна говорити про другі компаніі бо анб це великий рівень. Навіть не розумію як таке могло статися. Після цієї новини стало ще страшніше за свою криптовалюту.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: criptobitco on June 03, 2019, 09:01:48 PM
Дожилися в анб крадуть їхні розробки. Дуже смішно. Що тоді можна говорити про другі компаніі бо анб це великий рівень. Навіть не розумію як таке могло статися. Після цієї новини стало ще страшніше за свою криптовалюту.
За групами таких хакерів, які атакують держустанови і тим паче агенство національної безпеки, часто стоять спец служби інших країн, які зацікавлені в зломі та викраденні важливої інформації.

"Технологія АНБ застосовувалася під час атак вірусів Wannacry і NotPetya в травні та червні 2017 року."

А це вже справжні диверсійні дії, які наносять відчутні економічні збитки.

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 03, 2019, 09:24:51 PM
За групами таких хакерів, які атакують держустанови і тим паче агенство національної безпеки, часто стоять спец служби інших країн, які зацікавлені в зломі та викраденні важливої інформації.

"Технологія АНБ застосовувалася під час атак вірусів Wannacry і NotPetya в травні та червні 2017 року."

А це вже справжні диверсійні дії, які наносять відчутні економічні збитки.

Скоріше за все, за цим стоять дуже впливові люди з різних країн. Думаю інформаційна і кібер війна йде постійно - просто ми цього не бачимо та не знаємо, впевнений, там крутяться дуууже великі гроші.

Вітаю з Легендой! Шкода що карма не відкотилася :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 05, 2019, 10:52:09 AM
У США і Тайланді поширюється новий вірус-майнер BlackSquid

Фахівці з кібербезпеки компанії Trend Micro виявили новий вірус-майнер BlackSquid, націлений на прихований видобуток криптовалюти Monero на пристроях користувачів.

Вірус поширюється через шкідливі веб-сайти, сервери, USB-накопичувачі та мережеві диски. При цьому він використовує уразливості EternalBlue і DoublePulsar, а також серверні вразливості CVE-2014-6287, CVE-2017-12615, CVE-2017-8464 і три помилки у веб-додатку ThinkPHP.

Вірус встановлюється тільки в тому випадку, якщо вважає, що залишиться непоміченим. Якщо BlackSquid виявляє, що був запущений в середовищі віртуалізації, то він не задіює шкідливі функції.

Після зараження одного комп'ютера вірус поширюється на інші пристрої в локальній мережі. Потім він викачує майнер XMRig і починає видобувати криптовалюту. При цьому, якщо програма виявляє в системі наявність відеокарти, то вона починає видобувати монети і з використанням GPU.

Згідно інформації ресурсу https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 08, 2019, 07:32:07 AM
Хакери створили клон сайту Cryptohopper. Він поширює віруси

Підроблена версія платформи зі створення інструментів для автоматичної торгівлі цифровими грошима краде криптовалюту користувачів.

Фішинговий сайт, стилізований під сервіс Cryptohopper, виявив користувач Twitter під ніком Fumik0_. За його словами, при відвідуванні клону платформи на пристрій автоматично завантажується установний файл, який містить віруси.

При запуску програми активується система Vidar, вона краде особисті дані користувачів. Також вона встановлює два трояна Qulab для прихованого майнінга і захоплює інформацію з буфера обміну. Під загрозою опиняються файли cookie, історія браузера і збережена в ньому платіжна інформація, в тому числі необхідна для доступу до криптовалютних гаманцях. Все це відправляється на віддалений сервер.

Коли Qulab виявляє, що користувач скопіював рядок, схожий на адресу сховища цифрових грошей, дані підміняються на гаманець зловмисників. У вірусі є підставні адреси для BTC, ETH, BCH, DOGE, DASH, LTC, ZEC, BTG, XRP і QTUM. Один з них вже отримав цифрові гроші в біткоїнах на суму понад $ 258 000.

Згідно інформації ресурсу https://bitnovosti.com

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 17, 2019, 09:39:10 AM
В Іспанії заарештовано 35 підозрюваних у відмиванні грошей за допомогою біткоїна

Іспанська поліція заарештувала 35 підозрюваних, які обвинувачуються в крадіжці грошей з банківських карт користувачів. Повідомляється, що злочинці відмивали викрадені кошти за допомогою біткоїнів.

Поліція змогла пов'язати разом понад тисячу злочинів. Як повідомляє місцеве видання La Verdad, в цілому підозрюваним, що  вдалося викрасти понад $ 674 000 і відмити понад $ 1.2 млн за допомогою біткоїнів.
Членами угруповання виявилися як жителі Іспанії, так і громадяни африканських країн - Гвінеї, Нігерії, Камеруну та Марокко. Жертвами злочинців стали 219 громадян Іспанії і 20 жителів Ізраїлю, Данії, Німеччини, Франції та Греції.

Поліція встановила факт використання 104 вкрадених банківських карт в Іспанії та ще в 12 країнах. Справа була порушена після скарги, поданою компанією з прокату автомобілів, яка виявила несанкціоноване використання своїх банківських карт в онлайн-сервісах.

Підозрювані отримували кошти відразу трьома шляхами - дізнавалися дані кредитних карт за допомогою підроблених електронних листів, клонували фізичні карти, а також отримували дані карт з чеків, викинутих користувачами.

Згідно інформації ресурсу https://bits.media
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 21, 2019, 10:55:29 AM
Місто у Флориді погоджується з виплатою хакерам біткоїн-викупу в розмірі $ 600 000

Керівники міста Рів'єра-Біч в штаті Флорида на цьому тижні погодилися виплатити $ 600 000 викупу в біткоїн еквіваленті банді хакерів, які зашифрували важливі комп'ютерні дані цього міста.

19 червня агентство Associated Press (AP) повідомило, що рішення про передачу викупу засноване на радах консультантів з безпеки. AP каже:

«Хакери, мабуть, скористалися тим, що один співробітник вирішив клікнути email-посилання, через що завантажилися шкідливі програми. Тепер в місті виникли численні проблеми: відключилися системи email, оплати праці співробітникам та постачальникам, а також диспетчерам екстреної служби 911. Місто говорить, що часу на відповідні дії не було».

Прес-секретар мерії Роуз Енн Браун заявила, що місто з населенням в 35 000 чоловік тепер взаємодіє із зовнішніми консультантами з безпеки, які і рекомендували виплатити викуп. Вона також визначила, що немає ніяких гарантій того, що як тільки хакери отримають викуп, вони «звільнять» дані. ФБР також заявило, що «не підтримує» викуп хакерам, проте багато урядових установ і компанії в Рів'єра-Біч проголосували «за» виплату викупу.

Згідно інформації ресурсу https://coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Gyrgen on June 21, 2019, 11:19:48 PM
А таке питання до спільноти.Кто-небудь знає на скільки надійні антивир на компах (каспер, нод, 360, Авіра) щоб запобігти від описаних вище віров-майнерiв та іншої нечисті?
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 22, 2019, 11:53:22 AM
А таке питання до спільноти.Кто-небудь знає на скільки надійні антивир на компах (каспер, нод, 360, Авіра) щоб запобігти від описаних вище віров-майнерiв та іншої нечисті?

Нод і 360 знаходить майнери - перевірено на своєму комп'ютері, про інші нічого не зкажу, адже не користуюся ними.
Але я взагалі не впевнений, чи зможе будь-який з антивірусів зловити нову серйозний вірус подібного типу...якщо злочинці змогли вразити урядові компи, то можливо в звичайних просто не має шансів :)
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Laslo on June 22, 2019, 09:15:52 PM
Ніякий звичайний антивірус невбереже компютер від хакурських програм. Це перевірялося неодноразово. Можна почитати за рахунок чого прославився одіозний Джое Макафі. Він придумав антивірус який зміг перемогти вірус Мікеланджело. Звичайні програми неможкть протистояти серйозним майнерам чи вірусам.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 23, 2019, 05:31:10 PM
Невідомі вели прихований майнінг на обладнанні судової адміністрації України

Невідомі зловмисники впровадили програмне забезпечення MinerGate в «Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему» судової адміністрації України та серверне обладнання ДП «Інформаційні судові системи», використавши їх потужності для майнінга криптовалют.

Програма для майнінга була виявлена під час пошуку причин, за якими на сайтах судів та веб-порталі «Судова влада України» зникли новини за період з 6 по 27 грудня минулого року. Одночасно з цим не працював сервіс електронної пошти в судовій адміністрації та інших органах та установах системи правосуддя, також був відсутній доступ до ряду електронних послуг, які забезпечуються Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою «Електронний суд».

Як повідомляється, в ході перевірки комп'ютерного та серверного обладнання співробітники Служби безпеки України (СБУ) встановили, що програма MinerGate була встановлена ще на початку 2018 року. Яка саме добувалася криптовалюта не уточнюється.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Gyrgen on June 23, 2019, 10:51:13 PM
Ну ось ні за що не повірю що без самих працівників або членів їх сімей обiйшлось.Інакше це взагалі клоунада.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 24, 2019, 08:18:31 AM
Ну ось ні за що не повірю що без самих працівників або членів їх сімей обiйшлось.Інакше це взагалі клоунада.

Ну звичайно ;D
Я взагалі думаю, що це справа рук когось із вищих чинів! Ну подумай тільки, як можна непомітно майнити на протязі такого періоду? Взагалі в кожній нормальній конторі легко вичисляються різноманітні перевищення допустимих значень по витратам електроенергії і т.д., а тут ще й "вкрутили" в сайти судової адміністрації...це ж ненормально.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 25, 2019, 11:14:21 AM
У Волгограді колишній оперативник перевів 15,5 млн рублів від продажу наркотиків в криптовалюту

Прокуратура Волгоградської області звинуватила колишнього оперативника служби з контролю за оборотом наркотиків та його стажера в збуті наркотичних речовин і відмиванні незаконних доходів в особливо великому розмірі через криптовалюту.
Так, обвинувачений почав свою діяльність ще в 2016 році після звільнення з правоохоронних органів. До цієї справи він залучив свого колишнього стажера.

«У період з січня по листопад 2017 року спільники за допомогою інтернету здійснювали збут сильнодіючих синтетичних наркотиків та психотропних речовин на території Волгограда та Волгоградської області», - йдеться в повідомленні прокуратури.

За ці місяці зловмисники отримали понад 15,5 млн рублів, які вони переводили в криптовалюту, а через деякий час знову обмінювали на готівку, тим самим відмиваючи гроші. Колишній співробітник органів свою провину заперечує. Очікувати рішення суду він буде під вартою.
У той же час його спільник повністю визнав вину, його засудили до дев'яти років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму, де в даний час і відбуває покарання.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: OksanaNeik on June 26, 2019, 02:31:56 PM
Велике спасибi за статтю. Початкiвцям буде дуже корисно почитати.
Дiйсно, обману дуже багато в цiй темi i треба бути дуже уважним.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on June 27, 2019, 09:48:53 PM
Велике спасибi за статтю. Початкiвцям буде дуже корисно почитати.
Дiйсно, обману дуже багато в цiй темi i треба бути дуже уважним.
Звісно,тути Ви праві - новачкам  початківцям, у яких мінімум досвіду у цій сфері ,потрібно бути дуже уважними і обережними в цьому плані. Тому що обману та шахраїв  хватає скрізь і крипта в цьому випадку не виключення...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 28, 2019, 06:50:34 AM
Звісно,тути Ви праві - новачкам  початківцям, у яких мінімум досвіду у цій сфері ,потрібно бути дуже уважними і обережними в цьому плані. Тому що обману та шахраїв  хватає скрізь і крипта в цьому випадку не виключення...

Безпека - це все. Адже можна збирати крипту доволі довго, але через незнання можливих шахрайських схем людина за декілька секунд може втратити все. Мене також одного разу взули на доволі відчутну суму...сумно було, але я розумію, що це відбулося саме через моє незнання. Тож краще вивчати і аналізувати всі схеми.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Gyrgen on June 28, 2019, 03:51:47 PM
народ а хто що знає про обмін кеш на крипту,i навпаки.наскiльки можна довіряти таким конторам? може хтось особисто так робив?
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 28, 2019, 04:25:51 PM
народ а хто що знає про обмін кеш на крипту,i навпаки.наскiльки можна довіряти таким конторам? може хтось особисто так робив?

Знаю. Робив :)
Неоднократно користувався:
https://uniex.co
https://mychanger.biz
https://100btc.kiev.ua
https://d-obmen.cc


На рахунок інших нічого не зкажу...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on June 29, 2019, 08:09:37 PM
Вимагачі отримали $ 500 тисяч в біткоїнах від влади ще одного міста у Флориді

Влада міста Лейк Сіті, штат Флорида, виплатили $ 500 тисяч в біткоїнах злочинцям, які заразили комп'ютерні системи муніципалітету неназваним вірусом-шифрувальником.

Атака сталася ще 10 червня, після того як один із співробітників мерії відкрив лист, що містив шкідливий файл.

«Не дивлячись на те, що ІТ-фахівці адміністрації відключили всі вразливі системи протягом десяти хвилин після виявлення атаки, вірус встиг вразити майже всі комп'ютерні системи міста, за винятком систем поліції та пожежної охорони які працювали в окремій мережі», - йдеться в прес-релізі.

В результаті атаки "шифрувальника", робота адміністрації міста була фактично паралізована на наступні два тижні.

Хакери, які стоять за атакою, через тиждень вийшли на зв'язок з компанією League of Cities, постачальником страхових послуг міста і зажадали викуп у розмірі 42 BTC (близько $ 500 тисяч на той момент) за розблокування міських систем.

На екстреному засіданні міської ради міста Лейк Сіті влада одноголосно прийняла рішення заплатити зловмисникам. Платіж був здійснений 25 червня.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Betim on June 30, 2019, 04:01:48 PM
Хакери ще не багато попросили за паралізацію цілого міста, але в будь-якому випадку влада швидко відреагувала і вирішила це питання. Погано, що подібні випадки негативно налаштовують людей проти біткоіна і інших криптовалют в цілому, що в свою чергу гальмує поширення криптовалют.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on July 05, 2019, 09:16:17 AM
Вірус-шифрувальник вимагає викуп у біткоїнах на суму $ 2500.

Російська компанія з кібербезпеки «Лабораторія Касперського» виявила вірус-шифрувальник, який використовує уразливість нульового дня в Windows і вимагає викуп у біткоїнах, еквівалентний сумі $ 2500.
Програма, що отримала назву Sodin, використовує уразливість в Windows для підвищення привілеїв в зараженій системі та експлуатує архітектурні особливості процесора для маскування, що нечасто зустрічається в шкідливих шифрувальниках подібного типу.

Методи поширення даного шифрувальника в більшості випадків не передбачають будь-яких активних дій з боку жертви. Зловмисники компрометують сервери, на яких запущено вразливе ПО і непомітно для жертви встановлюють шкідливі елементи в систему.

«Вимагачі залишаються дуже поширеною загрозою, хоча ми як і раніше нечасто бачимо такі складні різновиди цього типу "зловредів" і таку незвичайну техніку - запуск 64-бітного коду в 32-бітному процесі, що ускладнює аналіз шкідливого коду, а також його виявлення захисними рішеннями», - заявив Федір Синіцин, старший антивірусний експерт «Лабораторії Касперського».

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on July 08, 2019, 12:52:15 PM
Австралійська подружня пара втратила $ 14 000 в результаті криптовалютного шахрайства

(https://hashtelegraph.com/wp-content/uploads/2019/07/kangaroo-300x169.jpg)

Австралійська пара втратила більше 20 000 австралійських доларів ($ 14 000) в результаті шахрайства за допомогою криптовалют, а злочинець ще й посміявся над їхньою наївністю.

Нік і Джозі Йоманс вклали гроші в торговельну схему, яку вони знайшли на Facebook. Шахраї використовували веб-домен Coinexx.org (не плутати з біржею Coinexx.com) і пара спочатку отримала хороший прибуток від своїх невеликих інвестицій.

Поступово подружня пара почала втрачали пильність та вкладали все більше і більше, в надії отримати легкі гроші, поки не інвестували рекордну суму в 20 000 австралійських доларів. Нік Йоманс навіть встиг відмовився від своєї роботи, розраховуючи на постійний заробіток на платформі. Однак після того, як у Йоманс закінчилися накопичення для інвестування, виплати різко припинилися і шахраї перекрили доступ до грошових коштів.

Трохи пізніше пара отримала повідомлення через обліковий запис в месенджері WhatApp, яка використовувалася для зв'язку з представниками Coinexx.org.

"Дозвольте мені позбавити вас від стресу, тому що ви вже багато чого пережили. Coinexx це афера. Всі учасники однакові. Не намагайтеся повернути свої гроші. <...> Просто зосередьтеся на зароблянні грошей, щоб подбати про свою сім'ю."

Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту споживачів (ACCC) повідомила, що деталі, представлені Йоменсамі, «схожі на фінансову піраміду», хоча представник також додав, що ніяких скарг на Coinexx.org від інших ошуканих інвесторів не надходило.

Згідно інформаціїї ресурсу https://hashtelegraph.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on July 12, 2019, 10:19:42 AM
Зламано японську біржу BitPoint. Збиток оцінюється в $ 32 млн

BitPoint зазнала хакерської атаки, в результаті якої було вкрадено близько 3,5 млрд йен ($ 32 млн) в криптовалютному еквіваленті. В даний час всі операції на платформі припинені.

Quote
Bitpoint, one of licensed exchanges in Japan, got hacked today and supposedly have lost 10s of millions dollars worth of cryptocurrencies. Gox incidents are nothing new but I’m afraid this may affect the regulation and make it even more strict in Japan.
https://t.co/DA84QqGV55
— Koji Higashi (@Coin_and_Peace) 12 липня 2019 р.

Згідно із заявою біржі, поки неясно які саме криптовалюти були викрадені, але передбачається, що мова йде про Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP та Ethereum. Також відомо, що велика частина вкрадених коштів належала клієнтам BitPoint, а не самому майданчику.

«У ніч з 11 на 12 липня в системі торгівлі цифровими валютами сталася помилка переказу коштів. Проведене розслідування показало, що в результаті шахрайських дій сталося незаконне виведення криптовалют. Загальна сума вкрадених активів становить 3,5 млрд йен, з яких 2,5 млрд ($ 23 млн) - це кошти клієнтів», - сказано в повідомленні.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on July 17, 2019, 10:00:02 AM
Нью-Йоркський коледж Монро піддався атаці віруса-здирника

Комп'ютерні системи Нью-Йоркського коледжу Монро були атаковані вірусом-здирником, в результаті чого мережа навчального закладу перестала функціонувати.

Повідомляється, що атаці піддалися кампуси коледжу на Манхеттені, в місті Нью-Рошелл і на острівній державі Сент-Люсія. Атака була зафіксована ще в минулу середу, однак фахівці з інформаційної безпеки коледжу не повідомляють про те, який саме вірус атакував мережу.

Хакери вимагають викуп у розмірі 170 BTC, що за поточним курсом становить близько $ 1.7 млн. Після отримання необхідної суми хакери обіцяють залишити мережу коледжу в спокої і розшифрувати всі дані. Поки неясно, чи буде коледж платити викуп, або ж дані відновлять з резервних копій.

«Коледж був заснований в 1933 році, так що ми знаємо як навчати студентів і без цих інструментів та комп'ютерів. Зараз ми шукаємо обхідні шляхи для тих студентів, які навчаються онлайн, так що у них будуть свої завдання», - розповів представник коледжу Джекі Руггер (Jackie Ruegger).

Згідно інформації ресурсу https://bitnovosti.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on July 17, 2019, 11:55:36 AM
Зовсім немає ні сорому, а ні совісті у цих хакерів , якщо навіть на навчальні заклади посягають.Та ще й требують такі захмані суми .Мабуть колись в цьому коледжі їм багато двійок наставили. Невже ж все таки виплатять, сума не меленька $ 1.7 млн. Та й гарнтії  не має ні якої , що знову вони не зохочуть такого сотворити, через певний час...
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on July 17, 2019, 12:34:54 PM
Зовсім немає ні сорому, а ні совісті у цих хакерів , якщо навіть на навчальні заклади посягають.Та ще й требують такі захмані суми .Мабуть колись в цьому коледжі їм багато двійок наставили. Невже ж все таки виплатять, сума не меленька $ 1.7 млн. Та й гарнтії  не має ні якої , що знову вони не зохочуть такого сотворити, через певний час...

Та да...штурмуйте різні державні установи чи великі корпорації...що ж вам навчальний заклад зробив?...
Хоча, якщо розібратися, то подібні структури легше атакувати та зламати, а більш серйозні компанії завжди мають кращий захист віл подібних атак, тому напевно вибір і впав на менш захищений заклад. А якщо розібратися, то як пишеться в статті, завжди повинна бути резервна копія саме для таких випадків, тоді можна уникнути оплати викупу і працювати далі в спокійному режимі.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: 1Radar1 on July 17, 2019, 01:10:03 PM
А навіщо вони взагалі хакерам платили так сказати викуп якщо вони можуть знову просити гроші коли ті закінчуватися будуть.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: vitel8p on July 17, 2019, 03:18:41 PM
А навіщо вони взагалі хакерам платили так сказати викуп якщо вони можуть знову просити гроші коли ті закінчуватися будуть.
Ніхто їм ще і нічого не платив, будемо надіятися , що і не заплатять. Вони ж написали ,що : "Поки неясно, чи буде коледж платити викуп, або ж дані відновлять з резервних копій".Скоріше за все так і зроблять - відновлять дані , якщо є резервні копії та і все ,набагато дешевше обійдеться.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on August 02, 2019, 10:43:12 AM
Нова фінансова піраміда обікрала декілька тисяч росіян

Тисячі росіян стали жертвами нової фінансової піраміди, яка пропонує інвестиції в криптовалюти, - World Trade Coins.

Спочатку, як це часто буває, інвестори компанії навіть отримували відсотки, але тривало це недовго. World Trade Coins, позиціонувала себе як «фінансова компанія, що надає фінансові послуги вищого рівня», пропонувала відкривати віртуальні рахунки і вкладатися в криптовалюті. Співробітники компанії, які називали себе професійними брокерами, запевняли, що гроші поллються річкою і демонстрували на графіках, який буде дохід.

Однак, люди позбулися мільйонів рублів... Серед постраждалих - пенсіонери, молоді люди, члени багатодітних сімей. Багато клієнтів віддавали останнє, беручи кошти в борг і оформляючи кредити. Один з потерпілих розповів, що представники компанії в якості внеску навіть прийняли у нього ноутбук, оскільки готівкових коштів у нього на той момент не виявилося.

На сайті брокерів компанії з офісом в Тольятті дрібним шрифтом в самому кінці сторінки зазначено інформацію, яку таким чином намагалися приховати від клієнтів - а саме, той факт, що компанія зареєстрована у Великій Британії. Крім того, компанія попереджала: «Торгівля на фінансових ринках має дуже високий рівень ризику і може спричинити втрату всього інвестиційного капіталу».

Компанія вводила в оману не тільки клієнтів, але і власних співробітників. Так, псевдоброкери заманювали безробітних під виглядом навчання торгівлі на біржі, а в подальшому обіцяли працевлаштувати за солідний оклад. Одна з постраждалих співробітниць, Олена Солієва, розповіла:

«Співробітник повинен мати рахунок. Людина в надії отримати роботу відкриває рахунок. Потім рахунок «згоряє». Тоді кажуть: роботи ви не отримаєте, тому що у вас згорів рахунок. Людина знову вкладає туди гроші».

Згідно інформації https://coinspot.io



Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on August 08, 2019, 01:20:07 PM
Крипто шахраї «розвели» ще одну росіянку

Незважаючи на численні попередження правоохоронних органів, росіяни періодично стають жертвами шахраїв, що пропонують заробити на криптотрейдінгу.

На цьому тижні в поліцію за допомогою звернулася 36-річна жителька міста Єлізово Камчатського краю.

У прес-службі регіонального Управління МВС повідомили, що жінці зателефонував невідомий та розповів їй про гігантський потенціал криптовалют. Він переконав її вкласти свої заощадження в торгівлю цифровими активами.

Причому шахрай сказав, що гроші потрібно перевести йому і саме він займеться трейдингом, а прибуток буде переводити їй. Жінка повірила зловмисникові та з легкістю направила йому дані своєї банківської картки разом з кодом підтвердження.

З рахунку жертви були списані 150 000 рублів, після цього злочинець перестав виходити на зв'язок. У поліції встановили, що він дзвонив з московського номера і почали перевірку за фактом звернення потерпілої.

Згідно інформації https://coinspot.io
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on August 13, 2019, 10:33:18 AM
Звіт: з початку року шахраї викрали $ 4,3 млрд в криптовалюті

З початку 2019 року кіберзлочинці викрали $ 4,3 млрд в криптовалюті. Про це свідчать дані нового звіту компанії з кібербезпеки і аналітики блокчейн-мереж CipherTrace, повідомляє Cointelegraph.

Дослідники проаналізували такі види злочинів з використанням цифрових валют, як хакерські атаки, крадіжки і шахрайство. За їхніми підрахунками, за перший квартал 2019 року шахраям вдалося викрасти з криптовалютних бірж $ 124 млн. З початку року сума вкрадених з торгових майданчиків коштів досягла $ 480 млн.

Найбільшим інцидентом, включеним до звіту CipherTrace, став екзит-скам розробників криптогаманця PlusToken, які імовірно зникли з $ 3 млрд засобів.

Крім цього, аналітики вивчили використання криптовалют злочинцями. Так, найпоширенішою монетою серед відвідувачів нелегальних платформ залишається Біткоїн - його використовували в 76% випадків.

Примітно, що анонімні криптовалюти на даркнет-ринках практично не використовуються, не дивлячись на те, що регулятори різних країн часто пропонують заборонити орієнтовані на приватність монети, нібито використовуються для незаконної діяльності. Так, в CipherTrace стверджують, що злочинці зверталися до Monero лише в 4% випадків.

За даними дослідників, Біткоїн використовувався в 98% випадків, коли справа стосувалася шкідливого ПО і програм-вимагачів.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on August 20, 2019, 09:07:41 PM
Дослідники виявили новий крипто вірус

(https://i1.wp.com/kriptovalyuta.com/ua/novini/wp-content/uploads/2019/08/Doslidnyky-vyiavyly-novyy-potaynyy-krypto-virus.jpg?resize=620%2C408&ssl=1)

Компанія з кібербезпеки Varonis виявила новий вірус під назвою «Norman», націлений на видобуток криптовалюти Monero (XMR).

Особливість цього шкідливого ПО полягає в тому, що його процес не можна побачити в диспетчері завдань.

Згідно зі звітом Varonis, компанія вважає Norman одним з багатьох крипто-вірусів, які впроваджують при хакерській атаці в комп’ютери компаній середнього розміру.

Хакери і кіберзлочинці впроваджують віруси, щоб використовувати обчислювальну потужність комп’ютерів своїх жертв для майнінгу таких криптовалют, як Monero.

В даному випадку ми маємо справу з крипто-майнером на основі XMRig, описаний в звіті як майнер високої продуктивності для криптовалюти Monero. Norman закриває процес крипто-майнінгу, коли користувач відкриває Task Manager (Диспетчер завдань), а коли закриває – вірус відновлює майнінг.

Згідно інформації https://kriptovalyuta.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: Laslo on August 31, 2019, 08:07:55 AM
Чому стільки небезпечних програм випускають для монеро? Він приватний, його можна майнити. Та чому не біткоін чи інщі монети які можна майнити. Зовсім нерозумію популярність монеро в цьому напрямку. Та й фішинговий сайтів куча для монеро. Дивно.
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 02, 2019, 07:48:23 AM
Шахраї катували і вбили свого ватажка, щоб отримати доступ до BTC-гаманця з $ 63 млн

У ніч з середи на четвер п'ятеро чоловіків привезли мертве тіло 35-річного Абдула Шакура в приватну лікарню Дехрадун, Індія. Він виявився організатором криптовалютної піраміди, збиток від діяльності якої оцінюється в 4,5 млрд індійських рупій, повідомляє Times Of India.

Так, вже в п'ятницю поліції вдалося заарештувати підозрюваних, які розповіли про те, як тортури призвели до смерті Шакура. Ватажок угруповання, в яку входило більше п'яти чоловік, повідомив своїм спільникам, що всі BTC, які їм вдалося виманити у вкладників, були вкрадені в результаті хакерської атаки. Однак вони йому не повірили і почали катувати, щоб роздобути доступ до засобів.

Коли злочинці усвідомили, що навряд чи їм вдасться отримати кошти, Шакур вже був без свідомості. У спробі повернути його до життя, подільники відвезли його в лікарню, де лікарі констатували смерть. Примітно, що після цього вони повезли тіло в ще одну лікарню, де їм повторили вердикт. Тоді вони спробували сховатися, проте правоохоронні органи відреагували швидко.

Так чи інакше, доля коштів інвесторів на даний момент залишається невідомою.

Можна відзначити, що, незважаючи на досить жорстку позицію влади Індії щодо криптовалют та можливості повної заборони, майже 10% заможних людей в цій країні хочуть збільшити свої позиції по цифровим активам, оскільки вважають, що економіку Індії чекає рецесія. Про це йдеться в звіті (https://s.docworkspace.com/d/AF8BkirgjK4v4fb97ZKdFA) шанхайської дослідної компанії Hurun.

(https://forklog.com/wp-content/uploads/Screenshot_1-94.png)

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com
Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 05, 2019, 08:00:30 AM
В Інгушетії майнер вкрав у «Россєтєй» електрики на 130 млн рублів

«Россєті Північний Кавказ» виявили велике розкрадання електроенергії на суму понад 130 млн рублів для незаконного майнінгу криптовалют. На сайті компанії повідомляється, що суми заподіяного збитку вистачило б на масштабну реконструкцію електромережевого комплексу декількох сіл Інгушетії.

Підозрюваний встановив два трансформаторних пункту неподалік від села Плієва в Назранівському районі, за допомогою яких вкрадена електроенергія передавалася в будівлю, що була поруч. При огляді там був виявлений 1 651 пристрій для видобутку криптовалют.

«Це самий резонансний з усіх випадків майнінг-розкрадань, які за останні півроку виявлено фахівцями« Россеті Північний Кавказ», - заявив заступник генерального директора з безпеки компанії Алім Коков.

Згідно інформації ресурсу https://forklog.com

Title: Re: Криптовалюта і обман
Post by: epidemia on September 16, 2019, 11:07:53 AM
Філіппінська поліція заарештувала 277 співробітників китайської шахрайської компанії

Філіппінська поліція здійснила рейд на офіси шахрайської компанії, яка витягувала гроші у інвесторів в Китаї.
Як повідомили місцеві видання, 11 вересня поліція і агенти декількох філіппінських відомств здійснили рейди на офіси компанії Grapefruit Services в місті Пасиг.

Влада Філіппін отримали повідомлення від китайського посольства, в якому говорилося, що ця контора вже обдурила тисячі інвесторів з материкового Китаю.

Попередньо уряд Китаю скасував паспорта всіх співробітників цієї компанії, після чого вони стали незаконними працівниками на Філіппінах. В результаті рейду було затримано 277 працівників, які були громадянами Китаю.

Схоже на те, фірма була авторизованим постачальником сервісів компанії Golden Millennial Quickpay, яка, в свою чергу, працює за спеціальною ліцензією від Кагаянского управління економічної зони (CEZA).

Ще в квітні 2018 року уряд країни дозволив криптовалютним компаніям працювати в цій економічній зоні. Однак, схоже, в даному випадку діяльність Grapefruit Services почала поширюватися за межі економічної зони.

Згідно даних https://coinspot.io