follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit


Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - hasyurt

Pages: [1] 2 3 ... 6
2
Son günlerde özellikle YouTube üzerinden bana gelen airdrop bildirimleri dikkatimi çekti. Trust ya da metamesk bağlayıp senden de 0.50 dolar ya da 1 dolar gibi has ücreti alıp karşılığında airdrop yapan projeler dikkatimi çekiyor.
Aklıma takılan soru var o da şu: bu projeler genelde aşırı yüksek adetli token basıyor ve sana çok ucuza karşılık milyonlarca token veriyor..
Acaba bu şekilde ürettikleri çöpleri mı millete dayıyor bunlar. Bir nevi token satma olabilir mi?
Atıyorum dünya üzerinde 100.000 kişi katılsa ne olacak bu fiyat diyip kafadan 100.000 dolar para yapar. Sonra zaten proje çöp olur gider.
Aklıma takılan soru mantıklı mı yoksa fee yi cüzdan ki alıyor
 İçimizden böyle airdroplara katılan var mı?

3
Bitcoin Forum / It's like war broke out
« on: February 20, 2022, 11:34:41 AM »
Before the war between Russia and Ukraine broke out, the markets were affected as if war broke out with the statements made by England, especially the USA. The USA is making a statement, and within minutes, Russia is making a statement that there is no such thing, but by that time, bitcoin is already starting to fall. Let's see how much these statements will affect the markets. When March comes, Fed pressure will affect the markets.

4
Off-Topic(Konu Dışı) / Euro lig ( 2021-2022)
« on: October 28, 2021, 06:37:43 AM »
Euro lig, NBA'dan sonra en kaliteli basketbol oluşumu. Fenerbahçe ve Obradovic sayesinde son yıllarda basketbola olan ilgi epey arttı. Daha önce Fenerbahçe'nin ülkemize getirdigi Euro lig kupasını geçen yıl da Anadolu Efes ülkemize getirdi.
Ne yazık ki bu yıl Efes lige çok kötü başladı. Sadece evinde Unics kazan'ı yendi onun haricinde galibiyeti yok. Hele ki dün Panathinaikos maçında sahadan silindi.
Bu yıl Fenerbahçe de kötü ama Efes kadar silik basketbol oynamıyor. Panathinaikos'a deplasmanda Fenerbahçe de yenildi ama son saniyelerde hakemlerin de katkısı ile çok trahedik bir yenilgi oldu.
Umarım her iki takımımız da bir an önce düzelir ve lige yeniden damga vurur.


5
Son günlerde TWT ile ilgili bazı fenomenler paylaşım yapmaya başladı.
Onların demesine kalmadan ben TWT nin ileriki yıllarda iş yapabileceğini düşünüyorum..
Sebebi zaten belli. CZ gibi birisi bir tokenin arkasında varsa o zaten gün gelir mutlaka yükselir.
Ben ufaktan topluyorum. Şuan ki fiyatı 0.30 dolar. Çoğu kimseye 100'er adet dağıtıldığı zaman 1 dolara yaklaşmıştı. Toplam miktarı ile ileriki zamanlarda iş yapabilecek bir token gibi duruyor.
Siz neler düşünüyorsunuz merak etti.

6
✍️ Student Coin (STC) 2. Aşama Ödül Ödülleri Güncellemesi

Sevgili Bounty Dedektif Takipçileri,

Student Coin ekibi, ek ödül ödemeleriyle ilgili taleplerimize yanıt vermedi. Dağıtıma başlamaları için onlara 5 saat verdik. Fikrini değiştirmeyecekler, bu yüzden 5 saat beklemek gereksiz.

Artık onlar hakkında geniş bir dolandırıcılık duyurusu yapmaktan başka seçeneğimiz yok.

Uygun ödüller dağıtılmazsa, Student Coin ekibinin toplam ödül ödüllerini dağıtma sözünü tutmayarak topluluğumuzu ve bizi dolandırmaya çalıştığı sonucuna varacağız.

Ödülü başlatmadan önce, ödüllerin, ödül sona erdikten iki hafta sonra dağıtılacağına söz verdiler. Ancak dün bizim ikna etmemizden sonra toplam tahsisatın sadece 1/3'ünden daha azını dağıtabildiler.

Ekibimiz bugün ek ödül ödemeleri gerektiği konusunda onlara ulaştı, ancak onlar açıkça reddettiler.

Alandaki adil oyuncuları desteklemek için buradayız. Dürüst olmayan aktörler, kendi nüfuzlarıyla bunu etkilemeye ve sektörü herkes için adaletsiz hale getirmeye teşvik edilmemelidir.

Sonuç olarak, rapor etmelerini öneririz.

Telgraf grubu ve kanalı
heyecan
Facebook
LinkedIn
Reddit
anlaşmazlık
Bir aldatmaca olarak Instagram.

Ayrıca, lütfen bunları Telegram Dolandırıcılık Ekibine bildirin.

Ayrıca, lütfen bu bağlantıyı kullanarak onları bir dolandırıcılık olarak CoinMarketCap'e bildirin.

Ayrıca burada Student Coin dolandırıcılığı suçlaması konusuna yorum yapabilir ve aklınıza takılan başka bir şey varsa fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Saygılarımla.

Ödül Dedektif Ekibi

Ben de Twitter'da studentoin hesabına biraz saydırdım. Twitter'da sağolsun bana 12 saat engel koydu.
Mağdur olan arkadaşlar adına üzüldüm. Benlik bir durum değil. Aklıma hemen Dia geldi. Adamlar geçte olsa ödemişti. Bu şekilde götü başı oynayan proje olursa yerin dibine batsın aq. Millete dağıtacağı 3 kuruşa göz diken proje batsın bence. Buna benzer bir durumu Dego da yapmış galiba. Forumdan yazıştığım değerli bir arkadaş söyledi. Dego da onu mağdur etmiş.
Dego burada bounty yapmadı. Diğer tarafta yaptı.

7
Kripto Para Türkçe Forumları (Turkish) / Bep 20 nedir?
« on: May 11, 2021, 06:45:32 PM »
Bazı bountyler bep20 olan ağ ile ilgili adres istiyor. Ben bunu tam olarak anlamış değilim.
Mesela smart chain deyince bnb ile ilgili ve trust walletten adres veriyorum ama bugün zenchain network ile ilgili bounty de bep20 istedi. Smart chain mi olacak anlamadım. Trust walletin arama kısmında bep 20 yazınca BUSD çıktı burada olan adres ki vermek lazım.
Ulan hepsi de birbirine benziyor. 0x ile başlıyor ben karıştırıyorum.
Bilen arkadaşlar paylaşım yaparsa çok sevinirim. Bu bounty geçti artık. Öğrenmiş olalım.

8
Gate io bir borsası sürekli yeni tokenler listeliyor.

Son örnekleri:
Safemoon, sSafemars, Shiba, Akita

Bu tokenlerin miktarını görünce okuyamadım resmen 😀

Twitter'da bu tokenler TT olmuş vaziyette. Yorumları okuyunca çok mağdur olacağını düşünüyorum.

9
$FRX (Ferox token) is the hidden treasure you've all been waiting for from the recently reinvigorated Tron protocol with a state of the art "doxxed" crypto team built around it.

Unique use cases with robust intrinsic utility backed by fiat derivatives trading dividends (please see WP for details) give FRX a peerless long term value proposition head and shoulders above the 99% of the meme coin craze going on these days.

Around 800 holders now, supply locked at 700 million, the low market cap is steadily increasing, this is as early as you can catch a true #MoonShot candidate before it reaches escape velocity 🚀🚀🚀.

Seed Round sells at a great discount vs the upcoming IDO which is scheduled to launch right after expansion to Binance Smart Chain, a high probability play exists here for a minimum 10-12x which is frankly a conservative estimate comparing how well even anonymous and totally cloned IDO candidates have recently fared on BSC...

Just to be clear Tron Network has also started investing in launchpads recently, and there is a chance the IDO can occur on Tron too, which will lead to even faster price appreciation as FRX is a native TRC20.

For our highly risk adverse investors who like to play a safe game, Central Exchange Listings also coming up and shortlisted for May.

Here is the landing page for the Seed Round, we listened to the community and adjusted all the bonus tiers at a fixed USD amount after the powerful TRX rally;
all you need is a Tron wallet that accepts TRC20 tokens to receive $FRX ( like TronLink or Trust Wallet ): 

🏆 www.feroxadvisors.com/frx 🏆


Do your own due diligence naturally, and thank me later 🍀

"I found Rome brick, I left it marble" Augustus Caesar

**********************************************************

ps. This message was inspired by the following reddit post:
https://www.reddit.com/r/Tronix/comments/n4zgb2/ferox_rising_star_of_tron_network_seed_round_with/

10
Crypto Exchanges / AscendEX ( Bitmax)
« on: March 28, 2021, 10:50:59 AM »
In the main title, I did not see the name of the Bitmax exchange among the stock market names. Bitmax stock exchange looks like the stock market that will make a name for itself. He has his own token (btmx) has been rising very well lately. I am using it and I am satisfied.
If the volume of some coins is low, there may be an exchange that will make a name in the future.

11
Crypto Exchanges / What do you think about crypto.com exchange???
« on: March 20, 2021, 09:55:16 AM »
This exchange, which also has its own stock market token, has recently announced and burned a serious coin burning.
 - Virtual Card is coming.
 - Trade App i coming
 - There is a mainnet pattern.
 - Token Burn made
 There will also be such events. Does it do business for the future? I think it is always healthier to trade in different exchanges. What do you think about the crypto.com exchange?

12
Polkadot Forum / A new Nft Dego
« on: March 12, 2021, 06:42:34 PM »
The total amount looks good. I think the Nft token will be more valuable because it is also a token in the dot system. What do you think?

DEGO Circulating Supply: 8,607,383
Max Supply: 21,000,000
Total Supply: 8,607,383
13
Cryptocurrency Price Speculations / What do you think about DGB
« on: February 15, 2021, 09:48:58 PM »
There is a lot of activity in DGB lately, when most altcoins are at their peak. There is a constant post on Twitter. I am looking forward to announce a situation related to NFT tokens.
One of my favorite coins in the crypto market is DGB, once there was a technology DGB, which was not btc. I think it deserves better places.

14
Cryptocurrency Price Speculations / can tron ​​be $ 1?
« on: February 13, 2021, 04:27:08 PM »
After the recent launch in Dogecoin, most people started asking if Dogecoin could be $ 1. I ask the same question for tron. Could a tron ​​be worth $ 1? As a result, there are many more uses than dogecoin. There are many projects using the tron ​​network. It definitely deserves to be $ 1 before Dogecoin.
Do you think so?

15
Other Popular Cryptos / Coins / Ferrum Network
« on: December 13, 2020, 06:02:16 PM »
Market Cap
$12.455.839 USD
645,02066502 BTC
21.029 ETH
Volume (24h)
$1.065.713 USD
55,18750172 BTC
1.799 ETH
Circulating Supply
143.369.388 FRM
Total Supply
329.218.749 FRM

What do you think about the Ferrum network? There is a serious rise in the last week. He has his own unifyre wallet and he has a first kudi doing business in africa. Recently, it has been increasing with constant staking activities, but the team said that this is not the reason for the increase, but bigger news will come.
Of course, the size of the news varies from person to person, but what do you think about this Ferrum Network.

Pages: [1] 2 3 ... 6
ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
Powered by SMFPacks Social Login Mod