follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Norveç'te yaşamak  (Read 4581 times)

Offline stalker

• Full Member
  • *
  • Activity: 232
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: Today at 01:38:15 PM
    • View Profile

• Total Badges: 14
    Badges: (View All)
    Search Third year Anniversary Second year Anniversary
Norveç'te yaşamak
« on: November 11, 2020, 01:28:22 PM »
Dostlar; zaman geçirmek için rasgele videolar izliyordum. Genç  YouTuber bir arkadaşın gezmek izin gittiği Norveç ten 15 dakikalık bir videosuna denk geldim. Aynen şöyle diyordu: "Mutlu insanların ülkesi Norveç'e geldik". Daha önce de duymuştum ama bu kadar insan onuruna yaraşır bir yaşam kalitesine sahip olduklarını bilmiyordum. Doğası desen zaten harika ama; yol kenarında bırakılmış meyveler.... Başında bekleyen yok, alıp ücretini kumbaraya atıyor insanlar. Hırsızlık vakası hiç yok denecek kadar az. Suç oranı sıfıra yakın.
Hatta şunu dedi arkadaş, kitap yazmak isteyen her kişiye devlet kitabını bitirene kadar maaş bağlıyor. Kitap bitince de ülkedeki bütün kütüphaneler kitaptan belirli adet almak zorunda .
Kısacası bir kez daha "coğrafya kaderdir" sözünü hatırlamış oldum.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Norveç'te yaşamak
« on: November 11, 2020, 01:28:22 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Offline codehash

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 415
  • Last Active: March 09, 2022, 10:41:58 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
    Third year Anniversary Second year Anniversary 10 Posts
Re: Norveç'te yaşamak
« Reply #1 on: November 11, 2020, 04:29:48 PM »
Ben Norveç'e gittim. Çok güzel bir ülke. Tecavüz oranlarının yüksekliğini saymazsak daha güzel. Zamanla alışırsın. Bir şey olmaz.

İskandinav ülkelerinde yüksek tecavüz oranları dikkat çekiyor
Uluslararası Af Örgütü'nün raporunda, Danimarka, Finlandiya, Norveç ve İsveç'in cinsiyet eşitliği açısından ilk sıralarda yer almasına rağmen ciddi derecede yüksek tecavüz oranlarına sahip olduğu ve adalet arayan bu ülkelerdeki mağdurların çoğu zaman yüzüstü bırakıldığı belirtildi.

NORVEÇ

Rapora göre, Norveç makamları, tecavüz ve diğer cinsel şiddet suçlarının önüne geçmede veya bu tür suçların sonuçlarını ele almada gerekli önlemleri hayata geçirmedi. Bu ülkede tecavüz hakkındaki baskın ve yanlış inanışlar, tecavüz mağdurlarının suçu polise bildirmesini veya tıbbi yardım almasını zorlaştırıyor. Bu durum ayrıca, tecavüz davalarının adalet sistemi tarafından ele alınmasını da etkiliyor.

Raporda örnek olarak, bir savcının "Çok fazla öğrenci vakası oldu, bunlar aptalca bir şeyler yapmış düzgün gençlerdi. İyi bir eğitim almak için bu şehre gelen ve mahkemede iyi davranan bir öğrenciyi mahkum etmek kolay değil." demesi de örnek olarak gösterildi.

Danimarka'daki tecavüz vakalarının büyük çoğunluğu polise bildirilmezken, mağdur polise gittiğinde ise kovuşturma veya mahkumiyet kararı verilme şansı çok düşük oluyor. 2017 yılında tecavüz veya tecavüz girişimine maruz kalan 24 bin kadından sadece 890'u polise şikayette bulundu. Bunlardan 535'i kovuşturulurken, yalnızca 94'ü mahkumiyetle sonuçlandı.

"MAĞDURLAR YÜZÜSTÜ BIRAKILIYOR"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri Kumi Naidoo, cinsiyet eşitliği açısından ilk sıralarda yer alan İskandinav ülkelerinin şok edici derecede yüksek tecavüz oranlarına sahip olmasının bir çelişki olduğunu belirtti.

Damgalanma ve adalet sistemine duyulan güvensizliğin, çoğu zaman kadınların ve kızların saldırıları rapor etmemesine yol açtığına dikkati çeken Naidoo, ayrıca mağdurların adalet arayışlarında sık sık yüzüstü bırakılmalarına vurgu yaparak, kurumsal ve sosyal değişime, kanun değişikliğinden çok daha fazla ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Kaynak: https://www.timeturk.com/iskandinav-ulkelerinde-yuksek-tecavuz-oranlari-dikkat-cekiyor/haber-1067206

Offline stalker

• Full Member
  • *
    • View Profile

« Reply #2 on: November 11, 2020, 06:34:41 PM »
Tecavüz olayları yaşandığına çok şaşırdım. Halbuki sokak hayvanlarına dahi şiddet gösterilmesine ağır cezalar veriliyormuş

Offline gargamel

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 442
  • Referrals: 1
  • Last Active: April 30, 2024, 11:20:13 PM
    • View Profile

• Total Badges: 16
    Quick Poster Third year Anniversary Second year Anniversary
« Reply #3 on: November 11, 2020, 10:38:53 PM »
Eskiden ayna diye bir belgesel vardı bende o belgeseli izleyince çok beğenmiştim. İmkanım olsa gitmek isterdim

Offline codehash

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 415
  • Last Active: March 09, 2022, 10:41:58 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
    Third year Anniversary Second year Anniversary 10 Posts
« Reply #4 on: November 14, 2020, 08:17:22 PM »
Tecavüz olayları yaşandığına çok şaşırdım. Halbuki sokak hayvanlarına dahi şiddet gösterilmesine ağır cezalar veriliyormuş

Ben karmaya inanıyorum. Anadolu sufi geleneğindede var. Sen kötü bir insansan, kötü şeyler yaparsan. Dünyanın her yerinde kötü şeyler görürsün. Norveç, Türkiye fark etmez.

Offline Nboramir

• Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 398
  • Referrals: 1
  • Last Active: October 01, 2021, 07:22:48 AM
    • View Profile

• Total Badges: 23
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
« Reply #5 on: November 18, 2020, 08:30:51 AM »
Daha önce yaşanılacak en iyi ülkeler sıralamasında gördüğüm ve merak edip araştırdığımda hayranlık duyduğum bir ülke olmuştu. Ama oraya gitmek ve yerleşmek pekte kolay görünmüyordu. sadece bir gün bizde ülke olarak o seviyelerde oluruz hayali kurabiliyoruz şimdilik.

Offline stalker

• Full Member
  • *
    • View Profile

« Reply #6 on: November 18, 2020, 07:10:31 PM »
Daha önce yaşanılacak en iyi ülkeler sıralamasında gördüğüm ve merak edip araştırdığımda hayranlık duyduğum bir ülke olmuştu. Ama oraya gitmek ve yerleşmek pekte kolay görünmüyordu. sadece bir gün bizde ülke olarak o seviyelerde oluruz hayali kurabiliyoruz şimdilik.
Nibramir hocam epeydir forumda denk gelemedik, bu arada moderatör olmuşsun tebrik ederim

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: November 18, 2020, 07:10:31 PM »

Offline ustcoin

• Legendary
  • *
  • *
  • Activity: 1645
  • Last Active: April 02, 2024, 11:32:22 PM
    • View Profile

• Total Badges: 22
    Fourth year Anniversary Third year Anniversary 10 Posts
« Reply #7 on: November 20, 2020, 04:09:50 PM »
Refah seviyesi en yüksek ülkelerden birisi Norveç. Adamlar kendi petrolünü çıkartıyor ama rezervlerimiz bitince sıkıntı olmasın diye şimdi petrolü kendi vatandaşına pahalıya satıyor. Aldığı fazla parayı fona aktarıyor ve ileride o para kullanılacak. Biz de deprem vergisi alınıyor ama ülkede deprem olunca hurda yardıma koşun gibilerinden durumlar ortaya çıkıyor. Deprem paralarını sorgulayınca da vatan haini ilan ediliyorsun. Acaba aynı durum Norveç te de varmı? 😁

Offline stalker

• Full Member
  • *
    • View Profile

« Reply #8 on: November 22, 2020, 04:14:42 PM »
Refah seviyesi en yüksek ülkelerden birisi Norveç. Adamlar kendi petrolünü çıkartıyor ama rezervlerimiz bitince sıkıntı olmasın diye şimdi petrolü kendi vatandaşına pahalıya satıyor. Aldığı fazla parayı fona aktarıyor ve ileride o para kullanılacak. Biz de deprem vergisi alınıyor ama ülkede deprem olunca hurda yardıma koşun gibilerinden durumlar ortaya çıkıyor. Deprem paralarını sorgulayınca da vatan haini ilan ediliyorsun. Acaba aynı durum Norveç te de varmı? 😁
"Hayin, vatan hayini. 155 ararun, burda kürtaj yapiyyah" diyen diyen dayı geldi aklıma 😁

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG