follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Malum forumda Ban furyası  (Read 28083 times)

Online gospodin

• Legendary
  • *
  • Activity: 1914
  • Mixero: Privacy by XMR (Monero) bridge
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: Today at 07:49:50 PM
    • View Profile

• Total Badges: 24
    Badges: (View All)
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary 10 Posts
Re: Malum forumda Ban furyası
« Reply #30 on: June 05, 2019, 09:16:06 AM »
şayet piyasalar düzelirse o foruma katılım sayısı daha da artacaktır. bunu 2017 sonu - 2018 başlangıcında iyi gördük. şayet öyle bir dönem gelirse forumdaki ban furyası şimdikinin 2 katı olur. ne olursa olsun dikkatli olmak gerekiyor artık. haklı ya da haksız yapacak bir şeyimiz yok maalesef.
░░░░░░░░░░░░░░░░░█████████████
░░░██████░░░░░░░░█████████████
░░░░░░█████████░░█████████████
░░░░░░█████████
░░░░░░█████████
░░░░░░█████████░░░░█████████
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█████████
████░░░░░░░░░░░░░░█████████
██████████████████████████████
█████████▀▀███▀▀░░▀▀▀█████████
███████▀░░█▀░░░░▄▄▄▄▄▄▄███████
██████░░░██░░▄█▀▀░░░░░▀▀██████
█████░░░░█░░███████▄▄▄░░░▀████
███░██░░░█▄████████▄░▀█▄░░░███
███░░██░░░███████████░░▀█▄░███
████░░▀██▄▄████████░██░░░█▄███
█████░░░░░▀▀▀▀▀▀██░░██░░░█████
███████▄▄▄▄▄▄▄█▀░░░▄█░░░██████
████████▀▀▀▀░░░░░░██░░▄███████
██████████▄▄▄▄▄████▄██████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
MIXERO.IO
.
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
..
..
..
..
..
..
..
..
███████▀▀██░▀█████████████████
████████░░█░█▀▀░██████████████
████████░░▀░░░▄███████████████
██████▀░░░░░░░░░▀██████░▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░██▀▀█▄░░████
████░░░░░░░░░░░▄████▄░▀██░░███
████░░░░░░░░░▄██▀░▄██░░██░░███
█████░░░░░░▄██▀████▀░░██░░████
███████▄▄▄████▄░░░░▄██▀░░█████
███████████░░▀▀▀██▀▀▀░░▄██████
██████████████▄▄▄▄▄▄██████████
..
..
..
..
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
MIX.NOW
.
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
█████████████
█████████████
░░░░░░░░░██████
█████████████░░░░██░░░██████
█████████████░░░░░░░░░██████
█████████████
█████████████░░█████████
░░░░░░░░░░░░░░░█████████
░░░░░░░░░░░░░░░█████████
░░█████████░░░░█████████
░░█████████
░░█████████░░░██░░░░░░░░░░████
░░█████████░░░░░░░░░░░░░░░████

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #30 on: June 05, 2019, 09:16:06 AM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Offline levyashin

• Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 448
  • Referrals: 14
  • Last Active: January 05, 2022, 06:26:50 AM
    • View Profile

• Total Badges: 16
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
« Reply #31 on: June 05, 2019, 10:36:51 PM »
şayet piyasalar düzelirse o foruma katılım sayısı daha da artacaktır. bunu 2017 sonu - 2018 başlangıcında iyi gördük. şayet öyle bir dönem gelirse forumdaki ban furyası şimdikinin 2 katı olur. ne olursa olsun dikkatli olmak gerekiyor artık. haklı ya da haksız yapacak bir şeyimiz yok maalesef.

O eskidendi. Bitcoin 100.000 dolar da olsa, bounty'ler milyon dolarlar da dağıtsa, o forumda kullanıcı sayısı şişmez artık. Çünkü merit sistemi geldi, o gün bugündür level atlayan ya 5 ya 10 kişi. Dolayısıyla kimse newbie'den girip yürümeye çalışmaz.

Online hasyurt

• Legendary
  • *
  • *
  • Activity: 2636
  • Coinomize.biz
  • Referrals: 3
  • Last Active: Today at 09:12:46 PM
    • View Profile

Fifth year Anniversary 2500 Posts Fourth year Anniversary
« Reply #32 on: June 05, 2019, 11:01:44 PM »

O eskidendi. Bitcoin 100.000 dolar da olsa, bounty'ler milyon dolarlar da dağıtsa, o forumda kullanıcı sayısı şişmez artık. Çünkü merit sistemi geldi, o gün bugündür level atlayan ya 5 ya 10 kişi. Dolayısıyla kimse newbie'den girip yürümeye çalışmaz.

Ancak rütbesi yüksek olan kişiler yan hesap açarsa oraya merit atar. Zaten şuan o forumda merit olayı al gülüm ver gülüm. yeni başlayan birisi süper kaliteli birşey paylaşsa bile merit hayatta alamaz. Ama yüksek rütbeli birisi başlıklarda post kasıyor ve meriti veriyorlar. Komple al gülüm ver gülüm olayı.

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Activity: 2404
  • Hodlers Network
  • Referrals: 2
  • Last Active: October 08, 2022, 01:05:54 AM
    • View Profile

• Total Badges: 25
« Reply #33 on: June 05, 2019, 11:39:04 PM »

Ancak rütbesi yüksek olan kişiler yan hesap açarsa oraya merit atar. Zaten şuan o forumda merit olayı al gülüm ver gülüm. yeni başlayan birisi süper kaliteli birşey paylaşsa bile merit hayatta alamaz. Ama yüksek rütbeli birisi başlıklarda post kasıyor ve meriti veriyorlar. Komple al gülüm ver gülüm olayı.

Ben fazla uğraşmadan 30a yakın merit kazanmıştım. Hatta banlandıktan sonra da merit gelmeye devam etmiş. Burada da üye olan gospodin, faydalı paylaşımlarıyla iyi merit topluyordu hatırladığım kadarıyla. Bir üye vardı full memberdan heroluğa çıkmıştı wallet paylaşımlarıyla. Ama dediğiniz gibi bunlar hep istisna ve yeni başlayan birinin hero olması için sıkı çalışarak yıllar geçirmesi gerekiyor ki bu da insanlarda motivasyon falan bırakmaz. Ufak hedefine ulaşan kişi ki bende member üyelikti :) sonra salar işi. Bu yüzden oradaki şişkinlik yorumuna katılıyorum. O foruma açılan her yeni üyelik bundan sonra ya ban yiyenlere aittir ya da birinin yedek hesabıdır. Bu forum bu açıdan gelişime açık. Umalım da bounty managerler de burayı gittikçe tercih etmeye başlasın.

Offline zgrdyg

• Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 339
  • Last Active: June 21, 2021, 03:20:10 PM
    • View Profile

• Total Badges: 17
« Reply #34 on: June 06, 2019, 07:29:57 AM »
kesinlikle malum forumda yeni hesap açıp tekrar rank kasmak oldukça anlamsız. eskiden ben de rank kasardım ama merit olayı geldi ve full member olarak kaldım. bir ara düşündüm acaba yükselme imkanı var mı diye ama baktım mümkün değil bıraktım. katı kurallarıyla ve eski altyapısıyla bence insanlar oradan gittikçe uzaklaşacaklar. bir kaç tane bounty manager bu tarafa çekilebilirse buranın da geleceği oldukça parlak olur bence.
Ferrum Network •   ANN • Bounty • Website • Telegram
The First High-Speed Interoperability Network for Real-World Financial Applications

Offline levyashin

• Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 448
  • Referrals: 14
  • Last Active: January 05, 2022, 06:26:50 AM
    • View Profile

• Total Badges: 16
« Reply #35 on: June 06, 2019, 09:29:26 PM »
Yani malesef orası her zaman bir numara olacak. Ne zaman ki sitenin kalitesi düşüyor deyip imza olayını kaldırırlar (zaman zaman gündeme geliyor) o zaman işte biter orası. O durumda da tüm bounty managerler işte buraya damlar, sonuçta adamların bir yerden maaş almaları gerekiyor.

Offline Jupiter

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 480
  • Last Active: February 11, 2024, 06:26:24 PM
    • View Profile

10 Posts First Post Fourth year Anniversary
« Reply #36 on: June 10, 2019, 09:26:13 PM »
Son zamanlarda malum forumda çok sert moderasyon uygulanıyor. İnsanları soğutmaya başladılar. Benim başıma gelmedi ama ben de soğudum bu durumdan. Haklı yapılan banlamalar da olmasına rağmen, gördüğüm şey çoğunlukla yıllar öncesinde atılan birkaç mesajın auto-ban scriptine takılması. Mesela 50 postunda plagiarism yapan adamla 1-2 postta yapanı aynı kefeye koyup perma-ban vermişler. Benzer durum, google translate kullananların da başına gelmiş. Aynı ifadeleri çevirip kullananlar birbirlerinin postunu çalmış gibi görünmüş, vs...

İçlerinde, durumu abartıp kurallara çok ters hareket eden kullanıcılar da var ve onların banlanması çok doğru. Fakat çoğunluk haksız ban yemiş görünüyor. Bunun bir derecesi olmalıydı. Birkaç hafta ya da birkaç aylık uzaklaştırma daha mantıklı olurdu. Kişiler de hatalarını anlar ve düzeltirlerdi. Sanırım 3 milyon üyeye dayanınca artık umursamaz bir havaya girmişler. Oysaki troller ve dolandırıcılar halen içeride cirit atıyor. Adil olmak lazım. Adaletin olmadığı yerde güven de olmaz, özgürlük de olmaz. Her şeyin hayırlısı diyoruz elbette. Umarım AltcoinsTalks'da daha adaletli bir yol izlenir ve insanlar önce uyarılır.
« Last Edit: June 10, 2019, 09:40:25 PM by Jupiter »

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #36 on: June 10, 2019, 09:26:13 PM »

Offline Meliodas

• Hero Member
  • *
  • Activity: 1080
  • Referrals: 20
  • Last Active: June 27, 2023, 02:15:52 AM
    • View Profile

« Reply #37 on: June 10, 2019, 11:03:54 PM »
Daha geçen günlerde arkadaşı banladırlar neden durduk yere bir başlık açmış bilgi vermek için ondan olmaz dedik ama ondan banlanmış galiba forum çok acayip bir yere döndü millet bide fişliyor bizimkileri yani bizimkiler birbirlerini çekemiyor.

Online hasyurt

• Legendary
  • *
  • *
  • Activity: 2636
  • Coinomize.biz
  • Referrals: 3
  • Last Active: Today at 09:12:46 PM
    • View Profile

Fifth year Anniversary 2500 Posts Fourth year Anniversary
« Reply #38 on: June 11, 2019, 04:46:13 PM »
Son zamanlarda malum forumda çok sert moderasyon uygulanıyor. İnsanları soğutmaya başladılar. Benim başıma gelmedi ama ben de soğudum bu durumdan. Haklı yapılan banlamalar da olmasına rağmen, gördüğüm şey çoğunlukla yıllar öncesinde atılan birkaç mesajın auto-ban scriptine takılması. Mesela 50 postunda plagiarism yapan adamla 1-2 postta yapanı aynı kefeye koyup perma-ban vermişler. Benzer durum, google translate kullananların da başına gelmiş. Aynı ifadeleri çevirip kullananlar birbirlerinin postunu çalmış gibi görünmüş, vs...

İçlerinde, durumu abartıp kurallara çok ters hareket eden kullanıcılar da var ve onların banlanması çok doğru. Fakat çoğunluk haksız ban yemiş görünüyor. Bunun bir derecesi olmalıydı. Birkaç hafta ya da birkaç aylık uzaklaştırma daha mantıklı olurdu. Kişiler de hatalarını anlar ve düzeltirlerdi. Sanırım 3 milyon üyeye dayanınca artık umursamaz bir havaya girmişler. Oysaki troller ve dolandırıcılar halen içeride cirit atıyor. Adil olmak lazım. Adaletin olmadığı yerde güven de olmaz, özgürlük de olmaz. Her şeyin hayırlısı diyoruz elbette. Umarım AltcoinsTalks'da daha adaletli bir yol izlenir ve insanlar önce uyarılır.

3 milyon üye var sa tabi temizlik şart  ;D
Büyük ihtimalle üye sayısı çok olduğu için böyle yapmışlardir. Benim başka bir hesabımı güm diye banladilar. Öyle uzaklaştırma vs değil. Ban sebebini tahmin ediyorum tahminim ethereum un scam bir projesi vardı galiba sırf ondan dolayı gün diye Ban verip geçtiler.
Mübarek ölüm gibi geri dönüşünde yok  ;D

Online gospodin

• Legendary
  • *
  • Activity: 1914
  • Mixero: Privacy by XMR (Monero) bridge
  • Last Active: Today at 07:49:50 PM
    • View Profile

Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary 10 Posts
« Reply #39 on: June 11, 2019, 07:06:15 PM »

3 milyon üye var sa tabi temizlik şart  ;D
Büyük ihtimalle üye sayısı çok olduğu için böyle yapmışlardir. Benim başka bir hesabımı güm diye banladilar. Öyle uzaklaştırma vs değil. Ban sebebini tahmin ediyorum tahminim ethereum un scam bir projesi vardı galiba sırf ondan dolayı gün diye Ban verip geçtiler.
Mübarek ölüm gibi geri dönüşünde yok  ;D
kağıt üstünde belki üç milyon üye vardır ama satoshi'nin bile en az 100 tane hesabı vardır:)) benim anlamadığım şey ise adam 2 sene intihal yapmışsa o gün banla arkadaş. aradan 2 sene geçmiş ne alaka?
░░░░░░█████████░░█████████████
░░░░░░█████████
░░░░░░█████████
░░░░░░█████████░░░░█████████
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█████████
█████████▀▀███▀▀░░▀▀▀█████████
███████▀░░█▀░░░░▄▄▄▄▄▄▄███████
██████░░░██░░▄█▀▀░░░░░▀▀██████
█████░░░░█░░███████▄▄▄░░░▀████
███░██░░░█▄████████▄░▀█▄░░░███
███░░██░░░███████████░░▀█▄░███
████░░▀██▄▄████████░██░░░█▄███
█████░░░░░▀▀▀▀▀▀██░░██░░░█████
███████▄▄▄▄▄▄▄█▀░░░▄█░░░██████
████████▀▀▀▀░░░░░░██░░▄███████
██████████▄▄▄▄▄████▄██████████
.
MIXERO.IO
.
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
..
..
..
..
..
..
..
..
███████▀▀██░▀█████████████████
████████░░█░█▀▀░██████████████
████████░░▀░░░▄███████████████
██████▀░░░░░░░░░▀██████░▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░██▀▀█▄░░████
████░░░░░░░░░░░▄████▄░▀██░░███
████░░░░░░░░░▄██▀░▄██░░██░░███
█████░░░░░░▄██▀████▀░░██░░████
███████▄▄▄████▄░░░░▄██▀░░█████
███████████░░▀▀▀██▀▀▀░░▄██████
██████████████▄▄▄▄▄▄██████████
..
..
..
..
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
.
MIX.NOW
.
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
█████████████
█████████████
░░░░░░░░░██████
█████████████░░░░██░░░██████
█████████████░░░░░░░░░██████
█████████████
█████████████░░█████████
░░░░░░░░░░░░░░░█████████
░░░░░░░░░░░░░░░█████████
░░█████████░░░░█████████
░░█████████
░░█████████░░░██░░░░░░░░░░████
░░█████████░░░░░░░░░░░░░░░████

Offline zgrdyg

• Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 339
  • Last Active: June 21, 2021, 03:20:10 PM
    • View Profile

« Reply #40 on: June 12, 2019, 03:43:23 PM »
3 milyon üyenin olduğu yerde biraz şımarıklık yapmaları doğal aslında ama insanları hem böyle banlayarak hem de zor şekilde seviye atlamalarını sağlayarak ne yapmak istediklerini ben de anlamıyorum. Evet 3 milyon üyen var ama ne kadarı aktif, bu güzel nokianın kodakın düşüşünü gördü nihayetinde. Bir forumun çökmesi (üye anlamında) de şaşırtıcı olmaz bence. O yüzden bence stratejilerini değiştirmeli ya da sistemi biraz rahatlatmalılar.
Ferrum Network •   ANN • Bounty • Website • Telegram
The First High-Speed Interoperability Network for Real-World Financial Applications

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #41 on: June 12, 2019, 10:36:52 PM »
gospodin in bounty spreadsheete göz gezdirdim hoşuma giden bountyler çıkınca yeniden bir hesap açtım. Bakalım bu ne zaman banlanacak :)

Offline Meliodas

• Hero Member
  • *
  • Activity: 1080
  • Referrals: 20
  • Last Active: June 27, 2023, 02:15:52 AM
    • View Profile

« Reply #42 on: June 12, 2019, 10:47:56 PM »
gospodin in bounty spreadsheete göz gezdirdim hoşuma giden bountyler çıkınca yeniden bir hesap açtım. Bakalım bu ne zaman banlanacak :)

Yeni hesap açtında imzalar için rank kasmak çok zor yani çok emek gerektiriyor rank kasmak için hiç uğraşılmaz bana kalırsa

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #43 on: June 12, 2019, 11:20:32 PM »

Yeni hesap açtında imzalar için rank kasmak çok zor yani çok emek gerektiriyor rank kasmak için hiç uğraşılmaz bana kalırsa

Aynen öyle hocam. Sağolsun EFS 3 merit vermiş bir paylaşımıma bana yeter artar da haha.

Offline madenci_34

• Hero Member
  • *
  • Activity: 972
  • FRX: Ferocious Alpha
  • Last Active: April 30, 2021, 03:58:01 AM
    • View Profile

• Total Badges: 22
« Reply #44 on: June 13, 2019, 02:41:36 PM »
Bu furyadan etkilenmeyen kalmadı sanırım, açıklamada belirtildiği gibi tek bir posttan ban yiyenlerdenim haksızlıktı,baya ağır geldi ama yapacak bi rşey yoktu.

Tüm olanların sonucunda kendimizi burada bulduk.

Tüm Bounty platformları için cezbedici olması açısından burayı aktif tutmalıyız.

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG