follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop


This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Schiff priznal podiel viny na strate svojich BTC. Napriek tomu Bitcoin kritizuje  (Read 3207 times)

Offline mnixxo.crypto

  • Legendary
  • *
  • *
  • *
  • *
  • *
  • *
  • Activity: 2995
  • points:
    507
  • Karma: 479
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 4
  • Last Active: April 21, 2024, 06:42:24 PM
    • View Profile

  • Total Badges: 26
    Badges: (View All)
    Sixth year Anniversary Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary
zdroj: kryptonovinky.sk

Známy propagátor investícii do zlata a zároveň kritik Bitcoinu Peter Schiff na seba upútal v predchádzajúcich dňoch kritikou Bitcoinu z dôvodu, že stratil prístup k BTC, ktoré mu v minulosti venoval Erik Vorhees (išlo o bitcoiny v hodnote cca 1800 dolárov).

Ako sme už písali v predchádzajúcich článkoch, Schiff na Twitteri najprv informoval o tom, že sa mu “pokazila peňaženka“, na ktorej mal svoje bitcoiny a na základe toho skonštatoval, že držanie Bitcoinu bolo zlým nápadom. Pomocnú ruku mu následne ponúkali viacerí členovia kryptokomunity.

Kritika Bitcoinu ako takého však značnú časť komunity predovšetkým nahnevala, pretože strata prístupu k bitcoinom nie je chyba technológie, ale ich majiteľa. Samotný Schiff konečne priznal, že bola vina na jeho strane:

,,Záhada okolo mojich bitcoinov je vyriešená. Pomýlil som si môj PIN s mojim heslom. Keď sa moja aplikácia aktualizovala, odhlásil som sa. Snažil som sa nalogovať naspäť s použitím PIN kódu, čo bolo jediné heslo, o ktorom som vedel, alebo aké som používal. Zároveň som nemal kópiu môjho seedu. Čestná, ale veľmi drahá chyba,” napísal na Twitteri.

Názor na bitcoin zrejme nezmenil

Skutočnosť, že Schiff priznal svoj podiel na strate bitcoinov, jeho názor na technológiu kryptomien nemení. Po kritike na Twitteri, kedy mu bolo vyčítané, že je asi posledným človekom, ktorý sa môže vyjadrovať k Bitcoinu, keď ani nerozumie tomu, ako funguje jeho bezpečné držanie, sa už stihol vyjadriť:

,,Najnákladnejšia vec na bitcoine je to, že nejde o peniaze. Neuspeje ani ako prostriedok výmeny a ani ako držiteľ hodnoty. Táto epizóda ukázala, aké ľahké je stratiť bitcoin, ak ste zmätení z toho, ako fungujú peňaženky.”

Má pravdu?

Od Schiffa je nesprávne v rámci rôznych relácii a  článkov o investovaní kritizovať Bitcoin, ak ani nechápe princípu jeho fungovania. Na druhú stranu treba priznať, že bezpečné držanie kryptomien u seba samých je aj vďaka jeho príkladu stále pomerne komplikovaná vec pre bežných menej technicky zdatných užívateľov.

Kryptomeny, ak chceme, aby sa ich adopcia rozrastala, potrebujú riešenia, ktoré ponúknu ich bezpečné držanie bez toho, aby sme sa obávali, že ich stratíme z dôvodu, že si zle zapíšeme seed, alebo ho odložíme a zabudneme kde, ukradnú nám ho, alebo sa poškodí. Kým skúseným investorom do kryptomien to môže prísť absurdné, pre staršiu generáciu môže ísť o vážny problém. Šéf burzy Biancne Changpeng Zhao preto tvrdí, že pre bežných ľudí je lepšou voľbou držať kryptomeny na bezpečných burzách. Vitalik Buterin z Ethereum skôr zas volá po tom, aby sa pracovalo na vývojí takých peňaženiek a riešení, ktoré celý proces bezpečnej úschovy kryptomien (vo vlastnom držaní a nie na burzách) zjednodušia.
mnixxo.crypto

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum


This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open


 

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG
Powered by SMFPacks Social Login Mod