Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum
Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Solomon on March 29, 2019, 10:53:24 AM
-
Зловмисник встановив скрипт для майнінгу криптовалюти у HTML-код ряду інтернет-ресурсів, які сам адміністрував. Зазвичай це були сайти з безкоштовною літературою та науковими роботами. Щомісячно ці сайти відвідувало більше 1,5 мільйона користувачів, повідомляють у Поліському управлінні Департаменту кіберполіції.
Спільно зі слідчими Рівненської поліції, за процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури, кіберполіція викрила 32-річного мешканця Буковини, який поширював шкідливе програмне забезпечення.
Буковинець створив та адміністрував велику кількість інтернет-ресурсів. На створених ресурсах він розміщував шкідливе програмне забезпечення для майнінгу криптовалют. Використовуючи обчислювальні можливості процесора та графічного адаптера, зловмисник втручався в роботу електронно-обчислювальної техніки відвідувачів вищевказаних Інтернет-ресурсів.
Заходячи на ці сайти, користувачі надавали доступ до своїх комп'ютерів, які починали майнити криптовалюти для власника сайту. Це призводило до порушення встановленого порядку маршрутизації інформації та подальшого погіршення роботи комп’ютерів відвідувачів.
Сам айтішник пояснює, що факту злому не було і порівняв майнінг на сайті з розміщенням прогамного забезпечення для монетизації реклами.
Під час проведення обшуків у квартирі зловмисника правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку зловмисника, банківські картки, додаткові носії інформації та чорнові записи.
Зловмиснику загрожує до шести років ув’язнення. Кримінальне провадження розпочато за частиною 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.
Українська криптоспільнота у думках розділилася, користувач Facebook Sean Townsend пише:
Якби підозрюваний (зловмисником він стане тільки після вироку, SMM поліції, візьміть до уваги) зламував комп'ютери і встановлював туди софт для майнінгу, то тоді це був би злам і поліцію треба було б тільки похвалити. Але бувають ще JS-майнери, які намагаються щось намайнити, поки відкрита вкладка браузера. Це такий же спосіб монетизації, як і розміщення реклами.
Інший користувач зазначає, що рекламу на сайт додає сам автор сайту і має на то повне право. А в даному випадку було підкидання скриптів в чужі сайти і втручання в роботу веб-сервера, через яке той модифікував контент сайтів, а мав би віддавати без змін.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3993-k%D1%96berpol%D1%96c%D1%96ya-sp%D1%96jmala-majnera,-yakij-stvoriv-sajt-z-bezkoshtovnimi-knigami,-shhob-majniti-kriptovaljuti
-
Треба було йогму дрібним шрифтои написати, що для монетизації сайту він буде використовувати браузерний майнінг і все було б дуже добре.
-
Треба було йогму дрібним шрифтои написати, що для монетизації сайту він буде використовувати браузерний майнінг і все було б дуже добре.
Так, хлопець трішки "накосячив", можна було зробити все більш законним шляхом...що тепер поробиш...
Більше дивує факт - як кіберполіція розкриває такі справи? Цікаво, який в них штат та які спеціалісти? За останній рік читав безліч їхніх справ - працюють дійсно ефективно!
-
Десь 2 роки тому бачив оголошення в інтернеті, що вільна ваканція на кіберполіцію. Можна було прийти і пройти тест, потім навчання і робота. Так що там наймали скоріш за все розумних, а не знайомих )))
-
Десь 2 роки тому бачив оголошення в інтернеті, що вільна ваканція на кіберполіцію. Можна було прийти і пройти тест, потім навчання і робота. Так що там наймали скоріш за все розумних, а не знайомих )))
Хм, дивно для нашої країни, дуже дивно...але підхід в цілому правильний - всі достатньо надивилися на "знайомих" у всіх прошарках влади та силових структурах, тому краще відбирати кандидатів конкурсними методами - це приносить результат :)