Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum
Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Solomon on May 09, 2019, 11:42:37 AM
-
На цьому тижні було опубліковано декілька нових пропозицій софтфорку розробником біткойна і винахідником SegWit Пітером Вілем (Pietеr Wuille). Під назвою «Taproot» оновлення практично не має негативних наслідків і допоможе спростити мережу біткойна Lightning Network, яка демонструє частіше прийняття.
Розробник протоколів біткойна і винахідник SegWit, Пітер Віль, поділилися новою пропозицією по модернізації софтфорка, яка отримала назву "Taproot", як імовірно доповнити оновлення софтфорк підписом Шнорра, яке він опублікував у розсилці для розробників у липні 2018 року.
Він стверджує, що прийняття підписів Шнорра надасть мережі значні покращення масштабованості і конфіденційності, оскільки вони нададуть простіший спосіб підписання транзакцій. Перевагою підписів Шнорра є те, що кілька людей можуть створити відкритий ключ, а потім підписати його одним підписом.
Цей метод контрастує з неефективним використанням окремих сигнатур у поточній системі. Результатом такої реалізації є скорочення як економії простору для мережі, так і більш швидкого часу перевірки.
Bitmex Research оцінює, що використання підписів Шнорра може призвести до економії місця на 13,1%, що базується тільки на рахунку UTXO, якщо вона буде повністю реалізована.
Більш важливим є те, що гаманці з мульти-підписами стають популярними завдяки розгортанню Lightning Network, яка спирається на використання мульти-підписів. Таким чином, заощадження 13,1% можуть швидко поглибитися, оскільки збільшується прийняття Lightning Network та інших багатофункціональних гаманців.
Як доказ, наведений нижче графік показує зростання гаманців з мульти-підписами.
(https://i.imgur.com/5bdZwRz.png)
Рухаючись в тандемі з реалізацією Lightning Network, кількість нод, що працюють на нових адресах типу P2SH, також демонструє сильну тенденцію прийняття. Тому використання обох може бути важливим (і, можливо, неминучим) кроком для подальшого зростання екосистеми біткойна.
(https://i.imgur.com/GpuRPJP.png)
Слід зазначити, що наведений вище графік показує тільки ноди з активними каналами, і тому не представляє загальну кількість кількість біткойн-нод на Lightning Network.
Інша ідея софтфорка, запропонована розробником протоколу біткойна доктором Джонсоном Лау (Johnson Lau) в 2016 році для зменшення блокування, полягала у структуруванні транзакцій на дереві Меркле, як показано нижче. Названа МАСТ, ідея була введена в дослідницьку роботу під назвою «Мистецтво створення софтфорків: захист політичними правилами» ( “The art of making softforks: Protection by policy rule”).
(https://i.imgur.com/uBjlHN9.png)
Дерево Меркле допомогло б підвищити ефективність блокчейна при використанні в поєднанні з багатошаровим хеш-сігнатурою Шнорра. Таким чином, для транзакцій буде потрібно лише один підпис. Дерево Меркле було б рішенням, що заощаджує простір поза ланцюжком.
Однак однією з неефективності цієї моделі полягає в тому, що вона все ще спирається на два хеши для роботи, а також загрожує мережі потенційними проблемами конфіденційності третіми особами. Крім того, для підписання транзакцій знадобиться додаткові 32 байти даних.
Вирішуючи неефективність оригінального дерева Меркла та проблеми конфіденційності, було запропоновано Taproot. Ідея прийшла від розробника біткойна Грегорі Максвелла (Gregory Maxwell). Різниця між цими двома системами полягає в тому, що в Taproot потрібно лише один підпис. Ця версія також приховує той факт, що дерево Меркле існує.
Додаткові 32 байти даних також більше не потрібні, а також емуляція існуючого відкритого ключа мережі і структури підпису, за винятком більш оптимізованого способу.
(https://i.imgur.com/QAkzMsq.png)
Запропонована реалізація програмних засобів допоможуть розширити мережу з додатковою функціональністю та оптимізацією простору. Однак, для реалізації цього оновлення знадобиться час, незважаючи на те, що воно «майже немає мінусів».
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/4135-rozrobnik-b%D1%96tojna-%D1%96-vinah%D1%96dnik-segwit-proponu%D1%94-novij-softfork-%E2%80%9Ctaproot%E2%80%9D