У період із 2016 до 2022 року Україна втратила $48,8 млрд доходів населення і компаній, а також $4 млрд податкових відрахувань через відсутність регулювання криптосфери. Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков із посиланням на блокчейн-аналітика Артема Чернецького.
Як приклад протилежного підходу чиновник навів Бразилію та Індію. За його словами, завдяки продуманій легалізації криптоактивів ці країни збільшили податкові надходження і знизили ризики незаконної діяльності в цьому секторі.
Зі свого боку Естонія, яку вважали європейським криптохабом до 2018 року, зайняла більш жорстку позицію, що призвело до відтоку капіталу і криптокомпаній із країни, додав Борняков.
Її сусіди, Польща і Литва, пропонують більш лояльні умови, підкреслив чиновник. Це приваблює криптокомпанії з усього світу, зазначив він.
«Щоб Україна перестала втрачати $4 млрд податкових надходжень щорічно, ми маємо ухвалити ефективне криптозаконодавство і створити стабільне середовище для розвитку бізнесу. Також важливо встановити податкові ставки, які будуть вигідними для держави і прийнятними для зацікавлених компаній працювати на нашому ринку. Саме така логіка закладена в проєкт закону №10225-1», - заявив Борняков.
Зазначимо, дані про фінансові втрати України через відсутність крипторегулювання фігурують не вперше. У листопаді 2023 року ми висвітлювали звіт Ukraine Economic Outlook, де наводили ті самі цифри.
Згідно з ним, найбільших збитків країна зазнала 2017 року. Тоді втрати склали $23,3 млрд. Це як доходи, так і недоотримані податки.
(https://i.ibb.co/zrCfDm2/image.png)