Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: epidemia on October 01, 2018, 08:04:59 AM

Title: Алекс Сіман – співзасновник Egeon.io
Post by: epidemia on October 01, 2018, 08:04:59 AM
Алекс Сіман – співзасновник Egeon.io

Алекс Сіман – Blockchain and Solidity developer, співзасновником Egeon.io – торгового майданчика для due diligence, токенсейлів, управління блокчейн-проектами та ІСО.

(https://cryptota.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/1972407_1026919864031638_1157074678017775989_n.jpg)

Ким ви є у блокчейн-світі?
Я більше займаюся розробкою смарт-контрактів для Ethereum, а останні кілька місяців створюю блокчейни на основі консенсусу Tendermint.
Чим блокчейн привабив саме вас?
За фахом я програміст і уже більше 10 років займаюся створенням комплексних додатків від стартапів до корпоративних систем.
За останні 2 роки перейшов більше у блокчейн-сферу. Це суперінноваційна сфера, альтернатива класичним грошам, так званим фіатам, і це нові виклики.
Що таке, на вашу думку, блокчейн у сучасному часовому розрізі?
Для мене блокчейн – це щось з духу стартапу.
Мені завжди подобалися створювати щось нове, для чого треба скомбінувати різні рішення. Зараз блокчейн можна інтегрувати майже у всі сфери життя. Відповідно, дуже цікаво роздумовувати, куди його застосувати.
Існує думка, що блокчейн – це про криптоанархізм, про протистояння якимось централізованим структурам. А інші говорять, що блокчейн швидко імплементують у комерційний сектор.
Якщо ж ми хочемо, щоб блокчейном користувалося багато людей, потрібно дивитися у напрямку комерційної складової.
Це для мене ближче, я завжди любив поєднувати щось з різних сфер. Тобто у тому ж криптоанархізмі можна знайти цікаві ідеї, як і в комерції.
Ті самі криптоанархісти, прихильники анонімних монет, зустрічають досить серйозний супротив.
Для прикладу, Японія. Нещодавно там вийшов закон, що біржі не повинні дозволяти торгувати анонімними валютами.
Тому якщо ми хочемо “must adoption” (ред. – прийняття), то криптоанархізм – це не той шлях, по якому треба йти.
Яке найбільше досягнення у сфері?
Минулого року я займався створенням смарт-контрактів для токенсейлів. Але потім поступово звернув увагу, що у Ethereum є серйозна проблема з масштабуванням та швидкістю транзакцій.
І вирішив зайнятися створенням власних кастомних блокчейнів, тобто блокчейнів, що заточені під специфічні потреби dapp (ред. – децентралізованого додатка).
Останнім часом вивчав декілька платформ, що займаються такими речима, і визначився з Tendermint. Це платформа, що реалізувала BFT-консенсус, який добре підходить для створення proof-of-stake блокчейнів.
І наразі ми уже реалізували у нашому проекті першу версію блокчейну, через який проходитимуть всі операції проекту. Він дуже швидкий: 1300 т/с, а також у ньому можна налаштувати безкоштовні і платні транзакції.
Якщо б зараз заходили у блокчейн-сферу, з чого б починали?
Я би зробив те саме, що й робив, бо вважаю, що почав з правильного шляху.
Я не починав ні з майнінгу, ні з трейдингу, а почав з технічної частини і досить швидко прийшов до смарт-контрактів.
Мені це сподобалося, що на сьогодні – непоганий варіант. Проте зараз можна починати не з Euthereum-контрактів, а спробувати EOS, для прикладу.
Є ще й інші альтернативи типу NEM, STELLAR. Ці блокчейни пропонують бібліотеку для мов програмування, що дозволяє викликати методи на блокчейні. Вони є чимось середнім між централізованою і децентралізованою програмою.


Джерело:
https://cryptota.com.ua/aleks-siman/