Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Cuxta on October 23, 2018, 07:00:21 AM

Title: Блокчейн може зашкодити голосуванню в Інтернеті, а не зробити його кращим: дослі
Post by: Cuxta on October 23, 2018, 07:00:21 AM
Три дослідники з Ініціативи по дослідженню  криптовалют та контрактів (Initiative for CryptoCurrencies and Contracts, IC3) визначали чи справді технологія блокчейну зможе змінити інтернет-голосування на краще, як стверджують деякі прихильники.

У статті, опублікованій Business Insider, дослідники стверджують, що, хоча технологія блокчейну може призвести до революції в інших галузях, голосування в інтернеті може стати сектором, який взагалі не використовуватиме цю технологією, яка навіть потенційно може завдати йому шкоди.

Дослідники визнають і підкреслюють, що вони розуміють, чому технологія блокчейну розглядається як варіант оптимізації інтернет-голосувань. Існує мало сумнівів у тому, що криптовалютний світ сягнув мільярдів доларів на законних підставах і що він має чіткий потенціал для революції в усьому світі, від світової індустрії платежів до логістики, роздрібної торгівлі і до прав власності на землю серед інших галузей.

Незмінна природа блокчейну означає, що є вірогідність того, що, використовуючи технологію блокчейну, можна досягти того, що вибори будуть менш чутливими до шахрайства. Проте три дослідники стверджують, що основні проблеми, пов'язані з голосуванням в інтернеті, не можуть бути вирішені навіть за допомогою блокчейну.

Хоча голосування зі смартфона виглядає логічним технологічним розвитком, багато фахівців з кібербезпеки зазначають, що це набагато складніше, ніж можна собі уявити. Хоча зручність онлайн-голосувань може забезпечити підвищену участь у голосуванні, фахівці з кібербезпеки приходять до того ж висновку, що і Рон Рівест (Ron Rivest), професор MIT та член правління Verified Votes. Він сказав: "Голосування є надто важливим, щоб проводити його в інтернеті".

Відомо, що технологія блокчейну є надзвичайно безпечною, але дослідники вказують, що це не означає, що більшість апаратного та програмного забезпечення самі по собі не є невразливими та безпечними. Звичайно, технологія блокчейну не дає гарантії від збоїв та інтернет-відключень.

Експерти з безпеки продовжують працювати над тим, щоб зрозуміти ступінь російського втручання в президентські вибори в 2016 році в США. Той факт, що іноземні уряди та претенденти використовують кожну технічну вразливість, яка може вплинути на вибори, напевно не обіцяє нічого доброго для інтернет-голосувань, навіть якщо вона реалізує блокчейн для підтримання прозорості.

Безпечність блокчейну може фактично шкодити йому. Хоча це може здатися нелогічним, розглянемо це: саме тому, що блокчейн є безпечним, це, звичайно, не означає, що обчислювальний пристрій, який використовується для голосування на виборах, не можна зламати. Якщо телефон заражений шкідливим програмним забезпеченням, яке змінює ваш голос в останню хвилину голосування, блокчейн проведе голосування безпечно, але це, очевидно, не буде правильним голосуванням. Як результат, ці вибори можуть бути скомпрометовані.

Існує також можливість купівлі-продажу голосу, щоб перейти у наступний раунд, зважаючи на анонімність та децентралізацію технології блокчейну. Не будемо забувати, що на голосування на виборах часто впливає не методика голосування і далеко не характеристика особи-кандидата, а кількість розданної ним гречки.

Нагадаємо, що перші вибори, які відбулися за допомогою технології блокчейну, пройшли у Сьєрра-Леоне навесні цього року.