Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Cuxta on October 30, 2018, 11:52:32 AM

Title: Ні, біткойн не споживатиме всю світову електроенергію в майбутньому - експерти
Post by: Cuxta on October 30, 2018, 11:52:32 AM
Час від часу кожне більш-менш відоме джерело новин вважає за потрібне повідомити, що біткойн колись споживатиме всю енергію у світі.

Теоретик змов може сказати, що подібні історії підживлюються міжнародними банківськими картелями, щоб позбавитися побоювань в тому, що біткойн є стійкою альтернативою фіатній валюті, проте останні висновки експертів з цього питання не усувають такі переконання. Справа в тому, що біткойн не може споживати всю енергію в світі. По-перше, метрики, які використовувалися для досягнення таких висновків, були помилковими.

Відповідаючи на статтю, опубліковану в Nature Climate Change, та більш ранній, опублікованій в Newsweek, доктор Джонатан Кумей (Jonathan Koomey) зазначив, що методологія, яка використовується для висновків, таких як "Майнінг біткойна на шляху до споживання всього світового енергетичного ресурсу до 2020 року" або "Викиди при майнінгу біткойна можуть призвести до глобального потепління на 2°С", не зазначалася.

Він пише:


Хоча я закликаю всіх, хто працює в енергетичному секторі, стежити за біткойном як потенційно новим джерелом зростання навантаження, будьте обережними та уникайте введення в оману. Бездумні документи, поширені у засобах масової інформації з невизначеністю в основних даних, призводять до хибної думки, що біткойн захоплює світ, але насправді він, ймовірно, використовує лише 0,1% від загального споживання електроенергії, і навряд чи воно буде продовжувати зростати, якщо дивитисть за останніми історичними показниками.

У своїй статті, доктор Кумей вказує, що біткойн - це не перша технологія, у яку полетіло каміння щодо зловживання електроенергією. Він вказує на повідомлення на початку 2000-х років, в якому стверджувалося, що Інтернет в цілому використовує більше 10% світової електроенергії, а виявилося, що насправді ці твердження були помилковими, але для розвіювання цього міфу знадобилися роки, тому що відповідальна наука вимагає часу і якісного збору даних.


Введення в оману фактами щодо використання інформаційними технологіями  надмірної кількості електроенергії виникло в результаті фінансованих досліджень вугільною промисловістю у 2000 році, під час першої бульбашки доткомів та енергетичної кризи у Каліфорнії. Ці факти знову з'явилися, від тих же авторів та спонсорів, у 2005 і 2013 роках. Ці претензії були представлені в кожній провідній газеті, де наводяться звіти інвестиційних банків та політиків, і просувалися зацікавленими людьми та компаніями. Всі ці претензії виявився неправдивими, але для того, щоб це довести знадобилися роки досліджень. Ми виявили, що Інтернет використовував лише 1% електроенергії в США в 2000 році, всі комп'ютери використовували 3%, загальна сума ніколи не зросте до половини всього споживання електроенергії,

 - написав він.

За словами Кумея, загальне споживання майнінгом біткойна у світовому електропостачанні становить приблизно 0,1%. Важливо, що зростання не очікується, враховуючи останні показники темпів споживання.

Хоча він зазначає, що біткойн, безумовно, є важливим фактором, який електричні компанії мають враховувати, коли вони розширюють операції, останні повідомлення на цю тематику нічого не змінюють. "Це не криза, нам лише потрібно більше досліджень".

Цікаво й те, наскільки далеко може сягнути дезінформація. Коли готувалася ця стаття, Washington Post опублікував ще одну статтю про те, що біткойн неминуче призведе до зміни клімату. Було б корисним, якщо час від часу в таких мейнстрім-виданнях містилися консультації експертів з протилежними думками.

Washington Post пише:


Дослідження порівнювало гіпотетичну майбутню швидкість прийняття біткойна з історією таких технологій як кредитна картка, посудомийна машина та сама електрика, і з'ясувалося, що якщо продовжувати добувати біткойн, а обчислення для запису транзакцій і створення нового біткойна стануть дедалі складнішими та вимогливішими - викиди парникових газів від майнінгу можуть стати дуже значними.

Звичайно, біткойн використовує багато енергії, але майнінгове обладнання також стає більш ефективним з кожним новим поколінням, а кількість енергії в світі також збільшується незалежно від біткойна.

Такі дослідження, ймовірно, прагнуть продемонструвати, що світ буде кращим без біткойна. Але такі послання не враховують багато позитивних сторін, в яких біткойн та інші криптовалюти можуть сприяти вирішенню світових проблем.

Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3382-n%D1%96,-b%D1%96tkojn-ne-spozhivatime-vsju-sv%D1%96tovu-elektroenerg%D1%96ju-v-majbutn'omu---experti