Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum
Local => српскохрватски / hrvatskosrpski (BCMS) => Vijesti / вести => Topic started by: sunja on November 14, 2018, 08:19:44 PM
-
Kanadska banka namerava da lansira "sef" za kriptovalute
Podružnica kanadske finansijske institucije VersaBank-a potvrdila je da je završila beta testiranje "digitalnog trezora" za čuvanje kriptovaluta, novodi se u saopštenju za medije 8. novembra.
VersaVault, koji je u februaru najavio takozvani "digitalni sigurnosni sef", ima za cilj da privuče kripto berze i sredstva, kao i klijente za novu alatku.
Proizvod obezbeđuje skladištenje kriptovaluta na serverima postavljenim širom sveta, a banke ne mogu silom probiti u digitalne sefove, niti saznati njihov sadržaj.
"Dok mnogi razmišljaju o idejama i planovima za digitalni sef, mi smo ga dizajnirali i napravili i sada komercijalizujemo prvu uslugu ove vrste", rekao je Dejvid Tejlor, predsednik i izvršni direktor VersaBank i VersaVault u saopštenju za javnost, dodajući:
"VersaVault će sada početi sa uspostavljanjem usluga za kripto berze i investicione fondove."
Taj potez preduzima relativno nepoznat VersaBank pored nekoliko igrača u Evropi.
Kako izveštava Cointelegraph, banka iz Lihtenštajna, Frick, omogućila je skladištenje kriptovaluta oflajn u sklopu svoje ponude ranije ove godine, dok je Union Bank najavila da će se u potpunosti usredsrediti na kriptovalute i blokčein u avgustu.
Najveća težina oko skladištenja kriptovaluta i dalje se nalazi u samoj industriji, institucije koriste usluge kao što je Xapo-vo fizičko skladištenje u švajcarskim trezorima.
Source https://rs.cointelegraph.com/news/canadian-bank-set-to-launch-uncheckable-deposit-box-for-cryptocurrency