Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Cuxta on November 21, 2018, 06:48:23 AM

Title: EOS потребує реорганізації своєї інфраструктури - дослідження
Post by: Cuxta on November 21, 2018, 06:48:23 AM

У новому дослідженні BitMEX EOS, блокчейн-проект, розроблений Деном Ларімером (Dan Larimer), знову був розкритикований. У звіті, який спирається на ретельні дослідження, підсумовується, що пропускна спроможність EOS реально не набагато вища, ніж у Етереуму, а що його консенсусний алгоритм не працює належним чином.


Для досягнення успіху як протокол базового рівня EOS потребує реконструкції своєї інфраструктури,

 - так звучить підсумковий висновок звіту.

Команда EOS звикла отримувати критику від ненависників та скептиків, але в Bitmex Research вони зустріли своїх найпотужніших критиків. Звіт, написаний чотирма експертами за підтримки лабораторії Whiteblock, яка проводила випробовування з використанням тестової системи EOS, висуває низку обвинувачень до алгоритму консенсусу Delegated Proof-of-Stake (DPoS) його блокчейну. Кожен аспект блокчейну був досліджений, перевірений та визнаний недосконалим у кількох ключових областях.

Окрім того у звіті зазначається, що структура EOS нагадує більше традиційний кластер серверів, таких як Amazon Web Services, ніж децентралізований блокчейн.


EOS принципово схожий на централізовану архітектуру хмарних обчислень без основних компонентів блокчейну або однорангової мережі. Блок-продюсери EOS надзвичайно централізовані, а користувачі можуть отримувати доступ до мережі лише використовуючи їх як посередників. Виробники блоків є єдиною точкою відмови для всієї системи,

- йдеться у звіті.

У дослідженні детально описується все, що його автори виявили недосконалим в EOS. Алгоритм консенсусу DPoS, створений Даном Ларімером, який вперше застосував його у попередніх своїх проектах, Bitshares та Steemit, ґрунтується на використанні Задачі візантійських генералів (BFT). Але, як повідомляється в дослідженні:


EOS не може використовувати Протокол візантійських генералів. Справжня система BFT не буде схильна до картелів, що утворюються в системі ... Консенсус BFT є теоретично неможливим в EOS і мережа не повинна характеризуватися як будь-яка форма BFT.

Ціна EOS різко знизилася, коли BitMEX опублікували своє дослідження, а потім ще більше знизилася, коли ціна біткойна впала до $4400, потягнувши за собою всі цифрові активи.



Більшість критики проти ЕОС спрямована на спосіб підтримки мережі 21 блок-продюсером. Їхнім завданням і правом є обов’язок підтверджувати угоди, а в деяких випадках і скасовувати їх. Вони також можуть створювати та вносити користувачів у чорний список акаунтів, виключивши їх із мережі. У доповіді BitMEX йдеться:


Немає належного протоколу, який би був налаштований, щоб запобігти змові блок-продюсерів, з метою підтримки їхніх ролей в якості блок-продюсерів. Це ще раз підтверджує високий рівень централізації, який існує в мережі EOS і величезний вплив, який мають продюсери цих блоків.

Під час тестування автори також виявили щонайменше ще одну важливу вразливість через те, що продюсери блоків не зобов'язані розкривати код, який вони використовують, що посилює переконання, що загальна мережа не має життєздатного  алгоритму консенсусу, оскільки базова інфраструктура мережі не сконфігурована як блокчейн, а як мережа непрозорих центрів обробки даних.

Окрім того, що було піддано критиці консенсусний алгоритм та картельну ієрархію, у звіті також піддається сумніву одна з найбільших переваг EOS - його швидкість у порівнянні з іншими блокчейнами.


Під час тестування в реальних умовах продуктивність падає нижче 50 TPS (транзакцій за секунду), що ставить мережу в безпосередній близькості до продуктивності, яка існує в Етереумі. Цілком зрозуміло, що мережа EOS піддається цензурі. Якщо резюмувати - для того, щоб EOS змогла успішно діяти як протокол базового рівня, вона потребує реорганізації значної частини своєї інфраструктури,

- зазначено у звіті.

На сьогоднішній день жоден блокчейн, який використовує протокол Proof-of-Stake, не наблизився до рівня безпеки, наданої алгоритмом Proof-of-Work, який, зокрема, використовує біткойн. Без повної реконструкції своєї мережі EOS навряд чи вдасться змінити цю тенденцію. Автори дослідження вважають, що вони, можливо, знайшли єдине застосування для проекту Ден Ларімера:


ЕOS може потенційно працювати як бічний блокчейн, приєднаний до інших основних мереж, хоча система повинна бути повністю перебудована.
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3490-eos-potrebu%D1%94-reorgan%D1%96zac%D1%96%D1%97-svo%D1%94%D1%97-%D1%96nfrastrukturi---dosl%D1%96dzhennya