Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Cuxta on November 21, 2018, 06:56:26 AM

Title: Центральний банк Таїланду не збирається впроваджувати цифрову валюту
Post by: Cuxta on November 21, 2018, 06:56:26 AM
Центральний банк Таїланду не збирається впроваджувати цифрову валюту протягом наступних 3-5 років

Керівник центрального банку Таїланду (BoT) стверджує, що процес створення цифрової валюти центрального банку є надто тривалим і складним, щоб дозволити країні переходити від готівки до цифрової валюти протягом найближчих 3-5 років.

Центральний банк Таїланду підтвердив, що державна цифрова валюта в даний час не на часі для країни, принаймні, не у найближчі кілька років.

За повідомленням інформаційного агентства Таїланду (TNA), головний директор BoT, Вератаї Сантіпрабхоб (Veerathai Santiprabhob), зазначив, що, хоча підготовка до випуску цифрової валюти центрального банку (central bank digital currency, CBDC) є успішною у деяких розвинутих країнах, перехід від готівки до цифрової валюти - це нелегке завдання, переважно через такі чинники як час, складний характер процесу, готовність людей адаптуватися до змін, а також ефективність технології. Він зазначив:


Тому Таїланд навряд чи буде переходити до цифрової валюти протягом наступних трьох-п'яти років.

Коментар Сантіпрабхоба з'явився за кілька днів після того, як голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард запропонувала центральним банкам країн розглянути можливість випуску цифрових валют.

Виступаючи на фінтех-конференції в Сингапурі, Лаґард сказала:


Я вважаю, що ми повинні розглянути можливість випуску цифрової валюти. Роль держави - забезпечити грошову підтримку для цифрової економіки.

Проте вона додала, що, хоча цифрові валюти мають потенціал сприяти фінансовій інтеграції, підвищувати безпеку і гарантувати конфіденційність в платежах, CBDC також тягнуть за собою три основні проблеми - ризики, пов'язані з фінансовою недоторканністю, стабільність економічної системи та можливі стримування подальших інновацій з боку приватного сектору.

Треба зазначити, хоча Сантіпрабхоб підтвердив, що центральний банк Таїланду найближчим часом не збирається переходити або запускати віртуальну валюту з державною підтримкою, країна у серпні запустила пілотний проект  цифрової валюти для розрахунків між фінансовими установами (для транскордонних переказів, міжбанківських платежів тощо). Ця оптова CBDC, з назвою Project Inthanon, була побудована на блокчейн-технології, яку надала фінтех-компанія R3.
Джерело:http://coinews.io/ua/category/5-blokchejn/article/3488-central'nij-bank-ta%D1%97landu-ne-zbira%D1%94t'sya-vprovadzhuvati-cifrovu-valjutu-protyagom-nastupnih-3-5-rok%D1%96v