Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Local => Український форум криптовалют => [Guides] Корисні інструкції => Topic started by: Yuriy57 on November 30, 2018, 04:13:32 AM

Title: Що таке біткоїн-ф’ючерси
Post by: Yuriy57 on November 30, 2018, 04:13:32 AM
Що таке біткоїн-ф’ючерси

На фоні різкого зниження ціни криптовалют користувачі активно намагаються мінімізувати власні витрати. Вони обирають свою стратегію подальших дій та укладають контракти, щоб мати змогу заробити на курсовій різниці у майбутньому.

Запуск ф’ючерсів має на меті понизити градус коливань та навіть виграти від падіння цін.

Редакція Cryptota.com.ua розповідає, що таке біткоїн-ф’ючерси та яку нішу вони зайняли у криптоіндустрії.

Що таке ф’ючерси
Ф’ючерс – це біржовий контракт з встановленим терміном виконання. Згідно з ним, покупець повинен придбати, а продавець продати базовий актив за уже домовленою ціною.

Сторони зобов’язані виконати умови контракту, які не залежать від ринкової ціни на дату закінчення ф’ючерсу (експірації). Найчастіше вже за кілька днів до експірації біржові трейдери починають закривати свої позиції за поточними ф’ючерсними контрактами. Адже чим ближчий час експірації, тим нижча ліквідність ф’ючерсів, до того ж і волатильність може різко збільшитися і замість запланованого прибутку можна ще й зазнати збитків.

Оскільки торги ф’ючерсами базуються на грошах, трейдери можуть торгувати криптовалютою, навіть не володіючи нею. Базовим активом контрактів виступає виражена в доларах вартість біткоїна.

Відомо, що з ф’ючерсами трейдер може відкривати довгі та короткі позиції, використовуючи ефект кредитного плеча. Кредитне плече передбачає високу прибутковість операцій, але й підвищений ризик.

Спочатку ф’ючерси були інструментом геджування цінових ризиків. Тому за допомогою ф’ючерсів можна знижувати ризики несприятливих цінових коливань на різні активи.

Види ф’ючерсів
Ф’ючерси бувають поставними та розрахунковими. Поставні передбачають, що на дату закінчення контракту покупець повинен придбати, а продавець продати базовий актив у кількості, зазначеній у специфікації до нього.

Проте операції з поставними ф’ючерсами часто бувають спекулятивними чи геджуючими, тобто спрямованими на мінімізацію цінових ризиків. Таким чином, більшість поставних ф’ючерсів закриваються до дати експірації.

Розрахункові ф’ючерси не передбачають поставки базового активу, а лише грошовий розрахунок у сумі різниці між ціною контракту і вартістю активу на дату виконання. Їх також в основному використовують для спекулятивних цілей і для геджування цінових ризиків.

Що міститься у ф’ючерсному контракті
У ф’ючерсному котракті, який затверджений біржою, містяться всі його умови. Туди входять:

назва контракту;
скорочене найменування або тікер;
опис;
розмір контракту;
вид (поставний або розрахунковий);
мінімальний крок ціни;
дата поставки та термін звернення контракту.
Плюси інструменту
Основно перевагою цього фінансового інструменту є гарантія з боку біржі на компенсацію коштів.

Тобто людина знаходиться у теоретичній безпеці та зменшує ризик потрапити у непрозорі схеми чи проблеми, пов’язані з хакерськими атаками.

Також користувач отримує гарантії у випадку падіння вартості активу та можливість фіксації його ціни на термін використання ф’ючерсу. При купівлі ф’ючерсу, інвестор оплачує тільки брокерську маржу в розмірі 50% від ринкової вартості біткоїна, комісійний збір за укладення контракту та біржові збори.

Коли термін дії ф’ючерсного контракту закінчується, якщо ціна активу просунулася вгору – інвестор одержує свій прибуток, що значно перевищує початкову вартість ф’ючерсу в момент її активації. А якщо ціна впала – інвестор повинен виплатити компенсацію за виявлену різницю в протилежну сторону.

Основні мінуси
Виплати з гарантії забезпечення в розмірі 50% від розрахункової вартості є досить дорогими. Ф’ючерси на класичні інструменти передбачають гарантійні виплати не більше 10%, а 50% для крипти спровоковані їхньою сильною волатильністю.

Ще одним мінусом є розміри мінімальних лотів. Для прикладу, на біржах СВОЕ і СМЕ найменший крок угоди становить 1 і 5 ВТС.

Також складність полягає й у використовуванні ф’ючерсних контрактів. Ними можуть користуватися лише інвестори з певною ліцензією.

Де можна торгувати біткоїн-ф’ючерсами
Торгувати біткоїн-ф’ючерсами можна на біржах CBOE і CME, платформах BitMEX, OKEx, Crypto Facilities та інших.

Відомо, що на платормах не такі жорсткі KYC-процедури і вимоги політики AML. Також там нижчий поріг входу і можна торгувати з великим кредитним плечем.

Вплив ф’ючерсів на криптоіндустрію
З появою бікоїн-ф’ючерсів у великих учасників ринку з’явилася можливість відкриття коротких позицій, великий обсяг яких може чинити тиск на його ціну.

Проте деякі екперти вважають, що ф’ючерси не впливають на ціну біткоїна, адже строкові контракти на BTC поки представляють лише невелику частину ринку. Вони зазначають, що потрібно також зважати на вплив великої кількості дрібних біткоїн-інвесторів.

У той же час поставні ф’ючерси можуть послужити додатковим фактором попиту на біткоїн. А з розвитком цього ринку зростає ймовірність, що SEC нарешті схвалить прив’язані до біткоїн-ф’ючерсів біржові фонди (ETF).

https://cryptota.com.ua/shcho-take-bitkoin-fiuchersy/