Доволі цікава стаття - рекомендую прочитати ;)
(https://cryptota.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/mjk1njqxoa-1.jpeg)
На відміну від криптовалют, у яких уже назбиралося немало противників, блокчейн має більше визнання у світі. Технологію широко застосовують у таких важливих сферах, як фінанси, медицина, голосування тощо. Проте існують галузі, про застосування блокчейну у яких мало хто знає.
1. Видавнича справа
Зараз видавнича справа переважно контролюється невеликою групою видавців. Ні для кого не таємниця, що невідомому автору складно опублікувати свій твір, адже йому часто доводиться бути у залежності від забаганок видавців-монополістів.
Онлайн-публікації допомагають письменникам-новачкам в певній мірі заявити про себе, та все ж це поки що менш ефективно, аніж друк власної книги.
Проте з появою блокчейну з’явилося кілька платформ, що призначені змінити наявну систему. Наприклад, Authorship.
Зокрема ця платформа розпізнає роботу будь-якого автора завдяки використанню токенізованої системи. Видавці можуть обирати для публікації книги у цифрові чи “паперовій формі”. При цьому орієнтуватися вони будуть на якісь твору. При цьому система гарантує, що письменники отримають справедливу оплату.
Також автори можуть публікуватися і без допомоги видавців. Окрім того, платформа шукає перекладачів, робота яких теж публікується та оплачується.
2. Музична індустрія
Подібно до видавничої справи, музична індустрія теж страждає від того, що відомі лейбли диктують свої правила. Виконавці часто скаржаться, що потокові сервіси забирають більшу частину їхнього заробітку. І хоча потокове мультимедіа – це шлях у майбутнє, та все ж композитори та виконавці повинні отримувати гідну нагороду за свою працю.
Більша частина прибутку від продажу та програвання музики йде до компаній зі звукозапису. Тому деякі музиканти випускають свої альбоми самостійно. Наприклад, Том Йорк та
Nine Inch Nails зробили це у р2р-мережах, а Бьорк дозволила купівлю її альбому Utopia за криптовалюти.
Завдяки блокчейну фанати можуть ефективно, безпечно та напряму взаємодіяти з улюбленими виконавцями. Існує навіть два стартапи, що працюють у цій індустрії: Mycelia та Ujo Music.
Mycelia підтримує виконавців кількома способами. Зокрема, блокчейн-стартап може ліцензувати музику, що захищена авторськими правами. Їхній метод можна використовувати як для музикантів, так і для тих, хто запитує ліцензію.
Також платформа робить “творчі паспорти”, у яких – інформація про музиканта, дати його концертів тощо.
Ujo Music має “Портал творця”, де музиканти можуть публікувати та ліцензувати свої треки та навіть отримувати нагороду в ефірах. Також платформа допомагає виконавцям знайти свою аудиторію.
3. Благодійність
Зазвичай благодійні організації обіцяють витрачати отримані пожертви на підтримку підопічних та реалізацію власних проектів. Проте часто трапляється так, що кошти використовують неефективно, або ж просто привласнюють.
Оскільки блокчейн може прозоро демонструвати усі транзакції, це робить його ідеальним для використання у благодійності. Люди, які роблять пожертви, можуть бачити, куди та на що йдуть їхні кошти.
Існує кілька стартапів, що працюють у цій галузі. Зокрема проект Alice, що допомагає соціальним організаціям, та подібний до нього
Giveth, що заснований на ефіріумі.
4. Риболовля
У риболовній промисловості задіяно більше 500 мільйонів осів, а також це – основне джерело коштів для існування у країнах, що розвиваються. Ця галузь є досить важливою частиною економіки, проте вона завжди зіштовхується з викликами. Наприклад, тиск з боку екологів та регуляторів. Та навіть цю проблему може вирішити блокчейн.
Занадто велика кількість виловленої риби є загрозою для довкілля. Більше 30% риболовних компаній уже перевищили безпечні рівні, через що екосистеми постійно страждають. Наприклад, певні види риб зникають. Від цього залежить ще й прибуток спільнот, чиї прибутки залежать від популяції риб.
У міжнародних водах існує безліч правил, що регулюють рибальство, проте багато хто їх порушує. А такі незаконні дії обходяться у мільйони доларів. Окрім того, така промисловість підтримує рабську працю.
У цій галузі блокчейн може вирішити два види проблем:
ті, з якими зіштовхуються люди, які заробляють риболовлею на життя;
Ті, з якими борються захисники природи.
Наприклад, Всесвітній фонд дикої природи співпрацює з ConsenSys та SeaQuest Fiji, щоб упровадити блокчейн-систему, яка перевірятиме, чи виловлена риба була добута законним шляхом.
Інтелектуальні мітки для риби використала британська компанія Provenance. Це дозволить перевіряти вимоги до соціальних норм. Компанія також провела 6-місячну експериментальну програму, яка вимірювала ефективність блокчейну у цій ситуації.
Як виявилось, технологія може бути актуальною в Індонезії, на яку доводиться 30% незаконного добування риби.
5. Таксі/каршеринг
У компаніях на зразок Uber заробіток непропорційно розподілений на користь компанії. Через це водіям доводиться брати величезну кількість поїздок, щоб мати пристойну заробітну плату. Проте децентралізована система може вирішити і цю проблему.
Наприклад, проект Arcade City намагається зробити так, щоб кожен водій міг встановлювати власний тариф, пропонувати додаткові послуги та отримувати платежі у зручний спосіб. На відміну від Uber, тут водій забирає собі всю суму від вартості поїздки, оскільки посередника просто немає.
https://cryptota.com.ua/top-5-haluzei-blockchain/