Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum
Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Cuxta on January 03, 2019, 06:50:53 AM
-
Нік Картер (Nic Carter), з венчурної компанії Castle Island Venture, та Ентоні Ле Кальвез (Antoine Le Calvez) з Blockchain.info, презентували концепцію «реалізованої вартості» ціни біткойна на ризькій конференції Baltic Honeybadger 2018. Про це йшлося в пості Мурада Махмудова ( Murad Mahmudov) та Девіда Пуеля (David Puell) на Medium.
Коефіцієнт реалізованої вартості обчислюється шляхом ділення денної ринкової вартості на реалізовану вартість на денній основі. Він обчислює агреговане значення UTXO, оцінене по вартості монети на час останнього переміщення.
Наприклад, якщо 10 000 BTC знаходились у гаманці з 2011 року, вони оцінюються за ціною, що була на той час, а не за поточними цінами. Це значно зменшує ринкову капіталізацію біткойна. Реалізована вартість регулює втрачені монети та монети, які не переміщуються.
Агрегуючи UTXO та призначаючи їм ціну на основі ринкової ціни біткойна на момент останнього переміщення UTXO. Реалізована вартість відрізняється від ринкової капіталізації, яка визначається, коли ви перемножуєте останню наявну спотову ціну біткойна на біржах на кількість намайненого біткойна на даний момент.
Реалізована вартість, здається, показує остаточний рівень кумулятивної вартості і кінцеву лінію “центру мас”, де сильні покупці 2017 року залишились нерегульованими при короткотерміновій невизначеності,
- пише Девід Пуель і Мурад Махмудов.
Реалізована вартість допомагає вираховувати втрачені, невикористані, незатребувані монети з загального обігу, а також показник суми цінових рівнів, де довготермінові власники-холдери купували біткойн. Коли коефіцієнт ринкової вартості до реалізованої вартості (MVRV) обчислюється шляхом ділення ринкової вартості на реалізовану вартість на денній основі, стають зрозумілими два історичних пороги, один з яких представляє завищення, а інший - недооцінку.
Так само як верхні рівні MVRV припускають кульмінацію ейфорії, перевищуючи її “справедливу” вартість на піках, цінові дії, як виявлено на біржах, мають тенденцію до падіння вище реальної вартості біткойна на дні,
- пишуть автори.
Озираючись на два останні ведмежі цикли біткойна, можна без сумніву сказати, що вони були найбільш вдалими періодами для накопичення біткойна.
Протягом тривалого періоду на логарифмічній діаграмі реалізована цінність біткойна нагадує поетапну функцію завдяки майже вертикальним рухам на північ у “найспекотніші” місяці бичачого ринку і тривалим часом горизонтальної площини.
Рівень цієї площини може грубо інтерпретуватися як новостворений поріг справедливої вартості біткойна,
- пишуть вони.
Традиційна ринкова капіталізація більш різко виражена емоціями натовпу, а саме надмірною ейфорією, коли ринкова вартість різко відхиляється від реалізованої вартості, і, навпаки, надмірним страхом, коли ринкова вартість опускається нижче реалізованої вартості на період у кілька місяців.
Автори очікують, що ринкова вартість опуститься нижче реалізованої вартості у середньотерміновій перспективі, що, у свою чергу, створить структурний розрив між ними, який заповниться після накопичувального періоду потенційно до декількох місяців.
В міру того, як ринкова капіталізація стане менш волатильною, ми вважаємо, що верхній поріг MVRV може виявитися не таким надійним - оскільки ринкова капіталізація дедалі менше перевищуватиме кількість реалізованої капіталізації з часом,
- стверджують вони.
Однак ми очікуємо, що нижній поріг залишатиметься корисним для виявлення недооцінки біткойна в багатомісячних періодах, що дозріли для накопичення. Це означає, що енергозбереження та спекулятивна сила біткойна стануть дуже тісно переплетеними.
Є й деякі недоліки, визнають автори. “Коефіцієнт MVRV забезпечує лише довготермінову перспективу ринків біткойна - зокрема, застосування термінології Вайкоффа, фаз розподілу та накопичення”, - пишуть автори. При використанні MVRV, вони рекомендують порівнювати його з іншими фундаментальними та технічними інструментами та використовувати його для багаторічних аналізів.
Вони також відзначають, що реалізована капіталізація може знизитися в подіях “чорного лебедя” [подія, яка відбувається з ненульовою, але дуже маленькою ймовірністю, тому її ніхто не очікує], коли навіть найстійкіші втрачають довіру до біткойна.
Тому ми рекомендуємо оцінити ринкову вартість і реалізовану вартість як у співвідношенні, так і окремо.
Махмудов і Пуель стверджують, що в періоди ірраціонального достатку існують спекулянти і «ходлери», які з часом адаптовуються до ринкової невизначеності.
Ми вважаємо, що не лише ринкові концепції, а й учасники мають вирішальне значення для теорії ігор та цінових рухів біткойна, оскільки бум, здається, розширює мережу через бурхливий механізм вірусних пліток, який транслює існування біткойна населенню світу; в той час як криза, у довготерміновій перспективі, здається, винагороджує осіб, які вирішили відкласти короткотермінове фінансове задоволення у пошуку надійних грошей.
На думку авторів індикатора - ця сама дихотомія також пояснює актуальність та ефективність співвідношення MVRV.
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3666-cej-%D1%96ndikator-c%D1%96ni-b%D1%96tkojna-vrahovu%D1%94-vtrachen%D1%96-abo-nevikoristan%D1%96-moneti-