Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum
Local => Український форум криптовалют => Новини => Topic started by: Cuxta on January 11, 2019, 07:03:19 AM
-
ЄС повинен захищати криптовалютних інвесторів, використовуючи спільний регуляторний підхід – ESMA
Ринковий регулятор ЄС опублікував свої заклики до регуляторних органів країн-членів, де він закликає, щоб вони застосовували заходи, які б захищали права інвесторів і приносили їм економічну вигоду.
Європейське управління з цінних паперів та ринків (ESMA) закликало керівні органи Європейського Союзу, які приймають рішення, розглянути спільний підхід до віртуальних активів та початкових пропозицій монет (ICO) для захисту інвесторів. Ці заходи повинні враховувати ризики та вигоди, пов'язані з віртуальними активами, повідомила ESMA у середу, 9 січня, звернувшись до Європейської Комісії, Парламенту та Ради.
Згідно з ESMA, оскільки криптоактиви дуже різні, загальний підхід повинен бути технологічно нейтральним “для того, щоб подібні заходи та активи підпадали під дію тих самих або дуже схожих стандартів, незалежно від їх форми.” З одного боку, регулятор вважає, що заходи повинні захищати інвесторів і цілісність ринку, хоча в даний час криптоіндустрія є відносно невеликою і не створює ризики для фінансової стабільності. З іншого боку, правила щодо захисту дозволили б економікам ЄС скористатися ICO та різними блокчейн-реалізаціями, в тому числі для токенізації традиційних активів.
ESMA також закликає до більш широких зобов'язань щодо боротьби з відмиванням грошей (AML) з допомогою віртуальних активів, оскільки в даний час тільки криптовалютно-фіатні біржі та провайдери гаманців діють в межах правил ЄС щодо боротьби з відмиванням коштів (AMLD).
Крім того, ESMA вважає, що всі криптоактиви та пов'язані з ними заходи повинні підпадати під положення про боротьбу з відмиванням коштів,
- сказав регулятор.
Ця порада є результатом аналізу правової бази ЄС та опитування серед регуляторів цінних паперів та ринків у 28 країнах-членах блоку. За даними ESMA, існують дві групи криптоактивів: перші кваліфікуються як фінансові інструменти відповідно до Директиви про ринки фінансових інструментів (MiFID), і вони підпадають під дію існуючих директив і положень. Друга група активів повністю виходить за рамки правил ЄС, що створює серйозні ризики для інвесторів.
Згідно з даними опитування, від 10% до 30% віртуальних монет потрапляють під дію MiFID, яка визначає фінансовий інструмент як переказні цінні папери, інструменти грошового ринку, паї в колективні інвестиційні підприємства та різні похідні інструменти. Наприклад, торгові криптовалютні майданчики з центральною книгою замовлень і/або з відповідними замовленнями можуть бути кваліфіковані як багатосторонні системи, тоді як ті, хто має справу з власним рахунком і виконує замовлення клієнтів проти пропрієтарного капіталу, можуть підпадати під визначення MiFID для брокерів-дилерів.
Проте, оскільки директиви лише встановлюють загальні принципи, національні органи влади мають більшу гнучкість у транспозиції (реалізації) правил, що створює питання регулювання.
Для того, щоб мати рівні умови та забезпечити належний захист інвесторів у всьому ЄС, ми вважаємо, що виявлені прогалини та проблеми будуть найкраще вирішені на європейському рівні,
- сказав у заяві Стівен Майджур (Steven Maijoor), голова ESMA.
Раніше, у вересні минулого року, заклики до спільного регулювання криптовалют озвучив аналітичний центр Bruegel у своєму аналізі, написаному для засідання міністрів фінансів Європейського Союзу (ЄС).
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3701-%D0%84s-povinen-zahishhati-kriptovaljutnih-%D1%96nvestor%D1%96v,-vikoristovujuchi-sp%D1%96l'nij-regulyatornij-p%D1%96dh%D1%96d-%E2%80%93-esma