Трохи більше року тому французький гігант фінансових послуг Societe Generale Group, третій за величиною банк у Франції оприлюднив платформу для трейдінгу на базі блокчейну для всіх своїх корпоративних клієнтів - we.trade.
Зараз Societe Generale випустив забезпечені облігації на суму близько $112 млн на публічному блокчейні Етереуму.
У заяві банк зазначив, що дочірня компанія Societe Generale SFH використовувала токен OFH (зобов'язання щодо фінансування або зобов'язання по фінансуванню житла), щоб представити 100 млн євро (понад $110 млн) забезпечених облігацій. Це тип цінних паперів, що підтримується певними активами, але залишається на балансу емітента, на блокчейні Eтереуму. Токени безпеки отримали оцінку A у рейтингах Fitch і Moody's.
Згідно оголошення, це був експеримент, спрямований на розвиток «нової діяльності на цифровому ринку капіталу». Серед переваг, які Societe Generale очікує отримати від випуску облігацій на блокчейні, можна назвати «масштабованість продукту та скорочення часу виходу на ринок».
Крім того, підвищуватиметься прозорість і швидкість розрахунків, знижуючи витрати і скорочуючи кількість посередників.
Випуск облігацій на блокчейні з боку установ та урядів міг бути великою проблемою в минулому. Зараз це вже не так. Очікується, що в майбутньому темпи впровадження відкритих фінансів на основі блокчейну зростуть ще швидше.
Як доказ цього, Asia Times повідомила, що Афганістан і Туніс перебувають на шляху до випуску суверенних облігацій біткойна. За даними видання, голова Центрального банку Афганістану, Халіл Седік (Khalil Sediq), повідомив, що вони розглядають питання про залучення $5,8 млрд шляхом випуску суверенної криптовалютної облігації. Про це стало відомо під час заходів МВФ і Світового банку у Вашингтоні.
Аналогічно, голова центрального банку Тунісу Маруан Ель Абассі (Marouane El Abassi) виявив, що була створена робоча блокчейн-група. Це було зроблено з метою вивчення випуску суверенних облігацій біткойна.
Варто зазначити, що рейтингове агентство Moody's Investors Service повідомило, що Societe Generale був єдиним інвестором, тобто компанія випустила цінні папери для себе, а зовнішні покупці не були задіяні.
Рейтингове агентство вважає, що використання технології блокчейн “позитивним” для емітента, частково через збільшення прозорості та зниження ймовірності помилок, що виникають через складність та кількість посередників, що беруть участь у видачі забезпечених облігацій з використанням традиційних засобів.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/4089-francuz'kij-bank%D1%96vs'kij-g%D1%96gant-societe-generale-vipustiv-obl%D1%96gac%D1%96%D1%97-na-sumu-$112-mln-na-etereum%D1%96