Zdroj: kryptonovinky.skPodľa údajov dostupných na stránke Litecoin.com a dát, ktore publikoval BitInfoCharts, dosiahol hashrate kryptomeny Litecoin 8. apríla 2019 svoje nové rekordné hodnoty.Nárast hashrate na blockchaine
Litecoin, teda výpočtového výkonu potrebného na zabezpečenie celého protokolu, prichádza v období, kedy sa Litecoinu (LTC) darí aj z pohľadu cenového rastu.
Keď berieme do úvahy ceny od začiatku tohto roku, tak Litecoin posilnil o približne 160 percent, čo ho radí po boku
Binance Coin (BNB),
Enjin Coin (ENJ) a
Augur (REP) ku najúspešnejším kryptomenám na trhu.
Nárast hashrate je všeobecne považovaný za pozitívny indikátor dôvery v daný blockchain. Medzi argumenty, ktoré môžu vysvetľovať súčasný nárast hashrate sa však radí popri najpravdepodobnejšom dôvode, ktorým je súčasný rast ceny LTC, aj zlepšenie hardvéru na ťažbu (mining). Upozornil na to Franklyn Richards, člen tímu, ktorý stojí za webom Litecoin.com.
V roku 2017 profesor z kanadskej Ivey Business Scholl
JP Vergne publikoval štúdiu, ktorá tvrdí, že vývojárska aktivita je najpresnejším nástrojom na cenovú predikciu kryptomien. ,,Buzz Factor”, respektíve “inovačný potencial”, ktorý je spomínaný v tejto štúdii, poukazuje na to, že investori do nových projektov rýchlo strácajú dôveru v ich úspech. Litecoin naopak existuje už od roku 2011 a jeho developeri stále prichádzajú s novinkami.

Litecoin možno nepatrí k projektom, ktoré prichádzajú s najsofistikovanejšími riešeniami, no ide o kryptomenu, u ktorej je dlhodobo zrejmá aktivita vývojárov pri implementácii aktualizácii. K faktorom súčasného rastu dôvery v Litecoin patria napríklad aj návrhy na zavedenie riešení pre
dôveryhodné transakcie (confifential transactions) a či použitie technológie
MibmbleWimble. Hlavný predstaviteľ Litecoinu
Charlie Lee by rád už tento rok dosiahol, aby bol Litecoin ľahko zameniteľný, pretože to je vlastnosť, ktorú na rozdiel od bežných peňazí zatiaľ Litecoin a Bitcoin nemajú.