Ісландія була привабливою для біткойн-майнерів протягом багатьох років, через відновлювану енергію країни з гідроелектростанціями та геотермальними електростанціями. Тим не менш, тепер острівна країна гальмує криптовалютну промисловість, та прагне перешкодити прискоренню попиту на енергію.
Минулого року ісландські законодавці розробили закон, який передбачає оподаткування майнінгу через величезне споживання електроенергії. Тепер до законодавці приєднався рух усередині країни, який у майнінгу бачить потенційну екологічну небезпеку.
Біткойн-майнери все частіше розглядаються як екзистенційна загроза для неперевершеної і в значній мірі незайманої сільської місцевості Ісландії, повідомляє Al-Jazeera. Коаліція екологів, дослідників і активістів виступає проти зростання того, що донедавна рекламувалося як майбутнє, що створює нові робочі місця. Незважаючи на це біткойн-майнери не демонструють ознак уповільнення.
Унікальне розташування Ісландії у Північній Атлантиці є джерелом геотермальної активності, що робить генерацію геотермальної енергії надзвичайно легкою та дешевою у порівнянні зі світовими цінами на електроенергію. Криптографічні майнери визначили скандинавський регіон Європи, як “золоту жилу” для майнінга біткойна. Крім дешевої енергії, привабливою є також природно низька температура країни. Це робить охолодження майнінгових установок набагато простішими та дешевшими, що ще більше збільшує прибуток в умовах маленької маржі.
Впродовж багатьох років дискусій щодо шкоди нанесеній екології через криптовалютний майнінг, звелися до того, що використання відновлюваної енергії для майнінгу біткойна виключає побоювання, що майнінг біткойна є екологічно несприятливим через розмір вуглецевого сліду.
Однак ісландські екологісти відзначають, що зростання попиту на електроенергію для майнінгової діяльності веде до розширення використання геотермальної та гідроелектроенергії.
Як вони вказують, процес створення “чистої” енергії не так вже й зелений. По-перше, будівництво нових гідроелектростанцій безповоротно змінює ландшафти і рельєф, руйнуючи незайману сільську місцевість і змінюючи природу річок і водоспадів. Геотермальні електростанції повинні бути побудовані на ділянках природних гарячих джерел, щоб отримати доступ до тепла, що виходить з ядра землі. Це також постійно змінює недоторканий ландшафт Ісландії.
Еколог Томаш Гудбартссон (Tomas Gudbartsson) говорить:
Ісландія досі має одну з найбільших незайманих територій в Європі. Ми просто знищимо ці території, якщо продовжимо в тому ж дусі.
Проблема для ісландських природоохоронців полягає в тому, що розширення криптомайнінгової промисловості буде рости ще швидше, ніж раніше. Перш за все, стабільно низькі ціни на криптовалютному ринку далі роблять майнінг дуже маржинальним бізнесом. Майнери мусять шукати дедалі більше переваг, щоб бути конкурентоспроможними та прибутковими. Дешева енергія Ісландії та холодні температури забезпечують ідеальне поєднання для майнерів, які прагнуть витягти максимальну продуктивність із своїх установок вкладаючи мінімальні інвестиції.
Більше того, після слабкого, але досить стійкого відновлення ціни на криптовалюти з початку року до сьогоднішнього дня, популярність криптомайнінгової промисловості зростає. Це ще більше ускладнюється нещодавнім рішенням китайського уряду щодо припинення майнінгу у районах з дешевою електроенергією, таких як провінція Сичуань. Багато хто з майнерів переїде до Ісландії та сусідніх країн.
Ісландія не в захваті від китайських майнерів-переселенців, адже окрім того, що вони підвищать енергетичні потреби і опосередковано призведуть до погіршення навколишнього середовища, мало що дадуть для місцевої економіки.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/4054-nove-reguljuvannya-ta-ekolog%D1%96chnij-ruh-v-%D0%86sland%D1%96%D1%97-namagajut'sya-prizupiniti-b%D1%96tkojn-majn%D1%96ng