Творець Dogecoin висловився щодо виходу криптовалют на інституційний ринок
Про це йдеться у його статті “Чому інституалізація криптовалют є парадоксом”, що опублікована на Diar.
Інституалізація криптовалют – парадокс
Загалом Палмер критикує обраний індустрією напрямок та події, які криптоспільнота сприймає як “драйвер росту всього ринку”. Зокрема, до цього переліку можна віднести запуск структури Bakkt з надання кастодіальних послуг чи одобрення біткойн-ETF.
Палмер також відзначив, що багато хто з трейдерів покладають великі надії на очікування регуляторів, забуваючи про головну ідею криптовалют.
“Криптоспільнота захоплена запуском нових фінансових регульованих продуктів, очікуючи приходу значних коштів. Проте важливо задуматись про те, наскільки нові інструменти відповідають початковій ідеї криптовалют”, – пише Палмер.
Творець Dogecoin стверджує, що криптовалюти базуються на трьох складових:
непідвладність цензури;
здатність здійснювати транзакції, не довіряючи іншим обличчям;
можливість користувача у будь-який момент отримати історію транзакцій.
За його словами, саме ці принципи характеризують децентралізацію, яка не потребує одобрення владою чи іншими централізованими органами.
“Під непідвладністю цензурі мається на увазі, що користувач не повинен покладатися на будь-яку централізовану структуру. Якщо певна кількість вузлів біткоїна зникне, то інші продовжать забезпечувати нормальне функціонування мережі. Проте якщо буде захоплена або виведена з ладу Coinbase.com, користувачі, які використовують цей сервіс для доступу до біткоїна, втратять його”.
Джексон Палмер звертає особливу увагу на те, що централізована структура може обмежувати повноваження клієнтів через свої особисті переконання. Користувачі, що вдаються до інституційних кастодіальних сервісів на зразок Bakkt, Fidelity чи Coinbase, послуговуються пропозиціями посередника, який володіє приватними ключами клієнтів.
“Коли інвестор купує біткойн через ETF, він володіє активами лише на папері, тоді як провайдер може змінювати цифри у своїй централізованій базі даних. Тобто не володіючи приватними ключами – ви не володієте криптовалютою”, – роз’яснює Палмер.
Саме це створює проблему, що суперечить третьому принципу криптовалют. Оскільки централізація не дає можливості перевірити журнал транзакцій, будь-які фінустанови, що є посередниками, можуть підтримувати лише часткове забезпечення активів.
Джексон Палмер звертає увагу на те, що користувачі повинні приділяти більше уваги технологіям, які знижують залучення фінустанов у криптосвіт. Наприклад, Lightning Network чи Plasma. Це необхідно для того, щоб підтримувати оригінальні принципи децентралізації, яка і є основою усіх криптовалют.
“Головне питання постає в тому, яку сторону прийме суспільство. Чи привабить його розширення ринку та багатство, чи вона вирішить встати на шлях протистояння”, – підсумовує Палмер.
https://cryptota.com.ua/tvorets-dogecoin-vyslovyvsia-shchodo-vykhodu-kryptovaliut-na-instytutsijnyj-rynok/