Міністр економічного розвитку Росії Максим Орєшкін заявив, що, хоча біткойн здувся, як "мильна бульбашка", він позитивно вплинув на світ, збільшивши інвестиції в нові технології. Звертаючись до представників ЗМІ в середу на інвестиційному форумі Russia Calling, організованому ВТБ Капітал, Орєшкін зазначив, що, незважаючи на критичний стан крипторинку, торішнє його зростання значно підвищило глобальну зацікавленість у величезній кількості проектів у нових сферах, в основному з використанням технології блокчейну.
В інтерв’ю РБК ТВ він сказав:
Якщо можна швидко пригадати, що говорив, наприклад, я той же рік тому, коли вартість біткойна злітала, там, мало не до $20 000 за біткойн, зараз це вже менше $4 000 - ми говорили дуже прості речі: сам біткойн - це мильна бульбашка, він здувся, це і сталося.
Його лінія відповідає загальній реакції російської держави на ринок криптовалют, бо в Росії досі остаточно не визначено правовий статус криптовалютної торгівлі, ICO та майнінгової індустрії.
Незважаючи на те, що ряд відомих осіб виступає за прийняття блокчейну з різних причин, таких як використання крипторубля як повністю функціональної цифрової версією російської національної валюти для підтримки торгівлі на базі блокчейну, який обслуговуватиме потреби учасників цифрової економіки, загалом зацікавленість російської держави в біткойні значною мірою обмежена фінансуванням іноземних місій, які потребують грошових коштів, але обмежені санкціями. У серпні високопоставлений російський законодавець Владімір Гутенєв заявив, що Москва повинна запустити криптовалюту, забезпечену золотом, для оплати за експорт російської зброї, щоб уникнути фінансових санкцій від Заходу.
У травні три законопроекти, спрямовані на виправлення регуляторного прогалини, пройшли перше читання в російському парламенті, хоча в запропоновані закони було включено положення, яке передбачало, що Росія не визнає цифрові фінансові активи як законний платіжний засіб у країні. Натомість там сказано, що на території РФ криптовалюти та токени вважатимуться майном, у разі остаточного схвалення законопроектів Держдумою, яке мало відбутися восени, але з невідомих причин відклалося.
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3542-b%D1%96tkojn-zduvsya-yak-mil'na-bul'bashka-%E2%80%93-m%D1%96n%D1%96str-ekonom%D1%96ki-ros%D1%96%D1%97Розміщили страше, а рубиль ваш не здувся?