У Австралії можна взяти кредит під заставу криптовалют
Мельбурнська компанія Helio, що працює на основі австралійської кредитної ліцензії (ACL), почала пропонувати кредити під заставу криптовалют.
На фоні сучасного ведмежого ринку власники крипти можуть позичати фіат під заставу цифрових валют, при цьому зберігаючи свої активи та отримуючи необхідні кошти.
Зараз платформа підтримує 4 основні криптовалюти: біткойн, ефір, лайткоїн та ріпл. Компанія пропонує кредити на термін до 48 місяців під ставку від 17% до 24%. Ставка залежатиме від вартості застави.
Цікаво, що клієнти можуть обирати між 30, 40 та 50% заставним коефіцієнтом (LTV). Наприклад, кредит у 10 000 австралійських доларів з 30% LTV потребує від позичальника заставу у 7,19 біткоїнів як забезпечення. У цьому випадку ставка складатиме 17%, а щомісячний платіж – 350 австралійських доларів (близько $250).
Цікаво, що на сайті компанії є спеціальний калькулятор, що допомагає розрахувати різні конфігурації кредитів. Мінімальна сума, яку можна позичити – 1000 австралійських доларів.
Процес подання заявки розпочинається з надання чинної адреси електронної пошти. Для завершення реєстрації кандидати повинні перейти за посиланням, що надішле платформа.
За словами фаундера Helio Джона О’Ши, його компанія є першою ліцензованою організацією в Австралії, що пропонує кредити під заставу криптовалют. Він вважає, що в країні існує великий ринок цифрових активів. За деякими дослідженнями, австралійці щодня здійснюють криптотранзакції на суму близько $2,8 млн.
О’Ши також заявив, що наразі недостатньо постачальників послуг та компаній, що бажають чи можуть підтримати ринок та надати кредити під заставу крипти.
“Ми надаємо фінансування через криптовалютне кредитування як приватним особам, так і підприємствам. Це значить, що клієнти, що володіють біткоїном, ефіром, лайткоїном чи ріплом, можуть використовувати свої активи як забезпечення для кредитного фінансування”, – сказав засновник компанії.
На відміну від традиційних кредиторів, Helio може покладатися на цифрові активи, що передаються її клієнтами у захищений криптогаманець. У випадку відмови від виплати боргу компанія може продати монети, щоб покрити збитки. Водночас клієнти Helio можуть скористатися захистом, що передбачений законами та правилами ACL та Австралійською комісією з цінних паперів та інвестицій (ASIC).https://cryptota.com.ua/heilo-credit-crypto/