follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: US Marshals Services Yasadışı Kripto Paraları Yönetecek  (Read 1300 times)

Offline bychemist32

• Legendary
  • *
  • Activity: 1493
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 8
  • Last Active: June 09, 2021, 09:32:14 AM
    • View Profile

• Total Badges: 22
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
US Marshals Services Yasadışı Kripto Paraları Yönetecek
« on: March 14, 2019, 02:00:04 PM »
Amerika yasadışı olan ve el konulan kripto paraları yönetmek için planlar yapıyor…
Amerika Adalet Bakanlığı’nın yetki alanı altında hizmet veren Amerika federal kolluk kuvveti organizasyonu United States Marshals Service (USMS), devlet tarafından el konulan yasadışı kripto para birimlerini yönetmek için altyapı ve mekanizmalar kurmayı hedeflediklerini belirtti.

“Yasal işlem bilgi talebi (RFI)” ve “kripto varlıklarının yönetimi ve imhası” adıyla iki prosedür yayımlayan United States Marshals Service, kripto paraları yönetme ile ilgili planlarını da bu iki taslak belgede açıkladı.

Süreç Nasıl İşleyecek?
Yapılan açıklamalara göre bu adım, Amerika Adalet Bakanlığı (DoJ) altında çalışan USMS’in Varlık Ceza Programı’nın (AFP) bir parçası olarak yürütülecek. USMS, ele geçirilen yasadışı kripto para birimlerini yönetecek ya da elden çıkaracak bir aracı ya da temsilci arayacak. “Yasal işlem bilgi talebi” prosedürleri de kripto para birimlerinin envanterini doğru bir şekilde sağlayacak. Dolayısıyla USMS’in mevcut denetim operasyonları da geliştirilmiş olacak.

Öte yandan Bitcoinnews’in haberine göre USMS, Performans Çalışma Beyanı (PWS) başlıklı bir belgede aracıların ya da temsilcilerin, kripto para imha ve yönetim süreçleriyle ilgili tüm prosedürleri ve sorumlulukları açıklıyor. Belgeye göre aracı, tüm kripto para işlemlerinin doğruluğunu ve güvenliğini sağlamak zorunda olacak. Aracı aynı zamanda kripto paranın sahibine iadesi ve Amerikan dolarına doğrudan çevrilmesi gibi işlemlerden de sorumlu olacak.

Performans Çalışma Beyanı aynı zamanda denetim uyumu, muhasebe, müşteri yönetimi ve cüzdan oluşturma gibi konulara da ışık tutuyor.

Öte yandan Kalite Güvence Gözetim Planı (QASP) başlıklı başka bir belge, aracının performansına yönelik değerlendirme sistemi ile ilgili bilgi veriyor.

Tüm bunların yanında USMS yapılan bu çalışmaların hepsinin planlama amaçlı olduğunu ve şu an için kesinleşen herhangi bir eylemin olmadığını da açıklamalarına ekledi.

Bununla beraber Amerik Ocak ayında yayımladığı bir açıklamayla New York’ta ülkenin ilk kripto para birimi görev gücünün kurulacağını ifade etmişti. Bu adımlardan da anlaşılacağı gibi Amerika her geçen gün kripto para düzenlemeleri ile ilgili adımlar atıyor. Bu düzenlemeler zaman zaman ekosistemi rahatsız edici türden olsa da topluluk tarafından önemli adımlar olarak görülüyor…
Kaynak: https://coin-turk.com/us-marshals-services-yasadisi-kripto-paralari-yonetecek

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

US Marshals Services Yasadışı Kripto Paraları Yönetecek
« on: March 14, 2019, 02:00:04 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG