
В останньому подкасті Into the Ether Віталік Бутерін обговорював модель управління Eтереумом. Ерік Коннер (Eric Conner) запитав Бутеріна про моделі управління блокчейном Етереуму.
Бутерін відповів, що поточна модель управління Етереумом працює досить добре, враховуючи проблеми, які було описано в протоколі.
Насправді, я вважаю, що управління Eтереумом на даний момент недооцінене. Ми не можемо взяти класне ім'я і його рекламувати. І, чесно кажучи, помірність - це менш захоплююче для людей, ніж голосування в ланцюжку, максимальне залучення власників монет або ж незмінність. Ми як спільнота ніколи не кидалися в крайнощі. Але насправді, з одного боку люди скаржаться на управління як на процес. А з іншого боку, з точки зору конкретних результатів, яких досягло управління Етереумом, воно зроблено справді добре.
Реалізовано скорочення емісії. Зниження емісії, здається, є тим, з чим більшість людей згодні. Коли в 2016 році відбулася DOS-атака, нам вдалося реалізувати, пройти, скласти, протестувати і розгорнути хард форк протягом 6 днів. Це не те, що ми хочемо повторити, але це явно те, що ми можемо зробити, якщо дійсно виникне потреба.
Коли було виявлено баг у Constantinople, нам вдалося затримати форк за декілька годин. Це справді досягнення того, чого можна хотіти, щоб управління протоколом здійснювалося. Єдине, чого він не досягає - це вирішення суперечок або відшкодування коштів або чогось такого у цій категорії. А інше, чого управління не досягло, - це децентралізоване фінансування публічних проектів.
Бутерін сказав, що обидві ці речі можуть принести більшої шкоди, ніж користі. У контексті вирішення суперечок і відшкодування коштів, він каже, що ви відкриваєте ящик Пандори. Де ви можете провести межу, якщо транзакції втратять незмінність? Він також говорить, що децентралізоване фінансування публічних проектів легко може бути награним - в анонімному контексті ви не можете розрізнити багатого власника Етереуму або когось, хто законно легально зробити добро.
Пізніше в подкасті Бутерін розповів про приватність у Етереумі. Він сказав, що в даний час він працює над патчем, який ускладнить визначення того, чи взаємодіє той же гаманець з декількома децентралізованими програмами. Хост стверджує, що він використовує різні гаманці Етереуму для кожного dApp, який він використовує, як спосіб захистити свою приватність. Бутерін погодився, що конфіденційність є першочерговою для довгострокової життєздатності Етереуму.
Коли справа доходить до фінансування розвитку Eтереуму, Бутерін висловлюється за те, щоб дозволити розробникам гаманця стягувати плату в розмірі 1 ґвей за транзакцію, здійснену через їхнє програмне забезпечення. Він каже, що це принесе $2 млн на рік, що набагато більше, ніж нічого. Дивлячись на інші можливості фінансування розвитку у довготерміновій перспективі, він вважає, що є лише один варіант: "так зване інфляційне фінансування".
Якщо фінансування буде недостатнім, єдиним варіантом є так зване інфляційне фінансування. Я обережно спостерігаю за Zcash як за альтернативою. Спільнота Zcash має дуже схоже бачення з Етереумом у багатьох випадках, але вони готові бути більш активними в дещо більш централізованому прийнятті рішень. Вони вирішують, куди йде 20% інфляційного фонду Zcash. І поки що інфляційний фонд йшов тільки у фонд Zcash та інших розробників. І я знаю, що вони зацікавлені в інших справах. Я був би проти того, що йде прямо в якусь централізовану організацію. Я би особисто виступав за щось подібне, але замість того, щоб перекачувати кошти в щось на зразок Gitcoin .
Іншим важливим підсумком з інтерв'ю є те, що Бутерін розглядає поточний розмір блокчейну Етереуму як серйозну проблему в просуванні вперед. Він вважає, що тільки два масштабні рішення є життєздатними щодо розміру блокчейну.
Один з них - це зміна способу існування смарт-контрактів на модель «без громадянства». Інший здійснює нарахування орендної плати за смарт-контракти, коли вони здійснюють транзакції на основі зберігання. Однак, за його словами, останній варіант має серйозну вразливість для атаки.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3958-upravl%D1%96nnya-etereumom-naraz%D1%96-nedooc%D1%96nene---v%D1%96tal%D1%96k-buter%D1%96n