
За даними технічних аналітиків на Волл-стріт, Facebook увійшов у криптовалютний простір. Криптовалюта Facebook, яка буде використовуватися для полегшення транскордонних платежів і буде мати властивості стейблкойна, принесе дохід приблизно в $19 млрд протягом наступних двох років, повідомляє CNBC.
Інтернет-аналітик компанії Barclays, Росс Сандлер (Ross Sandler), у своєму аналізі спирається на успіх Google Play, як повідомляється, додаток заробляє $6 з кожного користувача. Якщо Facebook матиме подібне використання з платформою платежів, то маючи трохи більше 3 млрд користувачів, його річний дохід збільшиться на $19 млрд.
Сандлер вважає, що до акцій компанії відновиться інтерес, як тільки Facebook почне знаходити способи отримання прибутку за межами реклами та інших засобів, які порушують конфіденційність користувачів. Цілком необов'язкові моделі доходів, такі як можливість надсилати платежі з низькою платою через кордон друзям і родині, можуть отримати схвалення від Кремнієвої долини у Вашингтоні.
Сандлер сказав:
Я переконаний, що цей потік доходів почне суттєво змінювати історію для акцій Facebook. Будь-які спроби побудувати потоки доходів поза рекламою, особливо ті, які не завдають шкоди конфіденційності користувачів, можуть бути добре прийняті акціонерами Facebook. Facebook і Google є майстрами цільової реклами, що призвело до активної критики і регуляторних розслідувань. Хоча Google постійно запускає послуги, які приносять нерекламний дохід, Цукерберг і його компанія повільно адаптуються до мінливого ландшафту. Скандал з Cambridge Analytica досі свіжий у пам’яті користувачів. Виявилось, що компанія незаконно отримала доступ до персональних даних мільйонів користувачів Facebook і коли на Cambridge Analytica відбулась перевірка, Facebook визнав, що персональні дані понад 87 мільйонів користувачів могли бути скомпрометовані.
Тим не менш, зростання користувачів на платформі вражає своїми темпами. Компанія нараховує близько половини світу користувачів на своїй платформі - навіть більше, якщо врахувати багато мільйонів, які ще не досягли певного віку, щоб легально мати акаунт на Facebook.
Сандлер припускає, що криптовалюта не буде просто механізмом для однорангових платежів. Він вважає, що Facebook буде використовувати токен для таких речей, як преміальний контент.
Монетизація платформи створить багато унікальних можливостей для компанії. Наприклад, інвестиційні групи можуть стягувати плату за доступ. Або ж люди могли б продавати ексклюзивний доступ до трансляцій. Консультанти можуть використовувати валюту для управління транскордонними клієнтськими платежами.
Можливо, найважливіше, що в таких регіонах, як Венесуела, де місцева валюта є ненадійною, користувачі Facebook можуть мати більш надійну валюту, схожу на іншу, в основному безпечному цифровому просторі. Компанія повинна мати менше труднощів, пропонуючи послугу своїм глобальним користувачам, використовуючи блокчейн - особливо в регіонах, які забороняють Facebook, як Китай.
Щоб виправдати свої прогнози, Сендлер зазначає, що керівником команди розробників криптовалют є колишній виконавчий директор PayPal Девід Маркус.
Виникає питання, де ще можна було б інтегрувати платежі Facebook. Користувацька база компанії перевищує кількість платіжних платформ. Якщо все, що потрібно використовувати - це акаунт на Facebook, то неважко уявити собі, що бізнес прийматиме його за товари та послуги.
Втім вхід до бізнесу з грошових послуг представляє стільки викликів, скільки й можливостей для отримання доходу. Індустрія жорстко регулюється на глобальній основі і наслідки від монетизації кожного акаунту є більш ніж очевидними.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3927-kriptovaljuta-facebook-mozhe-zaluchiti-$19-mlrd-dlya-kompan%D1%96%D1%97---barclays