Російська Дума відклала плановий розгляд законопроекту про визнання та регулювання цифрових фінансових активів. Заплановане на 22 березня, читання тепер буде проведено у квітні, після голосування порядку денного пленарної сесії минулого тижня.
Проект законопроекту не позбавлений суперечностей, оскільки він був спеціально відредагований з усуненням термінів "криптовалюти", "смарт-контракт" і "токен".
Це відповідає надзвичайно обережній позиції Росії щодо криптовалют, що призвело до того, що органи влади неодноразово затягували можливість створення нормативної бази для криптовалютної торгівлі. У 2018 році президент РФ на запитання про позицію свого уряду щодо цифрових активів, сказав:
В переважній більшості країн криптовалюти не є засобом розрахунку. В Японії це застосовується, але в інших країнах це не працює. Центральний банк Російської Федерації вважає, що криптовалюти не можуть бути засобом платежу, розрахунків, накопичення, і вони нічим не підкріплені.
Незважаючи на повідомлення, які розглядають криптовалюти як засіб подолання санкцій США поряд з такими країнами, як Іран і Північна Корея, Росія зробила невеликий прогрес на фронті регулювання криптовалют. Центральний банк країни відмовився підтримати ідею визнання криптовалют, незважаючи на те, що голова банку Ельвіра Набіулліна назвала збір коштів за допомогою ІСО "ефективним".
Позиція Росії досить суперечлива і часто інтерпретується як двозначна. Існує думка, що в російському уряді є консервативна група, який розглядає криптовалюти з глибокою підозрою, що межує з ворожістю. Внаслідок цього може бути політично важко або неможливо досягти значних успіхів у будь-якому порядку денному регулювання криптовалют.
Друга думка припускає ймовірність, що це може бути ретельно розрахованим кроком одержимих технологіями відомих росіян, які працюють у андеґраунді, щоб створити власну криптовалюту, яку вони зможуть використати, щоб підняти глобальний фінансовий порядок. Російський уряд начебто тільки прикидається, що критично ставиться до криптовалют, щоб приховати своє справжнє прагнення створити криптовалютний фінансовий продукт поза контролем SWIFT, ефективно обходячи економічні санкції США.
Російські інформаційні платформи говорять, що відкладання читання було запропоновано головою Думського комітету з фінансового ринку Анатолієм Аксаковим. Не було дано жодного пояснення щодо відтермінування. Нагадаємо, що 18 березня комітет рекомендував законопроект про прийняття у другому читанні після редагування документа, під час якого було видалено всі згадки термінів, що стосуються цифрової валюти або криптовалюти.
Первинний законопроект запропонував створити рамки для регулювання цифрових фінансових активів, які були чітко визначені як «криптовалюти» та «токени». Це також було правовою основою для визнання дійсності смарт-контрактів. Ще більш цікаво, що він визнав тонку відмінність між криптовалютами і токенами і висунув план визнання обох цифрових активів як власності відповідно до російського законодавства.
Тепер, замість того, щоб слугувати основою для легалізації та регулювання криптоактивів, законопроект є набагато більш широким документом, який визнає існування цифрових фінансових активів, включаючи цифрові права інтелектуальної власності. Відповідно до законопроекту, такі права тепер можуть бути включені та передані як акції.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3975-ros%D1%96ya-v%D1%96dklala-parlaments'ke-sluhannya-zakonoproektu-pro-reguljuvannya-kriptovaljut