Криптовалютний розробник Ден Ларімер (Dan Larimer) натякнув спільнотам біткойна та Етереуму на загрозу, стверджуючи, що він може знищити блокчейни обох криптовалют.
Суперечливий розробник Ден Ларімер, засновник децентралізованої платформи EOS і соціальної мережі Steemit, 27 березня заявив, що мережі біткойна і Етереуму вразливі, і він може "знищити" їхні структури з децентралізованим майнінгом з відносно невеликими ресурсами.
Ймовірно, ці коментарі були спрямовані на прихильників децентралізації, які стверджують, що централізований EOS менш безпечний і менш прозорий, що Ларімер заперечує.
Скільки людей вам потрібно для цензури всіх транзакцій на вашому “децентралізованому” ланцюжку? Скільки часу знадобиться для відновлення? Я міг би знищити біткойн та Етереум досить швидко лише з трьома операторами пулу,- написав він у серії твітів.
Ларімер не надав доказів своїх розрахунків або доцільності такого розвитку подій, попередні загрози були широко відкинуті криптоспільнотою.
Цифри, які з'явилися в минулому році щодо відносної вартості атаки 51% на різних блокчейнах, мали неоднозначну реакцію.
Відносно маленькі блокчейни з невеликим хешрейтом можуть бути легко доступними для оренди хеш-потужності, великих гравців, зокрема біткойн та Етереум неможливо атакувати просто через оренду провайдера NiceHash.
Більшість великих криптовалют мають достатню потужність для майнінгу, що робить атаку на таку мережу надзвичайно дорогою, щоб придбати необхідне обладнання для того, щоб здійснити таку атакою, - пояснили дослідники.
Менші криптовалюти мають меншу хеш-потужність, яка забезпечує безпеку мережі, що дозволяє просто орендувати хеш-потужність у майнерів на такому ресурсі як NiceHash, протягом декількох годин, щоб здійснити атаку 51%.
Відповідаючи на запитання, чому він не виконував цю загрозу, Ларімер навів кримінальні наслідки цього.
"Це було б незаконно", - відповів він на запитання в Twitter.
Якби такий сценарій виник, він, швидше за все, повторив «стрес-тести», що були проведені на альткойні Bitcoin Cash минулого року, великі зусилля, які самі по собі не призвели до припинення напруги між конкуруючими розробниками та інвесторами.
Цей випадок не перший, коли від Ларімера чути такі суперечливі заяви про його проекти і децентралізовані альтернативи.
У червні минулого року, за кілька тижнів після довгоочікуваного дебюту EOS, Ларімер запропонував повністю відмовитися від своєї конституції і розробити новий набір правил.
Проте платформа та пов'язаний з нею токен виявилися популярними, незважаючи на сумніви щодо її структури управління, яка надає владу в руки лише 21 так званим «виробникам блоків» або продюсерам блоків (Block Producers, BP).
Згодом з'явилися модератори мережі, які могли навіть повернути транзакції, які раніше були включені в блоки і поширювалися.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3998-tvorec'-eos-den-larimer:-ya-m%D1%96g-bi-znishhiti-b%D1%96tkojn-ta-etereum